Internetowe sklepy będą zbierać zużyte AGD

Różne aktualności ze Świata i Wszechświata.

Internetowe sklepy będą zbierać zużyte AGD

Postprzez camel » 2007-05-31, 13:29:16

Aby wywiązać się z ustawowych obowiązków producenci i organizacje odzysku będą musiały same wyszukiwać w gospodarstwach domowych urządzenia RTV i AGD - podaje Gazeta Prawna. Taki scenariusz jest możliwy za sprawą projektu nowelizacji ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym przygotowało Ministerstwo Ochrony Środowiska.

Unia Europejska oczekuje, że do końca 2008 roku Polska będzie zbierała w przeliczeniu na jednego mieszkańca 4 kg odpadów powstałych z urządzeń RTV i AGD. Obecnie na jednego obywatela przypada 0,1 kg zebranych odpadów tego typu w ciągu roku. Dlatego w projekcie wskazano poziomy zbiórki starych urządzeń w poszczególnych latach.

całość : http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 90762.html
'W dziedzinie muzycznej muszę wiedzieć wszystko. Jeżeli ktoś zagra melodię, pierdząc, ja muszę ją usłyszeć' - A.Ostrowski
amanita_citrina - mój muchomorek
:oczami:
Mój FotoBlog - Zapraszam
Avatar użytkownika
camelNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 2373
Dołączył(a): 2007-04-14, 14:19:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Internetowe sklepy będą zbierać zużyte AGD

Postprzez cre[a]tive » 2007-06-01, 01:55:44

ważne jest to, by takie odpady nie trafiały na wysypiska, jak to było do niedawna, bo jest to tragiczne w skutkach dla środowiska.
kto to będzie skupywał, jak dla mnie nie ważne, byleby nie chcieli kasy za to, że wezmą to do siebie - tyle. i oby środowisko nie cierpiało przez nasze cudowne wynalazki, bo jak ono cierpi to i cierpimy my, taka prawda
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron