Praca jako przedstawiciel handlowy

Nasze rozmowy o pracy i tematy z nią związane. Kwestia bezrobocia także w tym subforum jest poruszana.

Praca jako przedstawiciel handlowy

Postprzez elpolacco » 2008-05-28, 21:34:13

Czy ktoś może mi przedstawić zalety i wady pracy jako przedstawiciel handlowy. Wczoraj byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w tej sprawie i otrzymałem odpowiedz: "Nie mówimy panu NIE i nie mówimy TAK". Pracodawca poszukuje pracowników z doświadczeniem na to stanowisko, jednak jeśli nie znajdzie to pewnie i ja będę odpowiedni na to stanowisko.

Dzisiaj znowu byłem w pewnej firmie gdzie pracuje znajomy i opowiadam mi on, że pracowali właśnie w tej firmie jego 2 znajome osoby. Praca polega na tym, że przez tydzień przygotowuje się oferty, a w następny podróżuje po Polsce. Jeśli chodzi o zarobki to od 1500-2000zł brutto. Taka kwota jako pierwsza praca bardzo by mnie satysfakcjonowała, ale jeśli podliczyć sobie wszystko to znowu nie taka rewelacja. Jedzenie we własnym zakresie. Nie wiem właśnie jak jest z noclegami.

C
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Praca jako przedstawiciel handlowy

Postprzez Madzias » 2008-05-31, 15:08:16

Mam styczność z przedstawicielami handlowymi i niestety nie przepadam za nimi. Niewdzięczna praca. Chyba nienormowany czas pracy, trzeba poprostu wyrobić target. Człowiek musi się najeździć, nagadać, nawciskać a i tak czasami zostanie odprawiony. Wszystko zależy z jakiej branży i czy przejmuje po kimś teren czy musi tworzyć nowy - to już ciężka praca. Z resztą moja teściowa jest przedstawicielem. Fakt, że w dobrej branży, targety robi, prowizje ma od sprzedaży i wyciąga sporo pieniędzy. Tylko nie ma jej w domu po 16 godzin albo po kilka dni, bo jedzie w teren.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Praca jako przedstawiciel handlowy

Postprzez evil » 2008-06-08, 00:36:12

elpolacco napisał(a):Czy ktoś może mi przedstawić zalety i wady pracy jako przedstawiciel handlowy.


hmm praca jest ciężka, musisz być przede wszystkim dyspozycyjny, na każdy telefon klienta.
Podpisuje się obiema rękoma pod tym co napisała Madzias - naskaczesz się, nagadasz a na koniec koleś Ci powie, że jednak nie bo gdzieś indziej ma 50groszy taniej... ;]. Zależy też jaka to ma być branża. Znajomy był przedstawicielem handlowym i ludzie potrafili dzwonić nawet o 5-6 rano bo coś tam im nie pasowało, albo rachunek się nie zgadzał... sama siedzę w handlu, może nie jako przedstawiciel ale to równie ciężki kawałek chleba :/.

Za 2tysiące, gdzie sam musisz opłacić jedzenie to takiej pracy bym nie brała bo po podliczeniu pewnie zostanie Ci jakiś 1000-1200zł w kieszeni a to z całą pewnością nie jest odpowiednia płaca dla tego zawodu.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Praca jako przedstawiciel handlowy

Postprzez makoomba » 2008-06-08, 09:55:29

elpolacco, wszystko zależy od branży, produktu , oferty i umiejętności kontaktu z ludźmi. Zgadzam się w zupełności z poprzedniczkami, nie jest to łatwa praca.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Praca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 194 gości

cron