Mikroskop

Wszystkie sprawy związane z lutowaniem, projektowaniem i programowaniem urządzeń elektronicznych.

Mikroskop

Postprzez kropla » 2011-05-12, 08:38:25

Potrzebuję pomocy odnośnie mikroskopów. Być może ktoś z Was bardziej się zna na tym niż ja i doradzi mi w tym zakresie. Chciałabym zakupić mikroskop taki za 100-150zł do pierwszego użytku i zapoznaniem się z możliwościami jego stosowania. Nie mam jednak pojęcia jakie parametry techniczne są odpowiednie, np. jakie powiększenie, jaki statyw (metal, aluminium), oświetlenie, obiektyw, okular itp.


Obrazek
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-05-13, 22:13:08

Ten na obrazku to chyba znacznie droższy będzie, prawda?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Mikroskop

Postprzez KenWatanabe » 2011-05-14, 01:09:47

BlueMan napisał(a):Ten na obrazku to chyba znacznie droższy będzie, prawda?

No nie wiem, wygląda jak najbardziej klasyczny mikroskop jakie są sprzedawane właśnie w takich cenach albo i taniej. Ten model ma chyba przynajmniej z 15 lat bo ja w liceum takie miałem :P, przynajmniej z wyglądu bo może parametry się zmieniły.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez kropla » 2011-05-14, 07:56:05

BlueMan napisał(a):Ten na obrazku to chyba znacznie droższy będzie, prawda?

Ten na obrazku kosztuje w granicach 219-259zł.
Ja tak szukam odpowiedniego i muszę przyznać, że te do 150zł to raczej takie zabawkowe są, dla dzieci od 5-6 lat. Ale już dając 200zł można sobie zakupić taki trochę lepszy, szkolny bym powiedziała. A jak z tymi parametrami orientujecie się coś trochę?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Elektronika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości

cron