Sky Club złożył wniosek o upadłość.

Różne aktualności ze Świata i Wszechświata.

Sky Club złożył wniosek o upadłość.

Postprzez AEROTphotograph » 2012-07-04, 13:28:29

Wniosek ok. godz. 10 został złożony do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, X Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Naprawczych. We wniosku, do którego dotarła PAP, Sky Club
stów za granicą

napisał, że "wnosi o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku wnioskodawcy".
Brak środków

O swoich problemach spółka poinformowała we wtorek. Zawiesiła sprzedaż wycieczek i od środy anuluje zaplanowane wyjazdy. Rano Sky Club podał, że za granicą przebywa ok. 4,5 tys. turystów.

W oświadczeniu zarząd Sky Club poinformował, że powodem decyzji o złożeniu wniosku o upadłość jest "brak środków finansowych na kontynuowanie działalności operacyjnej". "Spółka zawiesza działalność touroperatorską i sprzedaż wycieczek, a anulowaniu ulegają wszystkie imprezy turystyczne. (...) Klienci, którzy mieli rozpocząć wyjazdy turystyczne w dniu jutrzejszym, zostaną poinformowani o tym, aby nie stawiali się na lotniskach" - napisano w oświadczeniu.
Informacja w urzędzie

Zarząd Sky Club przekazał, że o zaistniałej sytuacji poinformował Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego, który jest dysponentem gwarancji ubezpieczeniowych opiewających na 25 mln zł. Gwarancje dotyczą pokrycia kosztów powrotu turystów do kraju, a także zwrotu wpłat przez nich poniesionych.

Według mazowieckiego urzędu wojewódzkiego w środę do Polski ma wrócić 800 klientów firmy Sky Club. Z kolei ok. 18 tysięcy osób zapłaciło za wyjazdy. Większość z tych osób nie wyleciało jeszcze na wycieczki.

Jak poinformowała w środę rano Paulina Kapuścińska z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, polscy konsulowie starają się jak najszybciej dotrzeć do turystów poszkodowanych w wyniku ogłoszenia upadłości touroperatora Sky Club. Polscy turyści według informacji MSZ przebywają w 10 krajach: Bułgarii, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Turcji, na Cyprze, w Egipcie, Maroku, Tunezji i na Kubie.

- Nasi konsulowie w regionach, w których są poszkodowani turyści, starają się jak najszybciej dotrzeć do nich i sprawdzają, jaki jest stan rzeczy. W każdym z tych regionów są różne sytuacje. Są miejsca, gdzie sytuacja jest opanowana i nie ma kłopotów, ale są też takie, gdzie brakuje opłat za hotel bądź transport - powiedziała Kapuścińska. Jak podkreśliła, wszystkie te informacje są niezwłocznie przekazywane przez polskich konsulów do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, który posiada środki i możliwości udzielenia pomocy finansowej poszkodowanym.
Kapuścińska, relacjonując działania MSZ zaznaczyła, że są one utrudnione, bowiem resort nie otrzymał dokładnej listy turystów ani miejsc, w których oni przebywają. - Wczoraj, kiedy ok. godz. 18 otrzymaliśmy informację, że biuro podróży Sky Club ogłosiło upadłość, niezwłocznie postawiliśmy w stan gotowości naszych konsulów, głównie w tych regionach klasycznych dla celów turystycznych. Ich działania polegają na poszukiwaniu rezydentów, odbierania od nich meldunków oraz na wydzwanianiu do hoteli - mówiła Kapuścińska.

MSZ poinformował też, że można się kontaktować z konsulami w krajach, w których przebywają turyści, a telefony dyżurne placówek - dostępne na stronach internetowych ambasad i konsulatów. Resort zaapelował też do tych grup i turystów polskich, które nie pozostają pod bezpośrednią opieką rezydentów biura o zgłaszanie się do lokalnych służb konsularnych.

Urząd Marszałkowski uruchomił też specjalną infolinię dla osób dotkniętych bankructwem biura podróży Sky Club. Jej numer to: (022) 597 95 44

o o tym uważącie? To istotne, bo to dopiero początek podobnych sytuacji... tak przynajmniej wypowiadają sie eksperci. Są również wątpliwości odnośnie przepisów dot. upadłości.
http://aerotphotograph.blogspot.com/
Avatar użytkownika
AEROTphotographNone specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2012-06-30, 22:30:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2012-07-04, 13:48:46

Prędzej czy później wszystkie biura podróży ogłoszą upadłość.Dziwię się ludziom dlaczego się godzą by być zależnym od takich biur,przecież mogą zostać zwyczajnie na lodzie,nie raz tak było.Miejmy nadzieję że w tym przypadku ludzie bez problemu zostaną przewiezieni do kraju.
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez cre[a]tive » 2012-07-04, 14:03:41

Do ostatniej chwili jeszcze doili klientów! Partacze i oszuści.
Obserwuję wszelkie takie newsy z obawą, gdyż mam wykupioną drogą wycieczkę na sierpień do Hiszpanii. Mam nadzieję, że moje biuro nie zbankrutuje 0_o
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez mrumru » 2012-07-04, 23:27:53

I dlatego wolę sobie sama organizować wyjazdy, nawet do województwa obok. Ludzie oszczędzali żeby wyjechać, niemałe pieniądze, a te @#@!? Jeszcze dzień wcześniej potwierdzali wyjazdy!
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2012-07-05, 00:36:19

Biura podróży to złodzieje od niepamiętnych czasów. Pewnie, że zawsze lepiej wybrać się gdzieś na własną odpowiedzialność. Przede wszystkim ze względu na wolność. Kupujemy bilet gdzie chcemy, lecimy z myślą, że zostaniemy jak długo nam się spodoba, pojedziemy gdzie będziemy chcieli,zwiedzimy na co nam przyjdzie ochota.

Ale to swoją drogą, a skandal skandalem :). Jak już ktoś wykupił wycieczkę to powinien to za co zapłacił otrzymać. Nie jest to może równie fajne jak wylot we własnym zakresie, ale mimo to towar sprzedany i jak coś się psuje klient ma prawo do reklamacji.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-07-05, 07:43:20

Rok temu byłem na podróży poślubnej z Triady. Było extra. I ogólnie dziwie się, że takie biuro padło. Myślałem, że zagrożone są tylko takie małe biura podróży, a duże sieci turystyczne raczej nie mają się czego bać.


Mam koleżankę, która pracuje (pracowała?) w Triadzie. Ona także dowiedziała się o upadłości przedwczoraj. Zarząd nikogo nie informował o tym, że mają takie plany. Nie informował, aby nie wszczynać zamieszania. Pracownicy nic o tym nie wiedzieli. Podejrzewam, że jakieś plotki, czy niepewne informacje chodziły między nimi, ale nie mogle przecież na tej podstawie nic pewnego wywnioskować.

Co do ludzi, którzy są za granicą teraz - pal licho jak komuś kończy się urlop, ale gorzej jak w poniedziałek wyleciał i po 2-3 dniach musi wracać już :|

Zilog - 2012-07-04, 13:48 napisał(a):Dziwię się ludziom dlaczego się godzą by być zależnym od takich biur

mrumru - 2012-07-04, 23:27 napisał(a):I dlatego wolę sobie sama organizować wyjazdy

To przecież nie takie łatwe, aby zorganizować sobie wycieczkę na Teneryfę, Sri Lanke, czy wyspy Bali.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Codino » 2012-07-11, 11:30:20

Mnie dziwi, że Polacy nie korzystają z zagranicznych biur. Ceny niższe, zazwyczaj opłaca się dopłacić za przelot do Berlina, Paryża czy Londynu, jakość lepsza, a usługa pewniejsza.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sky Club złożył wniosek o upadłość.

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-07-11, 11:38:24

Skandalem dla mnie jest głupota tego Narodu - bodajże w zeszłym jeszcze roku pojawiły się informacje że Triada bankrutuje :mur: ale widać to za mało, po kiego ludzie się "pchali" do Triady, liczyli że zapłacą mało skoro biuro podróży bankrutuje ??
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-07-12, 15:50:39

dkm1941bismarck nie do wszystkich dotarła ta informacja.
Teraz dopiero wyczytałem, że ta informacja chyba w marcu, czy kwietniu została podana, tak? No, ale ja w tym czasie wykupiłem wycieczkę i w sierpniu leciałem do Grecji. Wycieczka udała się, nie mam zastrzeżeń :)
Ale do dnia dzisiejszego nie wiedziałem, że korzystam z usług dłużnika na granicy upadku.

Podejrzewam, że inni tak samo byli poinformowani.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2012-07-13, 01:55:33

Powtórka z rozrywki. Kolejne biuro ma kłopoty, tym razem Alba Tour.


300 turystów ma problemy z powrotem z Egiptu do Polski
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2012-07-13, 12:37:49

Ale to już jest chamstwo :/ wysylać ludzi, a nie opłacić im hotelu. Po co w takim razie? Na takie coś to nóż w kieszeni mi się otwiera :/

Triada jak wysyłała ludzi to było to opłacone i można powiedzieć zapięte na ostatni guzik (tak myślę). Pewnie prawnie jest tak, że jak firma plajtuje to klienci muszą być w PL dlatego ich ściągają, mimo, że hotele były opłacone.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Sky Club złożył wniosek o upadłość.

Postprzez KenWatanabe » 2012-07-13, 19:41:50

Z drugiej strony, jak się nad tym zastanowić, to

biura te zwyczajnie nie mają już pieniędzy. Teoretycznie usługa musi zostać spełniona albo zareklamowana i tutaj ludzie mają prawo oskarżyć biuro, sąd powinien przyznać im rację, biuro zostać dłużnikiem na ile określa to ustawa o jego upadłości itd. Ale nie zmienia to faktu, że obecnie firma pieniędzy nie ma, a z pustego to i Salomon nie naleje :).

Zostaje furtka, bo biuro powinno być ubezpieczone. Ubezpieczyciel powinien pieniądze wyłożyć i ludzie na jego koszt powinni wrócić do domów. Alba Tour ubezpieczenie miało, ale jak się okazuje nie pełne i ubezpieczyciel wszystkiego nie wyłoży.

I tutaj moim zdaniem kończą się furtki. Nie zgodzę się, że tych ludzi trzeba stamtąd sprowadzić za wszelką cenę, tj. za cenę dofinansowania z budżetu. Informacje o ubezpieczeniu są jawne, wszystko można wyczytać w umowie, stan posiadania spółki też jest do doczytania. Więc jeśli Kowalski nie doczytał, firma upadła, a ubezpieczyciel nie pokrywa świadczeń w takim zakresie to Kowalski ma problem. Alba Tour jest spółką z.o.o. więc oddaje cały majątek w poczet odszkodowań, a reszta przepada.

Ani nie było tu niedomówień co do zakresu ubezpieczenia i stanu posiadania, a i prawo w tym zakresie było jasne i ogólnodostępne dlatego sprawiedliwie odpowiedzialność powinna spoczywać na tym kto dopuścił się niewiedzy.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-07-13, 22:31:23

KenWatanabe - 13 lip 2012 19:41 napisał(a):stan posiadania spółki też jest do doczytania



Gdzie można znaleźć takie informacje?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Sky Club złożył wniosek o upadłość.

Postprzez KenWatanabe » 2012-07-14, 01:05:11

cre[a]tive napisał(a):Gdzie można znaleźć takie informacje?


Po pierwsze spółki giełdowe mają obowiązek ujawniania swoich sprawozdań finansowych. Jeśli nasze biuro jest taką spółką to informacje o jego kondycji finansowej znajdą się w Monitorze Polskim "B".

Inne spółki takiego obowiązku nie mają, nie mniej raport sporządzony być musi. Szukamy spółki w KRS, przeglądamy dostępne raporty. Jeśli biuro gra z nami fair, to informacje o gwarancji zamieszcza też na swojej własnej stronie, więc wertujemy ją dokładnie.

Szczerze mówiąc jeśli to nie przyniesie żadnych wyników to darowałbym sobie korzystanie z usług takiej firmy, czy kupowania jej akcji. Spółki są zazwyczaj próżne i jeśli mają się czym pochwalić to się z tym otwarcie obnoszą.

Nie znaczy to, że tu się droga do pozyskania informacji kończy. Możemy napisać do biura prośbę o udostępnienie informacji zawartych w umowie pod kruczkami (jest na pewno informacja o ubezpieczeniu i ubezpieczycielu, nie ma o kwocie i ilości klientów), pytamy o szczegóły. Jeśli nie udostępnią informacji możemy spróbować zwrócić się do ubezpieczyciela, jak choćby ERV, można ostatecznie ubezpieczyć wycieczkę na własną rękę.

Jeśli zakres ubezpieczenia i finanse firmy dalej będą niejasne, a my uparcie będziemy chcieli skorzystać z jego usług, możemy zwrócić się do niezależnego biura opiniującego jak np. verdict, który jest stowarzyszony z KRS i za 30zł sporządzi nam pełen raport o kondycji finansowej spółki.

To już bardzo rozbudowane drzewko możliwości, a to tylko oficjalna droga. Tymczasem w samym internecie istnieje wiele portali tematycznych, zbierających zestawienia gospodarcze spółek, w zależności od sektora. Są setki miejsc gdzie takie informacje mogły, a nawet często musiały wpłynąć by spółka mogła działać.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kornel86 » 2012-07-16, 20:25:09

I kolejne biuro upadło - http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... zy,1822411
Avatar użytkownika
Kornel86None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2012-06-30, 19:13:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2012-08-13, 11:39:33

Kolejne biuro upada,tym razem Amber Gold - http://www.tvn24.pl/amber-gold-oglasza- ... 734,s.html

Jakaś plaga normalnie :zdziwko:
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re: Sky Club złożył wniosek o upadłość.

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-08-14, 13:40:09

Zilog napisał(a):Kolejne biuro upada,tym razem Amber Gold - http://www.tvn24.pl/amber-gold-oglasza- ... 734,s.html

Jakaś plaga normalnie :zdziwko:

Ale AG to piramida, żerująca na głupocie innych ;0
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości

cron