mapy mysli w pracy

Nasze rozmowy o pracy i tematy z nią związane. Kwestia bezrobocia także w tym subforum jest poruszana.

mapy mysli w pracy

Postprzez dub_dub » 2010-09-20, 15:39:59

Witajcie
Wiecie czym są mapy myśli?
To swoisty ukierunkowany na zwiększenie kreatywności system prowadzenia notatek, planowania i organizacji czasu.
Jeśli znacie to używacie go w pracy?
Ja odkąd byłam na szkoleniu May Agency z mindmappingu własnie staram się używać tej metody jak najczęściej a wy? Uważacie, że to skuteczne?
Avatar użytkownika
dub_dubNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2010-09-20, 15:22:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-09-20, 15:46:30

nie zawsze takie cos jest mozliwe do realizacji, nie w kazdej profesjii. mysle sobie jednak ze np w agencjach reklamowych lub w dzialach pr w wiekszych firmach jest to podstawowy sposob pracy
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-09-20, 16:25:49

Bardzo pożyteczne :)
Zdarza się, że na spotkaniu z grupą smaruję słoneczka na tablicy xD To pomaga zapamiętać jakiś proces przy prognozowaniu, no i segreguje myśli, widać co wynika z czego i co czemu podlega.

Ale nie wierzę w jakieś szczególne plusy tej metody jak to jest pokazywane na szkoleniach. Mówią, że to nie wiadomo co, jakaś rewolucyjna technika, a tak na prawdę to zwyczajne ułatwienie i to samo można by osiągnąć zwyczajnymi notatkami.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez astarte » 2010-09-20, 16:42:17

Z mapami myśli i jeszcze paroma innymi technikami pamięciowymi spotkałam się kiedyś.Nie korzystam z nich jednak.Zawsze miałam dość dobrą pamięć i nie sprawiało mi większego problemu zapamiętanie czegoś.Dlatego mogę spokojnie podpisać się pod tym co napisał KenWatanabe:

KenWatanabe - 20 wrz 2010 16:25 napisał(a):Mówią, że to nie wiadomo co, jakaś rewolucyjna technika, a tak na prawdę to zwyczajne ułatwienie i to samo można by osiągnąć zwyczajnymi notatkami.
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dub_dub » 2010-09-28, 15:20:15

No własnie, wszystko i tak zależy od profesji w której się pracuje. Mapy mysli świetnie sprawują się w agencjach reklamowych - racja. Mój znajomy który pracuje w takim miejscu mówi, że na mapach mysli opiera się prawie kazde ich 'projektowe' spotkanie. Poza tym szefostwo wysyła do Mateńskiego na szkolenia nawet sprzedawców, żeby uczyli się wizualnie myśleć. Kreatywność w pracy przede wszystkim ;)
Avatar użytkownika
dub_dubNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2010-09-20, 15:22:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: mapy mysli w pracy

Postprzez kropla » 2010-10-02, 15:04:27

dub_dub napisał(a):Witajcie
Wiecie czym są mapy myśli?
To swoisty ukierunkowany na zwiększenie kreatywności system prowadzenia notatek, planowania i organizacji czasu.
Jeśli znacie to używacie go w pracy?
Ja odkąd byłam na szkoleniu May Agency z mindmappingu własnie staram się używać tej metody jak najczęściej a wy? Uważacie, że to skuteczne?


Mam pytanie co to za szkolenie, ile się płaci, a może darmowe i gdzie?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: mapy mysli w pracy

Postprzez dub_dub » 2010-10-04, 10:30:35

kropla napisał(a):
Mam pytanie co to za szkolenie, ile się płaci, a może darmowe i gdzie?


Szkolenie z map mysli prowadzone przez firme May Agency.
Niestety nie jest darmowe, ale ceny są bardzo interesujące. Zresztą całą rozpiskę szkoleń i ich opis możesz znaleźć na tej stronie http://www.mayagency.com.pl/
Warto ;)
Avatar użytkownika
dub_dubNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2010-09-20, 15:22:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez CookieMonster » 2010-11-02, 13:01:42

Z pewnością przydatna sprawa, póki co nie mam tylu funduszy aby zainwestować w taki szkolenie, ale moze w przyszłości się skusze.
Avatar użytkownika
CookieMonsterNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 2010-09-02, 18:09:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2010-11-02, 15:48:59

Ja właściwie to zawsze i w pracy i w domu: porządek w papierach musi być. Normalnie to księgową mogłabym zostać, im tak często jakieś papiery giną. :mrgreen:
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2011-01-16, 15:16:20

Jak dla mnie "rewolucyjność" owej techniki polega na tym że jest ona inna. Tzn. nie zapisujemy potoku słów na kartce tylko słowa kluczowe i robimy z tego ot to słoneczko, słonika czy inne cuś.
Ja akurat po studiach mam uraz psychiczny do tej metody i nie stosuje jej i owego zamiaru nie mam w najbliższej jak i najdalszej przyszłości.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Praca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 257 gości

cron