Odtwarzacz DVD. Jego położenie.

Masz problem z żelazkiem, lodówką, telewizorem? Nie wiesz jaką nawigację kupić? Lub po prostu jeśli chcesz się pochwalić nowym zakupem - napisz w tym dziale ;]

Odtwarzacz DVD. Jego położenie.

Postprzez Shaken » 2009-12-03, 18:23:16

Witam,
moje pytanie dotyczy odtwarzacza DVD marki SAMSUNG,
czy odtwarzacz taki może pracować w pozycji pionowej?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
ShakenNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2008-08-31, 19:39:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2009-12-03, 21:14:51

Według mnie to DVD w które płyta jest wpinna na zatrzaski może pracować w pionie,większość DVD ma tacki na które po prostu kładziesz płytę i jest ona "nanoszona" na silniczek i w takim wypadku stawiając jednostkę w pionie płyta by się zsunęła i pozostała w środku,lecz są odtwarzacze z tackami które posiadają mechanizm który od góry dociska i pozycjonuje płytę w napędzie. Podaj model tego DVD to może więcej się dowiem.
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez KenWatanabe » 2009-12-04, 00:25:29

Postaw DVD w pionie, połóż płytę i zobacz czy się trzyma i czy nie odpada od razu. Jeśli się trzyma to bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie działać. Dla odtwarzacza to żadna różnica pion czy poziom. Płyta i tak jest wewnątrz przytrzymywana. Na samym jednostronnym tarciu nie byłaby w stanie utrzymać się przy takich obrotach.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2009-12-04, 09:20:08

Zilog napisał(a):Według mnie to DVD w które płyta jest wpinna na zatrzaski może pracować w pionie,większość DVD ma tacki na które po prostu kładziesz płytę i jest ona "nanoszona" na silniczek i w takim wypadku stawiając jednostkę w pionie płyta by się zsunęła i pozostała w środku,lecz są odtwarzacze z tackami które posiadają mechanizm który od góry dociska i pozycjonuje płytę w napędzie. Podaj model tego DVD to może więcej się dowiem.

Chyba nie. Płyta musi być sztywno przymocowana do silniczka. Ona wiruje z obrotami kilka tysięcy razy na minutę (albo i więcej!) i każde minimalne drgania są dla niej szkodliwe. Dlatego płyty są dociskane w napędzie, aby uzyskać jak największą stabilność.

Tak jest przynajmniej w CDROMach w kompie. Podejrzewam, że podobny mechanizm jest w odtwarzaczach DVD.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Odtwarzacz DVD. Jego położenie.

Postprzez LesBleus » 2010-09-03, 17:08:38

Sprawdź dowiesz się :D
A tak serio to powinno być o tym w instrukcji napisane. Generalnie nie widziałem jeszcze dvd postawionego w pionie ale może i tak można :-) tylko najpierw postaw a dopiero później włóź płytę, bo inaczej możesz się pożegnać z filmem :-)
Avatar użytkownika
LesBleusNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-06-23, 12:03:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-09-03, 17:44:57

LesBleus temat był z przed roku!! :zakrecony:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon


  • Inne

Powrót do Sprzęt AGD/RTV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 325 gości

cron