Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez zuyboy » 2007-11-16, 23:24:48

hitman1986 napisał(a):No chyba właśnie to robi, prawda ?

Na razie to mi kazał przeczytać 2 książki. Jeżeli podzielił się jakąś wiedzą to bibliograficzną.
hitman1986 napisał(a):dzieła te są najbardziej profesjonalne i duża część dzisiejszej ekonomii jest oparta o poglądy zawarte w w/w pozycjach...

Duża czyli nie cała.
hitman1986 napisał(a):Skoro nie państwo, to kto ?

Skoro nie ma alternatywy dla państwa, ja pozostaję przy swoim zdaniu.

[ Dodano: 16 Lis 2007 22:25 ]
hitman1986 napisał(a):Nie znam kogoś, kto mówiłby, że Państwo mogłby sobie poradzić bez podatków...

No przecież Brauning napisał, że podatki są szkodliwe.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez hitman1986 » 2007-11-16, 23:30:12

zuyboy napisał(a):Na razie to mi kazał przeczytać 2 książki. Jeżeli podzielił się jakąś wiedzą to bibliograficzną

Czy jeśli zaczynas zrobić sobie prawo jazdy, to pierwszą rzeczą jaką pokaże ci instruktor jest wyprzedzanie? Na początek chodzisz na wykłady, później uczysz się ruszać, zmieniać biegi, itp. Wtedy jesteś przygotowany na to, żeby zacząć wyprzedzać innych.
Mam nadzieję, że zrozumiałeś moją aluzję...
zuyboy napisał(a):Skoro nie ma alternatywy dla państwa, ja pozostaję przy swoim zdaniu

Mianowicie ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez zuyboy » 2007-11-16, 23:36:07

hitman1986 napisał(a):Czy jeśli zaczynas zrobić sobie prawo jazdy, to pierwszą rzeczą jaką pokaże ci instruktor jest wyprzedzanie? Na początek chodzisz na wykłady, później uczysz się ruszać, zmieniać biegi, itp. Wtedy jesteś przygotowany na to, żeby zacząć wyprzedzać innych.
Mam nadzieję, że zrozumiałeś moją aluzję...

Chyba jednak nie muszę czytać 2 książek, aby ktoś mi mógł wytłumaczyć czemu jeden podatek to ekonomiczna wolność, a inny to ekonomiczne zniewolenie.
hitman1986 napisał(a):Mianowicie ?

Jeżeli ktoś musi, a państwo nie może to chyba łatwo się domyśleć.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 00:03:52

zuyboy napisał(a):1. Ja Cię nie próbuję przekonać do socjalizmu. Ja nie wyznaję ideologii, że to koniecznie państwo musi się opiekować biednymi. Ja twierdzę tylko, że ktoś musi, a że jednocześnie nie wierzę w nagły rozkwit filantropii.
2. To idź sobie dyskutować z innymi ekonomistami, a nie mi tu będziesz dyplomem machał. Skończyłeś studia to podziel się wiedzą.


Chyba najdobitniej ujął to Nietzsche: "Aż nazbyt wielu rodzi się; dla tych zbytecznych wynaleziono państwo!"

zuyboy napisał(a):Tak z czystej ciekawości czy są jakieś inne ważne dla ekonomistów książki, w których jest przedstawiony trochę inny pogląd na te sprawy?


Oczywiście. Choćby "Manifest komunistyczny". Jest to ważna książka, bo ekonomia wprowadzana w życie na bazie tej publikacji doprowadziła przykładowo do zagłodzenia 3 milionów Ukraińców. Im pomagało Państwo. Tak im pomogło!!

zuyboy napisał(a):Ja chyba poprosiłem o wyliczenia. Jakie kwoty? Jak był poziom życia robotników?


Najpierw może zacznij od podstaw ekonomii, a nie od obliczeń. Porównywanie poziomu życia w ówczesnych czasach do obecnych jest nieporozumieniem. Wówczas na lekkie choroby umierali nawet najbogatsi, bo problemem był brak leków. Więc chyba była większa równość [sic!]

zuyboy napisał(a):To gdzie jest to państwo bez podatków, które go nie okradało?


W tym przypadku wystarczyło, że Państwo nazbyt nie grabiło. W ostatniej kolebce kapitalizmu jakoś łatwiej było osiągnąć takie pieniądze. Przecież USA nie łupią akcyzą, ZUSem, itd.

zuyboy napisał(a):Czyli jesteś za jakimś podatkiem, a przecież
Brauning napisał(a):A tak w ogóle to oczywiście, że podatki są szkodliwe.


Przychodowy byłby na opłacenie policji, sądów, wojska.
Czy podatek od dochodu ew. od przychodu to jedyny podatek jaki znasz.
W Polsce grabi się akcyzą, ZUSem, koncesjami, itd. To są podatki do likwidacji.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez ET » 2007-11-17, 14:42:58

Brauning napisał(a):Przecież USA nie łupią akcyzą

Taaak, to dlaczego dziwnym trafem papierosy są tam jednymi z najdroższych na świecie?
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 16:10:22

ET napisał(a):Taaak, to dlaczego dziwnym trafem papierosy są tam jednymi z najdroższych na świecie?


A czy papierosami tankuje się baki samochodów, albo pali się nimi w piecu, aby uzyskać energię?? Akcyzą opodatkowuje się przede wszystkim dobra luksusowe i używki. Nie ma to wówczas, większego wpływu na wzrost gospodarczy. W USA tak właśnie jest.

W Polsce natomiast niebotyczna akcyza nałożona jest na benzynę, co ma istotny wpływ na wzrost gospodarczy oraz poziom życia. Podobnie ogromna akcyza na oleje, gaz itd. To wszystko wpływa na zahamowanie wzrostu gospodarczego.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez ET » 2007-11-17, 16:15:24

Brauning napisał(a):W Polsce natomiast niebotyczna akcyza nałożona jest na benzynę, co ma istotny wpływ na wzrost gospodarczy oraz poziom życia. Podobnie ogromna akcyza na oleje, gaz itd. To wszystko wpływa na zahamowanie wzrostu gospodarczego.


Bo niestety nasi politycy zupełnie nie mają pomysłu, skąd wziąć te kilkanaście mld złotych, które co roku daje akcyza na benzynę.. Masz może jakiś pomysł skąd wziąć te pieniądze?
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 16:27:20

ET napisał(a):Bo niestety nasi politycy zupełnie nie mają pomysłu, skąd wziąć te kilkanaście mld złotych, które co roku daje akcyza na benzynę.. Masz może jakiś pomysł skąd wziąć te pieniądze?


Ale po, co je brać?? Wystarczy ściąć wydatki socjalne. Gdyby nie akcyza to Polaków byłoby stać na większe ilości benzyny, a co za tym idzie poziom życia byłby wyższy i gospodarka rozwijałaby się szybciej. Przecież ceny produktów, które kupujesz w sklepie uwzględniają drogi transport spowodowany wysokimi cenami benzyny. A, więc obniżmy całkowicie wydatki socjalne; akcyza będzie mogła być niższa, a poziom życia będzie wyższy. Ci, co nie dostaną zasiłków wreszcie wezmą się do roboty albo wyjadą za granicę i przestaną żerować na polskim podatniku.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez ET » 2007-11-17, 16:29:14

Brauning napisał(a):Ci, co nie dostaną zasiłków wreszcie wezmą się do roboty albo wyjadą za granicę i przestaną żerować na polskim podatniku.

Powiedz to ludziom chory, samotnym lub niezdolnym do pracy.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 16:44:45

ET napisał(a):Powiedz to ludziom chory, samotnym lub niezdolnym do pracy.


Nie musisz używać populizmu. Takim ludziom pomogą prywatne inicjatywy, których jest nie mało. A ich rozkwit nastąpi, gdy Państwo przestanie grabić.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez ET » 2007-11-17, 17:03:17

Brauning napisał(a):Nie musisz używać populizmu. Takim ludziom pomogą prywatne inicjatywy, których jest nie mało. A ich rozkwit nastąpi, gdy Państwo przestanie grabić.

Taaak, tak już kiedyś to powiedział J.K.Bielecki, zamykając cały łódzki przemysł włókienniczy. I co? I nic takiego się nie stało,a w Łodzi udało im się stworzyć bezrobocie strukturalne i getta biedy.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 17:07:33

Po pierwsze to gigantyczne uproszczenie. Ale jeśli już pójść za tą dziwną logiką.
Zlikwidował?? A dlaczego?? Bo był państwowy. A jak był państwowy to dlaczego mam utrzymywać go za swoje podatki?

Twoje argumenty są na poziomie Leppera, więc może do Samoobrony się zapisz.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez ET » 2007-11-17, 17:20:15

Po pierwsze to gigantyczne uproszczenie.

Uhum, 100 tysięcy robotników, którzy stracili w ciągu roku robotę to dopiero uproszczenie!

Po prostu nie zgadzam się na model proponowany przez liberałów, bo w nim jest miejsce tylko dla elity i plebsu, który pracuje na tę elitę i nie ma w nim miejsca dla klasy średniej.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 17:33:00

ET napisał(a):Uhum, 100 tysięcy robotników, którzy stracili w ciągu roku robotę to dopiero uproszczenie!

Po prostu nie zgadzam się na model proponowany przez liberałów, bo w nim jest miejsce tylko dla elity i plebsu, który pracuje na tę elitę i nie ma w nim miejsca dla klasy średniej.


Nie jestem zwolennikiem solidarności społecznej, tylko najzwyklejszej solidarności. Dlatego też zawsze jestem w opozycji do takich pomysłów jak Twoje.

Warto byłoby, żebyś przeczytał "Wolny Wybór". Zrozumiałbyś, że państwo opiekuńcze okrada tych najbiedniejszych. Chyba, że Ty zdajesz sobie z tego sprawę i dlatego je promujesz.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez hitman1986 » 2007-11-17, 18:50:07

Brauning napisał(a):W Polsce natomiast niebotyczna akcyza nałożona jest na benzynę, co ma istotny wpływ na wzrost gospodarczy oraz poziom życia

To prawda. Mieszkałem i żyłem na Cyprze przez rok. Niby Cypr tak bardzo się od Polski nie różni (weszli do UE razem z nami), ale poziom życia jest znacząco wyższy. Na przykładzie paliwa:

Na Cyprze każda rodzina ma po 2 lub trzy samochody. Może ktoś się przyczepić, że odległości od 6 miast i kilkudziesięciu wiosek są duże i tym to jest spowodowane. Racja, to też ma wpływ.

Ale policzmy: litr benzyny kosztuje na Cyprze ok 56centów (0,56CYP dla jasności). A ile zarabia przeciętny Cypryjczyk ze średnim wykształceniem? Ok. 700CYP na miesiąc.
Brauning napisał(a):Ci, co nie dostaną zasiłków wreszcie wezmą się do roboty albo wyjadą za granicę i przestaną żerować na polskim podatniku

Ja też jestem za tym, ale troszkę się zapędziłeś... Najpierw trzeba by zrobić pewnąselekcję, kto rzeczywiście MUSI korzystać z socjala, a kto to tylko wykorzystuje. Nie można odebrać ludziom potrzebującym (na prawdę potrzebującym, a nie udających potrzebujących) jedynych środków do życia...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez Brauning » 2007-11-18, 18:53:21

hitman1986 napisał(a):Ale policzmy: litr benzyny kosztuje na Cyprze ok 56centów (0,56CYP dla jasności). A ile zarabia przeciętny Cypryjczyk ze średnim wykształceniem? Ok. 700CYP na miesiąc.


Te porównania będą bardziej wyraźne, gdy się przeliczy na złotówki. Litr benzyny to jakieś 3,60 -3,9 zł (to i tak dużo porównując do USA). Średnie zarobki 4200 - 4900 zł, bo różnie podają (600-700 funtów cypryjskich). Akcyza na Cyprze jest niższa niż minimalna narzucona przez UE, bo Cypr ma bardzo długie okresy przejściowe, gdyż nie żeruje na własnych obywatelach. Swoją drogą nie wiem czy większym skandalem jest fakt, że komuniści z Brukseli regulują nam ceny benzyny zgodnie z polityką nakazowo-rozdzielczą, czy też fakt że urzędnicy z Ministerstwa Grabieży nie protestowali przeciwko takim warunkom Euro-rozbioru.

hitman1986 napisał(a):Ja też jestem za tym, ale troszkę się zapędziłeś... Najpierw trzeba by zrobić pewnąselekcję, kto rzeczywiście MUSI korzystać z socjala, a kto to tylko wykorzystuje. Nie można odebrać ludziom potrzebującym (na prawdę potrzebującym, a nie udających potrzebujących) jedynych środków do życia...


Mam inny pogląd na tą kwestię. W Stanach Zjednoczonych sprywatyzowano sporą część programów socjalnych. Ludzie, którzy przez lata bezradnie żyli na zasiłkach dziś odpracowują te zasiłki w prywatnych restauracjach czy fast-foodach. Odciąża to budżet Państwa, a im daje pracę z ubezpieczeniem. Pracodawca finansuje przejazdy. Dodatkowo jeżeli korzystający z zasiłków mają dzieci to mogą dostać dodatek na opłacenie przedszkola. Tak, więc bezrobotni odpracowują zasiłek w prywatnej firmie i w dużym stopniu ograniczono patologie. Oczywiście nie wszystkie stany realizują ten program, ale tam, gdzie wszedł w życie zdecydowanie obniżyły się wydatki socjalne.

Co do ludzi chorych to jest naprawdę dużo fundacji i osób prywatnych, które chcą pomagać i finansować takie osoby. Ale nie widzę powodu, aby każdego kto "siedzi" na bezrobociu traktować jako obłożnie chorego.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez hitman1986 » 2007-11-18, 19:12:25

Brauning napisał(a):Ale nie widzę powodu, aby każdego kto "siedzi" na bezrobociu traktować jako obłożnie chorego

Dlatego napisałem, że wpier trzeba wyselekcjonować tych, którzy na prawdę nie mogą pracować, od tych co mogą, a nie chcą.
Brauning napisał(a):Swoją drogą nie wiem czy większym skandalem jest fakt, że komuniści z Brukseli regulują nam ceny benzyny zgodnie z polityką nakazowo-rozdzielczą, czy też fakt że urzędnicy z Ministerstwa Grabieży nie protestowali przeciwko takim warunkom Euro-rozbioru

Dla Twojej wiadomości: rok temau na Cyprze została wybrana partia komunistyczna ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez Brauning » 2007-11-18, 19:22:44

hitman1986 napisał(a):Dla Twojej wiadomości: rok temau na Cyprze została wybrana partia komunistyczna ;)


Jaki kraj taki komunizm. To są tacy komuniści głównie z nazwy. Wódz rewolucji się teraz w grobie przewraca jak to widzi :)

Ci prawdziwi komuniści to teraz przenieśli się do Brukseli. A jakieś odłamy działają jeszcze w Skandynawii i we Włoszech.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez hitman1986 » 2007-11-18, 19:27:24

Brauning napisał(a):Jaki kraj taki komunizm. To są tacy komuniści głównie z nazwy. Wódz rewolucji się teraz w grobie przewraca jak to widzi

I tutaj rodzi się paradoks, bo twórca Rewolucji na Cyprze, Arcybiskup Makarios III, wcale nie był komunistą...

Z resztą, historia i sytuacja polityczna Cypru to temat na osobną dyskusję :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bajeczka o sprawiedliwości społecznej

Postprzez zuyboy » 2007-11-26, 20:05:53

Brauning napisał(a):"Aż nazbyt wielu rodzi się; dla tych zbytecznych wynaleziono państwo!"

Ja bym się z tym nie zgodził.
Brauning napisał(a):Najpierw może zacznij od podstaw ekonomii, a nie od obliczeń. Porównywanie poziomu życia w ówczesnych czasach do obecnych jest nieporozumieniem. Wówczas na lekkie choroby umierali nawet najbogatsi, bo problemem był brak leków. Więc chyba była większa równość [sic!]

Kto zaczął porównywać do tamtych czasów? Ja czy Ty?
Brauning napisał(a):Czy podatek od dochodu ew. od przychodu to jedyny podatek jaki znasz.

Jaki to ma związek z tym, że napisałeś:
Brauning napisał(a):A tak w ogóle to oczywiście, że podatki są szkodliwe.


Brauning napisał(a):W tym przypadku wystarczyło, że Państwo nazbyt nie grabiło.

Ale Ty napisałeś:
Brauning napisał(a):Jednak takich czynów mogą dokonać tylko ludzie, których Państwo wcześniej nie okradło.

Sam sobie przeczysz.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 317 gości

cron