W styczniu dojdzie jednak do obniżenia składki rentowej

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

W styczniu dojdzie jednak do obniżenia składki rentowej

Postprzez hitman1986 » 2007-11-18, 01:59:18

biznes.wp.pl napisał(a):Nie będzie cieć w zaplanowanym jeszcze przez Zytę Gilowską, byłą wicepremier i minister finansów, programie obniżania pozapłacowych kosztów pracy - dowiedział się "The Wall Street Journal. Polska".

Wszystko wskazuje na to, że druga obniżka składki rentowej nastąpi w terminie - potwierdza Zbigniew Chlebowski z Platformy Obywatelskiej, przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych. To duża zmiana w stanowisku PO, gdyż tuż po wyborach 21 października jej politycy sugerowali, że do obniżki nie dojdzie.

(...) Wprowadzenie drugiej obniżki składki rentowej - w styczniu ma ona spaść o 4 pkt proc., wcześniej w lipcu zmalała już o 3 pkt proc. - bardzo utrudni walkę o zmniejszenie dziury budżetowej - pisze gazeta


Co o tym sądzicie ? Ja niezbyt jestem z tego zadowolony - jeśli miało to pomóc w załataniu dziury budżetowej, to ja mogę się poświęcić i nadal płacić te 4% więcej...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: W styczniu dojdzie jednak do obniżenia składki rentowej

Postprzez thalcave » 2007-11-18, 02:11:30

hitman1986 napisał(a):Co o tym sądzicie ? Ja niezbyt jestem z tego zadowolony - jeśli miało to pomóc w załataniu dziury budżetowej, to ja mogę się poświęcić i nadal płacić te 4% więcej...

echh... jakby się wzieli za swoje pensje to dziry by nie było. :idiota:
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: W styczniu dojdzie jednak do obniżenia składki rentowej

Postprzez Brauning » 2007-11-18, 13:24:45

Już przy AWS-owskiej reformie emerytalnej trzeba było zlikwidować ZUS, a nie tworzyć kolejny przymus płacenia składek do OFE. Niech rolnicy wezmą na siebie likwidację deficytu. Do składek KRUS-owskich ponad 90% dopłaca Państwo (czyt. pozostali podatnicy).

Obniżka składki rentowej i tak nie zmienia struktury systemu emerytalnego, więc większego znaczenia to mieć nie będzie. Chociaż zawsze lepszy grosz w kieszeni obywatela niż w budżecie Państwa. Tym bardziej, że pieniędzy z ZUS się nie dziedziczy.

Polecam przeliczenie własnych zarobków na podstawie kalkulatora:
http://www.zlikwidujzus.com/kalkulator_zus.php
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości