Leasing na firmę

Nasze rozmowy o pracy i tematy z nią związane. Kwestia bezrobocia także w tym subforum jest poruszana.

Re:

Postprzez Kinga.only » 2010-11-25, 23:22:44

thalasa napisał(a):masz sprzęt -nie masz pieniędzy więc odsprzedajesz.Płacisz dzierżawę i obracasz pieniędzmi ze sprzedaży a na koniec umówy swój sprzęt odkupujesz.To miałoby sens i jeżeli dodatkowo są jeszcze jakies odliczenia.

To by sie zgadzalo, tylko czy w takim przypadku nie lepiej wziac kredyt? Ja leasing rozwazam tylk dlatego, ze nie mam dosc gotowki na zakup tego co chce.
Avatar użytkownika
Kinga.onlyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2010-09-25, 22:17:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-11-25, 23:37:34

nie jest to nowe, ale w Polsce mało popularne
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez apritta » 2010-11-26, 00:36:27

o calkiem ciekawa forma, czyli troche za prostu zinterpretowalam nazwe. wiesz moze czy jest juz dostepny we wszytskich firmach czy tylko gdzieniegdzie?
Avatar użytkownika
aprittaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2010-02-07, 11:21:13
Lokalizacja: ...
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-11-26, 10:28:41

mnie o tym na studiach na zarządzaniu firmą próbowali uczyć, w praktyce nie próbowałem zwrotnego leasingu
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez thalasa » 2010-11-26, 15:12:25

ze zwrotnego leasingu to chyba duże przedsiębiorstwa korzystają (np w nieruchomościach).

Junior słyszaleś ,że będzie leasing dla osób prywatnych?
Ponoć rząd przymierza się do zmian w przepisach podatkowych, które dopuszczą stosowanie leasingu konsumenckiego.

Zmiana przepisów może oznaczać rewolucję na rynku samochodowym.
Wszystko zostało wymyślone z wyjątkiem tego, jak żyć.
Avatar użytkownika
thalasaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2010-03-15, 14:20:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez apritta » 2010-11-27, 19:00:20

wydaje mi sie, ze leasing dla osob prywatnych powinien byc juz dawno wprowadzony.
Avatar użytkownika
aprittaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2010-02-07, 11:21:13
Lokalizacja: ...
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez apritta » 2010-11-28, 20:50:17

i jest leasing dla osob fizycznych, ostatnio o tym czytalam, tylko jest bardzo nieoplacalny,a wiec bardzo malo osob fizycznych z niego korzysta w ogole. dlatego ludzie nawet sadza, ze go nie ma. te przepisy maja zmienic wlasnie jego warunki.
Avatar użytkownika
aprittaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2010-02-07, 11:21:13
Lokalizacja: ...
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez thalasa » 2010-11-29, 13:24:25

mało popularny,bo kazdy jest przywiązany do własności.
w naszymkraju nadal jest tak ,że wykładnikiem zamożności jest samochód.Mając samochód na wlasnośc(o czym świadcza tablice rejestracyjne) chocby wziety na kredyt można pochwalić się przed rodziną ,sąsiadem..
Mało popularny bo pewnie jego dostepnośc dla przecietnego Kowalskiego jest utrudniona,albo przepisy są niejasne i osoba prywatna woli nie ryzykowac .
Wszystko zostało wymyślone z wyjątkiem tego, jak żyć.
Avatar użytkownika
thalasaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2010-03-15, 14:20:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez apritta » 2010-11-29, 18:45:48

jest niekorzystny pod wzgledem finansowym z tego co czytalam, kredyt wychodzi po prostu taniej. nie ma tu mozliwosci odliczania kosztow itd.
Avatar użytkownika
aprittaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2010-02-07, 11:21:13
Lokalizacja: ...
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Kinga.only » 2010-11-29, 21:45:28

junior napisał(a):mnie o tym na studiach na zarządzaniu firmą próbowali uczyć, w praktyce nie próbowałem zwrotnego leasingu

a orientujesz sie moze jakie firmy oferuja taka forme leasingu? bo domyslam sie ze nie wszystkie.


apritta napisał(a):i jest leasing dla osob fizycznych, ostatnio o tym czytalam, tylko jest bardzo nieoplacalny,a wiec bardzo malo osob fizycznych z niego korzysta w ogole. dlatego ludzie nawet sadza, ze go nie ma. te przepisy maja zmienic wlasnie jego warunki.

to mnie zdziwilo, bo czytalam ze sa plany aby wprowadzic l. dla osob fizycznych, ale nie wiedzialam ze juz to istnieje. Widocznie nie zwracam uwagi na date artykulow, ktore czytam i mam nieaktualne wiadomosci.
Avatar użytkownika
Kinga.onlyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2010-09-25, 22:17:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez thalasa » 2010-11-30, 12:20:17

istnieje,ale na niezbyt korzystnych warunkach dla osoby fizycznej.Rząd ma wprowadzić jakieś zmiany(propozycje ponoc już zostały zatwierdzone),by Kowalski był bardziej chroniony i by przepisy były bardziej jasne i by mógł dokonywac jakiś odpisów.(nie pamietam jakich bo tego nie śledzę)
I nie wszystkie banki i firmy leasingowe oferują tą formę.I wtedy leasing będzie mógł być na lepszych warunkach niż kredyt.
Wszystko zostało wymyślone z wyjątkiem tego, jak żyć.
Avatar użytkownika
thalasaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2010-03-15, 14:20:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kinga.only » 2010-11-30, 20:35:22

Dobrze, ze sa takie zorientowane osoby jak Wy, bo dzieki temu mam impuls zeby wyszukiwac rozne artykuly itp i doczytytwac na tematy o ktorych nie wiedzialam a mnie interesuja :))


thalasa napisał(a):mało popularny,bo kazdy jest przywiązany do własności.
w naszymkraju nadal jest tak ,że wykładnikiem zamożności jest samochód.Mając samochód na wlasnośc(o czym świadcza tablice rejestracyjne) chocby wziety na kredyt można pochwalić się przed rodziną ,sąsiadem..
Mało popularny bo pewnie jego dostepnośc dla przecietnego Kowalskiego jest utrudniona,albo przepisy są niejasne i osoba prywatna woli nie ryzykowac .

Ja prawde mowiac tez wole miec cos na wlasnosc niz wypozyczone... Nie zebym miala kompleksy i musiala sie chwalic przed sasiadem, ale daje mi to pewne poczucie bezpieczenstwa. Majac samochod wiem ze jestem za niego odpowiedzialna itp ale nie wpadam w panike jak np niechcacy zarysuje (a zdazylo mi sie dwa razy). A co jesli uszkodzilaby nie swoje auto? balabym sie problemow.



ostrzeżenieEdytowany przez: creative
Powód edycji: Proszę nie pisać posta pod postem
Avatar użytkownika
Kinga.onlyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2010-09-25, 22:17:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-12-01, 00:20:11

Przypominam, iż pisanie posta pod postem, jeśli można edytować poprzedni (czas na edycję wynosi 3 h) jest łamaniem Regulaminu Forum.

Dalsze nieprzestrzeganie regulaminu w tej kwestii będzie karane ostrzeżeniami.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez apritta » 2010-12-01, 15:12:49

generalnie jest mega zamieszanie aktualnie w zwiazku z leasingiem konsumencki, zmiany sa konieczne. mysle, ze twedy pojawi sie on w ofertach firm bo na razie maja go tylko niektore. nawet tak duza firma jak efl nie ma w ofercie leaingu konsumenckiego.
Avatar użytkownika
aprittaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2010-02-07, 11:21:13
Lokalizacja: ...
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Praca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości

cron