30 tysięcy dronów nad Ameryką

Różne aktualności ze Świata i Wszechświata.

30 tysięcy dronów nad Ameryką

Postprzez kahuna » 2012-02-09, 19:57:18

30 tysięcy dronów nad Ameryką

Opublikowano: 09.02.2012

Ustawa uchwalona w tym tygodniu przez Kongres otwiera drogę do wdrożenia dronów obserwacyjnych nad amerykańskim niebem. FAA (Federalna Administracja Awiacji) przewiduje, że do 2020 r. nad USA może działać do 30 000 dronów.

Podpisana przez prezydenta Obamę, ustawa FAA pozwala na korzystanie z samolotów bezzałogowych i opracowanie regulacji dotyczących testów i licencjonowania w 2015 roku.

Ustawa będzie gwałtownie przyspieszyć i usprawnić proces, w którym FAA upoważnia federalną, stanową i lokalną policję oraz inne organa rządowe do użytkowania samolotów bezzałogowych. Aktualnie FAA wydaje certyfikaty oddzielnie dla każdego przypadku. Ustawodawstwo stanowi wynik ogromnego nacisku ze strony wojskowego kompleksu przemysłowego dla otwarcia amerykańskiego nieba, na to co będzie wielomilionowym biznesem.

American Civil Liberties Union ostrzegła w poniedziałek, że prawodawstwo może poważnie naruszać prywatność Amerykanów. „Niestety, nic w ustawie nie porusza poważnej problematyki prywatności będącej konsekwencją używania samolotów bezzałogowych” powiedział Jay Stanley z ACLU. „Ta ustawa będzie chcąc nie chcąc kierować nas w kierunku ery powietrznego dozoru bez żadnych kroków w celu ochrony tradycyjnej prywatności, którą Amerykanie zawsze się cieszyli i jej oczekiwali.”

„Nie chcemy się zastanawiać, za każdym razem gdy wychodzimy z naszego domu, czy jakieś oczy na niebie nie śledzą każdego naszego kroku.” czytamy w oświadczeniu ACLU.

„Najważniejsze jest to, że krajowe drony są potencjalnie bardzo potężnym narzędziem dozoru, a te narzędzia siłowe – jak wszystkie siłowe narzędzia rządu – muszą podlegać kontroli i regulacji”, powiedział Stanley. „Mamy nadzieję, że Kongres uważnie rozważy implikacje dla prywatności, które ta technologia za sobą niesie „.

Organizacja Electronic Frontier Foundation (EFF) potwierdziła obawy związane z prywatnością, zauważając, że ustawa zawiera „implikacje dla prowadzenia dozoru przez agencje rządowe.”

EFF pozwało FAA by uzyskać rejestry agencji którym zostały przyznane certyfikaty na operowanie dronami w ubiegłym roku, po odmowie ujawnienia przez Federalną Agencję, które agencje posiadają certyfikaty i w jakim celu.

Inni obrońcy prywatności również podzielają zaniepokojenie ustawodawstwem.

„Obecnie jedyną barierą dla rutynowego stosowania dronów do uporczywego nadzoru są wymogi proceduralne emisji certyfikatów nałożone przez FAA”, powiedział Amie Stepanovich, doradca bezpieczeństwa narodowego dla Electronic Privacy Information Center (EPIC).

Opracowanie: Steve Watson
Źródło oryginalne: prisonplanet.com
Źródło polskie: Prison Planet




Co za chory kraj… Stalin ma godnych siebie następców.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Babyblue » 2012-05-29, 10:04:16

Przeraża mnie ta wszechobecna inwigilacja...
Państwo chce wiedzieć o wszystkim! Już nie tylko w necie jesteśmy śledzeni prze lajki facebooka i ścieżki googla chroma...
dobrze, że Donek nie ma tyle kasy, żeby drony rozsyłać :boss:
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2012-05-29, 18:17:48

Bardzo poważny problem z jakim boryka się teraz nasza cywilizacja. Zamiast iść w stronę coraz większej wolności, zapadamy się pod wszechobecną inwigilacją, pod naciskiem garstki właścicieli tej planety. Ciekawe, bo wynika to w dużej mierze z naszej ogólnej ignorancji. Powszechnie wiadomo, że wolny, samoregulujący się rynek świetnie działa, sam rozbija monopole i zapewnia ludziom najwyższy możliwy status życia, a mimo to wciska się nam, że trzeba do niego dodać jakąś minimalną własność państwową, jakieś regulacje, jakieś bzdurne prawa itd. Wiem, że z wolnością jest tak samo ale nikt nie chcę w to uwierzyć. Gdybyśmy mieli permanentną wolność, gdyby nikt nie miał przymusu zeznawania, nikogo nie można by było więzić bez prawomocnego wyroku sądu, bez przedstawienia mu jednoznacznych dowodów winy, gdyby nie wsadzano ludzi do więzienia za sam zamiar popełnienia przestępstwa, za szkodę którą samowolnie wyrządzają samym sobie (bo już w starożytności wiedziano, że chcącemu nie dzieje się krzywda - Nigdy!) to prawdopodobnie skala przestępstw zmniejszałaby się systematycznie, aż byłaby sprawą marginalną. Ale nie, nasi prawodawcy chcą nas śledzić na każdym kroku, chcą mieć nad nami władzę, móc zamykać w więzieniu niewygodnych świadków, przestępców przeciwko ich bezmyślnym i niepotrzebnym zasadom. I przez to nas irytują, wymuszają dokonywanie przestępstw sami, a dodatkowo wmawiają, co już najbardziej bezczelne, że to jedyna droga do powszechnego ładu. Boją się indywidualizmu i kreatywnych jednostek, dlatego każde odstępstwo, jak choćby zażywanie narkotyków które nikomu absolutnie nie szkodzi, poczytują za najgorszą zbrodnię i deprywację, plując na podstawowe zasady wolności.

Ale wierzę, że koniec końców i tak wolni ludzie staną na przekór tej paranoi i wyzwolą na powrót jednostki dając im szansę rozwoju. W końcu przy tak narzuconym porządku trzyma ich tylko nasza wiara, że to dla nas jedyna życiowa droga, wystarczy, że nauczymy się żyć inaczej i nie będą mieli szansy podtrzymać tej apokaliptycznej wizji wyzysku. Niestety w dobie zinstytucjonalizowanego, państwowego, bezpłatnego szkolnictwa, które wpaja młodym ludziom tę wyuczoną bezradność będzie to z czasem coraz trudniejsze.

Wielki brat patrzy...
Obrazek
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-05-30, 14:24:36

KenWatanabe napisał(a):Ale wierzę, że koniec końców i tak wolni ludzie staną na przekór tej paranoi i wyzwolą na powrót jednostki dając im szansę rozwoju. W końcu przy tak narzuconym porządku trzyma ich tylko nasza wiara, że to dla nas jedyna życiowa droga, wystarczy, że nauczymy się żyć inaczej i nie będą mieli szansy podtrzymać tej apokaliptycznej wizji wyzysku. Niestety w dobie zinstytucjonalizowanego, państwowego, bezpłatnego szkolnictwa, które wpaja młodym ludziom tę wyuczoną bezradność będzie to z czasem coraz trudniejsze.

Wielki brat patrzy...
Obrazek


Taaa ciekawe co kieruje/kierowało osobami oddającymi głosy na peło xD
Obawiam się że dojdzie do tak bardzo scentralizowanej władzy nad narodami, że ludzkość polegnie na setki lat w niewoli i to nie tylko intelektualnej ;) Bo jak wiemy to nie kacyk X czy kacyk Y jest przeszkodą - przeszkodą jest ten kto stoi na końcu sznurka xD
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 30 tysięcy dronów nad Ameryką

Postprzez KenWatanabe » 2012-05-31, 01:14:00

Otóż to, dlatego w gruncie rzeczy nasze pójście na wybory wielkiego sensu nie ma. Tak już nam wcisnęli, przyznam się, że mi swego czasu także, że na wybory iść trzeba bo to patriotyczne. A jak blado wyglądamy z frekwencją na tle innych krajów? Co to w ogóle za nonsens, iść oddać pusty głos? Po co właściwie te 90% ogłupiałego społeczeństwa ma przelewać swoje mierne wyobrażenie o polityce na karty wyborcze? Ustrój nie powinien polegać na tym, że setka ludzi pcha się na stanowiska, żeby zdobyć władzę, wręcz przeciwnie; to pewna osoba powinna być przekonywana przez społeczeństwo żeby wziąć na siebie tę odpowiedzialność i stanąć na czele państwa.

Pamiętacie wybory do samorządów szkolnych? :) Bo jak dla mnie jeśli ktoś pcha się na stanowisko na siłę to znaczy, że z tym stanowiskiem jest coś nie tak...

To jasne, polityka to służba krajowi, polityk powinien ojczyźnie oddawać przysługę, swój czas i pieniądze, a nie doić ją w zamian za swój nic niewarty światopogląd. Płacimy dla przykładu 460 posłom, za to, że opiniują różne prawa wprost przeciwnie niż byśmy tego chcieli. Ja mimo iż głosowałem, nie mam swojej reprezentacji w sejmie, mogę mieć tylko do siebie pretensje, że byłem tak głupi żeby pójść na wybory. Za to menelnia spod nocnego ma niemal 100% reprezentację która od 20 lat broni ich zasiłków niemal murem.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Wzorowy » 2017-12-25, 13:01:33

Ciekawe, ile krąży nad nami. :niepewny:
Avatar użytkownika
WzorowyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2017-12-12, 20:40:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Karol


  • Inne

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości

cron