Komercyjna Polska

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Komercyjna Polska

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-03-31, 21:06:18

Zastanawiałem się dzisiaj co jeszcze okupant - p.o. może zniknąć (tak jak nasze przyszłe emerytury i OFE) i tak gdzieś koło 16 wpadłem na genialny pomysł - sprzedajmy jeden z największych darów "matki natury" - Lasy, bo przecież tego pełno jest.
Szukałem wszelkiej wiedzy w internecie na ten temat i okazało się że się sporo spóźniłem, gdyż "zarząd likwidacyjny" majątku RP, rękoma ministra rostowskiego już podejmuje odpowiednie kroki i tak na początek zabrał pieniądze z UE Lasom Państwowym (redukcja CO2) ale...o ile Lasy Państwowe kasy (według Prawa) za CO2 nie mają prawa dostać, tak komercyjny właściciel tychże Lasów już tak - paranoja normalnie, zwłaszcza że Lasy Państwowe wchodzą do sektora finansów publicznych od 2011 roku !! Polskie rzeki mają źródła w lasach - Lasy to źródło życia, to płuca Ziemi, czyżby wzorem UE jak w przypadku wieprzowiny w Polsce monopol na drzewa, zwierzęta "leśne" będzie miał właściciel Lasu - no bo przecież jak wiemy to dzięki Lasom, mamy np drzewa "w okolicy" i za każde drzewo trzeba będzie dużo zapłacić a jak nie to Monsanto życie nam zatruje.

Lasy w Polsce obejmują 9 milionów hektarów, co stanowi 29 proc. powierzchni kraju. W strukturze własnościowej dominują Lasy Państwowe pozostające w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i stanowią one 78 proc. wszystkich lasów w Polsce. Zgodnie z ustawą o Lasach z 1991 roku, gospodarka Lasów Państwowych nastawiona jest na:

1. zachowanie lasów i korzystnego ich wpływu na klimat, powietrze, wodę, glebę, warunki życia i zdrowia człowieka,
2. ochronę występujących w lasach wszystkich dziko żyjących gatunków,
3. ochronę gleb,
4. ochronę wód powierzchniowych i głębinowych,
5. produkcję drewna oraz surowców i produktów ubocznego użytkowania lasu.


O co jest ta gra ??
O 300 MILIARDÓW złotych - bo na tyle wyceniono Polskie Lasy Państwowe.

Ja osobiście bym do tego dołożył:
-prawie 20 000 km Dróg Krajowych,
-prawie 2 000 km Autostrad i Dróg Krajowych,
-rzeki, jeziora, zbiorniki wodne,
-lotniska, dworce PKP i PKS,
-budynki wiejskie, gminne, miejskie,
-kilkadziesiąt tysięcy km Polskiego pasa morskiego,
-wyspy,
-szkoły, gimnazja, uczelnie wyższe, przedszkola publiczne,
-abonament 50 zł miesięcznie od człowieka za wydychane CO2 (50 zł X 40 mln = ...),
-podatek od życia w Polsce - każdy noworodek to powiedzmy 100 zł,
-podatek od śmierci - w końcu rozkład i te "inne" sprawy cmentarne,
-podatek CO2 od C.O.,
-mosty, wiadukty, tunele,
-nazwy Krain Historycznych: Małopolska, Wielkopolska, Mazury, Warmia, Mazowsze, Śląsk, Podlasie, etc. etc,
Uff możliwości nasz kacyk ma ogromne, każda z powyższych możliwości da "budżetowi" (??) grube miliardy (biliony ?) zł - polecam każdą z nich bo dają szansę na nową - lepszą Polskę, Krainę mlekiem i miodem płynącą, a to że cofniemy się do XIX wieku to już inna sprawa.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-04-02, 21:48:48

Jak wezmą drogi, to pewnie i tak akcyzy paliwowej by nie znieśli, więc nic z tego byśmy nie mieli :P

Takie głupoty w Polsce się dzieją ostatnio, że masakra :(
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez KenWatanabe » 2012-04-02, 22:51:47

Fakt, krok szybki i nieprzemyślany przeważnie kończy się upadkiem. Rząd szuka pieniędzy na szybko, za bezcen sprzedając swoje rodowe srebra. Tymczasem zwyczajne cięcia w zupełności by nam wystarczyły, racjonalna polityka gospodarcza wystarczyłaby w zupełności ale POpulistycznym rządom obce są racjonalne rozwiązania.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez vik123 » 2012-04-09, 17:28:17

A moze by tak Skarb Panstwa przejal pod swa kontrole wszystkie Polki w wieku 19-29 lat i zatrudnil we wiadomym zawodzie w charakterze exportowym. Jakby tak dziewczyny sie staraly i powiedzmy kazda obsluzyla 3000 klientow rocznie po 33 euro za usluge to by dalo 100,000 euro przychodu na kobitke. W tej grupie wiekowej jest z 1.5mln Polek to roczny dochod skarbu panstwa wynioslby 150mld euro. Niechby koszty operacyjne wynosili 50mld to zawsze zostaje 100mld euro zysku. To jest tyle na ile wyceniono wszystkie polskie lasy. Ale jak znam mentalnosc madrali z PO to by je sprzedali za 15-20 mld euro bo akurat tyle wynosi dziura budzetowa na ten rok.

To co sie w Polsce dzieje to coraz wieksza paranoja ale podobno kazdy narod ma taki rzad na jaki zasluguje. Jak Gomulka podniosl ceny miesa o 20% czy cos takiego to cale Wybrzerze stanelo niemal w ogniu.

pozdrawiam,
Avatar użytkownika
vik123None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2011-10-25, 09:00:31
Lokalizacja: Perth, WA
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 236 gości

cron