[Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Antykoncepcja, podryw, miłość, seks.

[Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez hitman1986 » 2008-02-04, 20:22:27

Wirtualna Polska napisał(a):Chodzenie na wysokich obcasach może wzmacniać mięśnie miednicy i korzystnie wpływać na życie seksualne - uważa włoska urolog, miłośniczka wysokich obcasów. Informację na ten temat zamieszcza pismo "European Urology".

Wysokie obcasy były nie raz odsądzane od czci i wiary przez naukowców i lekarzy. Obarczano je winą za szereg dolegliwości - od zwykłych odcisków, przez problemy z kręgosłupem, aż po schizofrenię (praca szwedzkich naukowców w piśmie "Medical Hypotheses" z lipca 2005 roku).

Teraz włoska urolog dr Maria Cerutto, zdeklarowana miłośniczka wysokich obcasów postanowiła sprawdzić, czy są one faktycznie tak szkodliwe dla zdrowia kobiety, jak sugerują niektórzy.

Przeprowadziła w tym celu badania w grupie 66 kobiet przed pięćdziesiątką. Okazało się, że te, które nosiły buty na pięciocentymetrowym obcasie miały tak samo dobrą sylwetkę, jak miłośniczki butów na płaskim, ale mniejszą aktywność elektryczną mięśni miednicy. Oznacza to, że ułożenie mięśni było optymalne, co korzystnie wpływa na ich siłę i zdolność kurczenia się - tłumaczy Cerutto.

Jak przypomina badaczka, mięśnie miednicy są bardzo istotnym elementem kobiecego ciała - biorą udział w akcie seksualnym i podtrzymują ważne organy, jak pęcherz moczowy, jelita oraz macicę. Niestety, często ulegają osłabieniu po ciąży i porodzie oraz w miarę starzenia się.

Istnieją ćwiczenia, które mogą poprawić umięśnienie dna miednicy, ale wysokie obcasy mogą być dla nich alternatywą, uważa urolog. Podobnie jak wiele kobiet, ja również lubię nosić wysokie obcasy. Dobrze więc wiedzieć, że mogą mieć korzystne działanie na organizm - dodaje.

Angielska fizjoterapeutka zajmująca się zdrowiem kobiet - Gill Brook uważa, że wyniki włoskich badań są pokrzepiające dla kobiet, które lubią nieco wyższe obcasy, ale raczej nie dotyczą bardzo wysokich szpilek. Badania te nie zwalniają jednak z potrzeby regularnych ćwiczeń wzmacniających tak ważną część kobiecego ciała, jak dno miednicy - konkluduje Brook.

Hm. Nawet nie przypuszczałem. Ciekawe stwierdznie...

Do kobiet - jakie jest wasze podejście do wysokiego obcasu? Lubicie go, czy niezbyt ?
Do facetów - co sądzicie o wysokim obcasie u kobiet ? Lubicie, gdy wasza dziewczyna/narzeczona/żona nosi wysoki obcas? Macie jakię "ale" co do tego ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez Kamil888 » 2008-02-04, 20:49:23

No ciekawe, ciekawe... Muszę swojej kobiecie powiedzieć żeby częściej nosiłą szpilki. ;]
hitman1986 napisał(a):Do facetów - co sądzicie o wysokim obcasie u kobiet ? Lubicie, gdy wasza dziewczyna/narzeczona/żona nosi wysoki obcas? Macie jakię "ale" co do tego ?

Jeżeli umie chodzić na obcasach, to jestem jak najbardziej za. Rozpływam się gdy widzę jak kobieta "płynie" z gracją na obcasach... :oczami:
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez hitman1986 » 2008-02-04, 20:57:24

Kamil888 napisał(a):Jeżeli umie chodzić na obcasach, to jestem jak najbardziej za. Rozpływam się gdy widzę jak kobieta "płynie" z gracją na obcasach... :oczami:

Obrazek

Ja lubię gdy kobieta (przynajmniej moja) nosi szpilki, ale tak max na 5cm... Więcej wprawia mnie w zakłopotanie :zawstydzony:
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez Madzias » 2008-02-04, 20:57:30

Ja urodziłam się w butach na obcasach. Chodzę cały czas. Na codzień obcasy są troszkę masywniejsze (bo lepiej prowadzi się autko) a na wyjscia szpilki. W dużej części jest to uwarunkowe moim wzrostem. Im wyższy obcas tym lepiej się czuję :hyhy: no ale bez przesady....pomijam jakieś wysokachne wstręciuchy. Uwazam, że nogi zawsze lepiej wygląda w butach na obcasie, dobre buty potrafią ukryć niedoskonałości nóżek a uwydatnić ich piękno.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez Suceed » 2008-02-04, 21:23:37

Ja lubię gdy kobieta (przynajmniej moja) nosi szpilki, ale tak max na 5cm... Więcej wprawia mnie w zakłopotanie :zawstydzony:

Oj tak to jest to xD Chociaz na ten element ubioru bardzo rzadko zwracam uwage ;)
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez Carol » 2008-02-04, 21:44:04

Je jestem raczej wysoka (172cm),wiec jakichs przesadnie wysokich nie zakladam,ale baardzo lubie chodzic w szpilkach.

"If you want my body, And you think I'm sexy,
Come on sugar let me know.
If you really need me, just reach out and touch me,
Come on honey tell me so..."




Avatar użytkownika
CarolNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2004-11-21, 23:04:37
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez privace » 2008-02-04, 23:04:13

Przy moim wzroście uwielbiam wysokie obcasy. Ale rozmiar butów niestety mi to utrudnia- buciki w rozmiarze 35 rzadko są na szpileczkach :(
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez nuda » 2008-02-05, 00:10:28

Lubię typowe, nie bardzo wysokie szpilki. Dobrze, że lubię, bo wymagaja chodzenia w takich butach u mnie w firmie. Kiedyś to nawet na kursach uczono nas jak chodzić w bardzo wysokich szpilach, by się nie zabić i nie wygladać przy tym jak manekiny.
Ale w niektórych sytuacjach i tak wybieram obuwie sportowe.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez femme » 2008-02-05, 01:57:41

Bardzo lubię obcasy i czuję się zupełnie inaczej gdy mam na sobie szpileczki, a zupełnie inaczej gdy mam obuwie sportowe. Bardzo.. kobiece odczucie :zawstydzony:
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez Kamil888 » 2008-02-05, 07:46:19

Suceed napisał(a):Oj tak to jest to Chociaz na ten element ubioru bardzo rzadko zwracam uwage

Ja również nie zwracam uwagi na buty. Ważniejszy jest styl poruszania się w nich... :oczami:
hitman1986 napisał(a):
Kamil888 napisał(a):Jeżeli umie chodzić na obcasach, to jestem jak najbardziej za. Rozpływam się gdy widzę jak kobieta "płynie" z gracją na obcasach... :oczami:

Obrazek

??
Ostatnio edytowano 2008-02-05, 07:46:49 przez Kamil888, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez kamil » 2008-02-05, 11:19:56

Jak dla mnie to wielkiej różnicy nie robi, buty są tylko dodatkiem, ważne aby nogi były ładne, to wtedy nie trzeba żadnych upiększaczy.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez Madzias » 2008-02-05, 11:42:51

privace napisał(a):buciki w rozmiarze 35 rzadko są na szpileczkach


Właśnie to mnie zastanawia. Mam ten sam problem. Dziwie się, gdy chce kupic ładne buty na wysokim obcasie i prosze o 36 a najlepiej o 35 to pani mi mówi, że nie ma. Nie rozumiem tego. Przecież to logiczne, że niskie kobiety mają zazwyczaj małe stópki i chcą buty na wysokim obcasie. Zazwyczaj są same 40 i musze nieźle się nabiegać, żeby cos kupić.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez kamil » 2008-02-05, 12:23:32

To może być niezły biznes, robić takie małe buty na obcasie, nie ?

Jeżeli post jest nieodpowiedni można skasować. Nie będe zły. :boss:
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez Madzias » 2008-02-05, 13:23:09

kamil81 napisał(a):To może być niezły biznes, robić takie małe buty na obcasie, nie


Odbiegając od tematu, przyznaję tobie rację. I dodam tylko, że sklepy z ubraniami w rozmiarze 32 i 34 też byłby niezłym interesem. Nie musiałabym chodzic do "5, 10, 15" po spodnie :hyhy:
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez nika110 » 2008-02-05, 15:27:59

Carol tak samo jestem dosyć wysoka i problem ;) Bo jak założę szpilki to widzę wszystko z góry i się źle czuję wtedy xD
Ale ogólnie też lubię :P
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez nuda » 2008-02-05, 17:58:44

Nagle do mnie dotarło, że właśnie dlatego na fotkach erotycznych kobiety często sa w szpilach. Widocznie te buty maja za zadanie nie tylko poprawiać sylwetkę ale i kojarzyć się
*tu powinna być emotka, która nie chce mi się wkleić, taka z ruchomymi brwiami*
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez Lawenda » 2008-02-05, 18:05:26

wspominałam , że nie znoszę butów na obcasie ? to wspomnę nie znoszę się męczyć w szpilkach i innych takich tam, ani to zdrowe ani wygodne.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez cre[a]tive » 2008-02-05, 20:54:38

hitman1986 napisał(a):Do kobiet - jakie jest wasze podejście do wysokiego obcasu? Lubicie go, czy niezbyt ?


generalnie to ja tylko na obcasach, jakiś czas temu tak mnie załapało i jak zimą kozaczki, tak wiosną i jesienią jakieś pantofelki, a latem też coś się znajdzie. natomiast tych moich obcasów to do tak wysokich chyba nie można zaliczyć, raczej średnie. jestem dość wysoka, ale mąż ma prawie 2 metry więc jakiekolwiek buty bym nie założyła to i tak będzie dobrze. nie zakładam na przeraźliwe wysokich obcasach, bo jednak wygoda też jest ważna.

szczerze, to bardziej spodziewałam się negatywnych skutków butów na obcasach. czy to prawda, że zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków? :]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

To dobrze jak się rzeczy łączą...

Postprzez optymist » 2008-02-09, 23:59:11

Miednica to dla kobiety ważna sprawa. Wysokie obcasy wzmacniają miednicę. Sama miednica nie wystarczy. Same wysokie obcasy też. Jak to więc jedno łaczy się z drugim..
"Kocham ludzi, bo są."

- KRZYSIEK
Avatar użytkownika
optymistNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-06-04, 16:51:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Kobieta] Wysokie obcasy - lepszy seks

Postprzez privace » 2008-02-10, 08:56:54

No dobra, a co z deformacjami stóp i kręgosłupem? To udowodnione od dawna.
Zabijać się na obcasach w imię lepszego seksu?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Erotyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości

cron