Kobiety w kosciele

Różne aktualności ze Świata i Wszechświata.

Czy kobiety powinny odgrywac wieksza role w polskim kosciele?

tak
5
36%
nie
7
50%
nie wiem
2
14%
 
Liczba głosów : 14

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez privace » 2007-01-25, 11:30:44

smoke napisał(a):nie mozna unowoczesniac kosciola , czlowiek nie ma takich praw

Czyzby? Wiec czemu na synodach debatowano nad zmianami? Nie jestem zbyt mocna w historii kosciola, ale zdaje sie, ze Trojce ustalono w taki sposob. Poza tym nie slyszalam, zeby to Bog osobiscie zmienil zasady komunii sw.- "to jest bowiem cialo i krew moja"-a winko podczas mszy popija tylko ksiadz, bo za drogo by wyszlo wszystkim "polewac".
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-01-25, 15:35:14

smoke napisał(a):nie mozna unowoczesniac kosciola , czlowiek nie ma takich praw

Nie inaczej!

Zburzyc Watykan, zniszczyc kościoły, zalegalizowac apokryfy, zdelegalizowac koscioly ewangelickie i neokatolickie w Ameryce południowej, odrzucmy tradycje jako zrodlo wiary, wyklnijmy ewolucjonistow, prowadzmy msze po lacinie, odrzucmy mozliwosc wlasnej interpretacji biblii ...
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez kingula » 2007-01-25, 21:53:56

Kościoł to i tak wielki pic na wode fotomontaz..."zostaw wszystko i pojdz za mna" powiedział Jezus...a patrzac na te bogactwa w ktorych pławia sie ksieza to za przeproszeniem zygac mi sie chce...
Dlaczego by nie interweniowac w sprawy koscioła...jestem jak najbardziej za tym aby ksieza zakładali rodziny...i tak tysiace z nich maja dzieci (moja kuzynka ma z ksiedzem dwojke, jakos cała rodzina to akceptuje, tylko nie rozumiem dlaczego nie pozostawi kapłanstwa skoro taka jest zasada).
a piec przykazan koscielnych?? W bibli i testamentach tego nie ma, przykazania wymyslili sobie ludzie, a spowiedz? Dlaczego ze swoich grzechow ludzie nie moga rozliczac sie przed krzyzem tylko musza peplac te swoje złe uczynki ksiedza, ktorzy maja jeszcze czelnosc nas pouczac jak zyc....

Moze gdyby pozowlono kobietom mieszac sie w sprawy koscioła było by w nim lepiej :zdegustowany:

A interpretacje biblii kazda wiara narzuca swoja...wiec ludzie i tak nie maja duzego wyboru
Ostatnio edytowano 2007-01-25, 21:55:56 przez kingula, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez smoke » 2007-01-26, 10:37:56

chyba za duzo D.Browna sie naczytaliscie badz innych teorii spiskowych
albo to wplyw mieszkania w Kaczogrodzie :przestraszony:
Avatar użytkownika
smokeNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2007-01-19, 10:07:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez Lary » 2007-01-26, 13:38:37

Zaznaczylen nie wiem, bo nie ma opcji "nie obchodzi mnie to". A tak wlasnie jest... co za roznica czy ksiaz kobieta czy facet... co za roznica czy kobieta czy fecet papiez... to wciaz jest kosciol.
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez kingula » 2007-01-26, 14:42:01

smoke napisał(a):chyba za duzo D.Browna sie naczytaliscie badz innych teorii spiskowych
albo to wplyw mieszkania w Kaczogrodzie :przestraszony:


Nie bardzo rozumiem o co ci biega :niepewny:
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez Yenna » 2007-01-26, 17:47:18

kingula napisał(a):Dlaczego ze swoich grzechow ludzie nie moga rozliczac sie przed krzyzem tylko musza peplac te swoje złe uczynki ksiedza, ktorzy maja jeszcze czelnosc nas pouczac jak zyc....

skoro tak mówisz, to chyba tak naprawdę nie wiesz na czym polega spowiedź... :zdegustowany:
O jakże się w białości mojej bieli męczę-
chcę barwą być- a któż mnie rozbije na tęczę?

Maria Pawlikowska- Jasnorzewska "Barwy"
Avatar użytkownika
YennaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1276
Dołączył(a): 2006-07-21, 23:32:01
Lokalizacja: z krańca świata
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez kingula » 2007-01-26, 17:57:27

To czym według ciebie jest...uwazasz ze wporzadku jest powiezanie swoich grzechow ludziom ktorzy sami je popełniaja? Ksieza nie sa bogami...sa ludzmi tak jak my. Znam conajmniej 3 ksiezy ktorzy zyja w wielkim grzechu i ja mam im powierzac swoje grzechy? :zdegustowany:
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez Yenna » 2007-01-26, 18:08:15

kingula napisał(a):To czym według ciebie jest...uwazasz ze wporzadku jest powiezanie swoich grzechow ludziom ktorzy sami je popełniaja? Ksieza nie sa bogami...sa ludzmi tak jak my. Znam conajmniej 3 ksiezy ktorzy zyja w wielkim grzechu i ja mam im powierzac swoje grzechy? :zdegustowany:


Kingusiu... ksiądz w konfesjonale jest tylko pośrednikiem między tobą i Bogiem... ty nie wyznajesz swoich grzechów księdzu, i to nie ksiądz daje ci rozgrzeszenie.
kingula napisał(a):Ksieza nie sa bogami...sa ludzmi tak jak my.

i tu masz rację, więc skoro księza są ludźmi, tak jak my, to także popełniają grzechy
kingula napisał(a):Znam conajmniej 3 ksiezy ktorzy zyja w wielkim grzechu i ja mam im powierzac swoje grzechy?

zależy o jaki grzech chodzi...bo tak jak pisałaś że ksiadz ma dzieci, to zostaje on automatycznie ekskomunikowany, a jeżeli nadal sprawuje urząd kapłański,to popełnia świętokradztwo...
O jakże się w białości mojej bieli męczę-
chcę barwą być- a któż mnie rozbije na tęczę?

Maria Pawlikowska- Jasnorzewska "Barwy"
Avatar użytkownika
YennaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1276
Dołączył(a): 2006-07-21, 23:32:01
Lokalizacja: z krańca świata
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez kingula » 2007-01-27, 16:22:23

A jesli nie chce spowiadac sie ksiedzu...a chce uczestniczyc w komuni swietej ? Ech szkoda chyba dyskusji kazda z nas ma swoje zdanie na ten temat i niech tak pozostanie :oczami:
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-01-27, 16:29:39

smoke napisał(a):chyba za duzo D.Browna sie naczytaliscie badz innych teorii spiskowych
albo to wplyw mieszkania w Kaczogrodzie :przestraszony:

Alez zapraszam do _rzeczowej_ dyskusji na temat kosciola i jego roli w dzisiejszym swiecie. Jak na razie to Ty uzywasz krotkich, nic nie wnoszacych osadow. Umiesz tylko szafowac haslami a'la Kaczogrod czy Brown?
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez Yenna » 2007-01-27, 17:38:25

Dyskutować zawsze warto. :)

kingula napisał(a):A jesli nie chce spowiadac sie ksiedzu...a chce uczestniczyc w komuni swietej ?

Religie mają to do siebie, że nie można naginać ich zasad i reguł do własnych potrzeb. Spowiedź święta odgrywa bardzo ważną rolę w życiu chrześcijanina (dobra, wiem, popadam w patetyczny ton ;) ). Polecam bardzo książkę "Spowiedź jest spoko" Rafała Szymkowiaka, z niej można dużo dowiedzieć się o istocie spowiedzi :)
O jakże się w białości mojej bieli męczę-
chcę barwą być- a któż mnie rozbije na tęczę?

Maria Pawlikowska- Jasnorzewska "Barwy"
Avatar użytkownika
YennaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1276
Dołączył(a): 2006-07-21, 23:32:01
Lokalizacja: z krańca świata
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez smoke » 2007-01-29, 09:39:22

Ahl-I-Batini napisał(a):
smoke napisał(a):chyba za duzo D.Browna sie naczytaliscie badz innych teorii spiskowych
albo to wplyw mieszkania w Kaczogrodzie :przestraszony:

Alez zapraszam do _rzeczowej_ dyskusji na temat kosciola i jego roli w dzisiejszym swiecie. Jak na razie to Ty uzywasz krotkich, nic nie wnoszacych osadow. Umiesz tylko szafowac haslami a'la Kaczogrod czy Brown?

i jego roli w dzisiejszym swiecie :zalamany:
za 20 lat nie bedzie juz zadnego kosciola , witaj swiecie ateistyczny
Avatar użytkownika
smokeNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2007-01-19, 10:07:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety w kosciele

Postprzez Yenna » 2007-01-29, 18:08:25

smoke napisał(a):za 20 lat nie bedzie juz zadnego kosciola , witaj swiecie ateistyczny

myslisz, że 300 lat temu tak nie mówili? A tu proszę, kościół nadal istnieje.
O jakże się w białości mojej bieli męczę-
chcę barwą być- a któż mnie rozbije na tęczę?

Maria Pawlikowska- Jasnorzewska "Barwy"
Avatar użytkownika
YennaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1276
Dołączył(a): 2006-07-21, 23:32:01
Lokalizacja: z krańca świata
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron