Praca jako kurier w DHL, DPD, OPEK, TNT i inne.

Nasze rozmowy o pracy i tematy z nią związane. Kwestia bezrobocia także w tym subforum jest poruszana.

Praca jako kurier w DHL, DPD, OPEK, TNT i inne.

Postprzez elpolacco » 2008-04-01, 21:00:16

Czy ktoś z was może pracuje w kurierce w firmach DHL, DPD, OPEK, TNT bądź też innych? Mieszkam ok. 40km od Krakowa i po skończeniu w maju LO chciałem kupić sobie samochód dostawczy i pracować jako kurier.

Z tego co widziałem to firma DPD ma bazę koło giełdy samochodowej w Krakowie na Rybitwach. Jeśli to możliwe to chciałem się dowiedzieć jaka panuje atmosfera w tej firmie. Czy będę miał jakieś problemy z przyjęciem się do tej firmy? Chciałbym również dowiedzieć się jakie są stawki i ile średnio można wyjść na miesiąc (proszę o orientacyjną sumę ponieważ miesiąc miesiącowi nie jest równy oraz zawsze może wniknąć jakaś usterka w samochodzie itp.) Zastanawiam się również jaki samochód kupić? Pick-upa czy też może większy samochód dostawczy? Jak wielkość samochodu przekłada się na zarobki?
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Praca jako kurier w DHL, DPD, OPEK, TNT i inne.

Postprzez BlueMan » 2008-04-01, 21:07:33

A to oni nie dają własnych samochodów?

Nie mam znajomych w tym zawodzie, ale chyba jest to praca w dużym stresie i pośpiechu.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Praca jako kurier w DHL, DPD, OPEK, TNT i inne.

Postprzez elpolacco » 2008-04-01, 21:11:46

Z tego co mi wiadomo to nie. Wstawiamy własny samochód i zakładamy własną działalność gospodarczą. Są również takie osoby które wstawiają auto do jakiejś firmy kurierskiej i potem szukają kierowcy na swój samochód.
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Praca jako kurier w DHL, DPD, OPEK, TNT i inne.

Postprzez hitman1986 » 2008-04-01, 21:37:19

elpolacco, po liceum zdobyc pracę w firmie logistycznej będzie Ci trudno ;)
Po pierwsze nie masz skończonych studiów transportowo-logistycznych. Nie masz nawet skończonego kursu kompetencji zawodowych. Na takim kursie uczysz się, ile (jak długo) możesz jeździć bez odpoczynku, co to jest przerwa i czym się różni od odpoczynku, co ile trzeba odpoczywać, itp.
BlueMan napisał(a):chyba jest to praca w dużym stresie i pośpiechu

No tak, w firmach ceni się szybkość dostawy paczki.
elpolacco napisał(a):Wstawiamy własny samochód i zakładamy własną działalność gospodarczą

A o tym to nawet nie wiedziałem... Będę się musiał spytać... Bo aż dziwne, że dostawczych nie dają...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Praca jako kurier w DHL, DPD, OPEK, TNT i inne.

Postprzez BlueMan » 2008-04-01, 21:41:02

hitman1986, no, ale on jako tylko kierowca, więc pewnie prawo jazdy kat. B styknie - bez żadnych kursów itp.
Czas pracy ~8h za kółkiem... .
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Praca jako kurier w DHL, DPD, OPEK, TNT i inne.

Postprzez hitman1986 » 2008-04-01, 21:43:12

BlueMan napisał(a):Czas pracy ~8h za kółkiem...

No dobra, ale 8 godzin bez przerwy też nie moze jeździć ;)

Z resztą, najlepiej byłoby, gdyby spytał się na forum http://www.logistyka.net.pl, tam są ludzie, którzy będą wiedzieli "z czym to się je"
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Praca jako kurier w DHL, DPD, OPEK, TNT i inne.

Postprzez kamil » 2008-04-02, 12:36:47

Mój kolega jezdzi w firmie która rozwozi części motoryzacyjne "ad" może ktoś słyszał. Pracuje od 5 rano do 6 popołudniu ( za kółkiem). Samochód dostał, nie na zawsze, w czasie pracy oczywiście. Jego dochody, to ok. 1500 - 1700 zł. Nie miał problemów żeby tam się dostać, wystarczy kategoria B. Oczywiście już narzeka na bóle pleców.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Praca jako kurier w DHL, DPD, OPEK, TNT i inne.

Postprzez Kamil888 » 2008-04-02, 14:57:46

elpolacco, zapytam się kurierów, którzy nam towar dostarczają i napiszę Ci, tyle że ja mieszkam w Lublinie i tu stawki mogą się trochę różnić od tych krakowskich. Interesuje Cię tylko DPD?
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Praca jako kurier w DHL, DPD, OPEK, TNT i inne.

Postprzez elpolacco » 2008-04-02, 16:51:36

Kamil888, interesują mnie wszystkie firmy, nie tylko DPD. Powiedz również, że chodzi Ci o inne tereny niż Lublin i nie chcesz robić im konkurencji, tak aby odpowiedział szczerze, a nie mieszał ;)


hitman1986, aby pracować w kurierce nie potrzebne są żadne kursy ponieważ ja nie zakładam firmy kurierskiej, ani transportowej tylko po prostu chcę się zatrudnić tak jakby w którejś z firm tylko że do tego muszę otworzyć działalność gospodarczą. Wymaganiami jest samochód, dobra znajomość topografii, prawo jazdy kat. B, rzetelność, odpowiedzialność itd. itp.

BlueMan napisał(a):Czas pracy ~8h za kółkiem... .

12 godz. to podobnież min. zwłaszcza na początku. Czas pracy uzależniony jest również od terenu który nam wyznaczą i czasami może nawet sięgać 14-16 godz. (przynajmniej tak słyszałem).
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Praca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron