zawody przyszlosci

Nasze rozmowy o pracy i tematy z nią związane. Kwestia bezrobocia także w tym subforum jest poruszana.

Re: zawody przyszlosci

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-06, 02:01:11

paimka napisał(a):Socjlologia to bardziej opisywaie zjawisk niż kreowanie i zmienianie zachowan, trendów...

Tym się zajmuje cybernetyka.


Cybernetyka zapewne też ma wielką przyszłość, z tym, że mnie chodziło o ludzi posiadających jakieś pojęcie na temat społeczoności. Cybernetyka i nauki ścisłe mają zbyt ściśle usystematyzowane zagadnienia żeby zostawić swoim absolwentom pole do popisu. Nie to żeby nie było możliwe być twórczym po skończeniu takich kierunków ale ja myślę, że przyszłość będzie należała do innowatorów, a takie humanistyczne nauki o społeczeństwie zostawiają dużą wiedzę z którą mogłoby się wydawać nie wiadomo co zrobić. I dlatego rodzi tak szerokie możliwości, bo nie ma dla tych ludzi konkretnych stanowisk.

paimka napisał(a):Wiec moim zdaniem dużo bardziej będą potrzebni ludzie z technicznymi umiejetnościami. Bo jak sobie poradzić gdy rynek zniknie nie bedzie czego sprzedawać i czgo kreować bo np. Ropa/ węgiel się skończy?


Tutaj zdecydowanie przydadzą się inżynierowie, to fakt. Ale ja sądzę, że to jakoś przejdzie, tak samo jak z węglem, który już dzisiaj nie jest tak potrzebny jak 100-200lat temu. Wtedy ludzie bez węgla nie wyobrażali sobie życia, tak jak dzisiaj bez ropy. Może znowu nastąpi zmiana, kto wie?

A konsumpcja stale rośnie. W europie nie ma zbyt wysokiego przyrostu naturalnego ale ogólnie to liczba ludności rośnie i to w postępie geometrycznym. To, że Ci ludzie będą mieli potrzeby się nie zmieni.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zawody przyszlosci

Postprzez sanni » 2011-03-18, 14:04:48

Nie koniecznie tylko inżynierowie i informatycy, nie zapominajmy, ze świat rozrywki tez się rozwija, zarobki są coraz większe (podobno;)) i coraz więcej będziemy na nią wydawać, stąd potrzebować będziemy animatorów czasu wolnego, chociaz to obco brzmi, orgaznizatorów kultury i wypoczynku, przynajmniej według autorów artykułu: http://www.kluczdokariery.pl/twoja-kari ... rywka.html
Wydają się przekonujący, tylko teraz pytanie jakie studia, szkoły, kursy przygotowuja do takich zawodów, na pewno wazne są tu indywidualne predyspozycje, ale jakiś papierek tez się przyda...
Avatar użytkownika
sanniNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2011-03-18, 10:31:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez rafals.92 » 2011-08-16, 20:26:56

W przyszłości z pewnością będzie zapotrzebowanie na budowlańców z wyższym wykształceniem. Mając na uwadze plany budowania dróg, no i pewnie nowych budynków. To zawsze będzie powstawać. A ten kierunek nie jest chyba zbytnio oblegany.


Chyba jest.
Avatar użytkownika
rafals.92None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 215
Dołączył(a): 2006-11-24, 14:43:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Astronautus » 2011-08-18, 09:34:58

Tutaj znajduje się ciekawy artykuł na temat zawodów przyszłości. Bardzo polecam: http://wyborcza.pl/1,77072,3610602.html
Avatar użytkownika
AstronautusNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2011-05-20, 14:58:36
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez ajmblu » 2011-08-25, 12:47:08

Przyszłościowi będą wszyscy specjaliści posiadający znajomość języków egzotycznych np. mandaryńskiego, japońskiego, koreańskiego, libańskiego, izraelskiego...
Avatar użytkownika
ajmbluNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2011-08-23, 13:16:24
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Astronautus » 2011-08-25, 15:02:49

Bardzo słuszny wniosek ,ale tacy specjaliści będą potrzebni tylko w największych miastach, gdzie znajdą sie odpowiednie centra, placówki handlowe tp., które będą potrzebowały wiedzy takich osób.
Avatar użytkownika
AstronautusNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2011-05-20, 14:58:36
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez ajmblu » 2011-08-26, 11:04:38

Astronautus Firmy coraz częściej stosują outsorcing i wynoszą się poza miasta np. w Krakowie- Zabierzów. Poza tym tworzy się specjalne parki ekonomiczne/technologiczne dla firm w mniejszych miastach, w gminach w różnych częściach Polski i to tam można szukać swojej szansy. Języki są ważne gdyż globalizacja powoduje brak granic w komunikacji:)
Avatar użytkownika
ajmbluNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2011-08-23, 13:16:24
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Surykatka » 2011-11-02, 11:57:52

Astronautus napisał(a):Tutaj znajduje się ciekawy artykuł na temat zawodów przyszłości. Bardzo polecam: http://wyborcza.pl/1,77072,3610602.html


[+++18+++], tajemniczy klient zawodem przyszłości? Chyba dorobienia na boku. Poszperałam i jest sporo instytucji, które takie trendy bada. Nie wiem, czy Ministerstwo Pracy też czegoś takiego nie robi. Tu wrzucam jeden raport: http://www.rynekpracy.pl/raporty_1.php/wpis.16

Wydaje się trochę bardziej warty uwagi, niż artykuł napisany na kolanie na portalu internetowym.
Avatar użytkownika
SurykatkaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 2011-10-04, 17:04:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez fooosy » 2012-01-17, 16:02:13

pijaq - świetny post, naprawdę :) To o humanistach wygląda szczególnie interesująco; aczkolwiek ja bym poszedł nawet dalej: w przyszłości liczyć się będą przede wszystkim mikroprzedsiębiorstwa, czy dzisiejsze startupy. Widać to nawet w tym, jak ewoluuje myślenie korporacji w tym zakresie - teraz zaczęły zwracać uwagę na startupowców, patrzą na nich okiem potencjalnego inwestora, bo a nuż jakiś projekt wypełnia niszę? Widać zresztą, że cieszy się to zainteresowaniem, patrząc na to, co powstaje w akademickich inkubatorach. I wydaje mi się, że ten trend się będzie dalej rozwijał - najlepiej to widać na przykładzie Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych, gdzie będzie można nie tylko dostać wsparcie unijne przy założeniu własnej działalności z siedzibą tam, ale również otrzymać pakiet szkoleń i możliwość korzystania z laboratoriów innych firm. Patrzę na to z wielkim oczekiwaniem i ciekaw jestem, jak to się rozwinie. Jakby ktoś chciał szczegóły, to całkiem sensownie rozpisali to u siebie na stronie.
Avatar użytkownika
fooosyNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2012-01-02, 12:31:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2012-04-13, 11:02:58

Jak uważacie czy zajmowanie się taką formą zarobkową jest opłacalne? mam tu na myśli ministerstworeklamy.pl Szeroki wachlarz usług, jak wiadomo trzeba się na tym znać no i za pewne mieć jakąś zgraną ekipę do realizacji, ale czy jest to opłacalne, przyszłościowe? Warto w takim kierunku się kształcić?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez baaseth » 2012-05-10, 12:27:12

Bardzo ciekawa opinia o socjologach, sam jestem ciekaw, w jakim kierunku pójdzie polski rynek pracy, trudno to przewidzieć, ale już na przykład jest tak, że bardzo chętnie zatrudnia się filozofów na stanowiskach kierowniczych, bo są to często osoby o kompleksowym sposobie myślenia, takie, które potrafią zarządzać ludźmi i mają szerokie horyzonty myślowe - niby takie ogólniki, a jednak się sprawdzają.
Avatar użytkownika
baasethNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-09-09, 16:15:24
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Piotrek1_3 » 2013-02-26, 23:01:15

Według mnie najlepsze są kierunki niszowe, ale ambitne, np. coś w stylu fizyka techniczna. Po takim kierunku można się dostać do jakiegoś ciekawego laboratorium i dostawać całkiem nie najgorsze wynagrodzenie.
Praca licencjacka - jak napisać
Prywatne lekcje - korepetycje matematyka
Praca maturalna - skorzystaj z pomocy profesjonalistów
Avatar użytkownika
Piotrek1_3None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2013-02-26, 22:29:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Praca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 199 gości

cron