wyrzuć to na ścianę - rzutnik w codziennym użytku?

Masz problem z żelazkiem, lodówką, telewizorem? Nie wiesz jaką nawigację kupić? Lub po prostu jeśli chcesz się pochwalić nowym zakupem - napisz w tym dziale ;]

wyrzuć to na ścianę - rzutnik w codziennym użytku?

Postprzez konkordia2-3-2 » 2010-06-30, 22:02:37

witam szanownych forumowiczów

chciałbym zapytać , co sądzicie o wykorzystaniu w warunkach domowych rzutników. Oczywiście nie do oglądania tv, ale mecze , filmy dvd. Jeśli ktoś używa to proszę o opninię, podobno warto zamienić pudło na pudełko :)

http://www.vobis.pl/oferta/projektory/p ... 0_dlp.aspx

napiszcie proszę swoje uwagi i spstrzeżenia jeśli uzywacie takiego sprzętu.

pozdrawiam

ostrzeżenieEdytowany przez: BlueMan
Powód edycji: Usunąłem link. Marketing szeptany jest bardzo łatwo rozpoznawalny na naszym forum ;]
Avatar użytkownika
konkordia2-3-2None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2010-03-17, 11:03:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-06-30, 22:22:00

Trzeba mieć odpowiedni pokój do tego.
A po za tym - dać 2000 zł za taki sprzęt to trochę dużo jak na "warunku domowe".
Do tego dochodzi żywotność lampy - 3000h.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez LesBleus » 2010-07-05, 16:46:45

Są też tańsze sprzęty, ale fakt faktem nawet do warunków domowych nie opłaca się kupować tańszych sprzętów niż 2 tysiące. Sama żywotność lampy nie jest problemem jeśli rzutnik wykorzystujemy do oglądania filmów z kina domowego. Wtedy takie projektor pochodzi nam ze 3 - 4 lata. Do normalnego oglądania tv się raczej nie nadaje.
@konkordia2-3-2 jeśli chcesz więcej info o tym sprzęcie to możesz tu poczytać http://hmblog.pl/projektor-do-domu-jaki ... rojektorow może w czymś Ci to pomoże.
Avatar użytkownika
LesBleusNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-06-23, 12:03:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-07-05, 19:54:37

Ja mam rzutnik bo jest mi niezbędny do pracy. Za bardzo o niego nie dbam bo jest to firmowy sprzęt :) Zdarza mi się obejrzeć na nim jakiś film z laptopa ale rzadko (tak dokładnie to raz się zdarzyło :) ). Kolor ścian w salonie, dość ciemny, nie pozwala mi na to. Jedyny patent jaki udało mi się wymyślić to podczepienie prześcieradła pod panel na zasłony :) ale wymaga to odpowiedniego ustawienia mebli, więc monitor komputera czy też telewizor sprawdzają się lepiej.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-05, 22:23:34

LesBleus - 2010-07-05, 16:46 napisał(a):Do normalnego oglądania tv się raczej nie nadaje.

Monitory 21'' do kompa są teraz bardzo tanie i wg. mnie lepszy i wyraźniejszy będzie obraz niż na rzutniku.
Tym bardziej, że trzeba mieć odpowiednie ustawieni mebli i kolor ścian.

LesBleus - 2010-07-05, 16:46 napisał(a):Sama żywotność lampy nie jest problemem jeśli rzutnik wykorzystujemy do oglądania filmów z kina domowego. Wtedy takie projektor pochodzi nam ze 3 - 4 lata.

Jakbym miał co 3-4 lata wymieniać każdy sprzęt w domu to musiałbym być nieźle dziany.

Jest to kolejny argument za tym, że rzutnik do użytku domowego jest nieopłacalny.
Dla mnie jest to przerost formy nad treścią.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re:

Postprzez LesBleus » 2010-07-08, 14:35:31

BlueMan napisał(a):
LesBleus - 2010-07-05, 16:46 napisał(a):Do normalnego oglądania tv się raczej nie nadaje.
Monitory 21'' do kompa są teraz bardzo tanie i wg. mnie lepszy i wyraźniejszy będzie obraz niż na rzutniku.
Tym bardziej, że trzeba mieć odpowiednie ustawieni mebli i kolor ścian.



Trochę się chyba nie zrozumieliśmy :D
Chodziło mi o to, że rzutnik nie bardzo się nadaje do oglądania telewizji na co dzień, a nie że telewizor się nie nadaje :D Teraz jeszcze raz to przeczytałem i mogło to tak zabrzmieć - sorki za brak precyzji :D

Rzutnik to bardziej bajer dla kogoś komu zwykły tv nie wystarcza. Jakiś kinomaniak z kasą :-)
Ostatnio edytowano 2010-07-08, 14:48:18 przez cre[a]tive, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawione cytowanie selektywne
Avatar użytkownika
LesBleusNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-06-23, 12:03:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez imbapro » 2010-08-02, 12:37:49

Moim zdaniem rzutnik jest potrzebny dla jakichś wykładowców, nauczycieli czy na jakieś szkolenia. Normalny użytkownik nie potrzebuje rzutnika, żeby oglądać filmy czy zdjęcia z wakacji. Jeszcze jak dochodzi wydatek rzędu 2000 tysięcy, to naprawdę się nie opłaca według mnie.
Avatar użytkownika
imbaproNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2010-07-29, 09:18:20
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: wyrzuć to na ścianę - rzutnik w codziennym użytku?

Postprzez LesBleus » 2010-09-03, 15:40:28

No przeciętnemu Kowalskiemu pewnie się nie przyda, ale są kinomaniacy dla których 50. calowa plazma to za mało i ktoś taki pewnie sobie kupi rzutnik. Można sobie w domu zrobić małe kino :-) Fajny bajer, ale bajer, dla pasjonatów. kogoś kto się czymś takim jara. W sumie obejrzeć meczyk na takim dużym ekranie to sama przyjemność.
Avatar użytkownika
LesBleusNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-06-23, 12:03:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hermes » 2010-11-30, 16:26:29

Jeśli ktoś nie ma w domu odpowiednich warunków, a przy tym nie dysponuje nadmiarem gotówki, to według mnie nie powinien zaprzątać sobie głowy rzutnikiem. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w dobry odtwarzacz multimedialny. Wiecie o jaki sprzęt mi chodzi? Coś takiego http://www.humanmedia.pl/oferta.html Co o tym myślicie?
Avatar użytkownika
hermesNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2009-09-20, 16:54:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Aleksy » 2010-12-09, 16:38:29

Rzutnik to naprawdę super sprawa. Mamy taki w firmie i oglądanie filmów wyświetlanych z niego to duża frajda :) Niestety cena takiego urządzenia zniechęca do zakupu, szczególnie jeśli ma być tylko do użytku domowego.
Avatar użytkownika
AleksyNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2010-08-04, 14:13:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: wyrzuć to na ścianę - rzutnik w codziennym użytku?

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-09, 16:49:47

Oglądałem finał WC2006 na ekranie i przez rzutnik - bajka, ale...musi być odpowiednia kolorystyka ścian, bo ktoś wymyślił że rzutniki służą w celach np konferencyjnych i to się sprawdza w 100% ale w pokazie wykresów, tekstów etc etc, inną kwestią jest cena i jego żywotność, pracuję w miejscu gdzie jest 8 rzutników i średnio 2-3 w roku dokupujemy bo padają jak muchy. Według mnie to totalna strata pieniędzy, aby prywatnie cokolwiek na nim oglądać ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez ilaj » 2016-04-27, 14:46:40

Jakoś nie mam przekonania do rzutników, zawsze lepiej oglądało mi się w telewizorze - po prostu obraz jest lepszy. Jak tak sobie patrzę w ranking tv to mają one lepsze parametry od rzutników, no i są tańsze
Avatar użytkownika
ilajNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2011-09-04, 17:58:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Sprzęt AGD/RTV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości

cron