Billingi powinny być darmowe

Różne aktualności ze Świata i Wszechświata.

Billingi powinny być darmowe

Postprzez BlueMan » 2004-11-05, 20:47:02

Marcin Opolski, DI napisał(a):Według oficjalnego komunikatu Ministerstwa Infrastruktury, pobieranie przez polskich operatorów opłat za szczegółowe billingi jest sprzeczne z prawem.

Zgodnie z art. 93 ust. 5 obowiązującej od września ustawy prawo telekomunikacyjne, przedsiębiorca wyznaczony do świadczenia usługi powszechnej dostarcza na żądanie abonenta szczegółowy, bezpłatny wykaz wykonanych na jego rzecz usług telekomunikacyjnych.

Zgodnie z oficjalną wykładnią resortu nie spełnia zatem wymogu szczegółowości system billingów, który zawiera jedynie liczbę wykonanych połączeń, ogólną liczbę jednostek taryfowych i odpowiednią cenę.

Nie pozwala on bowiem na weryfikację i kontrolowanie poniesionych kosztów.

Wymogów ustawowych nie spełnia zatem największy polski operator telekomunikacyjny, TP S.A., który za szczegółowe bilingi pobiera opłatę w wysokości 5 złotych + VAT.

Jak kiedyś te bilingi TPSA były tańsze (2zł) to zamawialiśmy je i co dziwnego rozmów telefonicznych było mniej, ale jak już nie przychodziła dokumentacja kto gdzie i ile rozmawiał to rozmów było więcej ;[
Ale w takiej sytuacji, jak to jest nielegalne, to może znowu będa :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Billingi powinny być darmowe

Postprzez Jo_Anna » 2004-11-05, 23:49:11

Takie bilingi to fajna sprawda ale u mnie na chacie biling zamawia sie tylko wtedy gdy jest mega wysoki rachunek i oczywiscie kto dzwonil to placi ;) I nie jestem to ja ;)
Ps. Pozdro dla kumatych ;)
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. (Antoine de Saint-Exupery)

Życie jednak może być piękne... Pamiętajcie o tym...
Avatar użytkownika
Jo_AnnaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2004-08-16, 20:20:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Billingi powinny być darmowe

Postprzez Q3lo » 2004-11-06, 00:15:58

Ostatnio odebralem telefon a tu jakis facet mi mowi ze z naszego numeru byla wykonana rozmowa na numer 0-700... a oplata wynosi cos ok. 200 zł. Nikogo nie bylo w chacie, wiec podalem numer do mojej mamy do pracy, za chwilke moja mama dzwoni z pracy i (oczywiscie na mnie), ale z tego co sie dowiedzialem na ten numer bylo dzwonione ok godziny 12 w poniedzialek kiedy u mnie w domu nie bylo nikogo. I to bylo albo podpiecie sie kogos pod naszą linie albo pomylka w TP S.A. A kase trzebabylo zaplacic.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Billingi powinny być darmowe

Postprzez Lamaszta » 2004-11-06, 00:21:24

Moi rodzice biorą bilingi niemal co miesiąc. Ale ja mam troszkę ułatwioną sprawę (pozdro dla kumatych). Dlatego też rachunki nie są za wysokie. Poza tym każdy w domu ma komórkę i zwykle załatwiamy większość spraw smsem.
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Billingi powinny być darmowe

Postprzez Jo_Anna » 2004-11-12, 22:15:44

U mnie tez wszyscy maja komorki poza moim pieskiem, no i oczywiscie mamy neta ale i tak niektorzy czlonkowie mojej rodziny sie nieograniczaja w rozmowach <ps. pozdro dla kumatych ;) ),. wiec gdy rachunki sa wysoki to bierzemy biling i stwierdzam ze one powinny byc darmowe. Stwierdzenie swe argumentuje zbyt wysoka cena abonamentu i rozmow wiec jak leszcza nas za rozmowy, abonament i jeszcze kilka innych rzeczy to niech nam odpuszcza przynajmnie te kilka zeta za biling ;)
To jest moje zdanie, a zdania nie zmienie ;)
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. (Antoine de Saint-Exupery)

Życie jednak może być piękne... Pamiętajcie o tym...
Avatar użytkownika
Jo_AnnaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2004-08-16, 20:20:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 192 gości

cron