Jaką nawigację kupić?

Masz problem z żelazkiem, lodówką, telewizorem? Nie wiesz jaką nawigację kupić? Lub po prostu jeśli chcesz się pochwalić nowym zakupem - napisz w tym dziale ;]

Jaką nawigację kupić?

Postprzez BlueMan » 2010-04-26, 23:36:22

Przymierzam się do zakupu nawigacji. Ogólnie nie jest mi potrzebna na codzień, ale raz na ruski rok. Mimo wszystko jest to wydatek na wiele lat, więc myślę, że warto.


Jaką nawigację wybrać? Którą polecacie?
Moje wymagania:
- duży wyświetlacz (min 5'')
- niezawodność (abym ciągle nie odsyłał na gwarancję. Bo wyjdzie, że nawi podróżuje więcej odemnie :P)
- możliwość aktualizacji mapy, bądź wgrania nowej


Zastanawiam się nad:
http://www.proline.pl/sklep.php?p=GOCLEVER+5066+PL
http://www.proline.pl/sklep.php?p=GOCLEVER+5066FMBT+PL
Ten sam model. Różni się tylko tym, że ta droższa o 44 zł ma Bluetooth i transmiter FM.
Bluetooth - podobno można tą nawi wykorzystać jako marny zestaw głośnomówiący do telefonu.
Transmiter FM - imho bez sensu wykorzystywać caraudio do puszczania dźwięków z nawi. Do tego opinie ludzi w necie są bardzo negatywne jeśli chodzi o jakość transmitowanego dźwięku.

Może jakieś inne zastosowania BT i FM są i dlatego warto dopłacić te 44zł do tego?

Zastanawiałem się jeszcze nad: http://www.proline.pl/sklep.php?p=LARK+FREEBIRD-50.2 ale ogólnie GoClever bardziej ludzie polecają. Więcej tej navi w sklepach i na allegro, więc to także na + o tej firmie świadczy.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez traphezz » 2010-04-27, 21:08:58

Jak w tej cenie to chyba nic lepszego nie bedzie, Mio jest drozsze, a te drozsze roznia sie szybkoscia pracy, beda szybciej ustalac trase, jak i szybciej lapac sygnal gps

traphezzNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 5249
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:49:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Adam

Postprzez Ayla » 2010-04-28, 13:01:32

Ja tam jestem zwolenniczką prostoty i wygodny bez niepotrzebnych bajerów, które ma Garmin. Możliwość samodzielnego wgrywania map i aktualizacji oprogramowania. Wolałabym dołożyć troszkę więcej i zainwestować w dobrą nawigację, bo to tych tanioszek nie miałabym zaufania. Bajery w nawigacji nie są potrzebne, tylko dobre mapy, łatwa i szybka obsługa!

np. ta http://www.allegro.pl/item1017059911_no ... gecko.html
"z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd"
Waha się, jest w rozterce, krótko mówiąc - jest kobietą.
Avatar użytkownika
AylaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 2004-11-28, 16:46:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-28, 13:04:44

Kupiłem jednak tą droższą GoClever z BT i FM :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez adasko007 » 2010-05-16, 11:42:09

GoClever ma ten plus że można nim instalować wszystko i będzie działać np Automapa , a w mio mam stety niestety mapę producenta, która nie zawsze jest super hiper aktualna, aczkolwiek poza tym mio jest faktycznie szybszy ;p
Jak Ci się nawigacja sprawuje?
Projekt robota inspekcyjnego dla policji (70%) - oczujnikowanie in progress...


Moja Galeria <--- Zapraszam!
Avatar użytkownika
adasko007None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 282
Dołączył(a): 2005-01-02, 16:01:58
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-05-16, 15:00:27

Super. Niezła nawigacja w bardzo przystępnej cenie.
Instalacja czegokolwiek to duży plus takiego rozwiązania.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Aleksy » 2011-01-16, 19:59:23

BlueMan gratuluje dobrego zakupu. Dokładnie taki sam model posiadam i jestem bardzo zadowolony. Transmiter FM sprawuje mi się bardzo dobrze, wszystko zależy od złapania pustego pasma FM, natomiast funkcja Bluetooth raczej nie przydatna, bardzo słaba czułość mikrofonu.
Avatar użytkownika
AleksyNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2010-08-04, 14:13:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mirabels » 2013-11-11, 18:31:41

Korzystał ktoś z Was z lokalizizatorów GPS? Coś w stylu Lokalizator GPS Bushnell BackTrack Point>3? Może ktoś się wypowiedzieć?
Właśnie zmarnowałeś 10 sekund swojego życia czytając mój podpis.
Avatar użytkownika
mirabelsNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2013-11-11, 17:45:17
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez pawlicki » 2013-11-12, 01:59:03

korzystalem,
co chcialabyś dokladnie wiedziec?
Avatar użytkownika
pawlickiNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 625
Dołączył(a): 2009-02-05, 02:46:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mirabels » 2013-11-12, 21:57:08

Konkretnie, lepiej kupić na wędrówki po gorach lokalizator czy GPS typu nawigacja?
Właśnie zmarnowałeś 10 sekund swojego życia czytając mój podpis.
Avatar użytkownika
mirabelsNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2013-11-11, 17:45:17
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2013-11-12, 23:39:08

Wg. mnie do zwykłych wędrówek po polskich szlakach spokojnie wystarczy zwykłe Google Maps i GPS w telefonie :)

Jeśli chodzisz na przełaj i potrzebujesz nie tyle mapy co dokładnego położenia geograficznego to lepiej zainwestować w jakiś profesjonalny sprzęt.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez mirabels » 2013-11-17, 14:31:22

No właśnie zdarza się i tak i tak, ze szlaku czasem tez zbaczamy, a później z mapą ciężko się odnaleźć. GPS nie wszędzie łapie, tym bardziej że mój musi być podłączony do internetu.
Właśnie zmarnowałeś 10 sekund swojego życia czytając mój podpis.
Avatar użytkownika
mirabelsNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2013-11-11, 17:45:17
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez wodorek » 2013-11-17, 16:25:18

ja teraz też jestem na etapie zakupów :)
Avatar użytkownika
wodorekNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2013-11-17, 16:23:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez pawlicki » 2013-11-18, 23:50:44

mirabels - 2013-11-12, 21:57 napisał(a):Konkretnie, lepiej kupić na wędrówki po gorach lokalizator czy GPS typu nawigacja?

1 kwestia najawzniejsza to to że lokalizator nie ma w sobie map, nie pokaze Ci szlaku, nie wyznaczy trasy w przód,
lokalizator sluzy do oznaczenia trasy, i wykorzystania go w drodze powrotnej jak po sznureczku
jednoczesnie chodzenie po szlakach raczej nie wymaga gps bo są mapy i oznaczenia szlakow,
--------------------------------------------------------------------------------
BlueMan - 2013-11-12, 23:39 napisał(a):Wg. mnie do zwykłych wędrówek po polskich szlakach spokojnie wystarczy zwykłe Google Maps i GPS w telefonie

nie zgodze sie do konca, po szlakach to w zasadzie nic nie potrzeba poza mapa,
a gps w telefonie to ma czas zywotnosci ok kilku godzin, letnioe wedrowki to ok 8-12h, lub kilkudniowe, telefon nie wytrzyma tyle,
lepiej juz profesjonalny gps
---------------------------------------------------------------------------------------
BlueMan - 2013-11-12, 23:39 napisał(a):Jeśli chodzisz na przełaj i potrzebujesz nie tyle mapy co dokładnego położenia geograficznego to lepiej zainwestować w jakiś profesjonalny sprzęt.

mirabels - 2013-11-17, 14:31 napisał(a):No właśnie zdarza się i tak i tak, ze szlaku czasem tez zbaczamy, a później z mapą ciężko się odnaleźć. GPS nie wszędzie łapie, tym bardziej że mój musi być podłączony do internetu.

po 1 to pamietajcie ze w parkach narodowych, a te obejmuja wieksza powierzchnie naszych gór nie mozna zejsc ze szlaku !!
po drugie, faktycznie w spacerach po lesie, w survivalu, biegach na orientacje, grzybobraniu ect lepszy juz jest gps lub lokalizator gps, szczegolnie jak chcesz wrocic po trasie do domu, lokalizator zapamieta Ci trase i mozesz z tego skorzystac wracajac,
i jednoczesnie te urzadzenia maja lepsze anteny gps i baterie niz telefony
---------------------------------------------------------------------------
wodorek - 2013-11-17, 16:25 napisał(a):ja teraz też jestem na etapie zakupów

co kupujesz ? w jakim celu ?
Avatar użytkownika
pawlickiNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 625
Dołączył(a): 2009-02-05, 02:46:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mirabels » 2013-11-19, 23:05:48

pawlicki - 2013-11-18, 23:50:44 napisał(a):po 1 to pamietajcie ze w parkach narodowych, a te obejmuja wieksza powierzchnie naszych gór nie mozna zejsc ze szlaku
po drugie, faktycznie w spacerach po lesie, w survivalu, biegach na orientacje, grzybobraniu ect lepszy juz jest gps lub lokalizator gps, szczegolnie jak chcesz wrocic po trasie do domu, lokalizator zapamieta Ci trase i mozesz z tego skorzystac wracajac,
i jednoczesnie te urzadzenia maja lepsze anteny gps i baterie niz telefony

W parku nie można zejść z trasy? Nigdy o tym nie słyszałam.

pawlicki - 2013-11-18, 23:50:44 napisał(a):1 kwestia najawzniejsza to to że lokalizator nie ma w sobie map, nie pokaze Ci szlaku, nie wyznaczy trasy w przód,
lokalizator sluzy do oznaczenia trasy, i wykorzystania go w drodze powrotnej jak po sznureczku
jednoczesnie chodzenie po szlakach raczej nie wymaga gps bo są mapy i oznaczenia szlakow,

A da się wrócić inną drogą ale do tego samego punktu startowego?
Właśnie zmarnowałeś 10 sekund swojego życia czytając mój podpis.
Avatar użytkownika
mirabelsNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2013-11-11, 17:45:17
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Synoise » 2013-11-20, 23:11:50

Z racji, że to urządzenie nie ma map, to sobie trasy nie ustalisz. Co najwyżej możesz iść inaczej kontrolując odległość od punktu wyjściowego, żeby się nie zgubić.

"W parku nie można zejść z trasy? Nigdy o tym nie słyszałam."
W Parku Narodowym.

Użytkownicy przebywający na terenie parku zobowiązani są do przestrzegania zakazów i nakazów obowiązujących w parku oraz wskazówek pracowników parku, przewodników lub innych osób upoważnionych przez dyrektora parku, a w szczególności zakazów:
[...]
- ruchu pieszego, rowerowego, narciarskiego i jazdy konnej wierzchem, z wyjątkiem szlaków i tras wyznaczonych przez dyrektora parku narodowego;
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez mirabels » 2013-11-24, 21:17:51

Dzięki za info, wykorzystam na następnej wyciecze. Przyznam, że nigdy nie czytam regulaminów.
Właśnie zmarnowałeś 10 sekund swojego życia czytając mój podpis.
Avatar użytkownika
mirabelsNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2013-11-11, 17:45:17
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Jaką nawigację kupić?

Postprzez Synoise » 2013-11-25, 12:35:41

Ale to jest chyba logiczne, że nie można schodzić z trasy (które są zazwyczaj odgrodzone) w parku narodowym. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy


  • Inne

Powrót do Sprzęt AGD/RTV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości

cron