Kupno pralki. Proszę o pomoc.

Masz problem z żelazkiem, lodówką, telewizorem? Nie wiesz jaką nawigację kupić? Lub po prostu jeśli chcesz się pochwalić nowym zakupem - napisz w tym dziale ;]

Kupno pralki. Proszę o pomoc.

Postprzez Campari » 2010-08-22, 19:48:08

Wita.
Nosimy się z zamiarem kupna pralki ładowanej od góry. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie z takimi pralkami? Na co najlepiej zwracać uwagę przy zakupie itp. itd.
Najbardziej podoba nam się ten model:
http://www.euro.com.pl/pralki/mastercoo ... ZgodDTFdtg
Może ktoś posiada akurat ten model.
Dzięki bardzo za wszystkie podpowiedzi :)
Pozdrawiam
My home is where you are,
In every beat, in every beat we're closer. --PvD--

CampariNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 86
Dołączył(a): 2010-07-21, 15:05:14
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-08-22, 21:21:06

Ja w domu mam starą pralkę ładowaną od góry.

Na co zwracać uwagę - na wymiary pralki. Rozumiem, że masz mała łazienkę i trzeba tą pralkę gdzieś upchać. Mimo wszystko pralki ładowane od góry mają różne wymiary.

No i klasa energooszczędności. Większość ma pewnie A, ale też niektóre mogą mieć A+. Nie wiem jaka jest różnica, ale "fajnie brzmi" :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2010-08-22, 21:24:49

Generalnie pralki ładowane od góry mają dużą przewagę nad tymi tradycyjnymi. Ja 6 lat temu kompletując wyposażenie mieszkania również zdecydowałam się na taki typ. Wybór wówczas padł na Polar - polska sprawdzona marka. I nie żałuję. Sprawdza się świetnie (odpukać ;) )

Wybierając markę radze popytać znajomych i zebrać opinie. Moja siostra miała np. straszne problemy z Boschem. Reperowana na gwarancji tyle razy, aż zgodnie z prawem musieli wymienić jej na nową. Tylko co z tego, jak ciągle była bez pralki, bo stała w serwisie. Osobiście nie znam nikogo kto posiadałby pralkę Mastercooka - zawsze mi się ta marka kojarzyła z kuchenkami :P



Często jest tak, że dana marka robi dobry sprzęt danego typu, a w innym niekoniecznie jest dobra. Przykład - bardzo tania marka Beko robi świetle lodówki, ale kuchenki z tej firmy to już jest szmelc ;] Także warto popytać ;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Kupno pralki. Proszę o pomoc.

Postprzez KenWatanabe » 2010-08-22, 22:35:09

cre[a]tive napisał(a):Generalnie pralki ładowane od góry mają dużą przewagę nad tymi tradycyjnymi.
Ale mają też wadę, nie można patrzeć jak się fajnie ciuchy kręcą w bębnie :mrgreen:

cre[a]tive napisał(a):Przykład - bardzo tania marka Beko robi świetle lodówki, ale kuchenki z tej firmy to już jest szmelc ;] Także warto popytać ;)
To tak jak z samsungiem, robi niezłe monitory ale już z napędów większość osób się naśmiewa xD, Mnie pękła kiedyś płyta w seryjnym szajsungu którego miałem ale nie żałuje bo kupiłem sobie potem NECa i działał jak marzenie :D
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-08-22, 22:44:18

KenWatanabe - 22 sie 2010 22:35 napisał(a):Ale mają też wadę, nie można patrzeć jak się fajnie ciuchy kręcą w bębnie :mrgreen:


A Ty telewizora nie masz, że musisz ciuchy w bębnie oglądać? :mrgreen:


BlueMan - 22 sie 2010 21:21 napisał(a):No i klasa energooszczędności. Większość ma pewnie A, ale też niektóre mogą mieć A+. Nie wiem jaka jest różnica, ale "fajnie brzmi" :)


Od niczego to nie zależy:) Literkę ustala sobie producent. Tak jak kiedyś było tylko "klasa energetyczna A", tak potem ktoś wymyślił A+. A później pojawiła się klasa AA. Jakiś miesiąc temu w reklamie słyszałam już tekst "klasa energetyczna AAA". Zapamiętałam dobrze to, bo strasznie się wtedy uśmiałam, myśląc co to będzie za rok.



Już widzę oczyma wyobraźni te reklamy -

"HIT sezonu ! ! Nowa pralka Whirlpool - Klasa energetyczna 20 razy A ! "

:oczami:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Kupno pralki. Proszę o pomoc.

Postprzez KenWatanabe » 2010-08-22, 23:12:54

cre[a]tive napisał(a):A Ty telewizora nie masz, że musisz ciuchy w bębnie oglądać? :mrgreen:

Mniejsza o mnie, mój kot to uwielbia. A jak się przyssie do tego szkła to wygląda jakby tam jakiś peep show leciał :rotfl:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Campari » 2010-08-22, 23:16:55

No przeczytałem już milion opinii i chyba trzeba zaryzykować kupić i trzymać kciuka, żeby działała przez lata.
I jeszcze ten model na który ja się decyduję ma dotykowy panel co bardzo przeraża moją żonę. Dla mnie to taka fajna nowalijka, ale zaś dochodzi ryzyko, że walnie elektronika w takiej pralce... Kupno pralki to strasznie ciężka misja :) Prababki miały rzekę,tarkę i po kłopocie hehe :)
My home is where you are,
In every beat, in every beat we're closer. --PvD--

CampariNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 86
Dołączył(a): 2010-07-21, 15:05:14
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-08-22, 23:20:40

Campari - 22 sie 2010 23:16 napisał(a):Prababki miały rzekę,tarkę i po kłopocie hehe :)

tez idz nad rzeke :P
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Campari » 2010-08-22, 23:27:22

Niestety nie mam dostępu do żadnej :)
My home is where you are,
In every beat, in every beat we're closer. --PvD--

CampariNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 86
Dołączył(a): 2010-07-21, 15:05:14
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-08-23, 11:19:30

Campari - 22 sie 2010 23:16 napisał(a):I jeszcze ten model na który ja się decyduję ma dotykowy panel co bardzo przeraża moją żonę. Dla mnie to taka fajna nowalijka, ale zaś dochodzi ryzyko, że walnie elektronika w takiej pralce...



Uuu, dotykowy panel w pralce? A po co takie bajery? Tutaj przychylam się do zdania Twojej żony, absolutnie nie decydowałabym się na taką pralkę. Po co niepotrzebne ryzyko, że szybciej padnie?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Campari » 2010-08-24, 11:36:16

Pralka kupiona. Wojna o dotykowy panel nadal trwa. Żona stwierdziła, że pewnie teraz podłącze pada do niej i będę grał :P zołza jedna... :kobietka:
My home is where you are,
In every beat, in every beat we're closer. --PvD--

CampariNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 86
Dołączył(a): 2010-07-21, 15:05:14
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2010-08-24, 12:02:49

Klasa A+ jest o 25% oszczędniejsza ok klasy A.
Jeżeli chodzi o firmę Mastercook to najgorszy shit z pośród pralek.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-08-24, 19:49:27

kamil - 24 sie 2010 12:02 napisał(a):Jeżeli chodzi o firmę Mastercook to najgorszy shit z pośród pralek.


W porę napisałeś :D Campari właśnie kupił :D
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez ralfa » 2013-01-25, 13:29:13

Chcę odświeżyć wątek pralek.... a więc szukam pralki najlepiej oszczędnej i niewielkiej. Słyszałam, że Whirlpool wypuścił na rynek coś nowego - pralki kompaktowe. Wizualnie podobają mi się - w sam raz do mojej małej łazienki. Ma też dużo przydatnych programów. Czy macie jakieś doświadczenie z ta marką?
Avatar użytkownika
ralfaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2013-01-18, 12:06:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tadelka » 2013-02-10, 18:27:28

Jeśli zależy Ci na pralce wąskiej, ładowanej od góry, to klasa energetyczna i poziom hałasu są dość istotne.
Avatar użytkownika
tadelkaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 2011-09-23, 20:40:20
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez ralfa » 2013-02-10, 18:29:16

No właśnie te pralki kompaktowe dostępne są w klasie A+++ i mają być najcichsze na naszym rynku. Najczęściej nastawiam pranie a noc, więc zależy mi na tym, żeby pranie nie pobudziło domowników i sąsiadów.
Avatar użytkownika
ralfaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2013-01-18, 12:06:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-02-10, 19:16:52

tymi a+ a++ nie należy się zupełnie przejmować metodologia nadawania znaczka jest taka że pralki o tym samym zużyciu jedna może mieć A a druga A+++ (wystarczy, że producent doda 5 minutowy program który nie nadaje się do prania i na nim zrobi test) więc lejcie na to z góry... pralka jaka by nie była i tak pobudzi domowników tu cudów nie ma jak ścianka ma kilka centymetrów grubości a za nią 6 kg wiruje 1000 obr na minute to musi hałasować już samo pobieranie wody słychać. Ja sobie ostatnio kupiłem whirpoola bo tania, wszedłem do sklepu i wyszedłem z pralką.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez cre[a]tive » 2013-02-10, 20:03:42

junior - 10 lut 2013 18:16 napisał(a): Ja sobie ostatnio kupiłem whirpoola bo tania, wszedłem do sklepu i wyszedłem z pralką.


Pod pachą? :hyhy:


-
Ja od 8 lat posiadam pralkę ładowaną od góry marki Polar. Na razie, odpukać, bezawaryjnie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2013-02-10, 23:28:24

no niedosłownie sam z nią wyszedłem:D dałem kasę wziąłem instrukcję a jak wróciłem do domu to 2 panów ją wniosło do mieszkania:P taki sprzęt kupuje w sklepie z produktami fabrycznie przecenionymi, a przecenione bo stało rozpakowane na wystawie a cena spada o 200 - 300 zł...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Kupno pralki. Proszę o pomoc.

Postprzez ralfa » 2013-02-25, 19:11:57

Pomysł na tańsze zakupy nie najgorszy. Tej compactowej whirpoola raczej bym tam nie znalazła, bo to nowa seria, więc długo na wystawach nie stoją.
Moja poprzednia pralka na najwyższych obrotach wydawała takie dźwięki, jakby miała się za chwilę rozlecieć. Zdaję sobie sprawę, że to też kwestia jej wieku, ale mimo wszystko zależy mi, żeby była możliwie najcichsza.
Avatar użytkownika
ralfaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2013-01-18, 12:06:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Sprzęt AGD/RTV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości

cron