Mord ideologiczny w Oslo.

Różne aktualności ze Świata i Wszechświata.

Mord ideologiczny w Oslo.

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-07-24, 15:25:55

Pewnie każdy widział/słyszał/czytał: http://www.tvn24.pl/-1,1711641,0,1,najk ... omosc.html - człowiekiem owym kierował Nacjonalizm, dzisiaj pojawiły się w sieci przedruki "manifestu" - 1500 stronicowej "sagi", przemyśleń sprawcy i pierwsze co się rzuca w oczy to realne spojrzenie na zagrożenie płynące z Islamu, coraz więcej osób zaczyna dostrzegać kolonizację Europy przez muzułmanów - tylko czy jedyna droga by to zmienić prowadzi przez śmierć ??

Zapraszam do czytania: http://www.tvn24.pl/-1,1711715,0,1,lepi ... omosc.html i dyskusji :ok:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-07-24, 15:42:02

Sam sprawca jest zastanawiający. Zdecydowana większość osób z tej listy popełnia pod koniec samobójstwo lub ginie, a tego aresztowali lub też bardziej, dał się aresztować.

Co do jego poglądów to trudno tu oceniać. Groźny jest ekstremizm, a nie same poglądy; nawet bycie przeciwnikiem imigracji nie usprawiedliwia takiego posunięcia. Trudno ocenić też ten jego przydługi wywód, na pewno będzie obszernym materiałem dla psychologów. Zdaje też sobie sprawę, że media zapewne, mogły wyrwać z kontekstu pod publiczkę najostrzejsze fragmenty ale mimo to stwierdziłbym i tak, że facet w pełni normalny nie był.

Btw, słyszał ktoś o wypowiedzi Sikorskiego, bodajże na Twitterze? xD
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-07-24, 15:50:17

KenWatanabe napisał(a):Btw, słyszał ktoś o wypowiedzi Sikorskiego, bodajże na Twitterze? xD

21 lat - ponoć maximum w Norwegii - to za mało dla zimnego drania. On sam wykonał egzekucję. Czy nie powinniśmy mu sprawiedliwie odpłacić?
O to chodzi ??

Śmierć ?? Śmierć byłaby pokazem raczej tchórzostwa, a nie o to chyba mu chodziło - ot znalazł się "odważny", podporządkował się idei, zabił prawie 100 osób i dał się złapać - jak napisałeś przypadek iście zastanawiający i dziwnie mam wrażenie że nie jedyny, wystarczy spojrzeć na południe Europy - tam to dopiero Nacjonaliści rosną w siłę a już wspomniana Serbia jest stolicą.

Mam nadzieję że nie wyrośnie z twego żaden ruch pokroju "skinheadów" bo to znieść byłoby ciężko ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mord ideologiczny w Oslo.

Postprzez KenWatanabe » 2011-07-24, 16:13:30

dkm1941bismarck napisał(a):O to chodzi ??

Dokładnie. Dla mnie to komentarz w iście PiSowskim stylu. Jest tu ukryta sugestia kary ale jeśli nawet to przemilczeć to i tak zostaje otwarta krytyka obcego wymiaru sprawiedliwości, zresztą w mojej ocenie nie słuszna, bo choć nie ma tego otwarcie napisanego w kodeksie to jest możliwość by ktoś w więzieniu siedział dożywotnio (po odbyciu kary może zebrać się sąd i dodać do wyroku 5lat).

dkm1941bismarck napisał(a):wystarczy spojrzeć na południe Europy - tam to dopiero Nacjonaliści rosną w siłę a już wspomniana Serbia jest stolicą.

Mam nadzieję że nie wyrośnie z twego żaden ruch pokroju "skinheadów" bo to znieść byłoby ciężko ;)

Te prawicowe ruchy są raczej zwarte i na pewno po Norwegii wzrośnie krytyka wobec tych ugrupowań ale z drugiej strony zacieśnią się też ich szeregi i być może zdobędą one nowych członków którzy do tej pory byli ideologicznie po ich stronie ale zostawali w cieniu. Bałkany, Rosja, Włochy, Pd Niemiec i oczywiście Skandynawia, tam chyba najwięcej skrajnie prawicowych ugrupowań i tam bym się spodziewał ewentualnych ataków.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mord ideologiczny w Oslo.

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-07-24, 16:31:22

KenWatanabe napisał(a):Te prawicowe ruchy są raczej zwarte i na pewno po Norwegii wzrośnie krytyka wobec tych ugrupowań ale z drugiej strony zacieśnią się też ich szeregi i być może zdobędą one nowych członków którzy do tej pory byli ideologicznie po ich stronie ale zostawali w cieniu. Bałkany, Rosja, Włochy, Pd Niemiec i oczywiście Skandynawia, tam chyba najwięcej skrajnie prawicowych ugrupowań i tam bym się spodziewał ewentualnych ataków.

Jak dla mnie to obywatele (na razie jeden) wyrazili dezaprobatę wobec systemu - zaznaczmy systemu nieudanego, skoro pomimo najlepszego w Europie monitoringu, tolerancji, otwartości dochodzi do takich aktów przemocy. Widać szwajcarska technologia produkcji serów z dziurami działa nie tylko na nabiale, skoro w biały dzień jeden człowiek podkłada kilka bomb, jedna zabija 7 osób po czym ten sam człowiek wysyła do Boga 98 dusz - system jest winny, łajdacka demokracja, która zabrania przecież kary śmierci, odbiera również większość praw konstytucyjnych, a obywatela traktuje jak krowę dojną zasilająca mlekiem budżet, obywatel taki jest też inwigilowany w razie jakichkolwiek podejrzeń a czasami obcy przybysze są lepsi. Dla mnie te wydarzenia obnażają marne słowo jaki jest tolerancja - ale demokracja ma to do siebie że nawet największa głupota ma prawo zaistnieć i ingerować w Nasze życie.

Poza tym tego szaleńca bardziej porównałbym do J. G. Elsera, w sumie łączy ich jedna cecha - oddanie ideologii.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mord ideologiczny w Oslo.

Postprzez fallelko » 2011-07-25, 08:59:21

Zgadzam się z poprzednikiem, że w tym momencie została obnażona marność słowa tolerancja. Nie o to chodzi żeby tego psychicznie chorego człowieka zrozumieć. Jak się już nawet w mediach rozprzestrzeniło. Manifest jest teraz najczęściej czytanym tekstem. Może być on teraz także inspiracją dla wielu innych ekstremalnych prawicowców. Nie wiedomo również czy działał on sam czy też ktoś inny mu w tym pomagał. Z tego co się da usłyszeć w zagraniczych wiadomościach ktoś inny stał na brzegu by "dobijać" osoby, które jeszcze chciały się ratować. Dla takiego człowieka powinna być orzeczona kara śmierci. Skoro był przeciwko Muslimom to dlaczego strzelał we "własnych" ludzi????? nie lepiej było ten czyn przenieść w kraje islamskie skoro niechęć do islamistów była taka ogromna?? Dlaczego wybrał bezbronną młodzież na wyspie???
Avatar użytkownika
fallelkoNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2011-07-25, 08:49:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mord ideologiczny w Oslo.

Postprzez unter » 2011-07-25, 09:26:32

fallelko napisał(a):... Skoro był przeciwko Muslimom to dlaczego strzelał we "własnych" ludzi????? nie lepiej było ten czyn przenieść w kraje islamskie skoro niechęć do islamistów była taka ogromna?? Dlaczego wybrał bezbronną młodzież na wyspie???

Wielu obserwatorów twierdzi, ze celem nadrzędnym było zwrócenie uwagi świata na "manifest", a rzez na wyspie, zamach w rządowej dzielnicy tylko środkiem do tego. Rzeczywistość zdaje się to potwierdzać, zainteresowanie jest ogromne.
W tym miejscu kłania się stara jezuicka zasada: cel uświęca środki.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-25, 12:54:43

Mam pytanie do osób, które znają tę sprawę dokładniej. Podobno ten cały mord trwał 1.5 h, jako że facet strzelał a nie podłożył bombę, nie wszyscy zostali unicestwieni od razu - stąd moje pytanie, dlaczego nikt nie zaalarmował policji o tym, że szaleniec zabija ludzi? Jeśli natomiast odpowiednie służby zostały zaalarmowane, dlaczego dopuściły do tego, że zabił prawie 100 osób zanim go złapali? Czy tam nie powinien pojawić się w ciągu 20 minut helikopter ze snajperami, którzy by go zestrzelili?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Mord ideologiczny w Oslo.

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-07-25, 18:26:01

cre[a]tive napisał(a):dlaczego nikt nie zaalarmował policji o tym, że szaleniec zabija ludzi? Jeśli natomiast odpowiednie służby zostały zaalarmowane, dlaczego dopuściły do tego, że zabił prawie 100 osób zanim go złapali? Czy tam nie powinien pojawić się w ciągu 20 minut helikopter ze snajperami, którzy by go zestrzelili?

A bo ponoć mieli jedną łódź na dodatek dziurawą, poza tym zanim by się komando zebrało to napastnik zbiegł by w bezpieczne miejsce - jemu zależało na tym aby go złapali widocznie ;)

Dzisiaj znowu media o Breivik`u, że faktycznie jego atak był próbą "otwarcia oczu" Europie na zagrożenie ze strony islamu, ciekawe dane znalazłem w necie:
W Norwegii mieszka prawie 100 tys. muzułmanów, co stanowi 2 proc. populacji. W ciągu 30 lat ich liczba wzrosła stukrotnie. W samym Oslo 7,5 proc. mieszkańców to wyznawcy islamu.
- trochę to niepokojące, znaczy ta tolerancja.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez unter » 2011-07-25, 21:41:59

cre[a]tive napisał(a):.. Jeśli natomiast odpowiednie służby zostały zaalarmowane, dlaczego dopuściły do tego, że zabił prawie 100 osób zanim go złapali? Czy tam nie powinien pojawić się w ciągu 20 minut helikopter ze snajperami, którzy by go zestrzelili?

Policja została zaalarmowana w kilka minut po rozpoczęciu strzelaniny. Mówił o tym w wywiadzie dla n24, Marcel Gleffe. Niemiec, który wraz z innymi właścicielami lodzi motorowych ratował dzieciaki przed utonięciem. Osobiście nie miał czasu, zrobili to ludzie pozostali na brzegu. Widziałem tez wywiad z jakimś podenerwowanym policjantem, który na pytanie dlaczego policja zjawiła się aż tak późno, odpowiedział: na wyspie trwała strzelanina i nie można było wylądować helikopterem. Wiadomość powtórzono w krótkim czasie dwa razy, i po tym więcej już nie pokazała się na antenie.

Moim zdaniem nieprawdopodobna opieszałość norweskiej policji powinna stać się przedmiotem prokuratorskiego dochodzenia.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-07-25, 22:46:41

pierwsze komunikaty na tvn24 mówiły o tym, że helikopterów nie poderwali ze względu na mgłę, co do łodzi to łódź nie tyle była dziurawa co zaczęła tonąć pod ciężarem policji która do niej się władowała, a innej podobno nie było:P
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez unter » 2011-07-25, 23:01:16

Pisałem o niemieckiej n24.
Mgly nie bylo, wiadac to na pierwszych zdjęciach robionych z helikoptera.
Lodzi było zatrzęsienie. Tam wszyscy używają ich jako środka lokomocji.
Marcel Gleffe opowiadał, ze wręcz konieczna była spontaniczna koordynacja akcji ratowniczej - szybsze lodzie otrzymały zadanie dotarcia do wyspy z drugiej strony. Kilka z nich znalazło sie pod ogniem, w tym tez lodź MG.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mord ideologiczny w Oslo.

Postprzez KenWatanabe » 2011-07-26, 14:15:43

dkm1941bismarck napisał(a):Dzisiaj znowu media o Breivik`u, że faktycznie jego atak był próbą "otwarcia oczu" Europie na zagrożenie ze strony islamu

Kiedyś już chyba wklejałem ten filmik ale warto przytoczyć go jeszcze raz:


Problem imigracji to faktycznie znak naszych czasów. Trudno się dziwić przy rosnących dysproporcjach ale jeśli chodzi o Islam to jak dla mnie, oni po prostu mają jakiś plan skolonizowania europy :D, niby Katarczycy nie emigrują ale jednak te państwa arabskie to nie taka straszna bieda. Ich po prostu za dużo się rodzi i dlatego tak bardzo migrują. Tylko nie wiadomo co na to poradzić, na wyż demograficzny to może propagowanie antykoncepcji? Ale w krajach Islamu? :P


PS: Zadziałał ten jego zamach, skoro podejmujemy takie tematy...
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mord ideologiczny w Oslo.

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-07-26, 15:37:56

KenWatanabe napisał(a):Trudno się dziwić przy rosnących dysproporcjach ale jeśli chodzi o Islam to jak dla mnie, oni po prostu mają jakiś plan skolonizowania europy :D, niby Katarczycy nie emigrują ale jednak te państwa arabskie to nie taka straszna bieda. Ich po prostu za dużo się rodzi i dlatego tak bardzo migrują. Tylko nie wiadomo co na to poradzić, na wyż demograficzny to może propagowanie antykoncepcji? Ale w krajach Islamu? :P

PS: Zadziałał ten jego zamach, skoro podejmujemy takie tematy...


Taa u nich nie wolno, ale wyjadą i już wolno - to chore, religie są złe bo kieruje nimi polityka, niby Allah zabrania zabijać, ale już Allah w Europie nic nie mówi na ten temat, po zamachach w Madrycie i Londynie co zrobiła Europa ?? Przyjęła z niespotykaną dotąd aprobatą muzułmanów - to jest chore, chora jest tolerancja i Bogu dziękujmy że istnieje u Nas fanatyzm religijny wokół PiS, bo to powstrzymuje póki co nawałnice islamską w Polsce, chociaż często widuję Polki w burkach i 2-3 dzieciakami przy sobie...nóż się w kieszeni otwiera, a na usta ciśnie "lata 90`te wróćcie".

Co do zamachu - w tym chorym świecie, nawet Che Guevarra trafił na koszulki i do panteonu sław, ciekawe czy podobiznę Breivika zobaczymy :)

A taką ciekawostkę znalazłem na wikipedii:
Największą wspólnotę religijną stanowi Kościół katolicki, do którego należy około 34,21 mln wiernych. W obrządku rzymskokatolickim ochrzczonych jest 34 mln mieszkańców Polski, co stanowi około 89% populacji. Kościół greckokatolicki liczy 53 tys. wiernych, Kościół ormiańskokatolicki 5 tys., Kościół neounicki 195 osób. Z tradycji katolickiej wywodzi się starokatolicyzm, do którego należy 45 tys. wiernych (Kościół Starokatolicki Mariawitów – 23,7 tys. wiernych, Kościół Polskokatolicki – 19 tys. wiernych, Kościół Katolicki Mariawitów – 2 tys. wiernych, Kościół Starokatolicki w RP – 475 wiernych, Polski Narodowy Katolicki Kościół – 450 wiernych, Reformowany Kościół Katolicki – 90 wiernych). Obok starokatolików działalność prowadzą grupy tradycjonalistów katolickich: lefebrystów i sedewakantystów.

Wspólnoty tradycji prawosławnej liczą ponad pół miliona wiernych (Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny – 506,8 tys., Wschodni Kościół Staroobrzędowców w RP – 440 osób, Apostolski Kościół Ormiański – ok. 100 osób). W Polsce mieszkają także przedstawiciele Kościoła koptyjskiego.

Do protestantyzmu przyznaje się ponad 150 tysięcy wiernych: Kościół Ewangelicko-Augsburski – 80 tys., Kościół Zielonoświątkowy – 23 tys., Kościół Adwentystów Dnia Siódmego – 9,5 tys., Kościół Chrześcijan Baptystów – 6,5 tys., Wspólnota Kościołów Chrystusowych w RP – 6 tys., Kościół Nowoapostolski w Polsce – 5 tys., Kościół Ewangelicko-Metodystyczny – 4,5 tys., Kościół Ewangelicko-Reformowany – 3,5 tys., Kościół Boży w Chrystusie – 3,5 tys., Kościół Wolnych Chrześcijan – 3 tys., Chrześcijańska Wspólnota Zielonoświątkowa – 2,5 tys., Kościół Chrystusowy w Polsce – 2,4 tys., oraz Kościół Ewangelicznych Chrześcijan – 2,3 tys..

Wyznania restoracjonistyczne obejmują: Związek Wyznania Świadków Jehowy (127 tys. wiernych), Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego – 2,2 tys., Świecki Ruch Misyjny "Epifania" – 1,7 tys. wiernych oraz Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (Mormoni) – 1,3 tys. wiernych.

Inne grupy wyznaniowe liczą łącznie ok. 150 tysięcy członków, a największe z nich to Muzułmański Związek Religijny – 5 tys. wiernych, Chrześcijański Kościół Głosicieli Dobrej Nowiny – 5 tys. wiernych. Kilka prawnie zarejestrowanych w MSWiA związków wyznaniowych (jak Rodzimy Kościół Polski lub Zrzeszenie Wiary Rodzimej) ma natomiast źródła w etnicznych, przedchrześcijańskich wierzeniach Słowian. Grupy praktykujących buddystów powstają w Polsce od lat 70. XX wieku, wiele z nich zrzesza obecnie Polska Unia Buddyjska. W roku 1990 zarejestrowano hinduistyczne Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny. Działają także grupy zwolenników masonerii, antropozofii i teozofii.

Największe w Polsce międzywyznaniowe organizacje chrześcijańskie to: Polska Rada Ekumeniczna zrzeszająca kościoły protestanckie, starokatolickie i prawosławne oraz Alians Ewangeliczny zrzeszający kościoły, zbory i organizacje związane z ewangelikalnym protestantyzmem.
:przestraszony: xD
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości

cron