jaki sprzęt?

Masz problem z żelazkiem, lodówką, telewizorem? Nie wiesz jaką nawigację kupić? Lub po prostu jeśli chcesz się pochwalić nowym zakupem - napisz w tym dziale ;]

Re: jaki sprzęt?

Postprzez Qasia » 2013-03-20, 23:19:50

Dokładnie, w dzisiejszych czasach liczy się wygoda, bo na wszystko brakuje nam czasu. Każdy chce mieć jakieś ułatwienia, żeby wszystko szło szybciej i bez większej ingerencji. Niestety mi też stale brakuje czasu, dlatego zainteresowała mnie technologia 6-ty zmysł. Skoro mogę wrzucić pranie a pralka automatycznie na podstawie pomiarów dostosuje mi ilość zużytej energii, wody i czasu to myślę, że będę z tego zadowolona:-)
Avatar użytkownika
QasiaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2013-03-14, 14:12:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez M_a_T » 2013-03-21, 05:41:46

Gdy zabraknie prądu większość urządzeń jest bezużyteczna i nie zastąpią one człowieka :)
Avatar użytkownika
M_a_TNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 307
Dołączył(a): 2005-10-29, 14:16:47
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Mateusz

Re: jaki sprzęt?

Postprzez Natalia1802 » 2013-03-21, 10:43:52

Całe szczęście jeszcze nie jesteśmy nie zastąpieni :-) No ale kiedyś frania też nie wyprała jak prądu nie było:-P Kupując sprzęt skupiamy się raczej na jego użyteczności kiedy dostaje energię i działa:-P Ja też pracuję i nie mam na nic czasu i także cenię sobie wygodę. Poza tym wracając do zmywarek to jest w nich taka opcja Antybakteria, w której temperatura płukania końcowego jest podniesiona i ginie większość bakterii- ja nie włożę rąk do wrzątku jak zmywam w zlewie a chce żebyśmy jedli w czystych naczyniach, to też jest ważne.
Avatar użytkownika
Natalia1802None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2013-01-05, 23:20:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2013-03-21, 11:59:56

Ah i och, jakie cuda tu reklamujecie! Blablabla...
Brakuje jeszcze w tym temacie tego, że pralki i zmywarki zużywają mniej prądu niż moje ręce... No i uczciwego stwierdzenia, że im nowszy sprzęt tym szybciej się psuje tuż po ustaniu gwarancji xD
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaki sprzęt?

Postprzez Natalia1802 » 2013-03-27, 15:33:41

Jak kupowałam sobie okap kilka lat temu to też wszyscy mówili to samo. Niepotrzebnie wydawane pieniądze, bo nie ma to jak stary, sprawdzony i prądu nie pobiera. Gwarancja skończyła się 3 lata temu a okap jest w idealnym stanie i na dodatek ciągle wygląda jak nowy. A różnicy w rachunkach praktycznie nie ma. Więc stwierdzenie, że sprzęt z nową technologią nie wytrzyma po okresie gwarancji absolutnie do mnie nie trafia.
Avatar użytkownika
Natalia1802None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2013-01-05, 23:20:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaki sprzęt?

Postprzez Qasia » 2013-03-27, 20:45:39

Na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie odradzał, mówił że nie warto itd.. Nie mniej jednak sprzęt kupić trzeba, więc jak już wybieram to decyduję się na firmę, która jest sprawdzona, opcje, które mnie interesują i wiem, że mi się przydadzą. A nowe technologie ułatwiają a nie utrudniają codzienne czynności, wszystko trzeba dokładnie sprawdzać. Gwarancję można wykupić przecież na dodatkowy okres.
Avatar użytkownika
QasiaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2013-03-14, 14:12:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaki sprzęt?

Postprzez Natalia1802 » 2013-04-02, 12:30:01

Jasne, możliwość przedłużenia gwarancji jednak coś znaczy. I dokładnie tak, jak powiedziałaś: sprzęt i tak trzeba kupić, więc jak już się decyduję to wolę dołożyć trochę więcej a nie ograniczyć się do minimum i mieć najtańsze i najmniej funkcjonalne rzeczy.
Avatar użytkownika
Natalia1802None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2013-01-05, 23:20:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaki sprzęt?

Postprzez Qasia » 2013-04-02, 15:06:26

Przyglądam się tak cały czas tym pralkom compacowym i muszę chyba pojechać do sklepu i obejrzeć sobie konkretne modele:-) Fajnie, ze te pralki mają klasę energetyczną A+++ i widziałam też, że są zabezpieczenia przeciw wyciekom.
Avatar użytkownika
QasiaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2013-03-14, 14:12:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez ilovefrance » 2013-04-03, 10:42:57

jakie konkretnie pralki masz na myśli? Szukam niewielkiej, ale jednocześnie ładowanej od frontu, a nie od góry... Może wiecie, która firma ma taki sprzęt?
Avatar użytkownika
ilovefranceNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2013-01-27, 15:51:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaki sprzęt?

Postprzez Natalia1802 » 2013-04-03, 13:51:53

W zmywarkach też są zabezpieczenia, jak pojawi się wyciek wody, to zmywarka automatycznie się wyłącza. Przynajmniej wiemy, że nie zalejemy sąsiada a nasz sprzęt będzie bezpieczny. Przy wypływach różne rzeczy się mogą stać, a jak mamy blokadę to nic sie nie stanie.
Avatar użytkownika
Natalia1802None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2013-01-05, 23:20:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaki sprzęt?

Postprzez Qasia » 2013-04-03, 15:34:54

ilovefrance napisał(a):jakie konkretnie pralki masz na myśli? Szukam niewielkiej, ale jednocześnie ładowanej od frontu, a nie od góry... Może wiecie, która firma ma taki sprzęt?



Mówię o pralkach compactowych z nowej linii firmy whirlpool. Są niewielkie i mają praktyczne funkcje, takie jak Program Super Szybki 15 minut, no i technologia 6-ty zmysł, ale o tym już wspominałam
Avatar użytkownika
QasiaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2013-03-14, 14:12:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaki sprzęt?

Postprzez Natalia1802 » 2013-04-08, 12:33:43

Widziałam je ostatnio w sklepie. Pan sprzedawca mi opowiadał o funkcjach, mówił też o zmywarce, ale nie wspomniał nic o możliwości opóźnienia startu i opcji Multizone, a widziałam, że są, może zapomniał... Opóźnienie startu się przydaje jak ktoś ma dwutaryfowy licznik, na programie nocnym można sobie spokojnie włączyć i wychodzi taniej.
Avatar użytkownika
Natalia1802None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2013-01-05, 23:20:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2013-04-10, 17:41:53

A nie uczciwiej napisać- hej, słuchajcie, płacą mi za reklamę firmy X, więc posłuchajcie, jakie fajne ma produkty!
Dajemy X gwarancji, pralka klasy X, dodatkowe funkcje kosztuje X...
Jak mnie wpieniają takie tematy, gdzie dwie osoby opłacane przez firmę pieją z zachwytu przez 10 stron, jaki rewelacyjny sprzęt ktoś kupił. Jak mnie ktoś na moim forum na którym jestem od lat zapyta, to pójdę do łazienki i sprawdzę jaką mam, bo nawet nie wiem. Normalny człowiek kupi i najwyżej napisze- owszem, mam, jeszcze działa. Albo i w ogóle, bo po co wchodzić na jakieś fora tylko w celu pogadania o pralce?
Więc ja stwierdzam, że ten reklamowany sprzęt to jakaś lipa, i w życiu nie kupię- bo czemu tak nachalnie wciskany jest pod postacią ukrytą? Jak coś jest dobre, to ja sobie znajdę na stronie producenta parametry- a na forum uwierzę userowi, który siedzi tu od lat i ma setki postów i napisze "czekaj, mam takie coś i jestem zadowolony".
Macie te pralki to zróbcie fotkę z życia, "mój kot patrzy jak się moje gacie piorą w pralce" to może uwierzę, że są ludzie, którym się chce tak bezinteresownie piać z zachwytu nad jakąś firmą :pudlo:
Żeby nie było: moja fretka robi pranie w pralce

pralka do dziś działa, nie napiszę jaka to firma, bo mi za reklamowanie pralki nie płacą (zresztą nie mam pojęcia jaka to była, bo to w mieszkaniu faceta było). A fretka moja, prywatna, to sobie swoją fretkę zareklamuję...

A u siebie mam lodówkę ARDO- działa
pralkę ładowaną od góry Zanussi- pierze (a sąsiadka kupowała mniej-więcej w tym samym czasie Whirpoola i już kilka razy naprawiana, bo póki da się naprawić, to nie wymieniają na nową...)
kuchenkę Mastercook z elektrycznym piekarnikiem- działa

@ edit
Aaa, już wiem, sprzedaż spadła, pralki Whirpool na 18 miejscu http://jak-wybrac-pralke.wieszwszystko.com/ranking.php
a jak przejrzałam kilka for, to ludzie narzekają- rdzewieją, zostaje woda w bębnie, szybko się psują, po roku łożyska szlag trafia, programator pada:
"w ciągu 5 lat 7 razy zepsuta,dziś już do wyrzucenia"
"Po 3 latach przeciętnego użytkowania padł moduł sterujący, serwis zaśpiewał prawie 400 zł. plus robocizna, plus dojazd...prawie 600 zeta...dziękuję z Whirlpoolem rozstaje się na zawsze..."...
Czyli dobrego mam nosa, że coś z tym nachalnym reklamowaniem nie teges :hyhy:
Ludzie nie kupujcie sprzętu whirpool, poczytajcie coś więcej niż reklamy, zanim wtopicie pieniądze w bubel.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaki sprzęt?

Postprzez ralfa » 2013-04-11, 17:03:57

Qasia napisał(a):
ilovefrance napisał(a):jakie konkretnie pralki masz na myśli? Szukam niewielkiej, ale jednocześnie ładowanej od frontu, a nie od góry... Może wiecie, która firma ma taki sprzęt?



Mówię o pralkach compactowych z nowej linii firmy whirlpool. Są niewielkie i mają praktyczne funkcje, takie jak Program Super Szybki 15 minut, no i technologia 6-ty zmysł, ale o tym już wspominałam


Też się nimi zainteresowałam. Słyszałam, że technologia dobrze działa
Avatar użytkownika
ralfaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2013-01-18, 12:06:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-04-11, 23:02:57

ta technologia to bzdura, moja poprzednia pralka która miała 20 lat też sama dobierała ilość wody do wagi tylko nikt nie wpadł na to by to jakoś specjalnie nazywać...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: jaki sprzęt?

Postprzez Qasia » 2013-04-12, 14:40:23

A jaka to była firma? I miałeś tak na jakimś konkretnym programie? na jakiej zasadzie działało?
Avatar użytkownika
QasiaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2013-03-14, 14:12:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-04-13, 14:35:26

firma to był brandt, działało w każdym programie i pewnie nadal by działało gdyby się osie nie zgięły i nie rozwaliły zbiornika
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: jaki sprzęt?

Postprzez Qasia » 2013-04-14, 18:18:03

Jeżeli pralka wytrzymała 20 lat to i tak nie ma co narzekać, że w końcu padła, wytrzymała bardzo długo. I działało to wszystko na takiej zasadzie jak teraz? Myślę, że pewnie coś się pozmieniało jednak przez te lata.
Avatar użytkownika
QasiaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2013-03-14, 14:12:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tequila » 2013-04-15, 16:47:54

Nie ma czegos takiego jak niezawodny sprzet. Przyszedł ostatnio do mnie pan naprawiacz od sprzetu. Siemens i elektolux ma w środku czesci od daewoo, (chyba tak sie pisze te nazwe). Poza tym w pralce Whirlpoola, którą mam w domu, najważniejsza czesc przytrzymujaca bęben jest wykonana z plastiku!!!!!!! Po co? Po to żeby płacić za serwis właśnie. Więc "renoma" różnych firm to czysta sciema i zabiegi PR. Przyrzekłam sobie, że następne sprzety kupuje najtańsze. Po prostu. Wszystko jest zrobione na słowo honoru.
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez tequila » 2013-04-15, 16:48:46

junior napisał(a):firma to był brandt, działało w każdym programie i pewnie nadal by działało gdyby się osie nie zgięły i nie rozwaliły zbiornika


Miele też kiedyś była dobrą firmą. Wszystko inne inne to szajs.
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Sprzęt AGD/RTV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości

cron