Wybory do sejmu 2007

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Wybory do sejmu 2007

PiS
4
13%
PO
14
44%
LiD
4
13%
Samoobrona
2
6%
LPR
2
6%
SLD
3
9%
PSL
0
Brak głosów
Inna
3
9%
 
Liczba głosów : 32

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez BlueMan » 2007-10-21, 23:01:26

PO 43,7%
PiS 30,4%
LiD 13,3%
PSL 8,4%

Samoobrona i LPR - nie weszli do Sejmu :boss:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez amanita_citrina » 2007-10-21, 23:20:29

BlueMan, a TVN24 pokazuje inne statystyki :P No, ale nieważne, ważne, że to nie PiS wygrał :P
Avatar użytkownika
amanita_citrina
 

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez BlueMan » 2007-10-21, 23:25:21

Nie mam TVN24 wprogramowanego :/ a szukałem go, ale tylko TVP1 był
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez amanita_citrina » 2007-10-21, 23:27:00

BlueMan, na stronie tvn24 można oglądać na żywo :P
Avatar użytkownika
amanita_citrina
 

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez nika110 » 2007-10-22, 08:59:50

Oj tam ale i tak PO wygrała :yahoo:
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez zielonka » 2007-10-22, 09:47:21

JA głosowałam za LiD :spi:
Kocham Cię złotko,
Czule i słodko,
Bądź moim bączkiem ja twą stokrotką,
Ale pamiętaj mój bączku słodki,
Nigdy nie lataj do innej stokrotki!
Avatar użytkownika
zielonkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2007-10-15, 19:25:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-10-22, 19:13:15

Znowu socjalisci. Lary sie ucieszy :D
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez Codino » 2007-10-22, 23:50:36

Wolnego rynku i wolności osobistej nigdy się niestety chyba nie doczekamy. PO będzie w koalicji z PSL, czyli można się spodziewać status quo z ostatnich lat. Irlandia? Za 20 lat jak dobrze pójdzie.

Dlaczego nie można wprowadzić systemu dwupartyjnego?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez puszka » 2007-10-23, 15:26:46

Tego się chyba nie wprowadza... czy on nie wykształca się sam? :)
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez michaelxp91 » 2007-10-23, 16:04:19

BlueMan napisał(a):Samoobrona i LPR - nie weszli do Sejmu :boss:

I to jest, szczerze powiedziawszy, największy sukces tych wyborów.

Ja tam głęboko wierze w PO, niech zrobią coś dobrego, zobaczymy. Obyśmy się znów nie przejechali ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
michaelxp91None specified
Expert
Expert
 
Posty: 1299
Dołączył(a): 2005-10-09, 22:07:29
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-10-23, 20:01:59

Codino napisał(a):Tego się chyba nie wprowadza... czy on nie wykształca się sam? :)

Dokladnie.

A po co budowac u nas Irlandie? Ja bym sie ze Szwecji ucieszyl.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez zachariasz000 » 2007-10-23, 20:35:14

Powiedziałem matce, żeby głosowała na PiS i tak też zrobiła. Myślicie zapewne, że owa partia jest skupiskiem emerytów, rolników i zwolenników Radia Maryja. Statystycznie na PiS głosowali właśnie oni, ale nie dziwie się, że młodzież pochłonięta POpropagandową debatą Tusk-Kaczyński postawiła własnie na liberałów. Rozumiem, że Polacy są z natury naiwni, ale rozumiem też, że do PO łatwo było się przekonać. Dlaczego? Cóż, jeśli Tusk obiecuje młodym drugą Irlandię to może to zadziałać na wyobraźnie, która u tego pana jest w moim mniemaniu wychylona od rzeczywistości.


K, teraz możecie mnie bluzgać.
"..Jestem wami zmęczony. Być wredny nie chcę, ale tylko taki jak być umiem, taki po prostu jestem"

Lifely's Blog.
Avatar użytkownika
zachariasz000None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 156
Dołączył(a): 2007-08-08, 19:37:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez Codino » 2007-10-24, 00:09:38

puszka napisał(a):Tego się chyba nie wprowadza... czy on nie wykształca się sam?

Źle się wyraziłem. Generalnie zarówno prawica jak i lewica mogłyby być zjednoczone, problem by się rozwiązał.
Ta, wiem że bajka.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez Júzek » 2007-10-24, 01:02:50

Odbije trochę od dyskusji...

PiS był jaki był ale w jednym miał racje. O ile dobrze pamiętam to ich spot zawierał słowa "cisza, spokój, nic sie nie dzieje...". W tym mieli racje. Teraz gdy głównymi bohaterami tv są członkowie PO, nie ma krzyku, wrzasku, kłamstw, rasizmu, prostactwa, obelg, oszczerstw, homofobii, nienawiści (...). Od momentu ogłoszenia wyników wyborów czuje się jak po ogłoszeniu pomyślnych wyników sesji. Odpoczynek po stresie, umysł rozluźnia się, można bez obaw włączyć TVN24 nie narażając sie na ... wyżej wymienione. Cudowne uczucie :)

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie czwartkowa postawa TVN24. Jako, że PO jeszcze nie wie co chce, nie wie co może i nie ma pojęcia co dalej... nie dzieje się jeszcze nic. TVN'owcy mogli puścić kilku godzinny "The best of Kurski", albo "Lepper the greatest collection" albo truć nas fragmentami mało znaczących konferencji; natomiast TVN24 puścił transmisje na żywo z wykładu Władysława Bartoszewskiego. Mało, jest rzeczy w TV, które dają tyle pozytywnych odczuć, intelektualnej rozrywki co wypowiedzi mądrych ludzi, którzy mają coś mądrego do powiedzenia.

Dodałbym jeszcze kilka linijek ale jest późno i nie chce mi się pisać.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
JúzekNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2006-06-23, 15:08:15
Lokalizacja: ols.vectranet.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez Artsf » 2007-10-24, 11:44:53

Wcześniej pisałem o tym że nie pójdę na głosowanie.Oczywiście słowa dotrzymałem i nie byłem.
Poliycy , obojętnie czy w kraju czy też za granicą zawsze kłamią...I nie jest to tylko moje zdanie.
Jeśli musiałbym głosować to tylko na PSL za kulturę polityczną w czasie kampanii wyborczej ale na szczęście nie ma obowiązku uczestnictwa w wyborach.No i nie podoba mi się demokracja parlamentarna w polskim wydaniu...raczej jestem za zwiększeniem uprawnień prazydenta np. jak we Francji czy w USA ale u nas jeszcze nie mamy kogoś kto ewentualnie nadawał by się na demokratycznego przywódcę (nie dyktatora) i nic się na to nie zapowiada że ktoś taki w najbliższym czasie się znajdzie.
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez Lary » 2007-10-25, 14:17:47

Ahl-I-Batini... żebyś wiedział jaki byłem uradowany z tej ich wygranej :D

Oczywiście nic się nie zmieni. Z utęsknieniem czekam, aż ludzie zawiodą się na PełO. Za 4 miechy na ulice Wawy wyjdą pielęgniarki i dostaną podwyżki z publicznej kasy, w tydzień potem przyjdą nauczyciele i znów z naszych podatków dostaną więcej kasy, no i w końcu moja ulubiona grupa prymitywów czyli górnicy. Czyli pracownicy kompletnie nierentownego przemysłu wydobywczego, którzy przyjadą i rozwalą połowę Warszawy w zamieszkach. Dostaną podwyżki, ulgi i inne przywileje, a wszystko dzięki temu, że nie potrafią robić nic innego jak kopać doły w ziemi. Nie potrafią znaleźć sobie pracy na wolnym rynku. Wysępić kasę z kieszeni wszystkich podatników potrafią za to doskonale.

Aczkolwiek.. zęby nie było, ze jestem tak wrogo nastawiony do socjalistów...

Jak donosi dzisiejszy “Dziennik”, posłowie PO (Jakub Szulc, Julia Pitera, Paweł Graś, Zbigniew Chlebowski) prześcigają się w zapowiedziach, co ich partia otrzymawszy władzę zrobi, by nam wszystkim było dobrze. A więc: * zmniejszą liczbę koncesji, licencji i pozwoleń “do stanu mniej więcej z roku 1991? (wg “Dziennika” w tamtych czasach zezwoleń wymagało jedynie 11 rodzajów działalności gospodarczej, teraz ok. 270); * od 2009 r. wprowadzą podatek liniowy 15% od dochodów osobistych, z zachowaniem ulg - kwoty wolnej od podatku i odpisów na każde dziecko; podatek od firm (CIT) będzie wynosił również 15%, a może nawet uda się go zredukować do 10%; * zniosą “podatek Belki” od zysków kapitałowych oraz większość z 267 (wg “Dziennika”) istniejących podatków - m. in. od psów, pojazdów, nieruchomości, rolny i opłatę klimatyczną; * przy tym wszystkim obniżą deficyt budżetowy z 30 do 20 miliardów złotych; * zlikwidują Krajową Radę Radiofonii i Telewizji; * odbiorą większość ośrodków wypoczynkowych instytucjom rządowym, w tym ZUS-owi - pozostaną tylko “nieliczne reprezentacyjne ośrodki dla premiera i prezydenta”; * uchylą ustawę o sklepach wielkopowierzchniowych (tę ograniczającą konkurencję poprzez wymóg zezwoleń na otwieranie i prowadzenie sklepów o powierzchni powyżej 400 metrów kwadratowych), o ile nie uchyli jej Trybunał Konstytucyjny; * już na pewno wprowadzą możliwość rejestracji firmy “przy jednym okienku”, a także ograniczą kontrole fiskusa tylko do tych przypadkow, w których ten najpierw udowodni, że ma podstawy do podejrzeń o oszustwo; * zlikwidują agencje rządowe, takie jak Agencja Mienia Wojskowego i Agencja Nieruchomości Rolnych; * przywrócą apolitycznych urzędników z tzw. służby cywilnej; * rozdzielą funkcje prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości, aby prokuratura nie była upolityczniona; * nadal będą walczyć z korupcją posługując się CBA, ale wymienią jego złego szefa, choćby mieli do tego zmienić ustawę.


I te pomysły oczywiście w pełni popieram, jest to dobry mały kroczek na likwidacje komunizmu w Polsce. ale jak pisałem wcześniej... pewnie guzik z tego wyjdzie... :|

Ja bym sie ze Szwecji ucieszyl.

Hehe.. złośliwiec z Ciebie :]

natomiast TVN24 puścił transmisje na żywo z wykładu Władysława Bartoszewskiego. Mało, jest rzeczy w TV, które dają tyle pozytywnych odczuć, intelektualnej rozrywki co wypowiedzi mądrych ludzi, którzy mają coś mądrego do powiedzenia.


Jak mu chłopaki z PIS załatwili posadkę w Locie to nie narzekał. Ale teraz to kurde chce umierać za demokrację. Głupi staruch...
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez Lucynka » 2007-10-26, 14:34:47

A ja sie ciesze ze PO wygrali bo moze bedzie w tej polsce lepiej. jak rzadzili kaczynscy to nic dobrego z tego nie bylo a teraz to moze cos bedzie, ja licze na autostrady bo to co kaczynski pokazal te jego kilka kilometrow w kilka lat to po prostu smieszne
Avatar użytkownika
LucynkaNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 235
Dołączył(a): 2006-11-18, 15:14:57
Lokalizacja: z siudmego nieba
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez figmar » 2007-10-26, 22:19:35

Lucynka napisał(a):bedzie w tej polsce lepiej.

może i będzie lepiej, chciałbym w to uwierzyć. bądź co bądź jednak wypada pisać nazwy kraju z dużej litery
Lucynka napisał(a):a teraz to moze cos bedzie

jak to coś będzie? Nowa Irlandia będzie-tak obiecał pan Tusk i mam nadzieję, że dotrzyma słowa, chyba że to była tylko kiełbasa wyborcza.
Lucynka napisał(a):w kilka lat

dokładniej to w dwa
Avatar użytkownika
figmarNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2007-09-23, 09:26:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybory do sejmu 2007

Postprzez privace » 2007-10-28, 13:44:39

Of topic zrobił się, temat zresztą nieaktualny, po wyborach już- zamykam :P
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości

cron