6 rocznica śmierci Jana Pawła II

Różne aktualności ze Świata i Wszechświata.

6 rocznica śmierci Jana Pawła II

Postprzez kropla » 2011-04-02, 09:55:19

"Papież leżał w półmroku. Słabe światło lampy oświetlało ścianę..."
Obrazek

Czy w jakiś szczególny sposób oddajecie hołd w tym dniu Karolowi Wojtyle?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-04-02, 15:08:03

kropla - 2011-04-02, 09:55 napisał(a):Czy w jakiś szczególny sposób oddajecie hołd w tym dniu Karolowi Wojtyle?

Nie, Wojtyła to dla mnie żaden "święty" człowiek. Tolerował pedofilię wśród księży, był przeciwny zniesieniu celibatu, jak również używania prezerwatyw w celu powstrzymania nawet rozprzestrzenianiu się AIDS w Afryce. Skandalem jest, że będzie on beatyfikowany. A już Katolicy sami się ośmieszają będąc zadowolonym z tego, że wypełniono ich, wg nich, postulat "Santo Subito", czyli święty natychmiast. Wojtyła nie będzie świętym, bo nie będzie kanonizowany. Ale oczywiście, jak to mówił Ludwik Dorn, "ciemny lud to kupił".
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-04-04, 19:18:12

Powiedz mi hitman, jak to jest, że tylko zobaczę Twój nick i bez zaglądania w treść wiem o czym napisałeś? Skąd taka przewidywalność? Zastanów się czy sam nie "kupujesz" idei w pakiecie.
W kwestii papieża się nie wypowiadam, nie znam dokładnie jego filozofii, a nie chcę dokonać takich uproszczeń jakie pojawiły się w poście wyżej.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-04-04, 21:03:56

Codino - 2011-04-04, 19:18 napisał(a):Powiedz mi hitman, jak to jest, że tylko zobaczę Twój nick i bez zaglądania w treść wiem o czym napisałeś? Skąd taka przewidywalność? Zastanów się czy sam nie "kupujesz" idei w pakiecie.

Sugerujesz coś?
To, że jestem przeciwny KK to żadna nowość. To, że zacząłem od pewnego czasu głębiej przyglądać się temu, jak się KK zachowuje, to już nowość może być, bo wcześniej mnie to po prostu nie interesowało.
Jeśli uważasz, że to, przypadkiem czy nie przypadkiem, Ruch Poparcia Palikota "wyzwolił" u mnie taką, a nie inną postawę, to powiem Ci, że masz rację, ale tylko po części, nawet w bardzo malutkiej części. RPP był tylko katalizatorem, zaś wszystkie inne kwestie związane tym tematem zaczerpnąłem z innych źródeł.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: 6 rocznica śmierci Jana Pawła II

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-04, 21:04:31

kropla napisał(a):Czy w jakiś szczególny sposób oddajecie hołd w tym dniu Karolowi Wojtyle?

To Wielki Polak - fakt, niezaprzeczalny, ale co zrobić gdy za jakiś czas padnie pytanie:
Kod: Zaznacz cały
Czy w jakiś szczególny sposób oddajecie hołd w tym dniu: Adamowi Małyszowi, Lechowi Kaczyńskiemu, Marii Kaczyńskiej, Lechowi Wałęsie, bronisławowi geremkowi, donaldowi tuskowi ?

Nie popadajmy w szaleństwo - bo dla mnie o wiele WIĘKSZYM POLAKIEM jest choćby Marszałek, czy któryś z Naszych Wielkich, co mieli znaczący wpływ na historię Polski i religię, z tego co się orientuję to chyba Jan II Kazimierz Waza oddał Polskę pod rządy Matce Boskiej - więc może po Karolu Wojtyle uznamy i Wazę za świętego ??
Dla mnie jeśli KW zostanie świętym to następny w kolejce MUSI być Kazimierz III Wielki, no bo nie ma chyba człowieka w historii co by miał większy pozytywny wpływ na Polskę - ale to tylko moje zdanie, bo wyjdzie jak zwykle, czyli kraj pogrąży się w kolejnych idiotyzmach i świętych na pokaz w tej przepełnionej obłudą religii :dobani:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-04-04, 23:58:31

hitman1986 - 2011-04-04, 21:03 napisał(a):Sugerujesz coś?To, że jestem przeciwny KK to żadna nowość. To, że zacząłem od pewnego czasu głębiej przyglądać się temu, jak się KK zachowuje, to już nowość może być, bo wcześniej mnie to po prostu nie interesowało.Jeśli uważasz, że to, przypadkiem czy nie przypadkiem, Ruch Poparcia Palikota "wyzwolił" u mnie taką, a nie inną postawę, to powiem Ci, że masz rację, ale tylko po części, nawet w bardzo malutkiej części. RPP był tylko katalizatorem, zaś wszystkie inne kwestie związane tym tematem zaczerpnąłem z innych źródeł.

Nie sugeruję tylko piszę wprost:) Po prostu mam wrażenie(może błędne), że Twoja krytyka jest jakby przekalkowana z jednego źródła. Nawet tu nie chodzi mi o RPP jako grupę polityczną tylko środowisko antyklerykalne, w którego skład RPP też wchodzi. Krytykę oczywiście popieram, bo zawsze jest ona motorem rozwoju z tym że by krytykować papieża wypadałoby zapoznać się z jego książkami, dać szansę drugiej stronie wytłumaczyć się ze swoich decyzji - "Fakty i Mity" takiej szansy nie dają.
Ja też wielu decyzji papieża nie rozumiałem(szczególnie jeśli chodzi o antykoncepcję), ale czytałem trochę o jego myśli filozoficznej i wiem, że to był uczony człowiek, który umiał swoich poglądów bronić. Ty go oceniasz bardzo jednostronnie, a musisz pamiętać, że był on swego rodzaju rewolucjonistą w KK(ekumenizm) ale mimo wszystko musiał być tradycjonalistą, bo bez tradycji nie ma Kościoła.

dkm1941bismarck - 2011-04-04, 21:04 napisał(a):Nie popadajmy w szaleństwo - bo dla mnie o wiele WIĘKSZYM POLAKIEM jest choćby Marszałek

Od dawna nie rozumiem dlaczego współcześnie polska prawica widzi w Piłsudskim wielkiego człowieka. Endecy się w grobach przewracają:)
dkm1941bismarck - 2011-04-04, 21:04 napisał(a):to następny w kolejce MUSI być Kazimierz III Wielki, no bo nie ma chyba człowieka w historii co by miał większy pozytywny wpływ na Polskę

Raczej nie najlepszy przykład, bo Kazimierz III jest wśród historyków bardzo kontrowersyjną postacią i bynajmniej nie wszyscy uznają go za "Wielkiego".
http://peregrin-tuk.blog.onet.pl/Kazimi ... 08-10-17,n - Warto poczytać, jest też wiele ciekawych informacji o innych królach.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-05, 00:17:29

Codino napisał(a):http://peregrin-tuk.blog.onet.pl/Kazimi ... 08-10-17,n - Warto poczytać, jest też wiele ciekawych informacji o innych królach.

Jakoś mnie takie dywagacje blogowe nie przekonują - swoje przemyślenia nie poparte faktami, nawet skandal Węgierski nie jest w 100% przepisywany Kazimierzowi, brak faktów w związku z tą sytuacją - więc "wypociny" kogoś na blogu wkładam w stertę bezużytecznych, co zaś się tyczy tematu - przeczytałem książki napisane przez KW i kilka razy nie potrafiłem zrozumieć przesłania...pisze o Matce (metafora Polski) i że ma się Ją jedną, potępia jednak nacjonalizm, dla mnie najczystszą miłość dla Tejże Matki i jej "synów/córek"...może rozumuję to według swojej idei, jednakże nie rozumiem tego wcale. Poza tym kilka jego wypowiedzi, weszło w Naszą historię i chwała mu za to, lecz cały czas to dla mnie za mało aby zostać świętym :dobani:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-04-05, 00:49:57

Codino - 2011-04-04, 23:58 napisał(a):mam wrażenie(może błędne), że Twoja krytyka jest jakby przekalkowana z jednego źródła.

Nie jest, zapewniam Cię. Czytałem wiele publikacji dotyczących KK, zarówno tych krytykujących, jak i wspierających tę instytucję. A to, że mam zupełnie negatywne zdanie o samym KK (lecz już nie o samej religii, bo to prywatna sprawa każdego człowieka, o czym zawsze KK zapomina, a jego przeciwnicy pamiętają) wytworzyło się analizach tych tekstów.
Na PW podeślę Ci kilka linków, które regularnie odwiedzam, przejrzyj je sobie w wolnej chwili...
dkm1941bismarck - 2011-04-04, 21:04 napisał(a):Nie popadajmy w szaleństwo - bo dla mnie o wiele WIĘKSZYM POLAKIEM jest choćby Marszałek

Fakt, Piłsudski miał dar porywania tłumu, dar wodzowski, itp. i zauważ, że został on uhonorowany już należycie.
Żadna z postaci przez Ciebie wymienionych święta nie zostanie bo nie była duchownym.
dkm1941bismarck - 2011-04-05, 00:17 napisał(a):nacjonalizm, dla mnie najczystszą miłość dla Tejże Matki i jej "synów/córek"

Nacjonalizm jest tym, co wybiłbym w pień. Jest to kolebka rasizmu, ksenofobii, faszyzmu, antysemityzmu i innych przekonań, których wyznawcy kwalifikują się wg mnie na przymusowe edukowanie z poszanowania innych ludzi. Jak w XXI wieku, w dobie cywilizacji, globalnego rynku, "globalnej wioski", praktycznie braku granic, można być nacjonalistą, a co za tym idzie nierzadko faszyzmu?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-05, 19:33:12

dkm1941bismarck - 04 kwi 2011 21:04 napisał(a):Dla mnie jeśli KW zostanie świętym to następny w kolejce MUSI być Kazimierz III Wielki, no bo nie ma chyba człowieka w historii co by miał większy pozytywny wpływ na Polskę -



Że też wam klawisze z klawiatury nie wypadną jak piszecie takie bzdury. Powiedz, co ma "wpływ na Polskę" do "bycia świętym"? Za zasługi dla ojczyzny to można order dostać a nie zostać kanonizowanym. Otóż zechciej zauważyć, że świętym zostaje się za czynienie cudów, jest to dowód iż Bóg upodobał sobie kogoś i przepełnił go szczególną mocą np. uzdrawiania. I jako że Ty w Boga nie wierzysz, to nie wierzysz również w cuda i osoby święte - i masz do tego pełne prawo. Tylko skoro nie wierzysz, to jakim prawem osądzasz, kto zasługuje by być świętym a kto nie? Przecież wiadomo z góry, że żadne dowody na zaistnienie cudu Cię nie przekonają, bo jesteś niewierzący, tak więc po co wtrącać się w coś, co Ciebie nie dotyczy i komentować kto zasługuje na kanonizację a kto nie?

Jak ja nie jestem buddystką to nie komentuję czy dany kapłan słusznie został uznany za kolejne wcielenie Dalaj Lamy, czy nie. Nie wierzę w to, nie mam z tym nic wspólnego, i tak żadne wcielenia mnie nie przekonują, więc jakże mogłabym być obiektywna, jeśli już na początku odrzucam całą ideologię? Sprawa z Twoim komentowaniem Karola Wojtyły i jego świętości wygląda dokładnie tak samo. A jeszcze przyrównywanie spraw wiary do zasług dla ojczyzny jest już w ogóle śmieszne, bo jedno z drugim ma tyle wspólnego, co świnia ze siodłem.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-05, 20:15:26

cre[a]tive napisał(a):
dkm1941bismarck - 04 kwi 2011 21:04 napisał(a):Dla mnie jeśli KW zostanie świętym to następny w kolejce MUSI być Kazimierz III Wielki, no bo nie ma chyba człowieka w historii co by miał większy pozytywny wpływ na Polskę -



Że też wam klawisze z klawiatury nie wypadną jak piszecie takie bzdury. Powiedz, co ma "wpływ na Polskę" do "bycia świętym"? Za zasługi dla ojczyzny to można order dostać a nie zostać kanonizowanym. Otóż zechciej zauważyć, że świętym zostaje się za czynienie cudów, jest to dowód iż Bóg upodobał sobie kogoś i przepełnił go szczególną mocą np. uzdrawiania. I jako że Ty w Boga nie wierzysz, to nie wierzysz również w cuda i osoby święte - i masz do tego pełne prawo. Tylko skoro nie wierzysz, to jakim prawem osądzasz, kto zasługuje by być świętym a kto nie? Przecież wiadomo z góry, że żadne dowody na zaistnienie cudu Cię nie przekonają, bo jesteś niewierzący, tak więc po co wtrącać się w coś, co Ciebie nie dotyczy i komentować kto zasługuje na kanonizację a kto nie?

Jak ja nie jestem buddystką to nie komentuję czy dany kapłan słusznie został uznany za kolejne wcielenie Dalaj Lamy, czy nie. Nie wierzę w to, nie mam z tym nic wspólnego, i tak żadne wcielenia mnie nie przekonują, więc jakże mogłabym być obiektywna, jeśli już na początku odrzucam całą ideologię? Sprawa z Twoim komentowaniem Karola Wojtyły i jego świętości wygląda dokładnie tak samo. A jeszcze przyrównywanie spraw wiary do zasług dla ojczyzny jest już w ogóle śmieszne, bo jedno z drugim ma tyle wspólnego, co świnia ze siodłem.

Hmmm zauważ że ja nigdzie nie napisałem że NIE WIERZĘ W BOGA - bądź więc łaskawa stonować swoje wypowiedzi - krytykuję Kościół Katolicki i wszelakiej maści pseudo-religie, które mają za duży wpływ na ludzi i ich decyzje ;)
Co do cudów - wiesz Moja Droga :milosc: , nie neguję ich z prostej przyczyny - PRAWDZIWE cuda nie sposób zanegować a było ich...zaraz...pewnie na palcach JEDNEJ ręki policzę, zacznę od tego w Fatimie w 1917 roku, tym samym co KK negował i uznał dopiero w 1930 i chyba to by było na tyle, bo więcej podobnych cudów poza stygmatami i krwawiącymi oczami nie było - więc argumentyka CUDU/CUDÓW i tym podobnych spraw to brednie...raz Jezusowi przytrafiło się wskrzesić Łazarza i to chyba był kolejny cud - czyli 2, przemiana wody w wino to 3...a może TY znasz lepiej cuda i Twoja wiedza na ten temat zdecydowanie przewyższa moją, stąd prośba o przedstawienie ich, bo ja - prosty laik nie znam :(

Wiele, BARDZO wiele osób zostało kanonizowanych nie za cuda - a za to kim byli za życia ewentualnie za męczeńską śmierć i takie są fakty, chyba że mi udowodnisz że Polscy święci pokroju Świętej Jadwigi, faktycznie dokonywali/dokonują cudów, poza ich "cnotliwym" i "prawym" życiem - a jeśli faktycznie mi to udowodnisz, przyznam Ci rację na podstawie tego że faktycznie Kazimierz III Wielki nie zasługuje na beatyfikację !

Ośmielę się napisać że śmierć JP2 to swego rodzaju "moda" - Polacy na ulicy manifestujący hipokryzję, kwiecień 2010 dobitnie to ukazuje, najpierw wiadro pomyj, a potem zbiorowa manifestacja Patriotyzmu, ile pomyj wylało się na JP2 ?? "Obwoźne sado maso", jakoś ludzi nie zbulwersowało, co więcej ludzie są chętni głosować na ugrupowanie, z którego padło to ohydne zdanie, co więcej ci sami ludzie nie dosyć że głosują na to ugrupowanie to jeszcze zalewają się "krokodylimi" łzami w rocznicę śmierci JP2...no kuzwa to szczyt szczytów i Ty mi piszesz powyższego posta. Zauważ na jakiej podstawie Polacy chcą Karola Wojtyłę Świętym zobaczyć - nie na podstawie jego CUDÓW - na podstawie tego że to papież Polak, który łamał "stereotypy", więc zastanów się zanim wylejesz na mnie "wiadro pomyj" ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-05, 20:40:10

Owszem, pisałeś, że nie wierzysz w Boga w innych tematach. Dość wyraźnie dałeś do zrozumienia to nie raz, posuwając się nawet do tak mocnych słów iż Twoją jedyną religią jest jakaś tam drużyna sportowa.

dkm1941bismarck - 05 kwi 2011 20:15 napisał(a):PRAWDZIWE cuda nie sposób zanegować a było ich...zaraz...pewnie na palcach JEDNEJ ręki policzę



Mhm, a to ja nie wiedziałam, że mam do czynienia tutaj na forum z prawdziwym znawcą cudów, który potrafi oddzielić ziarno od plewu :) Zatem twierdzisz, że te cuda Jana Pawła II, które uznał KK to jednak plew i mistyfikacja? A to dziwne wiesz, bowiem KK jest bardzo rygorystyczny jeśli chodzi o uznawanie cudów. Podczas gdy cała Polska huczała na temat cudu w Sokółce, wierni zjeżdżali z całego kraju, by się w tym kościółku pomodlić i nawet jeden z duchownych tamtejszego kościoła nie wytrzymał i puścił parę z ust, co powinno być trzymane w tajemnicy raczej, KK wiarygodność cudu zwyczajnie odrzucił. Wg nich było za mało dowodów, by uznać ten "cud". Zresztą podobnie ze wspomnianym przez Ciebie cudem w Fatimie. Także jak widać, KK jest wyjątkowo ostrożny i dokładny w swoich badaniach, zanim ogłosi którąś niewyjaśnioną anomalię cudem. Cuda Jana Pawła II jednak uznał. i ja pomimo, że jestem raczej słabo wierząca to jednak zaufam tutaj tej instytucji aniżeli Tobie w kwestii czy to były jednak cuda czy też nie.

Masz rację, wiele osób zostało kanonizowanych nie za cuda. We wczesnym chrześcijaństwie działało to zupełnie inaczej i np. każdy męczennik za wiarę automatycznie był uznawany za świętego. Aktualnie są konkretne wymagania, od których nigdy się nie odstępuje by daną osobę móc kanonizować. Między innymi kryterium są przynajmniej trzy cuda uznane oficjalnie przez Kościół Katolicki. Dlatego właśnie proponowana przez Ciebie kanonizacja Kazimierza III Wielkiego jest niemożliwa aktualnie, co za tym idzie, porównanie Jana Pawła II do Kazimierza III Wielkiego jest dla mnie dziwne, bo nie ma to nic do rzeczy.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-05, 20:56:56

cre[a]tive napisał(a):Mhm, a to ja nie wiedziałam, że mam do czynienia tutaj na forum z prawdziwym znawcą cudów, który potrafi oddzielić ziarno od plewu :) Zatem twierdzisz, że te cuda Jana Pawła II, które uznał KK to jednak plew i mistyfikacja? A to dziwne wiesz, bowiem KK jest bardzo rygorystyczny jeśli chodzi o uznawanie cudów. Podczas gdy cała Polska huczała na temat cudu w Sokółce, wierni zjeżdżali z całego kraju, by się w tym kościółku pomodlić i nawet jeden z duchownych tamtejszego kościoła nie wytrzymał i puścił parę z ust, co powinno być trzymane w tajemnicy raczej, KK wiarygodność cudu zwyczajnie odrzucił. Wg nich było za mało dowodów, by uznać ten "cud". Zresztą podobnie ze wspomnianym przez Ciebie cudem w Fatimie. Także jak widać, KK jest wyjątkowo ostrożny i dokładny w swoich badaniach, zanim ogłosi którąś niewyjaśnioną anomalię cudem. Cuda Jana Pawła II jednak uznał. i ja pomimo, że jestem raczej słabo wierząca to jednak zaufam tutaj tej instytucji aniżeli Tobie w kwestii czy to były jednak cuda czy też nie.

cre[a]tive Słoneczko Ty moje :inlove: - przytoczony przez mua cud Fatimski był widzialny doskonale:
13 października 1917 r. w miejscu objawień zebrał się imponujący tłum, liczący przeszło 70 tysięcy osób. Wielu musiało pokonać setki kilometrów, w przeważającej większości pieszo lub na osłach, wozami i samochodami. Wśród zgromadzonych znajdowali się nie tylko ludzie prości, ale również bardzo sceptycznie nastawieni naukowcy, dziennikarze, ludzie niewierzący.

Żołnierze Gwardii Narodowej 1 bezskutecznie próbowali powstrzymać tłumy od zejścia w dolinę Cova. Kiedy tłum przerywał jedno skrzydło, żołnierze szli wspierać tę stronę, a wtedy tłum wykorzystywał okazję i przedostawał się w innym miejscu. Żołnierze nie mogli opanować tłumów. W sumie na miejsce objawień przedostało się przeszło 70 tysięcy ludzi. Trójka dzieci, które miały objawienia, znajdowała się w pobliżu wielkiego drzewa. Niebo pokryte było ciemnymi chmurami i spadały na ludzi potoki ulewnego deszczu. Wszyscy stali przemoczeni do suchej nitki i w błocie i wodzie. Nagle deszcz przestał padać i pokazało się słońce, które zaczęło wirować jak ogniste koło i zbliżać się do ziemi, rzucając promienie kolorowego światła. Wydawało się, że nastąpi kosmiczna katastrofa zderzenia słońca z ziemią. Ludzie zaczęli krzyczeć z przerażenia. Niektórzy zaczęli się głośno spowiadać ze swoich grzechów, sądząc, że "to jest koniec świata". Wielu stało, lecz wielu klęczało i płakało, modląc się. To niezwykłe zjawisko trwało 10 minut. W tym krótkim czasie ziemia została całkowicie osuszona, a przemoczone ubrania wyschły i wyglądały jakby wyszły z pralni. Podczas tego spektakularnego cudu dokonało się tysiące nawróceń. Najbardziej wykształceni i inteligentni ludzie stali oniemiali, jak małe dzieci.

Biskup Fatimy w oficjalnym liście pasterskim na temat cudu pisał: "Tysiące ludzi widziało ten taniec słońca... Widziały go osoby z różnych grup i klas społecznych, wierzące i niewierzące, dziennikarze głównych portugalskich gazet, a nawet ludzie przebywający poza miejscem zgromadzenia".

W Biblii cuda nazywane są "palcem Bożym" (Wj 8, 15; Łk 11, 20). Cud słońca był wydarzeniem, które nigdy wcześniej nie miało miejsca w historii ludzkości. Po raz pierwszy od momentu Zmartwychwstania Chrystusa, dla potwierdzenia prawdziwości objawień, Bóg dokonał tak spektakularnego cudu w przewidzianym czasie i miejscu. Naukowiec Pio Sciatizzi, który był świadkiem cudu, powiedział: "Nie może być jakiejkolwiek wątpliwości co do historyczności tego wydarzenia... tylko Bogu musimy przypisać najbardziej oczywisty i największy cud w historii..."
wszyscy to widzieli, nie widział TYLKO KK ;)
Co do rzekomych cudów JP2 -
17 marca 2006 r.w jednej z diecezji we Francji rozpoczął pracę trybunał kanoniczny, który poprowadził dochodzenie w sprawie cudu, przypisywanego wstawiennictwu Jana Pawła II.

Do beatyfikacji polskiego papieża wybrano przypadek cudownego uzdrowienia francuskiej zakonnicy z choroby Parkinsona w czerwcu 2005 r.
- sorki, mnie to nie przekonuje, a żem człek wolny od badziewia odrzucam to, bo lepsze cuda robi sok z Noni, a nikt jakoś nie chce beatyfikować tego ustrojstwa :angel2:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-05, 21:13:09

Masz prawo nie wierzyć, nie przekonuję Ciebie przecież. Co nie zmienia faktu, że monopolu na prawdę nie masz, czy cuda w wykonaniu Jana Pawła II faktycznie się zdarzyły. Niech KK oceni jednak, czy Jana Pawła II kanonizować. Nie widziałeś, nie sprawdziłeś i pewności nie masz, że to nie miało miejsca. A to co przeczytałeś w prasie to raczej się tym nie sugeruj, bo KK póki nie przeprowadzi procesu kanonizacji do końca to informacji udzielać nie będzie.



Przepraszam natomiast, że napiszę wprost, ale:
dkm1941bismarck - 05 kwi 2011 20:56 napisał(a):cre[a]tive Słoneczko Ty moje :inlove:



Nie zwracaj się do mnie tymi dziwnymi tekstami, bo Ciebie nie znam i sobie zwyczajnie nie życzę. Słodzenia nie lubię, a jak Ty jesteś taki słodki chłopiec lubiący czułości z obcymi kobietami w sieci, chłopak typu misiak-pysiak, to do koleżanek z pracy zwracaj się "słoneczko ty moje" tudzież innymi słodziutkimi zdrobniałymi ksyweczkami do nich mów, a mnie sobie odpuść. Słoneczkiem, jeśli już dla kogoś, to ja mogę być dla mojego partnera, a nie dla Ciebie chłopcze.

Wybacz odpowiedź wprost, ale jak zignorowałam pierwszą czułość do mnie w tym temacie i jakieś dziwne serduszka z Twojej strony, to tak widzę, że się rozkręcasz i aż strach pomyśleć, jakie określenie będzie następne. Także weź sobie na wstrzymanie. Pozdrawiam.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: 6 rocznica śmierci Jana Pawła II

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-05, 21:23:12

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1371,title, ... omosc.html - polecam ;)
Nie ma i nie było żadnych 100% udowodnionych cudów, dokonanych przez JP2 - jest mniemanie, ale według logiki - to za mało, lecz widać ludzie logiką się nie kierują :D

Co do Twoich słów, wiesz nie interesuje mnie Twoje życie RL, a to że chciałem być miły nie jest oznaką zainteresowania Twoją osobą to tak a`propos ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-05, 21:37:51

To jest wszystko medialny szum i sensacje prasowe, które zwiększają sprzedaż gazety. Tak jak już napisałam, gdyby KK miał choć cień wątpliwości, to by cud odrzucił, podobnie jak to miało miejsce w Sokółce. No chyba, że to jeszcze nastąpi, w końcu Jan Paweł II nie został jeszcze uznany świętym a proces kanonizacyjny trwa.


dkm1941bismarck - 05 kwi 2011 21:23 napisał(a):Co do Twoich słów, wiesz nie interesuje mnie Twoje życie RL, a to że chciałem być miły nie jest oznaką zainteresowania Twoją osobą to tak a`propos ;)


Nie chcę siać offtopu, ale jeśli dla Ciebie bycie miłym = pisanie do obcych kobiet "słoneczko Ty moje" to przykro mi z tego powodu. Nie zrozumiałeś też jak widzę, o co mi chodziło, bo bynajmniej nie o Twoje zainteresowanie moim życiem w realu. Ale cóż, zamknijmy tę niemiłą sprawę, moja prośba jest prosta - jak dyskutujesz ze mną na forum to po prostu ogranicz się do wymiany argumentów a wszelkie słodkie teksty sobie daruj. Będzie mi bardzo miło jak przychylisz się do mojej prośby.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-05, 21:48:01

cre[a]tive napisał(a):To jest wszystko medialny szum i sensacje prasowe, które zwiększają sprzedaż gazety. Tak jak już napisałam, gdyby KK miał choć cień wątpliwości, to by cud odrzucił, podobnie jak to miało miejsce w Sokółce. No chyba, że to jeszcze nastąpi, w końcu Jan Paweł II nie został jeszcze uznany świętym a proces kanonizacyjny trwa.

Gdyby KK działał logicznie..ale nie działa i nigdy nie działał, stąd z braku faktycznych cudów Twoje słowa nijak się mają - nie udowodnisz mi ani nikomu innemu że JP2 uzdrowił kogokolwiek, a Twoje słowa pozostają w sferze mniemań, bo brak argumentu - faktycznym cudem była Fatima i mitologiczne uzdrowienie Łazarza, postać zaś JP2 otoczona jest kultem religijnym i siłowe szukanie rzekomych cudów jest jednym z "cudów" Watykanu, skąd pochodzi zakłamana religia dopuszczająca modyfikacje wszystkiego, nawet swoich arkan na których opiera się ta religia.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-05, 22:07:39

dkm1941bismarck - 05 kwi 2011 21:48 napisał(a):nie udowodnisz mi ani nikomu innemu że JP2 uzdrowił kogokolwiek


Dokładnie. Tak samo jak Ty nie udowodnisz komukolwiek, że nie uzdrowił :)

-

Tak prawdę powiedziawszy to ani cud Fatimski ani wskrzeszenie Łazarza przez Jezusa nie jest udowodnione. To wszystko to tylko słowa. Równie dobrze Jezus mógł nigdy nie istnieć a w Fatimie miała miejsce jakaś anomalia pogodowa, którą ludzie uznali za cud. To wszystko słowa, dowody w cudzysłowie, bowiem nienamacalne i nie do potwierdzenia. Podobnie jak i w przypadku Jana Pawła II. Dlatego czemu niby ten ostatni ma być gorszy? Na żaden z nich nie mamy wystarczających dowodów, to wszystko sprawa wiary.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-05, 22:11:59

cre[a]tive napisał(a):
dkm1941bismarck - 05 kwi 2011 21:48 napisał(a):nie udowodnisz mi ani nikomu innemu że JP2 uzdrowił kogokolwiek

Dokładnie. Tak samo jak Ty nie udowodnisz komukolwiek, że nie uzdrowił :)

Czytasz co piszesz ??
Ja neguję że JP2 uzdrowił kogokolwiek a Ty spierasz się ze mną że jest inaczej a potem piszesz tego posta - jeśli by rzeczywiście zostało udowodnione że za sprawą JP2 stał się cud - byłby to news w każdym kraju na Ziemi, póki co brak dowodów na to, dlatego jeśli masz dowody na cuda pokaż, jeśli nie to zacytuję klasyka z "Potopu": "kończ Waść, wstydu oszczędź" ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-05, 22:44:26

dkm1941bismarck - 05 kwi 2011 22:11 napisał(a):Ja neguję że JP2 uzdrowił kogokolwiek a Ty spierasz się ze mną że jest inaczej


Ja się z Tobą nie spieram, że jest inaczej. Ja Ci tłumaczę, że to jest rola KK by osądzić, czy cuda faktycznie miały miejsce czy nie, bo ani Ty ani ja nie mamy ku temu możliwości by to sprawdzić. Więc o jakim spieraniu się Ty tutaj mówisz. To jedynie Ty jesteś taki pewien w tym gronie, że żadne cuda miejsca nie miały, bo cytując "lepsze cuda robi sok z Noni". To skoro taki jesteś pewien to może Ty pokażesz te dowody na to, że to nie miało miejsca? Ja nikogo do autentyczności owych cudów nie przekonuję, a jedynie piszę, by zostawić to dla KK. Oczywiście pisząc dowody nie mam na myśli artykułów z jakiś gazet. A skoro dowodów nie masz na to, że Jan Paweł II nikogo nie uzdrowił to "kończ Waść, wstydu oszczędź".

dkm1941bismarck - 05 kwi 2011 22:11 napisał(a):dlatego jeśli masz dowody na cuda pokaż


Napisałam Ci parokrotnie, że to czy Jan Paweł II dopuścił się jakichkolwiek cudów czy nie, należy zostawić Kościołowi Katolickiemu. To rygorystyczna instytucja jeśli chodzi o badania i uznawanie cudów i oni zrobią to najlepiej. Ani ja nie mam dowodów, że cud miał miejsce, ani Ty nie masz, że nie miał miejsca. Także pomyśl o czym Ty w ogóle piszesz.


dkm1941bismarck - 05 kwi 2011 22:11 napisał(a):jeśli by rzeczywiście zostało udowodnione że za sprawą JP2 stał się cud - byłby to news w każdym kraju na Ziemi,


Po raz kolejny Ci tłumaczę, że dopóki proces kanonizacji się nie zakończy to nie będą takie rzeczy ujawniane publicznie i prasa nie będzie o tym pisać.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: 6 rocznica śmierci Jana Pawła II

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-05, 22:56:55

cre[a]tive - po raz kolejny udowadniasz że nie wiesz o czym piszesz - osoba JP2 otoczona jest kultem religijnym a to w zupełności wystarczy żeby nie czynić cudów a być świętym
Święty (hebr. qodesz) – stosowane przez chrześcijan określenie człowieka w sposób
wybitny realizującego określone specyficzne dla nich wartości - często pełniący funkcję wzorca osobowego lub wręcz otaczany kultem. Mianem świętego określa się zazwyczaj męczenników za wiarę, mistyków, ludzi o wielkiej pobożności, często założycieli bractw religijnych i zakonów, ale też filozofów i kapłanów.
, podałem przykład Jadwigi - Królowej Polski w XIV wieku, Ona nie czyniła cudów, Ona żyła w ascezie, a KK to w zupełności wystarczy
Podczas przygotowań do procesu beatyfikacyjnego dwie osoby zeznały, że Jan Paweł II regularnie się biczował w akcie pokuty za grzechy. Zeznała tak polska zakonnica Tobiana Sobótka z zakonu Najświętszego Serca Jezusowego, której spisane zeznania odnalazła komisja analizująca życie papieża przed beatyfikacją i kanonizacją. Te doniesienia potwierdził także były papieski sekretarz z lat 80., pochodzący z Konga biskup Emery Kabongo, który stwierdził także m.in., że papież karał się w szczególności zaraz przed wyświęcaniem biskupów i kapłanów. Rzecznik prasowy Watykanu nie skomentował tych informacji, tłumacząc, że wszystkie dokumenty są utajnione do czasu ukończenia ostatecznego raportu
- KK odrzuca cuda, KK robi "świętych" według własnych zasad - widać wystarczy żyć w ascezie i się regularnie biczować aby być świętym, poza tym presja wierzących na beatyfikację JP2 - to był TYLKO człowiek, a robi się na siłę z niego prawie Boga...
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 152 gości

cron