18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Różne aktualności ze Świata i Wszechświata.

18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez elpolacco » 2007-07-24, 20:41:21

Jarosław Przymus po raz 18. nie zdał egzaminu na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łodzi.


Zaczął w 2004 roku i od tamtej pory systematycznie mniej więcej raz na 2 miesiące zapisuje się na egzamin. Plac manewrowy ma opanowany do perfekcji. Słynny rękaw, czyli jazdę po łuku, mógłby zaliczyć z zawiązanymi oczami. W mieście jeździ jak doświadczony kierowca. Ale zdać nie może.


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,wid,9038539,wiadomosc.html


Podziwiam go za wytrwałość ponieważ ja bym nie wytrzymał! Na szczęście ja egzamin zdałem za 1 razem :hyhy:

Jednak do egzaminatorów to brakuje mi słów! Czy będziesz jechał dobrze i tak możesz nie zdać... Takie są realia!

Chyba pana Jarosława drogo kosztuje zrobienie tego prawka ;) Oczywiście kto na tym zarabia? Oczywiście państwo, więc gdzie te pieniądze się podziewają na modernizację dróg?
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez Lawenda » 2007-07-24, 20:45:22

Mój kuzyn ( chirurg plastyczny :P ) zdał za 20 ^^
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez Palla » 2007-07-24, 20:46:37

Hehe niedługo przeczytacie, że Paulina M z woj. lubelskiego nie zdała po raz 30 egzaminu na prawo jazdy xD hehe świruje.... szkoda mi chlopaka, ale jednoczesnie podziwiam jego cierpliwosc :)

elpolacco napisał(a): Oczywiście kto na tym zarabia? Oczywiście państwo, więc gdzie te pieniądze się podziewają na modernizację dróg?


co do naszego państwa, to nawet szkoda słów :/
Avatar użytkownika
PallaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1761
Dołączył(a): 2007-04-05, 12:50:36
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez amanita_citrina » 2007-07-24, 21:00:09

No to ja pewnie byłabym tą drugą, która 18 razy nie zdała xD tak jak się boję pływać, tak i boję się jeździć :P
Koleżanka, która zdawała prawko, opowiadała mi jedną sytuację, że chłopak po kilku niezdanych egzaminach, przyszedł zrezygnowany po raz kolejny na egzamin i egzaminator po skończonym egzaminie mówi mu "Dziękuję, zarobiliśmy na panu, zdał pan" :pudlo: To już są szczyty :/ Zamiast patrzeć na to, czy ktoś faktycznie jeździć potrafi, to patrzą na to, ile w danym momencie mogą zarobić, żenujące :pudlo:
Avatar użytkownika
amanita_citrina
 

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez cre[a]tive » 2007-07-25, 01:07:26

a podobno od jakiegoś czasu w samochodach egzaminatorów są kamery, które rejestrują jazdę. dzięki temu egzaminator nie może wziąć łapówki i nie może też oblać kandydata jeśli jedzie dobrze.

tak miało być - trąbili o tym w tv i jeśli dobrze pamiętam, to słyszałam, że zostało to już wprowadzone.

to jak to w końcu jest, są kamery czy nie ma? a może to tylko jedna z zapowiedzi, które nigdy nie zostały i nie zostaną wprowadzone?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez puszka » 2007-07-25, 08:45:48

elpolacco napisał(a):
Jarosław Przymus po raz 18. nie zdał egzaminu na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łodzi.


Zaczął w 2004 roku i od tamtej pory systematycznie mniej więcej raz na 2 miesiące zapisuje się na egzamin. Plac manewrowy ma opanowany do perfekcji. Słynny rękaw, czyli jazdę po łuku, mógłby zaliczyć z zawiązanymi oczami. W mieście jeździ jak doświadczony kierowca. Ale zdać nie może.


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,wid,9038539,wiadomosc.html


Podziwiam go za wytrwałość ponieważ ja bym nie wytrzymał! Na szczęście ja egzamin zdałem za 1 razem :hyhy:

Jednak do egzaminatorów to brakuje mi słów! Czy będziesz jechał dobrze i tak możesz nie zdać... Takie są realia!

Chyba pana Jarosława drogo kosztuje zrobienie tego prawka ;) Oczywiście kto na tym zarabia? Oczywiście państwo, więc gdzie te pieniądze się podziewają na modernizację dróg?


Jakby jechał dobrze, to by nie mógł oblać :)
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez Lawenda » 2007-07-25, 09:36:44

oj Puszka wiesz mi że nawet jadąc dobrze można oblać.Różne rzeczy na egzaminie się dzieją.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez puszka » 2007-07-25, 09:51:46

Lawenda, masz może doświadczenie w tej kwestii? W sensie, zdawałaś egzamin? Albo oblałaś?

Osobie może wydawać się, że dobrze pojechała, ale to chyba egzaminator zna się na tym lepiej ;)

(nie mówię tu o sytuacjach w stylu łapówki itp)
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez Lawenda » 2007-07-25, 10:01:04

Mam doświadczenie , ja oblałam bo pomyliłam drogę i do ośrodka pojechałam na około a nie tą drogą która egzaminator chciał , mam kolegę który oblał bo kazał mu wjeżdżać na łuk tyłem bez patrzenia po lusterkach - więc naprawę wielu egzaminatorów po prostu zakłada na początku czy obleje delikwenta, mogę wymieniać setki takich sytuacji.Wybranie pasa środkowego a egzaminator po fakcie komunikuje , że ma być lewy, chociaż w przepisach pisze jak wół , że może być dowolny.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez elpolacco » 2007-07-25, 10:20:57

kobieta napisał(a):a podobno od jakiegoś czasu w samochodach egzaminatorów są kamery, które rejestrują jazdę. dzięki temu egzaminator nie może wziąć łapówki i nie może też oblać kandydata jeśli jedzie dobrze.

tak miało być - trąbili o tym w tv i jeśli dobrze pamiętam, to słyszałam, że zostało to już wprowadzone.

to jak to w końcu jest, są kamery czy nie ma? a może to tylko jedna z zapowiedzi, które nigdy nie zostały i nie zostaną wprowadzone?


Co z tego, że są kamery jak nie zawsze na egzaminie są one włączone :luka: Kolega jak zdawał na prawko to za pierwszym podejściem miał włączone kamery, a za drugim już nie...
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez Lawenda » 2007-07-25, 10:25:04

tak mojemu koledze egzaminator sugerował , jak wysiedli z samochodu że jak zapłaci to zda.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez elpolacco » 2007-07-25, 10:36:39

To mój kolega z klasy opowiadał, że jeździł na egzaminie już prawie 40 min i jego błędem
było to, że chcąc zjechać na ten pas na który kazał mu egzaminator musiałby wymusić pierwszeństwo na innych uczestnikach ruchu dlatego pojechał inaczej...

Jak powiedział egzaminatorowi, że jeśli by tak pojechał to powiedziałby pan, że wymusiłem pierwszeństwo odpowiedz brzmiała: "A skąd wiesz co bym powiedział?" No i pogadane...

Najlepsze jednak było na koniec... Egzaminator mówi do niego: "Egzamin uznaję zakończony wynikiem negatywnym... (Kolega wjechał na plac jeszcze za kierownicą) "
Jak to? - spytał się kolega.
Odpowiedz egzaminatora (po zakryciu mikrofonu ręką ) : "Co ty młody chciałeś zdać za 1 razem? Nie ma tak lekko..."
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez puszka » 2007-07-25, 11:06:37

Ciekawe, bo ja się z czymś takim nie spotkałam... W trakcie kursu i jeszcze długo po spotykałam się z historiami ludzi, którzy oblali egzamin, ale tylko i wyłącznie z własnej winy (zaniedbanie, zła reakcja).
Co do tych lusterek... zapewne chodziło o nadmierne patrzenie w lusterka. :] Kiedy pierwszy raz jechałam łukiem, musiałam powtórzyć zadanie ze względu na to, że właśnie praktycznie ciągle patrzyłam w lusterka, a one mają być tylko niewielką pomocą ;)
Zresztą.
Są kamery i jeśli egzamin jest monitorowany, można się zapewne odwoływać. Nie mówię, że nie zdarzają się przypadki, że egzaminatorzy są nieuczciwi, ale chyba nie jest to powodem tego, że oblał 18 razy (?)

elpolacco napisał(a):To mój kolega z klasy opowiadał, że jeździł na egzaminie już prawie 40 min i jego błędem było to, że chcąc zjechać na ten pas na który kazał mu egzaminator musiałby wymusić pierwszeństwo na innych uczestnikach ruchu dlatego pojechał inaczej...


W jaki sposób "MUSIAŁ" je wymusić? Włączasz kierunkowskaz, czekasz, aż ktoś Cię przepuści. To nie jemu powinno zależeć na czasie, ale egzaminatorowi, bo egzamin powinien trwać 45 min ;)
Chyba, że to jakaś inna sytuacja, ale dokładnie nie wiem, jak to wyglądało, więc trudno się wypowiadać :]
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez Lawenda » 2007-07-25, 11:28:57

puszka napisał(a):Co do tych lusterek... zapewne chodziło o nadmierne patrzenie w lusterka. :]



chodziło o nie patrzenie w lusterka w ogóle.Często na tkai pomysl lublescy egzaminatorzy wpadają.Masz szczęscie puszka , nie zaznałaś chorego systemu zdawania prawa jazdy , ale niestety 18 razy to chyba nic oryginalnego w obecnych realiach i tyle, jak się chcą czegoś czepić to się czepią.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez puszka » 2007-07-25, 11:37:11

nie zaznałam xD na szczęście :D zdałam za drugim razem, chociaż myślałam, że obleję... byłam pewna, że w ośrodku facet mi powie, że wynik egzaminu negatywny, a kiedy usłyszałam pozytywny, to wracając do domu zastanawiałam się, czy na pewno powiedział "pozytywny" :] (w gruncie rzeczy sądziłam, że przypnie się do zbyt niskiej dynamiki jazdy, ale wolałam jechać przy oblodzonych drogach jechać powoli niż wpaść w poślizg i się zabić albo rozbić auto).
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez motyjek » 2007-07-25, 11:47:46

ponoć od 11 lub 13 razu prawo zdajesz juz za darmo, w sensie że nie płacisz juz za nie... :) koleżanka ostatnio zdawała i tak liczyłyśmy...ale niestety, za 3 już jej sie udało xD
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez puszka » 2007-07-25, 11:50:36

jak nie zdasz za 3 to bodaj musisz jeszcze raz teorię zdawać? :idiota:
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez Lawenda » 2007-07-25, 11:55:53

teoria na pół roku jest ważna a jak nie zdasz z atrzecim to musisz obowiązkowo godziny dokupić :]
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez elpolacco » 2007-07-25, 14:10:19

Z tymi lusterkami łuku jest tak:

Cytat z podręcznika kierowcy z którego się uczyłem na prawko:

"płynna jazda pasem ruchu do przodu i tyłu (w trakcie jazdy do tyłu obserwacja toru jazdy pojazdu przez tylną szybę i lusterka)"


Tak więc jak mi to tłumaczył instruktor nauki jazdy cofając na łuku należy patrzeć przez tylną szybę i lusterka, a nie wyłącznie same lusterka! Przez tylną szybę widzimy najlepiej odległość samochodu od końcowych słupków, natomiast nie widzimy linii, co najlepiej widać znowu w lusterkach!
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 18 razy oblał egzamin na prawo jazdy!

Postprzez Lawenda » 2007-07-25, 14:29:14

ja , to wiem tylko że tamten pan instruktor zażyczył sobie tylko i wyłącznie tylniej szyby.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości

cron