Nowa aktualizacja dla Windows XP wycelowana w piratów

Różne aktualności ze Świata i Wszechświata.

Nowa aktualizacja dla Windows XP wycelowana w piratów

Postprzez Suceed » 2008-08-27, 14:36:41

Jeszcze w tym tygodniu Microsoft uruchomi dystrybucję nowej wersji systemu WGA (Windows Genuine Advantage), a konkretnie tej jego części, która odpowiada za utrudnianie życia posiadaczom nielegalnych kopii oprogramowania. Aktualizacja ma być dostępna tylko w wersji dla Windows XP.

W nowej wersji poprawione mają być mechanizmy wykrywania skradzionych lub wygenerowanych nielegalnie kluczy instalacyjnych, a także uprości ona dalsze aktualizowanie systemu zabezpieczeń.

Nowość ma także znacznie bardziej dawać się we znaki wszystkim tym, których systemy operacyjne zostaną uznane za nielegalne. Do czasu gdy kopia systemu zostanie zalegalizowana użytkownik będzie musiał borykać się z kilkoma przeszkodami:

* Przy każdym uruchomieniu systemu będzie wyświetlany komunikat o nielegalności i konieczności zalegalizowania kopii,
* W zasobniku systemowym nieustannie będą wyświetlane komunikaty, o tej samej treści,
* Co szesnaście minut tapeta pulpitu będzie usuwana, a kolor tła ustawiany na czarny.

Chyba nie przesadzimy twierdząc, że stosowne oprogramowanie, delikatnie rzecz ujmując, eliminujące wszelkie niedogodności (tzw. crack) to tylko kwestia czasu.
http://pclab.pl/news33600.html

Przyznam, że stosunkowo łagodne są te efekty uboczne. Spodziewałem się całkowitej blokady systemu ;)
Choć ciekawe jest to, że zabezpieczenie będzie tylko w WIndows XP. Czyżby Microsoft chciał zwiększyć popoularność Visty?
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nowa aktualizacja dla Windows XP wycelowana w piratów

Postprzez Q3lo » 2008-08-27, 18:39:17

Wystarczy nie aktualizować, albo odznaczac akurat tą aktualizację.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nowa aktualizacja dla Windows XP wycelowana w piratów

Postprzez BlueMan » 2008-08-28, 10:14:14

Suceed napisał(a):* Co szesnaście minut tapeta pulpitu będzie usuwana, a kolor tła ustawiany na czarny.
Buahhahahah :] toż wymyślili :P

Dobrze, że jeszcze nie zmieniają rozdzielczości na 800x600 i nie czyszczą folderu Moje Dokumenty xD
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Nowa aktualizacja dla Windows XP wycelowana w piratów

Postprzez thalcave » 2008-08-28, 10:20:08

Suceed napisał(a):* Co szesnaście minut tapeta pulpitu będzie usuwana, a kolor tła ustawiany na czarny.

mogliby co 16 minut przywracać system do ustawień domyślnych :)

Suceed napisał(a):Przyznam, że stosunkowo łagodne są te efekty uboczne. Spodziewałem się całkowitej blokady systemu ;)

ja także i przyznam, że nie wiem czemu tego nie zrobili. Do wyjścia cracka ludzie przyzweyczają sie do czarnej tapety i jakiś tam komunikatów :)

Suceed napisał(a):czyżby Microsoft chciał zwiększyć popoularność Visty?

z pewnością :)
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości

cron