Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Różne aktualności ze Świata i Wszechświata.

Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez evil » 2008-12-18, 20:34:46

w sumie nie wiedziałam gdzie dać, jeśli kto uzna, że inny dział jest lepszy niech przenosi:

Jeden z amerykańskich supermarketów odmówił wypisania imion trzyletniego chłopca na jego torcie urodzinowym. Problem w tym, że dziecko ma na imię Adolf Hitler.
- Nie wypisujemy na tortach tekstów, które uważamy za niewłaściwe - tak rzeczniczka supermarketu ShopRite, Karen Meleta, tłumaczy odmowę wykonania tortu dla dziecka państwa Campbellów. Podkreśla, że rodzice małego Adolfa Hitlera składali takie samo zlecenie rok temu i wtedy również zostało odrzucone. Rodzice zrealizowali jednak swój plan. Czekoladowe życzenia wypisał na torcie sklep największej amerykańskiej sieci handlowej - Wal-Mart.

Ojciec chłopca tłumaczył dziennikarzom, że wybrał dla syna imię Adolf Hitler ze względu na jego niepowtarzalność. Dodał, że jego dwuletnia córka ma na imię Aryjska Nacja. Pan Campbell podkreślił, że choć nie ma nic przeciwko przedstawicielom innych ras, to nie lubi zadawać się z czarnoskórymi.

źródło: Onet.pl

hehehe i co Wy na to? przyjęlibyście takie zlecenie?...
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez kosmowski.be » 2008-12-18, 20:37:42

czytalem o tym :) gdybym byl cukiernikiem przyjalbym zlecenie, niby czemu nie?
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez astarte » 2008-12-18, 20:51:23

evil napisał(a):Problem w tym, że dziecko ma na imię Adolf Hitler.
evil napisał(a):Ojciec chłopca tłumaczył dziennikarzom, że wybrał dla syna imię Adolf Hitler ze względu na jego niepowtarzalność. Dodał, że jego dwuletnia córka ma na imię Aryjska Nacja.


Nie no, gratuluję pomysłowości.... :zdziwko:

Co do do przyjęcia zlecenia... Nie wiem...
Chyba nie.
Swoją drogą dziwne , że mogli takie imię nadać dziecku... :pudlo:
Ostatnio edytowano 2008-12-18, 20:59:51 przez astarte, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez Ag » 2008-12-18, 20:58:26

Praca to praca. Pewnie, że tak.
coś.
Avatar użytkownika
AgNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 359
Dołączył(a): 2007-06-18, 22:18:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez evil » 2008-12-18, 21:05:29

przede wszystkim rodzice mają nie równo pod sufitem - jak można dać dziecku na imię Adolf Hitler albo Aryjska Nacja?... biedne dzieciaki - całe życie pod górkę będą miały.

Zlecenie bym przyjęła - kasa jest kasa.

astarte napisał(a):Swoją drogą dziwne , że mogli takie imię nadać dziecku... :pudlo:

właśnie, że jakiś urząd to przyjął... ale takie rzeczy tylko w USA ;p...
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez Lawenda » 2008-12-18, 22:25:24

a czy przypadkiem nie jest to jakaś Pardonowa bzdura, z tego co się orientuję to nazistowskie symbole i tym podobne cuda nie widy są zakazane prawem w Europie i USA chyba też.Podkreślam słowo chyba :P
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez Q3lo » 2008-12-18, 22:29:17

No nieźle nieźle, ale jak by mi zapłacili to czemu niemiałbym napisac jego imienia. Imie jak imie a że pochodzenia historycznego to juz inna bajka. Przecież Hitler to wielki człowiek.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez BlueMan » 2008-12-19, 10:43:50

Lawenda napisał(a):czy przypadkiem nie jest to jakaś Pardonowa bzdura, z tego co się orientuję to nazistowskie symbole i tym podobne cuda nie widy są zakazane prawem w Europie i USA chyba też.Podkreślam słowo chyba :P
No właśnie :|

Równie dobrze mogę swoje dziecko nazwać Jezus? :D


Zlecenie bym przyjął. Jeszcze ono nie wykracza poza granice moralności.
Jakbym miał namalować swastykę, lub jakieś propagandowe hasło nazistowskie to bym wtedy odmówił.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez cre[a]tive » 2008-12-19, 22:58:45

Kasa ma nikłe znaczenie wobec przekonań. Raczej, będąc cukiernikiem, nie napisałabym 'Adolf Hitler' na torcie. Ale akurat to nie jest najważniejsze w tym temacie.
Przykre jest to, że na świecie nie ma zakazu nadawania takich imion dziecku. Ludzie nie pamiętają przeszłości i jakie okrucieństwa dokonały się za sprawą tego człowieka i teraz nadają jego imię dziecku, niemalże ku jego czci.
Szczerze im życzę obozu koncentracyjnego, tylko Boże ich Broń przed komorą gazową od razu i szybką w miarę bezbolesną śmiercią - parę lat niech by sobie pożyli tam, traktowani gorzej niż zwierzęta. Ciekawe czy po takich paru latach również wpadliby na pomysł nadania dziecku imienia Adolf Hitler, bo przecież to takie niepowtarzalne.

Głupota ludzka nie zna granic, a wedle przysłowia, niepamiętana historia - sama przypomni się ludziom. Niestety zataczając koło.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez Codino » 2008-12-22, 22:30:40

astarte napisał(a):Swoją drogą dziwne , że mogli takie imię nadać dziecku...

Jak to? Dziwne, że mogli? Czy dziwne, że dali? Chyba nie żyjemy w krajach nazistowskich, które może i ingerencje w takie sprawy uznałyby za właściwe.

Lawenda napisał(a):a czy przypadkiem nie jest to jakaś Pardonowa bzdura, z tego co się orientuję to nazistowskie symbole i tym podobne cuda nie widy są zakazane prawem w Europie i USA chyba też.Podkreślam słowo chyba

W USA respektuje się wolność słowa nieco bardziej niż w Europie, więc to bardzo możliwe.
A symbole same w sobie to i w Europie są legalne, nie można tylko rozpowszechniać pewnych idei.

BlueMan napisał(a):Równie dobrze mogę swoje dziecko nazwać Jezus?

W krajach hiszpańskojęzycznych to bardzo popularne.

kobieta napisał(a):Przykre jest to, że na świecie nie ma zakazu nadawania takich imion dziecku.

Przykre są takie nazistowskie poglądy, które prezentujesz.

Demokracja tym właśnie różni się od totalitaryzmu(przynajmniej w zamiarze), że my możemy swoje dzieci wychowywać tak jak się nam podoba, a nie tak jak podoba się władzy.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez Laprecieuse » 2008-12-22, 23:07:29

Codino napisał(a):

Demokracja tym właśnie różni się od totalitaryzmu(przynajmniej w zamiarze), że my możemy swoje dzieci wychowywać tak jak się nam podoba, a nie tak jak podoba się władzy.


nie, na tym nie polega demokracja. Demokracja wyznacza zasady, którymi ludzie powinni się kierować, to nie jest ustrój 'rób co chcesz'. jeśli się nie kierują to od wymuszenia posłuszeństwa są odpowiednie urzędy.
Demokracja ingeruje w wychowanie, bardzo ingeruje, poza tym wyznacza jako takie zaplecze zasad moralnych, którymi społeczeństwo ma się kierować i już.

poza tym szerzenie symboliki nazistowskiej są zakazane.
Avatar użytkownika
LaprecieuseNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-12-22, 22:52:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez hitman1986 » 2008-12-23, 00:48:43

Laprecieuse napisał(a):Demokracja ingeruje w wychowanie, bardzo ingeruje,

Wtedy to nie jest demokracja, a totalitaryzm.
Laprecieuse napisał(a):wyznacza jako takie zaplecze zasad moralnych, którymi społeczeństwo ma się kierować

Hehe, czyli Wielki Brat ma zawsze racje, trzeba postępować tak, jak Państwo uważa.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez Laprecieuse » 2008-12-23, 00:56:23

ehh. ja nic nie poradzę na to, że Wy wszyscy macie mylne pojęcie o demokracji. to akurat nie jest moja wina, naprawdę:)
o totalitaryzmie też widzę mylne wyobrażenia ale na to też nic nie będę radzić ^^

tak, trzeba postępować tak jak państwo KAŻE. czyżbyś kiedykolwiek w to wątpił ? zazdroszczę beztroski w takim razie:)
Avatar użytkownika
LaprecieuseNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-12-22, 22:52:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez hitman1986 » 2008-12-23, 01:03:20

Laprecieuse napisał(a):tak, trzeba postępować tak jak państwo KAŻE

tak było 30 lat temu. na szczęście było...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez cre[a]tive » 2008-12-23, 14:04:26

Codino napisał(a):Przykre są takie nazistowskie poglądy, które prezentujesz.


A to ciekawe.. Bo chciałabym, żeby był zakaz nadawania imienia człowieka, przez którego zamordowano miliony niewinnych?
Dziwi mnie taki lekceważący stosunek do ofiar, lecz jak widać niektórym łatwo jest lekceważyć nawet najgorszą zbrodnię, jeśli tylko nie dotyczy ich samych.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez Codino » 2008-12-23, 16:25:04

Laprecieuse napisał(a):nie, na tym nie polega demokracja. Demokracja wyznacza zasady, którymi ludzie powinni się kierować, to nie jest ustrój 'rób co chcesz'.

Gdzie napisałem o ustroju "rób co chcesz"?
Laprecieuse napisał(a):Demokracja ingeruje w wychowanie, bardzo ingeruje, poza tym wyznacza jako takie zaplecze zasad moralnych, którymi społeczeństwo ma się kierować i już.

OK. Czyli różni się od autorytaryzmu tylko tym, że tam władzę ma jedna osoba, a tutaj większość. Dodatkowo nie ma żadnych przeszkód, poza przekonaniem większości, by demokracja przerodziła się w totalitarym.

Laprecieuse napisał(a):poza tym szerzenie symboliki nazistowskiej są zakazane.

W takim razie proszę o stosowny wypis z odpowiedniej ustawy, bo z tego co mi wiadomo zakazane jest tylko propagowanie treści nazistowskich.

Laprecieuse napisał(a):tak, trzeba postępować tak jak państwo KAŻE. czyżbyś kiedykolwiek w to wątpił ? zazdroszczę beztroski w takim razie:)

Jak państwo każe Ci posprzątać w domu, bo życie w kurzu jest niezdrowe i wyśle urzędnika żeby to sprawdził, to nie będziesz miał nic przeciwko? Ok. Ja po prostu zawsze myślałem, że demokraci to ludzie, którzy cenią wolność osobistą.

kobieta napisał(a):A to ciekawe.. Bo chciałabym, żeby był zakaz nadawania imienia człowieka, przez którego zamordowano miliony niewinnych? Dziwi mnie taki lekceważący stosunek do ofiar, lecz jak widać niektórym łatwo jest lekceważyć nawet najgorszą zbrodnię, jeśli tylko nie dotyczy ich samych.

Ja nie mam lekceważącego stosunku do ofiar, nikdy bym nie dał dziecku tak na imię. Po prostu, w przeciwnieństwie do tego co piszesz, jestem przeciwnikiem systemu totalitarnego, w którym państwo wchodzi ludziom do domów.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez Laprecieuse » 2008-12-23, 19:05:13

Codino napisał(a):
Laprecieuse napisał(a):Demokracja ingeruje w wychowanie, bardzo ingeruje, poza tym wyznacza jako takie zaplecze zasad moralnych, którymi społeczeństwo ma się kierować i już.

OK. Czyli różni się od autorytaryzmu tylko tym, że tam władzę ma jedna osoba, a tutaj większość. Dodatkowo nie ma żadnych przeszkód, poza przekonaniem większości, by demokracja przerodziła się w totalitarym.

czy uważasz, ze w demokracji władzę ma większość? xD
my mamy demokrację przedstawicielską. władzę mam elitarna mniejszość. jest jeszcze coś takiego jak demokracja bezpośrednia, tam władzę mają wszyscy obywatele uprawnieni czyli przeważnie pełnoletni. ale to nie w Polsce, najbliżej taką demokrację znajdziesz w Szwajcarii.
oczywiście, że nie ma przeszkód do zmiany demokracji w totalitaryzm. to nie jest zakazane, jeśli ludzie będą chcieli albo jeśli znajdzie się charyzmatyczny przywódca to czemu nie.

Codino napisał(a):
Laprecieuse napisał(a):poza tym szerzenie symboliki nazistowskiej są zakazane.

W takim razie proszę o stosowny wypis z odpowiedniej ustawy, bo z tego co mi wiadomo zakazane jest tylko propagowanie treści nazistowskich.

rozumiesz pojęcie 'treść' i rozumiesz pojęcie 'symbolika'?

Codino napisał(a):
Laprecieuse napisał(a):tak, trzeba postępować tak jak państwo KAŻE. czyżbyś kiedykolwiek w to wątpił ? zazdroszczę beztroski w takim razie:)

Jak państwo każe Ci posprzątać w domu, bo życie w kurzu jest niezdrowe i wyśle urzędnika żeby to sprawdził, to nie będziesz miał nic przeciwko? Ok. Ja po prostu zawsze myślałem, że demokraci to ludzie, którzy cenią wolność osobistą.

u podwalin demokracji leży epoka ponowoczesna, która zakłada, że człowiek JEST wolny. ale obok tego stoją pojęcia toleracji na przykład, która wbrew powszechnym przekonaniom nie jest obojętnością.stuprocentową 'wolność ' w infantylnym tego słowa znaczeniu (czyli taka wolnośc, jak zdaje się Ty pojmujesz- rób co chcesz) gwarantuje tylko jeden ustrój, jest nim anarchia która z demokracją nie ma zbyt wiele wspólnego. Jeżeli źle wychowujesz swoje dzieci(wyjaśnię od razu słowo źle bo widzę, że ja tu muszę wszystko bardzo dokładnie tłumaczyć), gdzie źle oznacza -popełniając błędy wychowawcze ,działając na niekorzyść dziecka itd; państwo ma prawo wkroczyć i dziecko Ci zabrać.proste? proste.
Avatar użytkownika
LaprecieuseNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-12-22, 22:52:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez Codino » 2008-12-23, 19:36:29

Laprecieuse napisał(a):czy uważasz, ze w demokracji władzę ma większość?

Władzę ma lud. Oczywiście że tak.

Laprecieuse napisał(a):my mamy demokrację przedstawicielską. władzę mam elitarna mniejszość.

Tak, a lud ma władzę by tę mniejszość zmienić, zatem ma władzę najwyższą. Rozumiesz, czy ciężko?

Laprecieuse napisał(a):jest jeszcze coś takiego jak demokracja bezpośrednia, tam władzę mają wszyscy obywatele uprawnieni czyli przeważnie pełnoletni. ale to nie w Polsce, najbliżej taką demokrację znajdziesz w Szwajcarii.

W Szwajcarii przeprowadza się referendum na temat każdej ustawy?

Laprecieuse napisał(a):rozumiesz pojęcie 'treść' i rozumiesz pojęcie 'symbolika'?

Doskonale rozumiem. Wskaż mi listę symboli zakazanych, bo o takich słyszałem tylko na stadionach i o takie prosiłem.

Laprecieuse napisał(a):stuprocentową 'wolność ' w infantylnym tego słowa znaczeniu (czyli taka wolnośc, jak zdaje się Ty pojmujesz- rób co chcesz)

Do Ciebie chyba jasny przekaz nie dociera. Dopiero co zadałem pytanie:
Codino napisał(a):Gdzie napisałem o ustroju "rób co chcesz"?

Nie dość, że pozostało ono bez odpowiedzi to zaraz po tym na nowo mi zarzucasz jakieś dziwne pojęcie wolności. Proponuję byś nie komentowała tych fragmentów wypowiedzi, których akurat nie rozumiesz. Chociaż może to by za bardzo Twoją działalność ograniczyło?

Laprecieuse napisał(a): Jeżeli źle wychowujesz swoje dzieci(wyjaśnię od razu słowo źle bo widzę, że ja tu muszę wszystko bardzo dokładnie tłumaczyć), gdzie źle oznacza -popełniając błędy wychowawcze ,działając na niekorzyść dziecka itd; państwo ma prawo wkroczyć i dziecko Ci zabrać.proste? proste.

Proste dla ludzi, którzy wiele się nad tym nie zastanowią. Albo dla tych, którym względność terminów "dobro" i "zło" jest obca.
Socjaliści oczywiście używali takich samych bzdurnych zwrotów gdy optowali, by zabierać dzieci rodzicom odrazu po urodzeniu.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez MaxT » 2008-12-24, 00:34:12

Jak można zapomnieć o dziecku...ahh
~.-
Avatar użytkownika
MaxTNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 70
Dołączył(a): 2007-12-16, 16:10:28
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie wypisali imienia trzylatka na torcie!

Postprzez nata » 2009-02-26, 18:19:30

MaxT napisał(a):Jak można zapomnieć o dziecku...ahh


wbrew pozorom, imie mowi takze wiele o jego posiadaczu :)

a co do tematu - proste, Amerykanie...
rozumiem, ze rodzice chcieli dac imie nietypowe, bo Ameryk itp. jest juz wystarczajaco duzo, ale bez przesady - ciekawe, czy wybrali by takie, gdyby to z ich kraju pochdzo Hitler...

Wal-Mart po prostu wolal zarobic kase
wróciłem na tarczy!
Avatar użytkownika
nataNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 198
Dołączył(a): 2009-02-24, 20:14:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości