Poglądy

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Poglądy

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-07-21, 23:45:04

Tak się zastanawiam...czy w dzisiejszych czasach ma prawo bytu partia co prezentuje m.in. poniższe poglądy:
-SPRZECIW
wobec roszczeń żydowskich;
wobec komunizmu, faszyzmu, syjonizmu, antypolonizmu i globalizacji;
wobec używania Kościoła do judaizacji katolicyzmu;
wobec postanowień Soboru Watykańskiego II oraz obecnej władzy papieży;
wobec notorycznego pogardzania mniejszością polską przez Żydów;
dla napływu do Polski emigrantów i mieszaniu się kultur;
dla zasady, że naród głosuje, ale nie wybiera;

-POPARCIE
dla idei Europy ojczyzn;
dla obrony narodowej tożsamości, wiernej wartościom chrześcijańskim i Cywilizacji Łacińskiej;
dla patriotyzmu, nacjonalizmu i elitaryzmu, panslawizmu;
dla poszanowania słowiańskiego pochodzenia i tożsamości Polaków;
poglądów i założeń sedewakantyzmu;
dla poszanowania mniejszości polskiej zdominowanej we własnym kraju przez Żydów;
dla redukcji liczby posłów, senatorów i radnych oraz wprowadzeniem ordynacji większościowej;
dla wypłacenia odszkodowań od Niemców za II wojnę światową;
dla przywrócenia kary śmierci;



Jak myślicie ????
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poglądy

Postprzez KenWatanabe » 2012-07-22, 03:09:58

Część z tych postulatów jest zasadnych, część wysublimowanych i obojętnych, a co prawda mniejsza ale też część zmyślonych kompletnie. W najważniejszych punktach nie ma także rzeczy najistotniejszych jak dbałość o wolność, indywidualizm i niezależność gospodarczą oraz wolność w samodysponowaniu własnością, co dla mnie jest najistotniejsze.

Taka partia, byłaby więc dla mnie kolejną która realizuje postulaty mniej istotne, a nie zajmuje się tym co naprawdę ważne. Może o tyle lepszą, że widoczny tu radykalizm zapewniałby faktycznie jakiekolwiek zmiany w systemie. Nie mniej w dalszym ciągu nie jest to moja reprezentacja w rządzie i jeślibym na taką partię zagłosował to wciąż jako na "najmniejsze zło".
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poglądy

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-07-22, 22:53:11

KenWatanabe napisał(a):Nie mniej w dalszym ciągu nie jest to moja reprezentacja w rządzie i jeślibym na taką partię zagłosował to wciąż jako na "najmniejsze zło".

A nie sądzisz że to owe Nasze poczucie "wolności" powoduje że staliśmy się niewolnikami ??
Patrz mamy niby ową "wolność" a jednak resztki komuny cały czas się przewijają w polityce, byli SB-cy rządzą i rozdają karty - coś się zmieniło przez te 22 lata ??
W zasadzie to że kiedyś Moskwa, dziś Bruksela, kiedyś socjalizm dziś demokracja, no i to że 22 lata temu jednak był w Polandii tzw "majątek narodowy" którego dzisiaj nie ma właściwie.

Uważam że lekka forma totalitaryzmu to jest to "coś" co uzdrowiłoby masy...najpierw muszą się urodzić ideały, potem zasady aby kreować prawa z tą opcją żeby były one na pograniczu dobra "ogółu", na pograniczu bo 40 000 000 ludzi ciężko "zaspokoić".
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2012-07-22, 23:14:48

Wypłacenie odszkodowania od Niemców za II wojnę światową ?
Już raz się zrzekliśmy odszkodowania, więc nie mamy prawa do takiego roszczenia.

Przywrócenie kary śmierci ?
Zdecydowanie jestem przeciw, jak i pewnie wielu innych.

Redukcja posłów, senatorów, radnych ?
Zmniejsza szanse na demokrację. Chcecie żeby garstka ludzi reprezentowała cały naród.

Sprzeciw przeciwko napływowi emigrantów i mieszaniu się kultur ?
Nieuniknione.

Kiepsko widzę poparcie dla partii reprezentującej takie poglądy, wyłoniłaby się kolejna partia typu Ruch Palikota, na którą głosuje garstka ludzi którym podoba się kilka założeń ugrupowania, a którzy nie bardzo mają pojęcie o polityce i o tym co jest najważniejsze. Budowanie poparcia na skrajnych poglądach jeszcze nikogo nie doprowadziło do władzy w prawdziwie demokratycznych poglądach i tak się chyba nie stanie.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-07-22, 23:33:24

kamil napisał(a):Wypłacenie odszkodowania od Niemców za II wojnę światową ?
Już raz się zrzekliśmy odszkodowania, więc nie mamy prawa do takiego roszczenia.

Nie mamy prawa oddając majątki tzw "wysiedleńcom" na tzw "Ziemiach Odzyskanych" - Polak to wycieraczka przy drzwiach że daje sobą pomiatać w każdy możliwy sposób ??

kamil napisał(a):Przywrócenie kary śmierci ?
Zdecydowanie jestem przeciw, jak i pewnie wielu innych.

Tolerancja zapewne Cię powstrzymuje xD bo to niehumanitarne...niehumanitarnie jest myśleć że osoba idąca zabić nie robi tego z premedytacją.

kamil napisał(a):Redukcja posłów, senatorów, radnych ?
Zmniejsza szanse na demokrację. Chcecie żeby garstka ludzi reprezentowała cały naród.

A czymże jest DEMOKRACJA ?? Zastępczą naklejką za słowo KOMUNA i SOCJALIZM ??
Demokracja to fikcja tak samo jak to że "mój" kandydat ma szansę.

kamil napisał(a):Sprzeciw przeciwko napływowi emigrantów i mieszaniu się kultur ?
Nieuniknione.

Mądra polityka prorodzinna z pewnością pomogła by ;)

kamil napisał(a):Kiepsko widzę poparcie dla partii reprezentującej takie poglądy, wyłoniłaby się kolejna partia typu Ruch Palikota, na którą głosuje garstka ludzi którym podoba się kilka założeń ugrupowania, a którzy nie bardzo mają pojęcie o polityce i o tym co jest najważniejsze. Budowanie poparcia na skrajnych poglądach jeszcze nikogo nie doprowadziło do władzy w prawdziwie demokratycznych poglądach i tak się chyba nie stanie.

Palikot to mąciwoda - do tej pory w PL nie było ugrupowania z fachowcami miast amatorów jak jest od 1989 roku, widać jak Kaddafi zbudował dobre dla obywatela państwo (rozwalone przez USA i ich al-kaidę) mając autorytatywne rządy - ja bym podążał drogą Nacjonalizmu mimo wszystko ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2012-07-22, 23:53:59

dkm1941bismarck - 2012-07-22, 23:33 napisał(a):Tolerancja zapewne Cię powstrzymuje bo to niehumanitarne...niehumanitarnie jest myśleć że osoba idąca zabić nie robi tego z premedytacją.

Powstrzymują mnie inne względy, a co w sytuacji gdy sędzia się pomyli, wyda niesłuszny wyrok, skaże nie tą osobę co trzeba i jak wtedy to cofniesz ?
dkm1941bismarck - 2012-07-22, 23:33 napisał(a):A czymże jest DEMOKRACJA Zastępczą naklejką za słowo KOMUNA i SOCJALIZM Demokracja to fikcja tak samo jak to że "mój" kandydat ma szansę.

Demokracja utrzymuje ludzi w ryzach, przysłowiowy Kowalski myśli że ma na coś wpływ i się nie buntuje, a poza tym w czasach gdy zamiast komuny i socjalizmu jest przyklejone słowo demokracja zdarzyły się takie mordy i wojny jak za czasów gdy tej naklejki nie było ? Demokracja też musi być w pewnym stopniu kontrolowana, większość myśli tylko o sobie, a to co jest dobre dla jednostki nie jest dobre dla społeczeństwa, ale mało kto to pojmuje.

dkm1941bismarck - 2012-07-22, 23:33 napisał(a):Nie mamy prawa oddając majątki tzw "wysiedleńcom" na tzw "Ziemiach Odzyskanych" - Polak to wycieraczka przy drzwiach że daje sobą pomiatać w każdy możliwy sposób

Sami dajemy sobą pomiatać. Czesi jakoś nie unieśli się honorem i przyjęli zadośćuczynienie za straty spowodowane II wojną światową, a Polacy czemu nie wzięli ?

dkm1941bismarck - 2012-07-22, 23:33 napisał(a):Mądra polityka prorodzinna z pewnością pomogła by

Tak, a masz jakieś pomysły ?
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poglądy

Postprzez KenWatanabe » 2012-07-23, 03:47:24

dkm1941bismarck napisał(a):A nie sądzisz że to owe Nasze poczucie "wolności" powoduje że staliśmy się niewolnikami ??


Ja poczucia wolności nie mam. To czego oczekuję pod sztandarem zwrócenia wolności to przywrócenie możliwości pełnego decydowania o własnej osobie i własności ogólnie. Wierzę, że w pełni wolny człowiek sam jest w stanie podejmować najlepsze dla siebie decyzje. Dlatego nie zgadzam się z tym, że:

kamil napisał(a):Demokracja też musi być w pewnym stopniu kontrolowana, większość myśli tylko o sobie, a to co jest dobre dla jednostki nie jest dobre dla społeczeństwa, ale mało kto to pojmuje.


To co jest dobre dla jednostki, jest też przeważnie dobre dla społeczeństwa. Jednostka jest zainteresowana bogaceniem się i społeczeństwo również czerpie profity z tego, że jednostki się bogacą.

Dzieje się tak dlatego, że podstawą dobrego systemu jest indywidualizm w skrajnej postaci, bowiem z niego wywodzi się wolność, myślenie, ideały, prawa i ogólnie pojęty humanizm. Jeśli społeczeństwo oderwiemy od jednostek i damy sobie wmówić interes wspólny sprzeczny z interesem jednostek, to zamienimy indywidualności w motłoch. A z woli tłumów nic dobrego nie wynika, ani dla tych tłumów, ani dla jednostek które nie będąc równe stają się nijakie, przeciętne, dopasowane do miernego obrazu przeciętności aby być członkiem owego motłochu.

I właśnie z takim systemem mamy do czynienia; umasowioną ochlokracją gdzie tyrania legitymizowana jest przez "wybór" bezmyślnej gawiedzi. Bezideowa masa i zero wzniosłych celów; sedno człowieczeństwa wyplenione z człowieka. Od 50 lat na świecie nie urodził się ani jeden "wielki człowiek", co jest dowodem na to, że żyjemy w czasach apogeum przeciętności (równości). Stalinowi się łezka w oku kręci zza grobu. :kwasny:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poglądy

Postprzez Franeczek987 » 2012-08-18, 17:45:55

mamy demokrację, więc każda (prawie) partia ma prawo istnieć
korzyść pozycjonowanie Rzeszów to dobry wynik
Avatar użytkownika
Franeczek987None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2012-08-18, 15:45:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości

cron