Emerytury

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Emerytury

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-03-15, 19:37:39

Ogólnonarodowa idiotyczna dyskusja nad emeryturami weszła w ostatnią fazę - głosowanie w Sejmie a potem pozostanie Nam zapracowywać się aż do chciało by się powiedzieć usr**ej śmierci.
Polacy żyją średnio 71-75 lat - mamy od ukończenia szkoły całe życie pracować, by odejść na emeryturę, która po 1-sze nie wiadomo z czego będzie Nam wypłacana, po 2-gie i najważniejsze: jak dożyjemy - pytanie więc czemu garstka idiotów zdecydowała o tak ważnej sprawie ?? Czemu Polska młodzież to "stracone pokolenie" demonstrująca w obronie internetu, a nie potrafiąca nawet zabrać zdania w tak ważnej sprawie ??
Jako że temat ten to przysłowiowa rzeka napiszę o sytuacji "TEORETYCZNEJ" ukazującej mglistą przyszłość...

Od dawien dawna tzw "strategiczne" firmy każdego Kraju pozostają w rękach Skarbu Państwa, bo decydują o bezpieczeństwie danego Kraju np gazowym, energetycznym tudzież innym.
Firma z mojej "opowieści" u schyłku jednego z rządów zostaje połączona w jedną całość z prawie 60 firm wykonujących podobne "usługi" dla Kraju, firma owa to miliardy złotych, gigantyczny majątek i kilkanaście tysięcy różnych ludzi - fachowców w świetnej większości. Schyłek mija, zaczyna się nowy okres, bo nowy rząd - na czele stoi 1 prezes i 2-óch vice, w sumie 3 osoby, do tego nad każdą z prawie 60 spółek stoi dyrektor i w sumie niech będzie 100 kierowników od różnych zadań - wzorcowy model ??
TAK - zwłaszcza dla Skarbu Państwa, który "wyciąga" po kilkaset milionów rocznie z tejże firmy, TAK również dla pracowników, którzy otrzymują tzw "umowę społeczną", która wymaga od firmy gwarancję pracy do 2017 roku - jest to tzw "bezpiecznik" na wypadek, gdyby (Tajemnicą Poliszynela jest że szykuje się prywatyzacja) nowemu właścicielowi przyszło na myśl zrobić to co innym właścicielom "sprywatyzowanych" zakładów w Polsce, czyli dosłowny "wypad na bruk".

Zmienia się kolejny rząd...i zaczyna się ostra jazda...w tym momencie każdy czytający owe powyższe zdania zada sobie pytania po co to piszę - ano po to aby uzmysłowić ludziom że ta TEORETYCZNA sytuacja dotyczy każdego z Nas, bo...firma owa została w pewnym momencie "wypompowana" z $$$ w efekcie nie obyło się bez "wsparcia" z Budżetu Państwa, a więc Drogi Czytelniku Twoich m.in. pieniążków, z których jesteś bezczelnie ograbiany - firma owa sprzedaje towar od którego jesteś uzależniony, płacisz więc każdą cenę bez szemrania - nie mówisz nic nawet gdy co roku średnio o 12% podwyższa ceny za swoje usługi, a jak ma kłopoty finansowe to dostaje Twoje pieniądze "wydarte" przy innej okazji i to mnie wprawia w osłupienie - czy jestem reprezentantem Nacji co głupotę ma we krwi ??

W latach 2007-2012 nasiliła się zjawisko paranoi ale na gigantyczną skalę - ludzie podzielili się na tych co udają 1, udają2, udają3 i tych co nie udają.
Z 3-ech prezesów zrobiło się początkowo 10, potem 12 obecnie prawie 200, plus armia dyrektorów i kierowników - są to osoby wybitne dla mnie wzorcowy model udawania1, osoby takie mają całą armię pracowników wykonujących "czarną robotę" - typowy model udawania2 - włazi - wiadomo gdzie, trzeci model udawania3, to całe mafie, przez które model 1-szy rozmawia z modelem nie udającym - czyli wprost, pracodawca rozmawiający z pracownikiem poprzez specjalistyczne "zaprzyjaźnione" Kancelarie, które zbijają niezły kapitał (od 0,5 do 5 mln z jedną sprawę) - jedynym modelem, który nie udaje że pracuje a pracuje jest model 4-ty, z tą różnicą że w świetle nowego wieku emerytalnego straci WSZYSTKO.

Jak wiadomo, panuje moda na pozbywanie się z różnych powodów pracowników, padają różne argumenty wraz z tym że pracownik na "umowę na czas nieokreślony" z tzw "FŚS" to szkoda dla pracodawcy, stąd też wszechobecna moda na "umowy o dzieło" i "umowy zlecenia", które zależą od ilości wazeliny wylanej wiadomo na co - jeśli pracodawca, duży i potężny mający 20% rynku zwolni wszystkich specjalistów (wyszkolenie 1 specjalisty to średnio 10 lat), zaoszczędzi bardzo dużo - co zyska pracownik ?? Zatrudni się w konkurencyjnej firmie, która wykonuje prace, podobne do tej jakie wykonywał wcześniej, teoretycznie - jeśli owa firma zwolni wszystkich (a tak się zaczyna dziać) "szwagier prezesa" założy działalność i dzięki "konkurencyjnej" ofercie wygra przetarg na naprawę usterki, kto ją wykona, bo przecież nie szwagier laik ?? Pracownik, ale nie ten wcześniejszy, który zatrudnił się na umowę zlecenie - ten pewnie jak nie będzie pracy (przetargi wygrają firmy "zaprzyjaźnione), wyjedzie do UK - wykona ją człowiek bez 10-cio letniego doświadczenia, bez znajomości "praktyki" - zapowiada się apokalipsa i to dosłownie.
A prezesi ?? Premie po 0,5 mln, pensje po 0,1 - 1 mln miesięcznie, tablety, laptopy, Skody po 100 tys. i brak pracy, bo przecież pracuje Kancelaria, wyjazdy "służbowe" np do Tajlandii na 2 tygodnie, wraz z zakupem "dla firmy" aparatów fotograficznych za 5 000 euro - taki to może a nawet powinien przechodzić na emeryturę nawet w wieku 80 lat - bo po co mu emerytura skoro obecnie na niej przebywa ??
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez vik123 » 2012-03-16, 07:41:57

No ale co chcesz powiedziec?
Na tym polega kapitalizm oraz zycie aby sie w takowym jak najlepiej ustawic. Minimum wysilku, maximum wyzysku daje maximum zysku. Przeciez 75% ludzi ma mentalnosc niewolnika i marzy tylko o tym aby miec dobrego pana.

pozdrawiam,
Avatar użytkownika
vik123None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2011-10-25, 09:00:31
Lokalizacja: Perth, WA
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez baaseth » 2012-03-22, 15:31:39

Mnie się wydaje, że sporo problemów nie wynika ze źle prowadzonej polityki, ale raczej z ludzkiej mentalności. Jeśli pracujesz w firmie i czujesz się wyzyskiwany - otwórz własną - wzorcową, w której szanuje się ludzi i traktuje się ich równo - a po co narzekać przez długie lata, jak nam źle, ale nic z tym nie robić?
Avatar użytkownika
baasethNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-09-09, 16:15:24
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2012-03-22, 19:12:55

heh ja nie wierzę w emerytury i zamierzam odkładać pieniądze na starość na lokatach i w inwestycjach, by przeżyć na godnej emeryturze przez 10 lat potrzeba około 300 000 zł i tyle, co do obecnego systemu to więcej kasy będzie na starość jak za składki na zus kupisz piwo wypijesz je a przy przejściu na emeryturę sprzedaż butelki, to pokazuje jak obecny system jest chory...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Mrówa » 2012-07-26, 21:01:05

widzę że jesteś bardzo sceptycznie nastawiony do naszego obecnego systemu emerytalnego, zanim MY przejdziemy na emeryturę wiele jeszcze może się zmienić, dlatego może warto zabezpieczyć i ten aspekt jakim jest OFE, bo przecież i z tego będzie składać się emerytura, ja tam jestem zdania że lepiej wybrać OFE niż dać się wylosować, bo w losowaniu biorą udział tylko najsłabsze fundusze
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Emerytury

Postprzez KenWatanabe » 2012-07-27, 17:00:33

Vik świetnie to nakreślił. Nad czym tu się użalać skoro większość ludzi zwyczajnie się do niczego innego nie nadaje. To, że ktoś kończy studia techniczne nie znaczy jeszcze, że jest uprzywilejowany. Wręcz przeciwnie, wykreowała się dzisiaj jakaś idealizacja zawodów chemików, fizyków itp, a to są najwięksi niewolnicy, którymi najłatwiej się wysługiwać, bo są przekonani o swojej wartości i jak ktoś im da marne 10tys na miesiąc to są już w pełni zadowoleni. Wszyscy Ci pracownicy mają tyle na ile sięgają ich aspiracje.

Ja znalazłem na to wszystko złoty środek. Żyjemy u szczytu władzy kapitału więc najlepiej cały kapitał wykorzystać. OFE i ZUS już dostatecznie zdarło ze mnie przez ostatnie 10 lat, jeśli faktycznie coś się w tym sektorze poprawi, bo zmieni się nastawienie polityki do funduszy, w co wątpię, to za kolejne 30 lat z tym co do tej pory ukradli i tak uda im się coś zrobić. Tymczasem wynosząc swój interes do kraju który mnie nie okradnie dostanę statystycznie 150% więcej przy każdej wypłacie, opartej na podstawie umowy na zlecenie z zagraniczną firmą i o blisko 170%-200% więcej przy realizacji inwestycji giełdowych. Dodatkowo pod koniec roku zamiast dodatkowo płacić tym złodziejom, pójdę sobie do urzędu skarbowego i odzyskam 23% Vatu za wszystkie większe zakupy które zrobię na tę firmę, w tym paliwo.

To i tak niewiele, bo to państwo zabierze mi wciąż około 40% w podatkach których nie da się uniknąć, ale mniemam, że z około trzykrotnie większymi dochodami jakoś to przeboleję, nawet przy założeniu, że 600zł miesięcznie będę musiał wydać na ubezpieczenie i prywatny, maksymalny pakiet zdrowotny który zastąpi mi 1300zł kosztów ukrytych minimalnego pakietu państwowego. I ogólnie widzę to w bardzo ciepłych i przyszłościowych barwach, gdyż w nawet najbardziej pesymistycznych i czarnych scenariuszach moja potencjalna emerytura za 20 lat przeszło dwukrotnie przebije najlepszy scenariusz ZUSu i OFE za lat 30.

Możecie ten wywód potraktować jako majaczenie i mrzonki ale wierzcie mi, przez ostatnie 10 lat pracowałem przy funduszach inwestycyjnych, także emerytalnych i co nieco wiem na ich temat. Nie twierdzę tu przez to, że są źle zarządzane, czy nie mają potencjału rozwojowego ale ich dobroczynne działanie jest skutecznie blokowane przez brzemię naszej polityki fiskalnej. Porównując ich rezultaty z możliwościami samego kapitału, nie da się nie zauważyć, że ich wyniki nie spełniają oczekiwań, na tyle, że choć powinienem być do nich nastawiony entuzjastycznie, to 10 lat praktyki pozbawiło mnie tych złudzeń.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Surykatka » 2012-07-31, 16:29:45

Jak przedstawiciel młodzieży i straconego pokolenia chciałam powiedzieć, że nic mnie te emerytury nie obchodzą. Ani mnie, ani prawie żadnego z moich znajomych problem nie dotyczy. Prędzej zobaczymy latające słonie niż umowy o pracę i składki emerytalne. Jak chcę coś mieć na starość, to muszę sobie sama oszczędzić.
Avatar użytkownika
SurykatkaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 2011-10-04, 17:04:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mrówa » 2012-08-16, 13:38:50

nie ma co tak pesymistycznie patrzeć w przyszłość, precież jest wielu młodych, ambitnych ludzi, którzy dostają umowę o pracę więc nie ma co gerenalizować, zawsze się trochę tego uzbiera i lepiej mieć emeryturę oraz dodatkowe środki na starość z kilku różnych źródeł, niż z jednego.
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez patrykl » 2012-10-21, 10:47:34

vik123 napisał(a):No ale co chcesz powiedziec?
Na tym polega kapitalizm oraz zycie aby sie w takowym jak najlepiej ustawic. Minimum wysilku, maximum wyzysku daje maximum zysku. Przeciez 75% ludzi ma mentalnosc niewolnika i marzy tylko o tym aby miec dobrego pana.

pozdrawiam,


Ech, 100 % racji. Czytając takie słowa żałuje, że nie żyjemy w PRL-u...
http://pozabankowiec.pl
http://jak-biegac.pl
Avatar użytkownika
patryklNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2012-10-19, 23:39:01
Lokalizacja: Leszno
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Emerytury

Postprzez amb » 2012-11-03, 15:17:41

Ja też nie wierzę w emerytury. Jednym wielkim kłamstwem jest wmawianie nam, że jak popracujemy kilka lat dłużej, to będziemy na starość mieć więcej. Trzeba się samemu ogarnąć i zbierać kasę, nauczyć się finansów i inwestować. Wiem, łatwo mówić. Ja na razie zacząłem od założenia lokaty na którą odkładam moje ciężko zarobione pieniądze... Również czuję, że brakuje mi wiedzy o tym, jak inwestować, na przykład. Wam pewnie też.
Avatar użytkownika
ambNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2012-11-03, 15:13:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez narcyzkaz » 2015-03-17, 15:34:34

Musimy sobie tak gospodarzyć by w późniejszym okresie mieć z czego żyć
Od Krakowa po Gdańsk medycyna naturalna pomagała naszym rodzicom i dziadkom, warto byśmy i my ją zgłębiali i z rozwagą korzystali z tych cennych wskazówek.
Avatar użytkownika
narcyzkazNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-03-05, 12:59:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Beati » 2015-07-21, 10:47:51

Dokładnie,emerytura emeryturą ale warto sobie coś odkładać aby w mieć na starość coś więcej.
Avatar użytkownika
BeatiNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-07-21, 10:44:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Gregory » 2015-10-28, 15:48:40

Najgorsze jest to, ze wiele osób w ogóle nie zobaczy emerytury, bo np. będzie miało przerwę w pracy lub będzie też pracowało na podstawie tzw. umów cywilno-prawnych. Dla mnie to smutne, bo co ma zrobić osoba mająca dajmy na to 65 lat? Jak jest zdrowa to może pracować, ale jeżeli nie jest?
Ankras
Avatar użytkownika
GregoryNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2015-08-31, 15:46:12
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Grzegorz

Postprzez Cytrynka » 2016-05-22, 23:54:04

Powiedzmy wprost - ponad połowa z nas do tej mitycznej emerytury nie dożyje. Smutne lecz prawdziwe. A co się stanie ze składami tej osoby? Wrócą do budżetu?
silveris.pl
Avatar użytkownika
CytrynkaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2016-05-22, 23:42:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Alicja

Postprzez Maja » 2016-07-10, 23:18:11

W dzisiejszych czasach niestety na emeryturę nie ma co liczyć :kwasny:
Avatar użytkownika
MajaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2016-07-05, 21:58:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Magdalena


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości

cron