Korea Północna i jej nuklearne zapędy

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Korea Północna i jej nuklearne zapędy

Postprzez cre[a]tive » 2013-04-03, 16:35:22

Korea Północna w ostatnich dniach bardzo prowokuje, wypowiada wojnę Korei Południowej, grozi Stanom Zjednoczonym jako sojusznikowi Korei Płd, jednocześnie uruchamia ponownie swój program nuklearny.

Internet śmieje się z Kim Dzong Una, powstają setki memów. Ale czy faktycznie nie ma się czego bać? Jakie są szanse, że dojdzie do wojny Korea Płn vs Płd? I czy wówczas Korea Płn ma jakiekolwiek szanse ze swoją dość przestarzałą armią?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2013-04-03, 19:39:42

cre[a]tive napisał(a):I czy wówczas Korea Płn ma jakiekolwiek szanse ze swoją dość przestarzałą armią?

Ano właśnie - mają raptem milionową przestarzałą armię, więc z nią nie mają szans.
Ale jeśli faktycznie mają w pełni sprawną atomówkę, to tutaj robi się problem... :/

Wg. mnie nikt nie odpowie na jego "zaczepki". Ale jeśli on zrobi pierwszy krok to wtedy amerykanie nie będą przebierać w środkach.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez junior » 2013-04-03, 21:22:56

ja mam nadzieję że przypadkiem odpalą tę bombę na swoim terytorium, np obwożąc ja na jakiejś paradzie...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez cre[a]tive » 2013-04-04, 00:12:26

BlueMan napisał(a):Wg. mnie nikt nie odpowie na jego "zaczepki". Ale jeśli on zrobi pierwszy krok to wtedy amerykanie nie będą przebierać w środkach.


Zapewne odpowiedzą w podobny sposób. Wówczas Rosja może zainterweniować, tudzież Chiny. Zastanawiam się czy taki szaleniec jak Kim nie mógłby przypadkiem być zalążkiem do 3 wojny światowej, choć od razu zaznaczam, iż jest to wg mnie mało prawdopodobne.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Odp: Korea Północna i jej nuklearne zapędy

Postprzez yamall » 2013-04-04, 10:40:58

Z tego co gdzies tam slyszalem to Chinczycy odcinaja sie od zapedow Korei Polnocnej i raczej nie przybeda z odsiecza... nie wiem jak Rosja

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Odp: Korea Północna i jej nuklearne zapędy

Postprzez dkm1941bismarck » 2013-04-04, 10:59:23

yamall napisał(a):Z tego co gdzies tam slyszalem to Chinczycy odcinaja sie od zapedow Korei Polnocnej i raczej nie przybeda z odsiecza... nie wiem jak Rosja

Rosja na Radzie Bezpieczeństwa ONZ opowiedziała się ZA sankcjami dla Korei Północnej i jest to wydarzenie bezprecedensowe bo Putin ewidentnie odcina się od zmurszałego komunistycznego skansenu.

Co do ewentualnego konfliktu militarnego - jeśli Korea sama uderzy to obawiam się że dużo Koreańczyków na Południu zginie od haubic i armat Kima, ale po szoku i kilku dniach zduszą cały reżim, bo jak widzę prężące muskuły Kima tą ilością samolotów (ponad 800) w 90% wyprodukowanymi przed 1990 roku i z takim wyglądem tych samolotów Obrazek to się zastanawiam że w wielkiej desperacji musi być Kim że taką armią chce uderzyć w USA xD
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Odp: Korea Północna i jej nuklearne zapędy

Postprzez yamall » 2013-04-04, 11:23:29

Wypowiedz ktoregos z poludniowo koreanskich generalow byla dosc jasna. W przypadku jakiejkolwiek agresji ze strony polnocy najpierw bedzie odwet a pozniej pytania i analizy czemu zostali zaatakowani, co w tym przypadku wydaje sie byc sluszne. Nie ma na co czekac, ani pytac dlaczego skoro czas trabia o tym. W razie jakiegokolwiek dzialania ze strony polnocy zdusic wszystko w zarodku

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Babyblue » 2013-04-04, 16:01:27

To jest jakaś paranoja... Mnie się wydaje, ze Korea tak sobie testuje na co mogą sobie pozwolić, ale niestety obawiam się, że żcyie tysiecy osób jest im obojętne i zagrożenie jest dosć realne.
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Odp: Re:

Postprzez yamall » 2013-04-04, 16:18:01

Babyblue napisał(a): życie tysiecy osób jest im obojętne

Tysiecy jak tysiecy, raczej milionow....

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez El Limon » 2013-04-04, 19:41:39

Mnie tam wydaję się że Kim Dzong Un pręży muskuły tylko po to by pokazać jak "mężnym" jest przywódcą. Oczywiście nie należy ignorować tego iż może posiadać broń nuklearną ale jeżeli Chiny i Rosja studzą jego zapędy to czy tak naprawdę taka osamotniona walka będzie miała jakiś sens?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Północna i jej nuklearne zapędy

Postprzez KenWatanabe » 2013-04-05, 17:56:07

Sprzęt Koreańczyków z północy faktycznie wzbudza śmiech, ale na pewno podobnej reakcji nie wzbudza już liczba żołnierzy. Jeśli północ zmobilizuje 4mln wojska (bo tyle mają łącznie z rezerwami), to nie wiem czy ta garstka amerykanów, nawet przy użyciu laserów i artylerii międzyplanetarnej będzie w stanie obronić swoją pozycję na półwyspie. Niestety ale początkowa faza wojny może należeć do Kima, co w połączeniu z atakiem nuklearnym jest w stanie wyrządzić niepowetowane straty wśród ludności cywilnej. A sami amerykanie jak zwykle wyprą się odpowiedzialności za wszystko i pójdą bać się Bin Ladena gdzie indziej. Ostateczne zwycięstwo będzie natomiast ciężko niesione na barkach Koreańczyków, Japończyków czy Tajwańczyków.

Za to same działania Kima są strasznie irracjonalne. Bez pomocy Chin nie ma on co marzyć o ostatecznym zwycięstwie, a tym nie w smak są jakieś interwencje militarne. Fakt ten wcale nie dziwi z uwagi na to, że obecnie wypracowują oni systematycznie przewagę nad USA, najefektywniej w warunkach pokojowej wolnej konkurencji. Za pół wieku pewnie będą w stanie zgnieść sąsiadów zza Pacyfiku bez większego wysiłku, więc po cóż mają angażować się w wojny teraz kiedy są słabsi? Z drugiej strony reżim Kima takiego komfortu nie ma, i raczej nie zostało mu już 50 lat co może wywoływać na nim pewną presję.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-04-05, 20:43:42

niestety ale historia wojen w których brały udział stany zjednoczone pokazuje, że żadnej wojny nie są w stanie wygrać, potrafią tylko roz**** porządek a potem partyzantki i terroryści robią w tych krajach co chcą...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Korea Północna i jej nuklearne zapędy

Postprzez dkm1941bismarck » 2013-04-05, 22:26:50

KenWatanabe napisał(a):Jeśli północ zmobilizuje 4mln wojska (bo tyle mają łącznie z rezerwami), to nie wiem czy ta garstka amerykanów, nawet przy użyciu laserów i artylerii międzyplanetarnej będzie w stanie obronić swoją pozycję na półwyspie.

Kiedyś Pol Pot podczas agresji na Wietnam stwierdził że w sumie jest Wietnamczyków więcej (proporcje 4 do 1), ale jeśli każdy obywatel Kambodży zabije 4 Wietnamczyków to wojnę wygrają - ok. mają 4 miliony ludzi, tylko co to za armia jeśli podziw budzi ilość a nie jakość, czyli to czym walczą, a walczą jednym magazynkiem AK-47 i bagnetem xD

KenWatanabe napisał(a):Za to same działania Kima są strasznie irracjonalne. Bez pomocy Chin nie ma on co marzyć o ostatecznym zwycięstwie, a tym nie w smak są jakieś interwencje militarne. Fakt ten wcale nie dziwi z uwagi na to, że obecnie wypracowują oni systematycznie przewagę nad USA, najefektywniej w warunkach pokojowej wolnej konkurencji. Za pół wieku pewnie będą w stanie zgnieść sąsiadów zza Pacyfiku bez większego wysiłku, więc po cóż mają angażować się w wojny teraz kiedy są słabsi? Z drugiej strony reżim Kima takiego komfortu nie ma, i raczej nie zostało mu już 50 lat co może wywoływać na nim pewną presję.
Popieram - tylko że jeśli groźby Kima żeby dostać darmową pomoc od świata wyjdą poza poziom dyplomacji to wtedy obstawiam że Chiny nie zaryzykują poparcia reżimu, w sytuacji gdy nawet Rosja poparła projekt RB ONZ.
Ostatnio edytowano 2013-04-06, 00:26:10 przez dkm1941bismarck, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Odp: Korea Północna i jej nuklearne zapędy

Postprzez yamall » 2013-04-06, 00:24:57

Dzisiaj sluchalem wypowiedzi kilku specjalistow od spraw Korei pln. Wg nich po pierwsze mlody Kim musi zaprezentowac ze jest godny swojego Ojca i Dziadka, a teraz juz wszyscy mowia tylko o nim wiec zyskal coraz wieksze uznanie w kregach wojskowych swojego kraju, nazywany jest Pierwszym Pistoletem czy jakos tak. A po 2, bodajze 17 kwietnia wypadaja urodziny Kim Dzong Ila czy Kim Ir Sena i wszyscy obstawiaja ze wlasnie po tym wszystko ucichnie

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez cre[a]tive » 2013-04-06, 12:14:40

yamall napisał(a): A po 2, bodajze 17 kwietnia wypadaja urodziny Kim Dzong Ila czy Kim Ir Sena i wszyscy obstawiaja ze wlasnie po tym wszystko ucichnie


Inni eksperci z kolei obstawiają, że właśnie wtedy Kim może się dopuścić ataku znienacka. W sumie Kim rozmieścił już dwie rakiety średniego zasięgu na wschodnim wybrzeżu. Przy lekkim obciążeniu rakiety te mają zasięg 4 tysięcy km, a więc są w stanie dosięgnąć wyspy Guam na Pacyfiku, gdzie rozmieszczone są amerykańskie bazy wojskowe.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez kahuna » 2013-04-06, 21:04:39

Przesadzone wnioski,po prostu Koreańczycy z północy nie mają kasy i pragną co nieco wyłudzić,za całą zawieruchą stoi Pekin,który w ten sposób odwraca uwagę świata od Iranu,jest to zwykła propagandowa akcja,jak wiemy Hitler nie wypowiadał wojny,a Koreańczycy z północy krzyczą już od trzech tygodni o wojnie,w sumie ta pokazówka jest nie warta takiego zamieszania.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Odp: Re:

Postprzez yamall » 2013-04-07, 09:57:00

cre[a]tive napisał(a):Inni eksperci z kolei obstawiają, że właśnie wtedy Kim może się dopuścić ataku znienacka.


Znienacka to juz troche za pozno. Tak jak pisze kahuna, wieksze szanse byly by gdyby nie trabili o tym od miesiaca.

kahuna napisał(a):Przesadzone wnioski,po prostu Koreańczycy z północy nie mają kasy i pragną co nieco wyłudzić,za całą zawieruchą stoi Pekin...


Zazwyczaj uspokajali sie bo zmniejszeniu embarga i jakiejs pomocy, pewnie znowu na to licza.

A ci do Pekinu, to przynajmniej oficjalnie nie popiera calej tej akcji, ale moze tylko dlatego ze Moskwa tez sie odcina od tego zamieszania.

Ale tak jak napisalem wczesniej, to sa ich oficjalne stanowiska, a w co graja pod stolem tego niewiemy

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 158 gości

cron