Otwieranie i prowdzenie firmy

Nasze rozmowy o pracy i tematy z nią związane. Kwestia bezrobocia także w tym subforum jest poruszana.

Re: Otwieranie i prowdzenie firmy

Postprzez BlueMan » 2009-09-01, 10:48:15

A jak się postarasz, to z UM można dostawać dodatkowe dotacje przy każdym nowo zatrudnionym (bezrobotnym) pracowniku - 14'000zł na zorganizowanie mu stanowiska pracy :] kwota bezzwrotna - wystarczy pokazać rachunki na to i utrzymać to stanowisko przez 2 lata chyba :P

Własna firma na sporo plusów.



A moje pytania do tego biznesu brzmią:

- ile min. trzeba mieć przychodów, aby po odliczeniu podatków, itp. wychodziło na +1 zł :P
- jak wygląda księgowość i rachunkowość w firmie 1-osobowej
- i inne pytania, które wyszły by w pierwszym kwartale prowadzenia firmy :(

Więc przydała by mi się jakaś doświadczona osoba w tych sprawach.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Otwieranie i prowdzenie firmy

Postprzez Masaccio » 2009-09-02, 17:28:05

BlueMan, strony internetowe (na CMS) też będziesz robił? :)
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Otwieranie i prowdzenie firmy

Postprzez BlueMan » 2009-09-02, 22:21:30

Tak, ale własny CMS, a nie gotowce (mambo, Joomla, itp :/)
Już teraz to robię, ale na umowę o dzieło.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Otwieranie i prowdzenie firmy

Postprzez Madzias » 2009-09-04, 22:28:27

Prowadzę z mężem firmę już 7 lat. Mam jakieś doświadczenie, jedynie brakuje mi informacji o nowościach.

co z założeniem firmy na emeryta


Jeśli chodzi o firmę na emeryta to się opłaca, bo nie ma kosztów ZUS a to są koszmarne kwoty. Chyba, że jest to piwrwsza działalność, to są jakieś ulgi w płaceniu składek.

gdzie składamy ten biznesplan o dotację


Dotacje można dostać też z Urzędu Pracy ale trzeba być bezrobotnym. Dużo papierów, biznesplany i chory podział funduszy. Nie można samemu decydować ile i na co, wszystko musi byc z góry zaplanowane. Kasa jest bezzwrotna pod warunkiem utrzymania firmy przez 2 lata.

BlueMan napisał(a):ile min. trzeba mieć przychodów, aby po odliczeniu podatków, itp. wychodziło na +1 zł
- jak wygląda księgowość i rachunkowość w firmie 1-osobowej


Do tego trzeba mieć dobrą księgową. Mój tata powtarza (a zna się na prowadzeniu firmy, jak mało kto), że dobra księgowa powinna na siebie zarobić, czyli tak robić, żeby wszystko było w najlepszym porządku i na dodatek, żeby nie wydawać zbędnej kasy. Musi się znać i być na bierząco we wszystkich ustawach.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Otwieranie i prowdzenie firmy

Postprzez BlueMan » 2009-09-04, 22:43:45

No, ale księgowa kosztuje... i co mi z tego, że będę mieć firmę, jak ciągle na minusie będę :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Otwieranie i prowdzenie firmy

Postprzez evil » 2009-09-04, 22:45:13

BlueMan napisał(a):ciągle na minusie będę :P

jak to się mawia - kto nie ryzykuje ten nie ma
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Otwieranie i prowdzenie firmy

Postprzez Madzias » 2009-09-04, 22:49:28

BlueMan napisał(a):No, ale księgowa kosztuje...


Nie wątpię w twoje umiejętności ale sądzę, że sam nie dałbyś rady, brakłoby czasu. Jest tego cała masa. Dobra księgowa sprawi, że w papierach będziesz na zero a w portfelu na plusie. Oczywiście, że coś się będzie działo w tej twojej firmie.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Otwieranie i prowdzenie firmy

Postprzez MyBikeIsBlue » 2009-10-16, 20:43:22

To ja jeszcze polecę Ci stronę www.firmy.net.pl, bo chyba każda forma skutecznej promocji jest dobra i mile widziana;) Wspomniana strona prężnie się rozwija, to taka alternatywa dla Panoramy Firm, bardzo szybko zyskująca nowych klientów i partnerów. Strona oferuje również oczywiście płatne, ale i bezpłatne pakiety promocji firmy, łącznie z świadczeniem pozyjonowania Twoich danych na stronie, służą też raportami z ilości odwiedzin oraz darmowymi testami nowych form promocji. Polecam, bo wiem z doświadczenia - moi rodzice korzystali - że to darmowa bądź bardzo niedroga, a skuteczna reklama. No i co ważne - inni już tam są;)
Avatar użytkownika
MyBikeIsBlueNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2009-10-16, 13:31:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tequila » 2011-12-09, 17:54:00

Ja slyszalam, ze w tej chwili to beznadziejna sprawa. Musisz miec cos na prawde oryginalnego i innowacyjnego. Zaostrzyli przepisy bo bylo duzo naduzyc. Za dotacje ludzie sobie samochody pokupowali a ich firmy plajtowaly :)
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez sztormowa » 2013-02-18, 12:00:48

Kuzynka mojego faceta zakładała firmę i przez pierwszy rok cały czas była na minusie, dopiero później interes na tyle się rozkręcił, że odbiła się od dna. Niestety, ale początki bywają trudne.
Avatar użytkownika
sztormowaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2012-12-11, 16:51:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez lotta » 2014-01-20, 10:01:01

Mój znajomy otworzył własną firmę i powiem szczerze, że własny biznes to ciężki kawałek chleba. Więcej zarabia, ale w pracy jest 24 h na dobę i spoczywa na nim duża odpowiedzialność, ale nie żałuje podjętej decyzji.
Kursy kosmetyczne z certyfikatami - http://kursykosmetyczne.com.pl/kurs-mezoporacja/
Avatar użytkownika
lottaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2014-01-20, 09:56:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2014-01-20, 23:05:41

ja prowadzę swoją firmę (usługi informatyczne, głównie strony, dodatki do cms, przerabianie cudzych cms) jakoś się kręci, głodować nie głoduje, księgowość (dochodowy i vat) rozlicza księgowa, mnie zostaje zrobić przelew do zusu i urzędu skarbowego.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez marysia8383 » 2014-06-06, 14:02:37

Mój mąż prowadzi małą firmę stolarską i ma kilku pracowników. Nie ma jakichś rewelacji, ale nie jest źle. Księgowością zajmuje się sam. Ma taki program, który mu w tym pomaga, a jak czegoś nie wie, to mamy znajomą księgową. Niestety coraz częściej ma do czynienia z nierzetelnymi klientami, którzy najpierw coś zamawiają, a potem twierdzą, ze miało być inaczej i oni nie zapłacą. teraz mąż z każdym klientem spisuje umowę oraz specjalne oświadczenie o tym co zamawia i tak dalej. jest taki rewelacyjny generator dokumentów on-line. Jest on darmowy, a w jego bazie można znaleźć ogromna ilość wzorów dokumnetów. Są tam nawet umowy z pracownikami, sprzedażowe, wezwania do zapłaty i wiele innych. Generowanie umowy z klientem zajmuje mężowi jakieś 10 minut, oczywiście razem z wypisaniem tego wszystkiego co chce klient:) Moim zdaniem takie generatory są bardzo przydatne przy prowadzeniu własnej firmy, bo naciągaczy i osób, które szukają luk w umowach jest wiele. A wzory tych dokumentów są przygotowywane przez prawników i aktualizowane, by były zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Legalus-a można znaleźć na https://www.legalus.pl/informacje/jak-to-dziala
Avatar użytkownika
marysia8383None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2014-03-16, 14:32:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2014-06-06, 14:07:09

marysia8383 którego pisma dokładnie używa? Bo ja nie widzę nic co by mogło pasować... .
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Otwieranie i prowdzenie firmy

Postprzez claire_b » 2014-06-11, 10:39:54

jeśli jak u Marysi, ktoś coś zamówił a nie zapłacil, no to trzeba wysłać wezwanie do zapłaty, prosta sprawa. Jest jeszcze wezwanie do spełnienia świadczenia jeśli w drugą stronę jest problem - np. zapłacona usługa a wykonwaca jej nie wykonał.

na człowieka zawsze znajdzie sie jakis paragraf tudzież dokument :)

weszłam na ten legalus i te pisma akurat znalazłam od razu, wiec mogą sie przydac twojemu mezowi przy tej stolarce. skoro piszesz,ze darmowy to moze i ja cos tam sobie w nim napiszę tak dla testu na przyszlosc.

swoja drogą, dziwna nazwa, kojarzy mi sie z jakimś Rzymianinem z dawnych czasow. a chyba miało byc kojarzone z prawem :)
Avatar użytkownika
claire_bNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-06-11, 10:32:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez adam540 » 2014-06-12, 16:04:00

Jak ktoś rozmyśla o otwarciu firmy powinien się zapoznać z artykułem, zarządzanie zmianą które jest opisane może spokojnie wam pomóc na początku.
Avatar użytkownika
adam540None specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2012-11-13, 10:24:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blueskyyy » 2014-07-11, 16:45:00

Odświeżam wątek :) Mam pytanie dotyczące promocji. Lepiej inwestować w ulotki czy na przykład w takie kubki: http://www.foha.pl/ z logo firmy? Ostatnio koleżanka poleciła mi tę stronę i sama już nie wiem. Kiedy taki kubek klientowi wręczyć na przykład? :D
Avatar użytkownika
blueskyyyNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2014-04-02, 15:54:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Otwieranie i prowdzenie firmy

Postprzez alexandra56 » 2014-10-10, 21:24:04

Hm, ale piszesz tak naprawdę o dwóch różnych rzeczach, blueskyyy. Wg mnie nie można porównywać tych dwóch narzędzi marketingowych. Gadżety reklamowe, zwłaszcza "cenniejsze" jak wspomniany kubek, można dawać np. przy uiszczaniu opłaty. Takie gesty mają na celu budowanie świadomości marki i wizerunku firmy. Natomiast ulotki to funkcja raczej czysto informacyjna, mająca przyciągnąć nowych klientów. Chociaż ulotki w dzisiejszych czasach nie są aż tak skuteczne. Do informowaniu klientów o promocjach możesz wykorzystać np. powiadomienia smsowe. Sms marketing jest generalnie dość ciekawą sprawą i ładnie się rozwija. Nie wiem w jakiej branży pracujesz, ale tutaj znajdziesz przykładowe zastosowania dla różnych rodzajów działalności: http://serwersms.pl/zastosowania
Avatar użytkownika
alexandra56None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2014-08-19, 11:20:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Krysia26 » 2014-10-21, 12:16:56

Warto poczytac wiecej o dofinansowaniu z UE i jego zasadach. Jest to naprawde swietna opcja dla nowych przedsiebiorcow
Zdecydowanie warto Wynajem busów Warszawa polecam!
Avatar użytkownika
Krysia26None specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2014-10-21, 12:13:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez M_a_T » 2015-01-08, 05:33:36

Człowieku linki wychodzące są dopiero widoczne przy zalogowaniu się na forum, więc nie prowadź tu marnego marketingu szeptanego.
Avatar użytkownika
M_a_TNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 307
Dołączył(a): 2005-10-29, 14:16:47
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Mateusz

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Praca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości

cron