Tarcza rakietowa made in USA

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez Demonides » 2007-02-07, 02:39:10

Być może niedługo powstanie w Polsce jedno z ogniw tarczy rakietowej broniącej terytorium USA przed atakiem rakietowym z terenu (między innymi) państw arabskich. Na terenie Czech miałby powstać kompleks stacji radarowych , nam przypadłoby w zadaniu przyjęcie na swoje terytorium silosów z "antyrakietami" . Celem tarczy rakietowej jest obrona tylko i wyłącznie terytorium USA. W przypadku zwalczania rakiet balistycznych trzeba "zestrzelić" je w początkowej fazie lotu, jednak nie tuż po starcie, bo należy wcześniej określić trajektorię lotu. Odłamki z takiej rakiety (być może z głowicą jądrową ) spadałyby w trudnym do określenia miejscu z dużą jednak szansą dla Europy. Amerykańska propozyja dotyczy tylko i wyłącznie budowy silosów a "antyrakietami". Wzrost zagrożenia dla Polski (w związku z możliwym wyprzedzającym uderzeniem bezpośrednio na silosy) zmusi nas do wymiany starzejących się zestawów przeciwlotniczych Newa (opartych jeszcze na technologii poradzieckich rakiet Wołchow) na nowszy sprzęt, na co jednak nas nie stać, po zakupie od USA samolotów wielozadaniowych F-16. Stąd właśnie Polska propozycja obejmuje , w zamian za pozwolenie na lokalizację silosów, rewanż w postaci dodatkowego dozbrojenia naszych wojsk o.p.lot. na koszt USA, na co z kolei USA nie chce wyrazić zgody.

Ciekaw jestem czy po raz kolejny Polska przyjmie propozycję USA jako bezwarunkowy i konieczny akt lojalności, czy też po raz pierwszy nasi politycy zaczną targować się w naszym interesie.
Avatar użytkownika
DemonidesNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 528
Dołączył(a): 2006-12-09, 12:24:48
Lokalizacja: Z 9 roty
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez yamall » 2007-02-07, 10:32:14

Tak jest, Kaczorki znowu wystawią pupe w strone USA, z tego co słyszałem był to jeden z powodów rezygnacji ministra Sikorskiego ze swojego stanowiska, gdyż chciał on abyśmy mieli z tego jakieś konkretne profity a nie tylko ze hAmerykanie w zamian za to będa nam bardzo wdzieczni.....
Wg mnie pakowanie sie w cos takiego to bezsens, super bedizemy bronic Ameryki, ale po co i dlaczego, oni nas bronią, pomagaja w jakis konkretny sposob ???
Demonides napisał(a):Odłamki z takiej rakiety (być może z głowicą jądrową ) spadałyby w trudnym do określenia miejscu

Jak znam swoje szczescie u mnie przed domem, po raz kolejny jestem prezciw :]

Poza tym ostatnio Putin sie przechwalał (ciezko wyczuc czy to prawda) ze Rosjanie dysponuja rakietami ktore z powodzeniem przebiją sie prezz USA Shiet...... yyy, Shield :)
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez Demonides » 2007-02-07, 13:46:24

yamall napisał(a):Poza tym ostatnio Putin sie przechwalał (ciezko wyczuc czy to prawda) ze Rosjanie dysponuja rakietami ktore z powodzeniem przebiją sie prezz USA Shiet...... yyy, Shield


Aby trafić "antyrakietą" w cel należy z wyprzedzeniem znać jej tor lotu. Anerykański system zakłada klasyczną krzywą balistyczną lotu. Podobno jednak (między innymi Rosjanie ) pracują nad systemami których tor lotu będzie inny, i wtedy "antyrakieta" zwyczajnie spudłuje. Może Putin ma już coś takiego ?
Twarz wroga przeraża mnie dlatego, że jest tak bardzo podobna do mojej.
Avatar użytkownika
DemonidesNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 528
Dołączył(a): 2006-12-09, 12:24:48
Lokalizacja: Z 9 roty
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez BlueMan » 2007-02-07, 14:17:03

Zawsze ktoś musi być krok na przód ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez hitman1986 » 2007-02-18, 18:31:51

Nie wypowiadam się nt tarczy antyrakietowej z bardzo prostego powodu - nie znamy jeszcze warunków, na jakich "wstąpimy" w sojusz z Amerykanami.

Wiadomo natomiast, że jeśli w Polsce powstanie taka tarcza, to na pewno rosjanie na granicy polsko-białoruskiej będą chcieli postawić jakieś swoje obiekty, tak aby bronić własnego kraju.

Zastanawia mnie jeden fakt: po co Ameryce tarcza antyrakietowa w XXI ? Wg mnie nie ma już żadnej obawy przeciwko jakiemuś konfliktowi wschód-zachód, tak jak to było w latach 40. XX w.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-02-18, 18:44:41

hitman1986 napisał(a): Wg mnie nie ma już żadnej obawy przeciwko jakiemuś konfliktowi wschód-zachód

Sprecyzujmy. Bliski wschod - wszelki Zachod. Konflikt staje sie coraz bardziej realny.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez hitman1986 » 2007-02-18, 20:15:38

Ahl-I-Batini napisał(a):Sprecyzujmy

Bardziej chodziło mi właśnie o: Zachód - Ameryka, Wschód - Rosja i kraje ościenne (+ oczywiście Korea Płn. i Iran)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez Demonides » 2007-02-19, 01:16:21

hitman1986 napisał(a):Wiadomo natomiast, że jeśli w Polsce powstanie taka tarcza, to na pewno rosjanie na granicy polsko-białoruskiej będą chcieli postawić jakieś swoje obiekty, tak aby bronić własnego kraju.


Odpowiedż Rosji jest już znana:

"Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji generał Jurij Bałujewski poinformował kilka dni temu, że w razie przystąpienia USA do rozmieszczania elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i w Czech Moskwa wycofa się z rosyjsko - amerykańskiego układu likwidacji rakiet (INF z 1987 roku) średniego i krótkiego zasięgu oraz Traktatu o Ograniczeniu Sił Konwencjonalnych (CFE) . Równocześnie Putin ogłosił plan rozwoju armii na rok 2007 przewidujący znaczący wzrost wydatków na modernizację. "

Rosja szuka porozumienia z krajami arabskimi chcąz zaoferować im współpracę jako przeciwwagę dla postępującej, amerykańskiej dominacji w tym rejonie.

hitman1986 napisał(a):Wg mnie nie ma już żadnej obawy przeciwko jakiemuś konfliktowi wschód-zachód


A ja mam wrażenie, że właśnie jesteśmy świadkami formowania się dwu nowych i wrogich bloków. Ostatnie wystąpienie Putina na konferencji monachijskiej, w której zarzucał zachodowi politykę ekspansji i popierania mocarstwowych zapędów USA, świadczą raczej o powrocie dawnej nieufności na linii wschód - zachód.
Twarz wroga przeraża mnie dlatego, że jest tak bardzo podobna do mojej.
Avatar użytkownika
DemonidesNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 528
Dołączył(a): 2006-12-09, 12:24:48
Lokalizacja: Z 9 roty
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez BlueMan » 2007-02-19, 13:01:43

Demonides napisał(a):świadczą raczej o powrocie dawnej nieufności na linii wschód - zachód.

Dokładnie - Rosja chce niby pokazać czym to ona nie jest i że się nie da tak łatwo. Tak samo jak za komuny. Tylko, że żadnego zagrożenia dla niej nie ma...
Według mnie Putin niesamowicie stracił w oczach wyborców i całego świata....
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez Demonides » 2007-02-19, 14:11:35

BlueMan napisał(a):Tylko, że żadnego zagrożenia dla niej nie ma...


Co nie przeszkodzi Rosji (przepraszam - ekipie rządzącej) utrzymywać wersji , że jest ;)

BlueMan napisał(a):Według mnie Putin niesamowicie stracił w oczach wyborców i całego świata....


W oczach świata na pewno - jednak podobno zgodnie z badaniami opinii publicznej w Rosji obecnie około 80% społeczeństwa chciałoby odbudowy mocarstwowej pozycji Rosji i myslę, że to prawdziwa motywacja Putina - gesty mające pokazać, że stara się spełnić to rosyjskie marzenia o potędze.
Twarz wroga przeraża mnie dlatego, że jest tak bardzo podobna do mojej.
Avatar użytkownika
DemonidesNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 528
Dołączył(a): 2006-12-09, 12:24:48
Lokalizacja: Z 9 roty
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez Lary » 2007-02-19, 14:33:09

Dodajmy, ze Amerykanie wcale nie sa lepsi, a wypowiedz Putina byla odpowiedzia na słowa nowego szefa obrony czy jak to sie tam nazywa w USA, ktory zaliczyl Rosje do najwiekszych wrogow zagrazajacych bezpieczeństwu USA. :D Slodko, a tarczy w PL nie chcemy.
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez BlueMan » 2007-06-11, 22:09:07

Putin dalej kozaczy...

Najgorsze jest to, że w pewien sposób szantażuje Nas - ze jak podpiszemy konrakt z USA, to podniesie ceny na jakieś eksportowane artykuły, czy ogólnie pozrywa różne ugody miedzy Nami.
Z tym przegina po prostu :/ bo co się wtrąca do tego co kto z kim robi :| tak jakby mu niesamowicie zależało na tym, aby coś ukryć w swoim państwie, a ta tarcza rakietowa zburzy jego jakieś cudowne plany...
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez Demonides » 2007-06-11, 22:48:03

BlueMan napisał(a):Najgorsze jest to, że w pewien sposób szantażuje Nas - ze jak podpiszemy konrakt z USA, to podniesie ceny na jakieś eksportowane artykuły, czy ogólnie pozrywa różne ugody miedzy Nami.


No cóż. Jesteśmy tylko małym państwem wmieszanym w politykę mocarstw. Podobno wydatki rosji na siły zbrojne w ciągu ostatniego okresu gwałtownie wzrosły. Mówi się nawet o 700 % (sic!) wzroście. Myślę , że to nie przypadek. Rosja będzie chciała powrócić do sytuacji w której istniała (przepraszam za to określenie) równowaga pomiędzy dwoma mocarstwami i odebrać USA pozycję jedynego mocarstwa prowadzącego całkowicie samodzielną światową politykę. A jak nam przykręcą kurek z ropą i gazem, to obawiam się, że będą na silnej i wygranej pozycji. Niewiele będziemy mogli poradzić.
Twarz wroga przeraża mnie dlatego, że jest tak bardzo podobna do mojej.
Avatar użytkownika
DemonidesNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 528
Dołączył(a): 2006-12-09, 12:24:48
Lokalizacja: Z 9 roty
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez Lawenda » 2007-06-11, 23:09:43

Nie bylo sie mieszac do USA i do Rosji to by nikt nas nie szantazowal i sie nie zabawial naszym kosztem.Sami chcielsmy to mamy.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-06-11, 23:42:44

Lawenda napisał(a):Nie bylo sie mieszac do USA i do Rosji

Tylko uprawiac nasza ziemie w ciszy i spokoju ...
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez Artsf » 2007-06-12, 00:46:36

Demonides napisał(a):Rosja będzie chciała powrócić do sytuacji w której istniała (przepraszam za to określenie) równowaga pomiędzy dwoma mocarstwami i odebrać USA pozycję jedynego mocarstwa prowadzącego całkowicie samodzielną światową politykę.

Po co powracać skoro posiada wystarcająco dużo broni aby zniszczyć cały świat.Chiny również - chociaż znacznie mniej niż Rosja czy USA.Mi się wydaje że chodzi tu o nakręcenie ponownego wyścigu zbrojeń bo przecież potężne koncerny zbrojeniowe po oby stronach muszą z czegoś żyć.Zresztą i tak po obu stronach została prawie wstrzymana produkcja najnowocześniejszych samolotów bojowych.Ze strony USA - bombowiec "niewykrywalny" przez radary B2 Spirit zaś ze strony Rosji - myśliwiec SU-47 z odwrotnym skosem skrzydeł.
Dodam jeszcze że Rosja jest w posiadaniu najnowocześniejszego systemu rakietowego Topol-M omijającym tarcze antyrakietowe.
więcej o tych rakietach
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez Lawenda » 2007-06-12, 07:57:41

Ahl-I-Batini napisał(a):Lawenda napisał/a:
Nie bylo sie mieszac do USA i do Rosji

Tylko uprawiac nasza ziemie w ciszy i spokoju ...


to co Polska w obecnej sytacji moze zrobic to dokladnie to.Naprawde dyplomacja u nas lezy.A ciagle zapedy do przyjazni z USA juz nie raz nam wyszly bokiem..wiec nie rozumiem po co ?
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez Swissmän » 2007-06-12, 12:12:40

Polska- jako papier toaletowy USA ma bardzo oryginalny sposób interpretowania pojęcia sojusznik. Co z USA za sojusznicy, skoro MY mamy od nich całe G, a oni mają ogromnie dużo. A to wojsko, a to wizy, a to (teraz) tarcza. Po cholerę tam taki sojusznik?! Każdemu zafundować zjazd gołą dupą po nieheblowanej desce do wanny ze spirytusem :]
Avatar użytkownika
SwissmänNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 238
Dołączył(a): 2007-04-04, 19:19:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez Demonides » 2007-06-12, 12:47:28

art_sf napisał(a):Po co powracać skoro posiada wystarcająco dużo broni aby zniszczyć cały świat.Chiny również - chociaż znacznie mniej niż Rosja czy USA.Mi się wydaje że chodzi tu o nakręcenie ponownego wyścigu zbrojeń bo przecież potężne koncerny zbrojeniowe po oby stronach muszą z czegoś żyć.Zresztą i tak po obu stronach została prawie wstrzymana produkcja najnowocześniejszych samolotów bojowych.Ze strony USA - bombowiec "niewykrywalny" przez radary B2 Spirit zaś ze strony Rosji - myśliwiec SU-47 z odwrotnym skosem skrzydeł.
Dodam jeszcze że Rosja jest w posiadaniu najnowocześniejszego systemu rakietowego Topol-M omijającym tarcze antyrakietowe.


Problem polega na tym, że aby mieć zbyt na swoje towary w przemyśle zbrojeniowym, trzeba mieć również sojuszników którym się sprzedaje, i wroga przeciw któremu się zbroją. Rosja pozostawała długi czas w uśpieniu, zajęta swoimi problemami gospodarczo-politycznymi i straciła kontrolę nad sytuacją. Teraz ją odzyskuje. Najzabawniejszyjest fakt, że gdyby na świecie zapanował całkowity spokój, gospodarka USA miałaby poważne problemy. Amerykańska dyplomacja musi zabiegać o pokój u siebie i zagrożenie poza swoimi granicami. Podobnie Rosja.
Twarz wroga przeraża mnie dlatego, że jest tak bardzo podobna do mojej.
Avatar użytkownika
DemonidesNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 528
Dołączył(a): 2006-12-09, 12:24:48
Lokalizacja: Z 9 roty
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tarcza rakietowa made in USA

Postprzez hitman1986 » 2009-09-02, 20:01:54

Odświeżę wątek, bo jest dzisiejszy news
wp.pl napisał(a):Turcja prowadzi z USA rozmowy w sprawie rozmieszczenia na jej terytorium elementów tarczy antyrakietowej - poinformował na swojej stronie internetowej turecki dziennik angielskojęzyczny "Hurriyet Daily News".

Według gazety, wiadomość tę przekazał jej amerykański lobbysta Riki Ellison, prezes popierającej zbrojenia przeciwrakietowe organizacji Missile Defense Advocacy Alliance. Ellison potwierdził również swą przedstawioną po koniec sierpnia w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" opinię, iż porzucenie przez USA planów budowy tarczy antyrakietowej w Polsce i Republice Czeskiej jest praktycznie przesądzone.

więcej: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... caid=18ad3


No to nas Hamerykanie załatwili :D kolejny raz nasza kochana Polsza została zmarginalizowana na arenie międzynarodowej :D
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości

cron