Państwo opiekuńcze

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 16:20:22

ET napisał(a):Tak i jakimś dziwnym cudem od 20 lat się nie odzywają.. Przepraszam, ale to jakieś nieporozumienie.
Ok, mieli lewicowe poglądy, ale czy to powód do ich wypędzenia?


Chęć wprowadzenia komunistycznego ustroju wzorowanego na Kubie jest wystarczającym powodem do odsunięcia ich od władzy. Pinochet był łagodny jak baranek, w porównaniu do takich zbrodniarzy jak Ernesto Guevarra. Przede wszystkim chciał wolnego rynku, więc kochał własny naród. Warto pamiętać, że sam oddał władzę, więc nie można mówić, że był dyktatorem.

Pominąłeś zupełnie kwestie rodziców koleżanki. To jak z nimi było?

ET napisał(a):No patrz, jak mantrę to powtarzasz :P Ile razy mam powtarzać: nie chcę ustroju totalitarnego!


Każdy socjalista tak mówi, a potem cenzura, łagry itd.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez ET » 2007-11-17, 16:27:36

Brauning napisał(a):Pominąłeś zupełnie kwestie rodziców koleżanki. To jak z nimi było?

Powiem tak: z tego co wiem, to komunistami nie byli. Tak o nich mówi znajoma.

Brauning napisał(a):takich zbrodniarzy jak Ernesto Guevarra.

Czy ja choć przez moment mówiłem, że nie był zbrodniarzem?

Brauning napisał(a):Każdy socjalista tak mówi, a potem cenzura, łagry itd.


Jakoś w Szwecji czy Danii łagrów nie widziałem..
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 16:41:16

ET napisał(a):Powiem tak: z tego co wiem, to komunistami nie byli. Tak o nich mówi znajoma.


Ale pewności nie masz. Skupmy się, więc na faktach, nie domysłach.

ET napisał(a):Czy ja choć przez moment mówiłem, że nie był zbrodniarzem?


Ale nie można porównywać Guevarry, który zafundował swoim obywatelom poziom życia jak w Afryce, z Pinochetem dzięki któremu Chile jest w rozkwicie.

ET napisał(a):Jakoś w Szwecji czy Danii łagrów nie widziałem..


Szwecja jest przykładem poważnych patologii. Demokratycznie wybrane władze mogą tam zupełnie legalnie rozwiązywać prywatne firmy, a nawet odbierać rodzicom dzieci. Wysokie podatki w Szwecji doprowadziły do tego, że przykładowo prawnik wymienia się usługą z dentystą, w taki sposób, że fiskus dostaje figę. Ludzie zaczęli stosować handel wymienny. Barter stosowany był w prymitywnych systemach ekonomicznych. Dziś jest odpowiedzią na socjalizm.

Dania podobnie. Te dwa kraje mają także poważne problemy z przestępczością młodych, co jest oczywiście skutkiem bezpłatnego dostępu do szkolnictwa.

A na łagry też przyjdzie pora, kiedy demokratycznie wybrani socjaliści napiętnują "tych", którzy zagrażają demokratycznemu ładowi.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez ET » 2007-11-17, 16:53:29

Brauning napisał(a):Szwecja jest przykładem poważnych patologii.

To w takim razie chcę takiej patologii i tak patologicznie wysokiego poziomu życia.
Brauning napisał(a):Demokratycznie wybrane władze mogą tam zupełnie legalnie rozwiązywać prywatne firmy

W każdym kraju mogą. Jeśli firma łamie prawo albo nie płaci podatków, jestem za.
Brauning napisał(a):a nawet odbierać rodzicom dzieci.

Jeśli są patologiczni, to trzeba dziecko zabrać..Taki mechanizm występuje akurat na całym świecie.
Brauning napisał(a):Dania podobnie. Te dwa kraje mają także poważne problemy z przestępczością młodych, co jest oczywiście skutkiem bezpłatnego dostępu do szkolnictwa.

Nie bezpłatnego szkolnictwa, tylko tak zwanego "bezstresowego wychowania". Czy jest coś złego w powszechności szkolnictwa? :szok:
A na łagry też przyjdzie pora, kiedy demokratycznie wybrani socjaliści napiętnują "tych", którzy zagrażają demokratycznemu ładowi.

Stary, socjaliści w Szwecji rządzą 50 lat! Gdzie te twoje łagry?
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 17:04:32

ET napisał(a):To w takim razie chcę takiej patologii i tak patologicznie wysokiego poziomu życia.


W Ameryce masz wyższy poziom życia i bez patologii.

ET napisał(a):W każdym kraju mogą. Jeśli firma łamie prawo albo nie płaci podatków, jestem za.
Jeśli są patologiczni, to trzeba dziecko zabrać..Taki mechanizm występuje akurat na całym świecie.


Jako typowy socjalista nie zauważasz różnicy między Sądami, a demokratycznie wybranymi władzami. W cywilizowanych krajach o takich rzeczach decydują Sądy, a nie radni.

ET napisał(a):Nie bezpłatnego szkolnictwa, tylko tak zwanego "bezstresowego wychowania". Czy jest coś złego w powszechności szkolnictwa? :szok:


Nie myl pojęcia powszechności z pojęciem "darmowej edukacji państwowej". W USA szkolnictwo powstało za prywatne pieniądze i przez dziesiątki lat dostęp był powszechny. Wszystko zniszczono, kiedy Państwo zaczęło kształcić.

ET napisał(a):Stary, socjaliści w Szwecji rządzą 50 lat! Gdzie te twoje łagry?


Nie będę w ogóle tego komentował. Jak ktoś nie zauważa, że w Szwecji rolę Sądów przejmują politycy to trudno jaśniej wytłumaczyć.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez ET » 2007-11-17, 17:50:42

Brauning napisał(a):W Ameryce masz wyższy poziom życia i bez patologii.

Dziękuję, postoję.
Jako typowy socjalista nie zauważasz różnicy między Sądami, a demokratycznie wybranymi władzami. W cywilizowanych krajach o takich rzeczach decydują Sądy, a nie radni.

A sąd nie jest częścią państwa? Oczywiście, że jestem zwolennikiem niezawisłych sądów!
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 17:54:45

ET napisał(a):A sąd nie jest częścią państwa? Oczywiście, że jestem zwolennikiem niezawisłych sądów!


Nie jest częścią demokratycznych struktur i nie może być. A w Szwecji postawiono sądownictwo na głowie.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez ET » 2007-11-18, 02:09:36

Brauning napisał(a):Nie jest częścią demokratycznych struktur i nie może być.

Tu się zgodzę, sąd ma być niezawisły. Ale współdziała na rzecz dobra i stabilności danego kraju i o to mi chodziło.
Brauning napisał(a):A w Szwecji postawiono sądownictwo na głowie.

Mogę prosić o przybliżenie tematu?
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-18, 12:35:33

ET napisał(a):Mogę prosić o przybliżenie tematu?


Lata rządów komunistycznej prawicy i komunistycznej lewicy w Szwecji doprowadziły do przejęcia wielu kompetencji od Sądów. Nadzór prawny nad instytucją rodziny oraz przedsiębiorstwami prywatnymi w każdym normalnym Państwie należy do Sądów. W Szwecji ten nadzór przejęli politycy. Demokracja nie może decydować o tym komu odebrać dziecko, a komu zamknąć firmę. W tej mierze zawsze będę obrońcą sądów, nieważne jak źle by działały.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez ET » 2007-11-18, 19:05:06

Brauning napisał(a):W tej mierze zawsze będę obrońcą sądów, nieważne jak źle by działały.

Ja oczywiście też. Po prostu mnie zdziwiłeś, bo nigdy o tym nie słyszałem. Będę musiał doczytać na ten temat.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-18, 19:46:51

Swoją drogą; gdyby Szwecja uczestniczyła w wojnie, a nie chowała się pod płaszczykiem neutralności to dziś nie żyłoby się tam tak dobrze. Szwedzi mają dobre samopoczucie, bo nie chcą pamiętać swojego tchórzliwego zachowania, gdy w Polsce Żydami i Polakami palono w piecach. Więc, kiedy ktoś krytykuje własny kraj - Polskę, a zachwyca się Szwecją to zawsze mówię o tym. Szwedzi mają swój dobrobyt przez parszywe tchórzostwo. A Polacy żyją w biedzie, bo oddawali własne życie za innych. Dziś w Szwecji nie uczy się o zbrodniach komunizmu, a wmawia się dzieciom, że komunizm jest dobry. Częściowo, żeby bronić tego pół-totalitarnego ustroju, który tam obowiązuje, a częściowo żeby pokazać, że ich tchórzostwo wcale nie przyniosło Europie niczego złego, bo komunizm to taki wspaniały ustój. Dlatego nie dziw się ani mojej niechęci do tego narodu, ani moim porównaniom Szwecji do państw komunistycznych.

Wcześniej pisałeś o tym, że nie słyszałeś o łagrach w Szwecji. Nie mogłem wtedy znaleźć tego artykułu, ale teraz odnalazłem. Szwedzkie dzieci też nie słyszały o łagrach ... w ogóle.
http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34180,4118926.html
Wyborczą trudno uznać za gazetę prawicową, więc zapewniam, że artykuł nie jest propagandowy.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez ET » 2007-11-18, 23:00:06

Pozwoliłem sobie przenieść tutaj dyskusję na temat Szwecji i państwa opiekuńczego, bo drastycznie odbiegała od tematu.
Szwedzi mają na koncie także sterylizację Romów, o czym bardzo niechętnie mówią.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-20, 20:10:25

ET

Znalazłem, gdzieś taki link. To oczywiście torrent. Nie ma seedów, ale może będą. Można też poszukać w uTorrent. To 5-cio odcinkowy serial na podstawie książki "Wolny Wybór". Nie ma w nim wielu kwestii poruszanych w książce, ale jest ciekawie zrealizowany. Tylko przydałaby się Polska wersja. Wiem, że jest. Realizowała ją TVP.

http://torrentz.ws/torrent/22616/Milton ... -to-Choose
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 176 gości

cron