Konserwatyzm

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Konserwatyzm

Postprzez Paulinka » 2006-06-29, 10:57:09

Czy zauważyliście, że ostatnio fajny i modny jest liberalizm? Homo, metro, Kościół be, wolna miłosc, "legalize it", eutanazja, aborcja itd... Samo słowo "konserwatyzm" zaraz sie kojarzy z czyms przestarzałym, zacofanym, ciemnym i naiwnym. Konserwatysta to zaraz członek LPR/ moherowy beret/ fanatyk religijny.

Ludzie wolą życ w "wolnych związkach" niż sie pobierac tudzież skakać "z kwiatka na kwiatek", lepiej sie zabezpieczac niz miec dzieci, a jak juz przyjdzie na dzieci ochota a wiek juz nie ten- stosowac sztuczne metody zaplodnienia; unikac problemow za pomocą zabijania ujętego w inne, piękne słówka; chcą wierzyc w Boga, niebo i życie po śmierci ale do Kościola juz im sie chodzic nie chce; myślą, że po zalegalizowaniu narkotykow zniknie objaw "owocu zakazanego", choc przeciez znając nature ludzką oczywiste jest, że ilosc zażywanych narkotyków wzrosnie...

Ja osobiście nie mam nic przeciwko konserwatyzmowi, wręcz sama siebie moge nazwac konserwatystką. Dla mnie konserwatyzm to poszanowanie tradycji i religii, trzymanie sie swoich zasad a nie podążanie owczym pędem za zachodnim stylem życia. Bo cóż może być piękniejszego od czystej miłości, rodziny, dzieci, spokojnej starości i godnej śmierci? od szczerej wiary w Boga i zawierzenia się Mu całkowicie? od naszej polskiej kultury, tradycji i historii... dużo jeszcze moglabym wymieniac!

Moim skromnym zdaniem, możemy zobaczyc na przykładzie baardzo liberalnej Holandii, jak liberalne srodowisko polityczne i prawne może przyczynic sie do całkowitego upadku moralnego. I własnie Polska powinna wnieść do Unii coś starego-nowego, tzn kawał historii i kultury, o czym w Europie Zach zdaje sie po części zapomniano.



Prosze nie skupiać sie na poszczególnych kwestiach poruszonych przeze mnie powyżej i omówionych już nie raz szeroko na forum, tylko ogolnie na tym konkretnym temacie konserwatyzmu. I prosze też o mądre, szczere wypowiedzi.
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Konserwatyzm

Postprzez Codino » 2006-07-02, 21:13:37

Paulinka napisał(a):Czy zauważyliście, że ostatnio fajny i modny jest liberalizm? Homo, metro, Kościół be, wolna miłosc, "legalize it", eutanazja, aborcja itd... Samo słowo "konserwatyzm" zaraz sie kojarzy z czyms przestarzałym, zacofanym, ciemnym i naiwnym. Konserwatysta to zaraz członek LPR/ moherowy beret/ fanatyk religijny.

Baaardzo dużo tematów poruszyłaś i może wyjść nam tutaj niezły galimatias. Ja jestem liberałem, właściwie libertarianinem. Wolny rynek i wolna osobowość, reszta mnie nie interesuje. Homo- co masz do nich? Metro- taki pociąg, albo gazeta. Kościół- moje podejście jest dość skomplikowane, ale zdecydowanie Kościół prawa mieszać się do polityki nie ma, z czego wyłamuje się część Kościoła polskiego. Wolna miłość- seks to sprawa dwóch osób, nie podoba Ci się to sie z nikim nie dupczysz, proste. "Legalize it" - legalizacja narkotyków, już mamy legalną wódkę i papierosy, choć monopol państwowy w tym wypadku mi nie odpowiada, ale i mamy osobny temat o narkotykach. Eutanazja- Decydujesz sam o swoim życiu. Aborcja- jestem przeciw.

Co do słowa konserwatyzm, nie wiem komu się ono w ten sposób kojarzy. Korwin Mikke jest konserwatystą, ale to lubiany przeze mnie polityk.
Paulinka napisał(a):Ludzie wolą życ w "wolnych związkach" niż sie pobierac tudzież skakać "z kwiatka na kwiatek"

To chyba sprawa tych ludzi...

Paulinka napisał(a):lepiej sie zabezpieczac niz miec dzieci,

Nie rozumiem? To lepiej rodzić dzieci i żyć w rodzinnych systemach 2+14?
Paulinka napisał(a):a jak juz przyjdzie na dzieci ochota a wiek juz nie ten- stosowac sztuczne metody zaplodnienia;

Dostrzegasz w tym zło? Ja nie, tym bardziej, że to nie jest tak, że z wiekiem tych dzieci mieć nie można, po prostu z wiekiem poród jest większym ryzykiem, a sztuczne metody pomagają tylko tym, którzy tych dzieci nie mogą mieć ze względu na różne wady swojego ukłądu rozrodczego.

Paulinka napisał(a): chcą wierzyc w Boga, niebo i życie po śmierci ale do Kościola juz im sie chodzic nie chce;

Niezła przesada. Odkąd to bez Kościoła nie można wierzyć w Boga? Odkąd to Kościół ma monopol na interpretację Biblii? Wierzę w Boga, niebo i życie po śmierci. W Kościół nie wierzę, bo w Kościele tej wiary nie widzę.

Paulinka napisał(a):myślą, że po zalegalizowaniu narkotykow zniknie objaw "owocu zakazanego", choc przeciez znając nature ludzką oczywiste jest, że ilosc zażywanych narkotyków wzrosnie...

Nie myślę o tym objawie "owocu zakazanego". Czy wzrośnie, czy nie nie da się określić, ale to i tak mnie kompletnie intertesuje. Nie obchodzą mnie skutki legalizacji, bo mi nikt, tak jak i alkoholu na siłę działki nie wepchnie. Masz swój rozum, więc twoją decyzją jest, czy się chcesz narkotyzować, czy też nie. Państwo uznało alkohol i papierosy, za narkotyki, których używać można, tylko za "niewielką" opłatą na rzecz tego państwa...
Paulinka napisał(a):I własnie Polska powinna wnieść do Unii coś starego-nowego, tzn kawał historii i kultury, o czym w Europie Zach zdaje sie po części zapomniano.

Czyli co? Na pohybel Europie? Bo żyje po swojemu?

Ja nie mam nic do nikogo, ani do konserwatystów, ani do lewicy, ani do faszystów, nie mam nic do póki w moje życie się nie wpieprzają.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Konserwatyzm

Postprzez hitman1986 » 2006-07-07, 16:12:59

Paulinka napisał(a):Czy zauważyliście, że ostatnio fajny i modny jest liberalizm? Homo, metro, Kościół be, wolna miłosc, "legalize it", eutanazja, aborcja itd... Samo słowo "konserwatyzm" zaraz sie kojarzy z czyms przestarzałym, zacofanym, ciemnym i naiwnym. Konserwatysta to zaraz członek LPR/ moherowy beret/ fanatyk religijny.

Sam uwazam sie za liberala. Kosciol ? Precz od polityki. Wolna milosc - wybor kazdego czlowieka, chce to robic z kims przypadkowym - jego wybor, nie nam osadzac. Legalizacja narkotykow - w 100% popieram, ale tylko te miekkie. Eutanazja - po co czlowiek ma sie meczyc, kiedy mozna mu ulzyc w cierpieniach... Aborcja - w okreslonych przypadkach (gwalt, itp.)

Paulinka napisał(a):Moim skromnym zdaniem, możemy zobaczyc na przykładzie baardzo liberalnej Holandii, jak liberalne srodowisko polityczne i prawne może przyczynic sie do całkowitego upadku moralnego.

Wlasciwie, co do Holandii moge sie wypowiedziec, mimo, ze tam nie bylem. Pracuje z jedna holenderka tutaj na Cyprze i nie zauwazylem u niej jakiegos zboczenia czy innych tego typu "odruchow". Liberalizm doprowadzil do upadku moralnego ? Gdzie? To, ze ludzie nauczyli sie szanowac obca kulture? Wiecej nie bede pisal na ten temat.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Konserwatyzm

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-07-08, 16:36:28

Paulinka napisał(a):Czy zauważyliście, że ostatnio fajny i modny jest liberalizm?

Ostatnio to modny jest nihilizm.
Paulinka napisał(a):Homo, metro, Kościół be, wolna miłosc, "legalize it", eutanazja, aborcja itd...

Racja, wszystko bylo poruszane wczesniej.

Paulinka napisał(a):chcą wierzyc w Boga, niebo i życie po śmierci ale do Kościola juz im sie chodzic nie chce;

Chodzic to mozna do kosciola. Do ktorego chodzic nie trzeba. Ty chodzisz spoko, nie czepiaj sie innych bo racji nie musisz miec.

Paulinka napisał(a):że po zalegalizowaniu narkotykow zniknie objaw "owocu zakazanego", choc przeciez znając nature ludzką oczywiste jest, że ilosc zażywanych narkotyków wzrosnie...


Ciezko o wzrost spozycia. Ale dzieki akcyzie bedzie latwiej pomagac tym ludziom. Zniknie problem 'Pomoc czy nakapowac'. Liczba uzaleznien zmaleje, towar bedzie lepszy bo kontrolowany.
Paulinka napisał(a):Bo cóż może być piękniejszego od czystej miłości, rodziny, dzieci, spokojnej starości i godnej śmierci?

Dlaczego wypowiadasz to takim mentorskim tonem? Ja mam inny przepis na szczesliwe zycie.

Paulinka napisał(a):od szczerej wiary w Boga i zawierzenia się Mu całkowicie? od naszej polskiej kultury, tradycji i historii... dużo jeszcze moglabym wymieniac!

Inna wiara, kosmopolityzm. Dla nich jest co innego pieknego. To źle?

Paulinka napisał(a):Moim skromnym zdaniem, możemy zobaczyc na przykładzie baardzo liberalnej Holandii, jak liberalne srodowisko polityczne i prawne może przyczynic sie do całkowitego upadku moralnego.

Bylas tam? Krazy taki dowcip, ze to tylko w tej gejowskiej Holandii mozna zostawic rower na ulicy i wrocic do niego.

Paulinka napisał(a):I własnie Polska powinna wnieść do Unii coś starego-nowego, tzn kawał historii i kultury, o czym w Europie Zach zdaje sie po części zapomniano.

Gowno prawda! UE to wspolnota gospodarcza rozszerzona o prawodawstwo wspomagajace podstawowe prawa. Nie pchajmy sie z tradycja tam bo potem widza nas jako te moherowe berety.

Podsumowujac dyskurs : [+++18+++] o fin de siecle bylo zawsze.

A teraz cos od siebie.

Moralnosc wcale nie podupada. Jasne, na tle zycia naszych rodzicow moze i jestesmy troche rozbisurmaczeni. Ale juz dziadek opowiadal mi o akcjach z jego czasow, ktorych bym sie wstydzil.

Problemem nie jest liberalnosc. Bo ta jest moim zdaniem dobra. Liberalizm nie oznacza odejscia od tradycji tylko umiesza ja w konkretnym miejscu. Liberalizm uwypukla podstawowe prawo do wolnosci czegokolwiek. Konserwatyzm w wydaniu polskim juz pokazal jaki jest szkodliwy. [Polecam Gombrowicza. No i opracowanie oswiecenia dla kontekstu.] Konserwatysci np. uwazaja, ze patriotyzm powinien byc natywny dla kazdego obywatela. PRzywiazuje wage do dziwnych tworow zwanych panstwami. Dla mnie to juz jest tylko podmiot prawno-gospodarczy. Nie czuje jednosci z odzyskana Galicja. Za to dziwi mnie czemu Lwowianie sa juz tym innym krajem, odmiennym. Dlatego nie bede przychylny czlowiekowi tylko dlatego, ze ma podobny wzor dowodu osobistego. Kultura to sprawa osobista, nie obnosmy sie z nia, bo jednak jest teraz troche sztucnzym tworem. A sa tez ludzie nie uznajacy jakichkolwiek granic. I nie widze nic niemoralnego w ich odrzuceniu historii. Oni wyciagneli z niej wnioski i zapomnieli otoczke fabularna.

Tak wiec problemem jest nihilizm. Cholernie powszechny. Ludzie odrzucaja wszelkie sacrum ale nie potrafia nic za nie postawic. Dzialania Tupaca uznaja za smieszne podrygi, ktore nie mialy prawa sie udac. Nie maja zadnych wartosci. Byleby sie nahapac. Szlag mnie trafia, gdy wielcy studenci historii komentuja jakies powstanie 'Po co sie buntowali, nie mieli szans, bylo trzeba zyc pod zaborem'. Ludzie nie sa w stanie zrozumiec, ze ktos stawia cokolwiek wyzej niz zycie.

A konserwatyzm wcale nie jest przeciwstawny nihilizmowi.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 259 gości

cron