półtora tysiąca studentów pod sąd?

Różne aktualności ze Świata i Wszechświata.

półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez BlueMan » 2007-05-26, 11:01:37

Taki może być finał zatrzymania przez policję administratorów wewnętrznej sieci komputerowej kampusu Politechniki Poznańskiej, w której masowo wymieniano się pirackimi programami i multimediami. Wystarczy, że poszkodowane firmy poproszą o ściganie sprawców. A praktyka pokazuje, że decydują się na to bardzo często


Szczegóły: http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,4174449.html

No to ładnie mają :D Więzienia zapychają albo studentami, albo tłumaczami z napisy.org :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez winet » 2007-05-26, 11:06:23

BlueMan napisał(a):No to ładnie mają :D Więzienia zapychają albo studentami, albo tłumaczami z napisy.org :P


Raczej wiezień za bardzo nie zapełnią nimi bo one już są przepełnione :D Zapewne będzie konfiskata sprzętu (o ile już to się nie stało) i grzywna :D
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez krzysztof » 2007-05-26, 11:10:23

To jest żałosne co wyprawia rząd tego kraju, najlepiej pozamykac wszystkich, którzy mają jakikolwiek wkład w kulturę bądź rozwój tego kraju, cofamy się do średniowiecza gdzie ciemnota będzie wykorzystywana przez jednostki wyżej usytuowane..

Dlatego za 4 miesiące spadam z tego kraju bo mam go już dość...zero perspektyw, tylko lustracje, niepotrzebne nikomu ustawy, wiecie jak wygląda wykrywalność 95 % przestępstw przez policję? Złapano 90 pijaczków przed sklepem, 5 gimnazjalistów za ściaganie z neta a nie schwytano 3 morderców i 2 gwałcicieli i mamy 95 % wykrywalności przestępstw, można sie pochwalić...

Cudownie jest życ w kraju gdzie obywatele mają być dla rządu a nie rząd dla obywateli....

pozdrawiam
Stań po stronie Wampirów:): http://world6.monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=114217864
Wybierasz sie do Irlandii? - http://www.infoadvcentre.com/
Avatar użytkownika
krzysztofNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2007-05-05, 12:28:19
Lokalizacja: Brusy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez Gerno » 2007-05-26, 13:34:29

Gdyby ten kraj szedł jeszcze w dobrym kierunku... ale on ciągle idzie w złą stronę!
Zamiast poszukać sposobu na pozbycie sie "piratów", to oni wolą ich zamykać.To jednak nie zlikwiduje problemu.
Przecież wiadomo od czego trzeba zacząć.Wszystkiemu winne jest bezrobocie, gdyby ludzie zarabiali przyzwoite pieniądze, stać by ich było na zakup oryginalnych tytułów.Ale rząd ma klapki na oczach...
PS: Kto nie ma w domu choć jednej pirackiej gry, programu, muzyki... ??
Avatar użytkownika
GernoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 767
Dołączył(a): 2007-04-18, 20:56:01
Lokalizacja: Toruń
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez BlueMan » 2007-05-26, 13:36:18

Gerno napisał(a):PS: Kto nie ma w domu choć jednej pirackiej gry, programu, muzyki... ??
Nie wiem dokładnie, czy posiadanie jest nielegalne. Rozprowadzanie na pewno tak. Różnie na to sądy patrzą...
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez elpolacco » 2007-05-26, 17:41:50

Złodziej sam jeszcze więcej kradną, a innych o to chcą posądzać :kwasny:
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez smut » 2007-05-26, 18:54:49

Nie wiem dokładnie, czy posiadanie jest nielegalne.
- jest nielegalne, o ile nie jest to Twoja jedyna kopia do użytku osobistego.
Avatar użytkownika
smutNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2007-05-26, 18:06:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez privace » 2007-05-26, 18:56:17

Tzn wszystko, co sobie masz na kompie dla siebie i nie używasz p2p jest legalne?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez smut » 2007-05-26, 19:01:16

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś, gdy kupowało się legalne oprogramowanie wraz z licencją (to w niej był zapis, iż) można było zrobić 1 (słownie: jedną) kopię programu dla własnego użytku. Na wypadek, gdyby dane z głównego nośnika uległy uszkodzeniu. Tak więc, to, że masz pirackiego Windowsa, ale tylko dla siebie ... i tak jest karalne :) Natomiast kopia legalnego, leżąca gdzieś w biurku na czarną godzinę jest legalna.
Avatar użytkownika
smutNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2007-05-26, 18:06:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez krzysztof » 2007-05-26, 19:57:13

Z tego co wiem a mam znajomego prawnika teraz już nawet samo posiadanie jest nielegalne, tylko,że sam proces wówczas wygląda zupełnie inaczej, chodzi mi o powództwo. Nie musicie wpuszczać policjatów do domu bez nakazu, nawet jeśli go mają macie prawo zarządać obecności osoby która go wystawiła - rada prawnika:), zanim się z nim przywleką wątpie zebycie mieli juz cokolwiek w domu:)

Na szczescie uzywam tylko legalnego oprogramowania, smieja sie ze mnie że używam darmowych edytorów tekstu, ale przynajmniej mam spokój jeśli chodzi o takie sprawy.
Stań po stronie Wampirów:): http://world6.monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=114217864
Wybierasz sie do Irlandii? - http://www.infoadvcentre.com/
Avatar użytkownika
krzysztofNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2007-05-05, 12:28:19
Lokalizacja: Brusy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez smut » 2007-05-26, 20:02:18

Z tego co wiem a mam znajomego prawnika teraz już nawet samo posiadanie jest nielegalne, tylko,że sam proces wówczas wygląda zupełnie inaczej,
- to wszystko zależy od umowy licencyjnej. Nie wiem jak jest w nowych, bo nie czytam już od dawna ;p ale kiedyś była wzmianka o kopii dla siebie, której posiadanie jest legalne.

krzysztof napisał(a):Nie musicie wpuszczać policjatów do domu bez nakazu, nawet jeśli go mają macie prawo zarządać obecności osoby która go wystawiła - rada prawnika:), zanim się z nim przywleką wątpie zebycie mieli juz cokolwiek w domu:)
- podobno niektórzy ludzie się do tego stosowali, to gdzieś sie policjanci wycwanili i wchodzili jako jacyś monterzy czy pomoc techniczna. I nagle wyjmowali odznaki. No, ale to może być pic na wodę, bo tak zdobyty dowód jest chyba nic nie wart.

krzysztof napisał(a):Na szczescie uzywam tylko legalnego oprogramowania, smieja sie ze mnie że używam darmowych edytorów tekstu, ale przynajmniej mam spokój jeśli chodzi o takie sprawy.
- i słusznie. Tym bardziej, jeżeli publikujesz swoją pracę - albo robisz programowanie. Dobrze jest mieć legalne narzędzia.
Avatar użytkownika
smutNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2007-05-26, 18:06:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez BlueMan » 2007-05-26, 20:14:38

smut napisał(a):wchodzili jako jacyś monterzy czy pomoc techniczna.
ja nie wpuszczam żadnych monterów, itp bez uprzedniego kontaktu i poinformowaniu mnie o tym, przez wiarygodne osoby.


Bycie w 100% legalnym jest bardzo ciężkie.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez krzysztof » 2007-05-26, 20:45:40

Niestety juz teraz zeby miec kopie zapasowa trzeba posiadac rowniez oryginalny produkt, kazda plyta bez licencji (oczywiscie nie GNU:)) jest uznawana za pirata, wybaczcie brak polskich znakow:)nie chcialo mi sie jezyka zmieniac:P.

Teraz w tej Polsce calkiem sie prawo chrzani, wola scigac studentow niz przestepcow zeby sobie statystyki podwyzszyc, tak bowiem jest latwiej...niedlugo zreszta wszyscy stad wyjada i rzadzic sobie bedzie mogl nasz rzad tylko moherowymi beretami:)
Stań po stronie Wampirów:): http://world6.monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=114217864
Wybierasz sie do Irlandii? - http://www.infoadvcentre.com/
Avatar użytkownika
krzysztofNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2007-05-05, 12:28:19
Lokalizacja: Brusy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez Dawid_Es » 2007-05-26, 20:47:13

Jak nie mają za kogo się brać to biorą się za najłatwiejszą zdobycz... w sumie prawie każdy z nas jest teraz zagrożony :przestraszony:
Avatar użytkownika
Dawid_EsNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 169
Dołączył(a): 2007-05-24, 18:36:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez krzysztof » 2007-05-26, 21:29:13

Swoją drogą, jeśli traficie już pechowo na rewizję lecz uda Wam się natknąć na rozsądnych ludzi nie poniesiecie żadnej odpowiedzialności za mniej znane komercyjne programy, największą uwagę zwraca się na programy microsoftu, adobe itp, więc privace , z tym Twoim corelem radziłbym uważać...

Pirackie photoshopy też nie są mile widziane, czyli jak łatwo można zauważyć im bogatsza firma, tym większe sankcje nakładają na właścicieli nielegalnego oprogramowania...jakby już bill gates nie napchał sobie dość swojej kieszeni programami, które są wadliwe, zreszta jak stać go na płacenie firmom by pisały programy TYLKO pod jego systemy (czyżby "zabroniony" monopol?) to jak nie uważać, że jest dość bogaty?

Swoją droga nie wiem czy czytaliście niedawno artykuł w portalu interia o udostępnianiu filmów z sejmowego komputera, ale coś mi się zdaje, że "większy" może więcej w naszym kraju...polecam ->> Obrazek
Stań po stronie Wampirów:): http://world6.monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=114217864
Wybierasz sie do Irlandii? - http://www.infoadvcentre.com/
Avatar użytkownika
krzysztofNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2007-05-05, 12:28:19
Lokalizacja: Brusy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez BlueMan » 2007-05-26, 21:44:02

krzysztof napisał(a):Swoją droga nie wiem czy czytaliście niedawno artykuł w portalu interia o udostępnianiu filmów z sejmowego komputera, ale coś mi się zdaje, że "większy" może więcej w naszym kraju...polecam ->>
hahaha :] Nawet kogoś z mojej sieci TelPol złapało na tym screenie :D
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: półtora tysiąca studentów pod sąd?

Postprzez privace » 2007-05-27, 01:21:34

krzysztof napisał(a):privace , z tym Twoim corelem radziłbym uważać...

Bez takich wycieczek osobistych, ja w szkole sie uczę właśnie na corel draw, wiec korzystam z tego bez ograniczeń- a skąd oni maja na komputerach, to już nie mój problem :]
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości

cron