Andropauza czyli męskie przekwitanie.

Antykoncepcja, podryw, miłość, seks.

Andropauza czyli męskie przekwitanie.

Postprzez Artsf » 2007-10-08, 21:22:24

Przeglądając różne fora dyskusyjne , jak też w rozmowach w realu niektórzy mężczyźni gdy dojdzie do sporów czy innych ostrych dyskusji częto na wypowiedzi pań nie mając nic do powiedzenia odwołują do menopauzy u kobiet.
I tak dla przykładu;"pisze i tak reaguje bo przechodzi klimakterium".Ze zrozumiałych względów nie podałem pełnej wymiany zdań i adresu forum.
Niestety ,ale mężczyźni też to przechodzą a objawy są podobne.

Objawy andropauzy
W procesie starzenia się dochodzi do stopniowego spadku stężenia głównie testosteronu, ale także innych hormonów - hormonu wzrostu (GH), insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1), głównego androgenu nadnerczowego - dehydroepiandrosteronu (DHEA) i jego metabolitu - siarczanu dehydroepiandrosteronu (S-DHEA) jak również hormonu szyszynki - melatoniny. Te niedobory hormonalne powodują występowanie różnorodnych objawów składających się na obraz andropauzy. Należeć do nich będą:

* podwyższona pobudliwość nerwowa, drażliwość,
* zaburzenia koncentracji i pamięci,
* obniżenie nastroju (skłonność do depresji),
* męczliwość,
* zaburzenia snu,
* zawroty i bóle głowy,
* uderzenia "gorąca" do głowy,
* nadwrażliwość na chłód,
* spadek masy mięśniowej i siły,
* wzrost tkanki tłuszczowej,
* spadek masy kostnej (osteoporoza) i bóle stawowe.
* zaburzenia życia seksualnego - spadek popędu płciowego (libido), zaburzenia wzwodu i wytrysku. Osłabienie lub brak erekcji zależy od spadku stężenia androgenów, głównie siarczanu dehydroepiandrosteronu (S-DHEA) w osoczu.

Powyższe dolegliwości związane z andropauzą w istotny sposób obniżają jakość życia zarówno samych mężczyzn, jak i ich partnerek. Nie pozostają one bez wpływu na życie rodzinne i aktywność zawodową dotkniętych nimi mężczyzn.


Więcej o tym procesie
Na tej stronie
ps.
Zakładając ten temat na początku zastanawiałem się czy nie umieścić go w dziale "Zrowie ,moda i uroda" lecz jest to proces naturalny ,dlatego zdecydowałem się zostawić wątek w tym dziale.
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Andropauza czyli męskie przekwitanie.

Postprzez Madzias » 2007-10-09, 13:44:28

A czemu zainteresował Cię ten problem? Czujesz, ze coś niedobrego zaczyna się z Tobą dziać? :hyhy:

Według mnie jest to problem, bo kobieta sobie z tym radzi inaczej (lepiej) niz facet.
Facet zaczyna głupieć. Chce odsunąc od siebie tą mysl, że robi się starszy, że juz mniej może i szuka potwierdzenia ze jest inaczej. Nie potrafi godnie poradzić sobie z przejściem w "ten" wiek. Oczywiście to jest generalizowanie i tylko moje zdanie.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Andropauza czyli męskie przekwitanie.

Postprzez Artsf » 2007-10-09, 14:53:09

Madzias napisał(a):A czemu zainteresował Cię ten problem?

Powinien zainteresować każdego faceta , gdyż wydaje mi się że w męskim środowisku jest zbyt mało wiedzy w tym temacie albo działa system zaprzeczeń.
Czujesz, ze coś niedobrego zaczyna się z Tobą dziać? :hyhy:

Jak na dzień dzisejszy - nie zauważyłem lecz gdy wziąść pod uwagę granice wieku już od 35 lat do 80 to nie wykluczam że u mnie też się pojawi ;)
Madzias napisał(a):Facet zaczyna głupieć

Niektórzy...i jak wcześniej pisałem można to zauważyć mp. w dyskusjach forumowych.Na jednym z regionalnych jakiś facet wypowiedział się o kadydace do samorządu lokalnego że przechodzi klimakterium...dla mnie taka odpowiedź jest zwykłym chamstwem.
Albo okeślenia "wiek pobalzakowski" - tak piszą faceci do kobiet po czterdziestce chociaż są w tym samym wieku.Jakoś nie zuważyłem aby kobiety pisały tego typu teksty w stosunku do mężczyn , jeśli tak to chyba raczej sporadycznie.
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Andropauza czyli męskie przekwitanie.

Postprzez Madzias » 2007-10-10, 11:32:59

Według mnie nie byłoby żadnego problemu, gdyby ludzie potrafili pogodzic sie z własnym ciałem, z wiekiem. takie jest prawo natury i nic tego nie zmieni. A jesli sie czegos nie potrafi zmienic, trzeba to zaakceptować. Niestety chyba faceci maja z tym większy problem, jesli chodzi o sferę seksualna a kobiety głupieją, jesli chodzi o ciało i zmarszczki.

Artsf napisał(a):Powinien zainteresować każdego faceta , gdyż wydaje mi się że w męskim środowisku jest zbyt mało wiedzy w tym temacie albo działa system zaprzeczeń.


Skłonna jestem przyznac racje. I według mnie raczej działa system zaprzeczeń. Ale faktem jest, że mało sie o tym mówi i pisze. Zazwyczaj tylko uogólnia się, ze mężczyzna po 40 często głupieje i szuka potwierdzenia swojej męskości u duuuzo młodszych partnerek.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Andropauza czyli męskie przekwitanie.

Postprzez Nieprzenikniona » 2007-11-03, 12:29:10

Madzias napisał(a): Zazwyczaj tylko uogólnia się, ze mężczyzna po 40 często głupieje i szuka potwierdzenia swojej męskości u duuuzo młodszych partnerek.

Tak się nieraz, niestety zdaża..
Jeśli facet ma dzieci, żonę i ją po 20 latach małżeństwa zostawia dla jakiejś młodszej panienki, to to jest poniżające dla żony,która być może go kocha..
Rodzina się rozpada przez jeden wyskok faceta, dzieci cierpią ..
Madzias napisał(a):Facet zaczyna głupieć.

Zgadzam się z tym. :zdegustowany:
Mówcie mi po imieniu.
Avatar użytkownika
NieprzeniknionaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2007-08-19, 15:47:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Andropauza czyli męskie przekwitanie.

Postprzez Artsf » 2007-11-07, 23:30:18

W trakcie andropauzy
Facet zaczyna głupieć.

Niektórzy okreslają to "drugą młodoscią".
Osobiscie spotkałem sie z przypadkiem że jeden z moich znajomych (pięc lat starszy ode mnie) gdy tylko otrzymał bardzo dobrze płatną posadę to zostawił żonę i zwiazał się z młodszą.
Dodam jeszcze że jest katolikiem , udzielał sie w grupach modlitewnych i nawet nosił baldachim nad księdzem.No i przysiega małżenska - niektórzy o tym zapominają...popędy biorą górę.
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez doradca_Liderin » 2011-03-02, 17:55:55

Wśród mężczyzn jest zdecydowanie zbyt niska świadomość tego zagadnienia, sądzę, że wielu z nich nigdy o nim nawet nie słyszało. Często winny jest wstyd, kobiety są jednak bardziej otwarte od nas.
Maciek
Doradca on-line marki Liderin
www.liderin.pl
Avatar użytkownika
doradca_LiderinNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2011-03-02, 17:17:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Erotyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości

cron