Rząd szykuje skok na OFE

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Rząd szykuje skok na OFE

Postprzez kahuna » 2013-03-24, 16:10:07

Rząd szykuje skok na OFE

Opublikowano: 24.03.2013

Jeszcze w tym roku rząd może przejąć nasze pieniądze z indywidualnych kont w otwartych funduszach emerytalnych, aby uzupełnić nimi dziurę w budżecie. – Polski parlament to kukły do głosowania, które poprą tę kradzież. Powstrzymać ją można tylko w jeden sposób: milion Polaków musi wyjść na ulice – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” ekonomista Krzysztof Rybiński.

Specjaliści nie mają wątpliwości – stan finansów państwa jest tak fatalny, że dla ich ratowania rząd będzie zmuszony podjąć drastyczne działania. Najbardziej prawdopodobne jest przejęcie pieniędzy gromadzonych w OFE. Możliwości takiej nie wyklucza nawet prof. Witold Orłowski, ekonomiczny doradca premiera. Spytany w radiu RMF FM, czy polski rząd zamiast konfiskować bankowe depozyty, zdecydowałby się na przejęcie funduszy OFE, odparł: „Zdania ekonomistów są podzielone. Ja uważam, że mimo wszystko OFE to jest pewne rozwiązanie. Jest to rozwiązanie dobre”.

Przeciwnego zdania jest jednak wielu niezależnych ekonomistów, m.in. Krzysztof Rybiński, rektor Uczelni Vistula i były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego. – To będzie kradzież, bo tak jak na Cyprze, za realne pieniądze w bankach oferowano Cypryjczykom nic niewarte akcje zagrożonych bankructwem banków, u nas rząd zabierze składki zgromadzone na indywidualnych kontach w OFE i utopi je w czarnej dziurze, jaką jest ZUS – mówi „Codziennej” ekspert.

Według Rybińskiego „OFE zostaną rozjechane jak żaba przez walec” i stanie się to szybko, w ciągu paru miesięcy. Dane finansowe i gospodarcze świadczą, że budżet państwa jest w stanie krytycznym. Czeka nas w związku z tym rewizja budżetu. Wielu będzie w szoku, kiedy dowiedzą się, jak bardzo wzrósł deficyt budżetowy i dług publiczny. Aby ratować sytuację, trzeba będzie ciąć wydatki i podnieść podatki. Oszczędności nie wchodzą w grę, dlatego rząd może podnieść VAT i przejąć OFE.

Autor: Marek Michałowski
Źródła: Gazeta Polska Codziennie




Mieszkańcom tego ekolandu śmiem przypomnieć tę oto maksymę
„Demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów, gdyż są to rządy hien nad osłami. [Arystoteles]„

Wyobraźcie sobie że firma zatrudnia pracownika, i przez cztery lata nie może go wyrzucić z pracy, ten pracownik może bez żadnych konsekwencji nie przychodzić do pracy, nie słuchać właściciela, podnosić sobie samemu pensje, kiedy tylko chce, a nawet może jawnie okradać firmę, zdemolować zakład i biuro pracodawcy ponieważ ma immunitet. Mało tego może podejmować decyzje w firmie za właściciela, a pracodawca nic nie może zrobić. Dokładnie tak właśnie pracuje sejm, w praktyce posłowie są naszymi pracownikami, społeczeństwo jest pracodawcą i zarazem szefem, ale posłowie zachowują się dokładnie tak samo jak ten zły beznadziejny pracownik z mojego przykładu. Taką patologie powoduje system partyjny, immunitet, i niemożność odwołania beznadziejnego posła w dowolnym momencie, kiedy społeczeństwo uzna to za stosowne i uzasadnione z racji tego że nie wypełnia powierzonych mu w zaufaniu zadań, tak jak beznadziejny pracownik doprowadzi swojego pracodawcę do ruiny, tak posłowie doprowadzają do bankructwa społeczeństwo, to nie jest demokracja, tylko dyktatura partyjno-parlamentarna. To przekonywanie nas, że oni wiedzą lepiej co nam smakuje i co jest dla nas dobre, bo my to bezmyślne Yeti.
Wszyscy jesteśmy bankrutami, ponieważ akceptujemy system, który nam nie służy i dyskutujemy
bezowocnie przy okazji spotkań najczęściej zakrapianych alkoholem, bo wtedy lepiej możemy siebie wyrazić. Czas działać, u mnie w mieście społeczna akcja doprowadziła do referendum w sprawie odwołania prezydenta Elbląga, bo stwarzanie pozorów to nie rzetelne wywiązywanie się z powierzonych zadań. Czas skończyć z kiełbasą wyborczą i manipulacyjnymi technikami rodem z reklamy marnego produktu, czas na ekspertów którzy wiedzą po co są wybrani.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rząd szykuje skok na OFE

Postprzez dkm1941bismarck » 2013-03-24, 23:47:49

kahuna napisał(a):Czas skończyć z kiełbasą wyborczą i manipulacyjnymi technikami rodem z reklamy marnego produktu, czas na ekspertów którzy wiedzą po co są wybrani.

Czas może i jest, tylko gdzie szukać tych ekspertów skoro ministra finansów mamy z nadania i to tak pośpiesznego że w momencie nadania nie posiadał choćby numeru PESEL...
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2013-03-27, 11:53:15

Zlikwidować ZUS! Nie obchodzi mnie zapewnianie emerytury aktualnym emerytom, którzy w większości siedzą na ciepłej emeryturce pomimo, że się specjalnie w życiu nie napracowali. Pytam, kto zarobi na moją emeryturę? Ekonomiści od dawna prognozują, że aktualne pokolenie trzydziestolatków będzie pierwszym w historii, które nigdy nie doczeka emerytury. Całe życie ograbiani z naszych zarobionych pieniędzy, gdy przyjdzie czas, że nie będziemy fizycznie zdolni do podjęcia pracy, zostaniemy z niczym, bo system emerytalny do tego czasu całkowicie upadnie. Skoro i tak system się zawali i wypłacanie emerytur przestanie istnieć, niech stanie się to teraz, gdy aktualnie na emeryturach są osoby, które przepracowały ledwo po 15 lat (mundurowi), tudzież po 20, 25 lub 30 lat. Mi proponuje się pracę do 67 roku życia, przy czym zapewne nigdy nie otrzymam świadczenia emerytalnego, pomimo faktu, że będę przez 45 lat pracy okradana z moich własnych pieniędzy.


Zastanawia mnie też, gdzie są inni młodzi ludzie, czy nie zdają sobie sprawy, co czeka ich w przyszłości? Dlaczego nie ma ogólnopolskich protestów, działania jakiegokolwiek? Bo aktualnie to dajemy się okradać a w wieku emerytalnym, gdy sami będziemy wreszcie chcieli uzyskać jakieś pieniądze z naszej ciężkiej pracy przez 40 lub 45 lat, to poślą nas chyba do gazu, by nie mieć kłopotu.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2013-03-27, 13:44:34

cre[a]tive napisał(a):Zastanawia mnie też, gdzie są inni młodzi ludzie, czy nie zdają sobie sprawy, co czeka ich w przyszłości? Dlaczego nie ma ogólnopolskich protestów, działania jakiegokolwiek? Bo aktualnie to dajemy się okradać a w wieku emerytalnym, gdy sami będziemy wreszcie chcieli uzyskać jakieś pieniądze z naszej ciężkiej pracy przez 40 lub 45 lat, to poślą nas chyba do gazu, by nie mieć kłopotu.


Przed komputerami piszą że Związki Zawodowe w Polsce banda nierobów (tak najdelikatniej), podczas gdy to ZZ najgłośniej w tej sprawie działały i działają - wczoraj przecież Śląsk wyszedł na ulice a jednym z postulatów był wiek emerytalny, cóż - dopóki ludzie nie zrozumieją że tylko jak masa powstanie można coś zrobić, będziemy robieni w konia, bo na młodych nie ma co liczyć - młodzi nie myślą o przyszłości, a na ulice wychodzą bronić internetu...paranoja.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rząd szykuje skok na OFE

Postprzez KenWatanabe » 2013-03-28, 05:38:40

Okręt tonie to trzeba się zwijać :).

W tym konkretnym przypadku, w skali mikro, widzę jedynie szansę na zarobek. Nie wiem czy ta groźba kradzieży zostanie zrealizowana, ale po naszych politykach można się tego spodziewać. W takim przypadku (wycofanie znaczących środków z giełdy albo ich zamiana w bezwartościowy chłam) należy uposażyć się w opcje (derywaty) i spijać krew tam gdzie się ona leje :).

W skali makro problem jest złożony. Cały czas odbija się widmo postsocjalistycznej mentalności ze swoim hasłem "przezorny zawsze ubezpieczony". Chciałoby się rzec na to: "no i masz babo placek" :). Zawiera się w tym także sposób myślenia członków związków zawodowych, którzy rozlewają wodę i dziwią się, że jest mokra podłoga (kolejna barwna przypowiastka :) ). Toż to nawet dla dziecka powinno być jasne, że ZYSK bierze się z RYZYKA! Zaś powszechna minimalizacja tego drugiego, przy zachowaniu wysokich profitów, nie jest faktycznym zyskiem, a jedynie zapożyczaniem się na koszt przyszłych pokoleń.

I koniec końców, w perspektywie ideologicznej nie ma się co dziwić, że pomysł taki jak OFE ponosi ostateczne fiasko. Już Lukrecjusz stwierdził, że "w przyrodzie nic nie ginie. Ile materii było, tyle jest i ninie", więc jak niby całe społeczeństwo ma co rok robić % na parkiecie? Tylko niepoprawni optymiści - keynesiści, mogą wierzyć w powszechny dobrobyt. Reszcie musi być znana okrutna zasada A. de Tocqueville'a, że dla dobrobytu trzeba się ośmielić i pozwolić biednemu umrzeć z głodu.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2013-04-05, 14:27:15

Jak słyszę o tym że rząd zabiera się za OFE to już wiem że nic dobrego z tego nie wyniknie. Te pieniądze odprowadzane na OFE i ZUS wolałbym dostać do rąk własnych i samemu zadecydować gdzie chce się ubezpieczyć i kto ma opiekować się moimi pieniędzmi bym później miał z czego żyć na emeryturze.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-04-05, 14:44:19

heh ja uczestniczę w ofe tylko dlatego, że muszę po przeliczeniu na kalkulatorze wychodzi, że nawet w zusie te pieniądze pracowały by skuteczniej, smutne ale prawdziwe....
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez junior » 2015-03-18, 09:13:49

prawda jest taka że trzeba odłożyć na emeryturkę bo kasa będzie żadna :(
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 189 gości

cron