6 rocznica śmierci Jana Pawła II

Różne aktualności ze Świata i Wszechświata.

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-05, 23:23:03

dkm1941bismarck - 05 kwi 2011 22:56 napisał(a):osoba JP2 otoczona jest kultem religijnym a to w zupełności wystarczy żeby nie czynić cudów a być świętym


Po raz kolejny powtarzam, tak było za czasów wczesnego chrześcijaństwa, aktualnie nie ma takowej możliwości, by proces kanonizacyjny opierał się na takowych przesłankach.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Codino » 2011-04-05, 23:36:53

dkm1941bismarck - 2011-04-05, 00:17 napisał(a):Jakoś mnie takie dywagacje blogowe nie przekonują - swoje przemyślenia nie poparte faktami, nawet skandal Węgierski nie jest w 100% przepisywany Kazimierzowi, brak faktów w związku z tą sytuacją - więc "wypociny" kogoś na blogu wkładam w stertę bezużytecznych

Ten blog jest pisany przez historyczkę, a o skandalu węgierskim można poczytać w wielu innych źródłach. Kazimierz III narobił mnóstwo dzieci, tylko nie postarał się o prawowitego potomka. Zaprzeczysz? Przecież to jest zupełnie podstawowy obowiązek monarchy, zresztą nie będę powtarzał, na blogu wszystko jest napisane, wystarczy przeczytać i się odnieść.

hitman1986 - 2011-04-05, 00:49 napisał(a):Nie jest, zapewniam Cię. Czytałem wiele publikacji dotyczących KK, zarówno tych krytykujących, jak i wspierających tę instytucję. A to, że mam zupełnie negatywne zdanie o samym KK (lecz już nie o samej religii, bo to prywatna sprawa każdego człowieka, o czym zawsze KK zapomina, a jego przeciwnicy pamiętają) wytworzyło się analizach tych tekstów.Na PW podeślę Ci kilka linków, które regularnie odwiedzam, przejrzyj je sobie w wolnej chwili...

Dzięki, zapoznam się z tymi blogami w wolnej chwili, ale dalej nie wiem czy dałeś papieżowi się (we własnej głowie)obronić przed tymi zarzutami?

hitman1986 - 2011-04-05, 00:49 napisał(a):Fakt, Piłsudski miał dar porywania tłumu, dar wodzowski, itp. i zauważ, że został on uhonorowany już należycie. Żadna z postaci przez Ciebie wymienionych święta nie zostanie bo nie była duchownym.

Dajcie spokój. Bandyta z Bezdan miałby być świętym? Przecież Piłsudski zamordował wielu ludzi i nie ujmując mu patriotyzmu to jednak do świętości mu brakuje wiele.
dkm1941bismarck - 2011-04-05, 20:15 napisał(a):przyznam Ci rację na podstawie tego że faktycznie Kazimierz III Wielki nie zasługuje na beatyfikację !

To Ty powinieneś udowodnić jego rzekomo cnotliwe życie skoro domagasz się beatyfikacji.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości

cron