Alkohol ograniczony czasowo...

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-20, 22:53:37

El Limon - 19 lut 2012 16:29 napisał(a):Ciocia Privace mnie uprzedziła w tym co chciałem napisać. Przecież akcyza na alkohol to duże pieniądze.
Fakt, faktem społeczeństwo może pokpić sprawę, choć z drugiej strony nie wydaję się mi by tak to łatwo miało przejść. Nie w Polsce.


Oj proszę Cię. Akcyza to duże pieniądze w każdym kraju należącym do UE. Mimo wszystko każdy zgodził się na taką ustawę. Nie wprowadzą od razu? Ok, ale mogą wprowadzić za 2 czy 3 lata. A społeczeństwo śpi i śmieje się zamiast reagować!
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez El Limon » 2012-02-21, 09:12:19

Może wychodzą z założenia że skoro Tusk ugiął się pod naciskiem protestów ws. ACTA to nie odważy wprowadzić się takiej durnoty w państwie.
Nie chcę być złośliwy ale każdy może siedzieć z założonymi rękami i czekać aż społeczeństwo się przebudzi i wyjdzie na ulice, samemu nic nie robiąc.

Ps. Oni chcą chyba Europę wpędzić w jeszcze większy kryzys xD
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-21, 11:32:53

El Limon - 21 lut 2012 08:12 napisał(a):Nie chcę być złośliwy ale każdy może siedzieć z założonymi rękami i czekać aż społeczeństwo się przebudzi i wyjdzie na ulice, samemu nic nie robiąc.



Heh, jeśli wszyscy wokół mają to gdzieś to ciężko zorganizować jednoosobową manifestację i protestować :pudlo:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez El Limon » 2012-02-21, 13:38:43

Nie piłem do Ciebie... No dobra kogo próbuję oszukać.
Sądzę że jak stworzyłabyś petycję pt. "Sex, sex, sex" zaraz znalazło by się wielu chętnych do podpisania jej bez czytania o co w Niej chodzi.
No dobra a teraz poważnie.
Większość właśnie czeka na to aż ktoś zrobi ten pierwszy krok a on będzie mógł się tylko "podłączyć" pod to. Bo taki z Nas już leniwy naród.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ramgon » 2012-02-21, 16:34:27

A ja jestem ciekaw, kto ma w tym swój interes, żeby tak właśnie było :P Bo walka z alkoholizmem? Prosze Was, to jest choroba, która się nosi w sobie, a nie taka, którą się można zarazić przez picie...
Avatar użytkownika
RamgonNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2012-01-02, 12:34:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-21, 18:45:54

Ramgon - 21 lut 2012 15:34 napisał(a):Bo walka z alkoholizmem? Prosze Was, to jest choroba, która się nosi w sobie, a nie taka, którą się można zarazić przez picie...



Sugerujesz zatem, że regularne picie alkoholu w zbyt dużych ilościach nie prowadzi do alkoholizmu? :zdziwko:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez privace » 2012-02-21, 20:10:08

A kto mówi o zbyt dużych ilościach, mam biedronkę pod nosem, Tesco niedaleko i jakoś w alkoholizm nie wpadam, choć kupić alkohol mogę 24/dobę (he, ale mi się zrymowało).
Jak ktoś jest alkoholikiem, to mu zamknięty sklep nie przeszkodzi- powstaną meliny, więcej włamań do zamkniętych monopolowych. Czemu "ekspertom" się wydaje, że ograniczony dostęp do legalnej używki zmniejszy alkoholizm? Kulturalny człowiek pijący w umiarze mający prawo dostępu do legalnego kupienia trunku o każdej porze dnia i nocy nie wpadnie w alkoholizm tylko dlatego, że "można kupić".
Cholera, następny będzie ograniczony dostęp do papierosów, bo to jeszcze bardziej szkodliwe :pudlo:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez El Limon » 2012-02-21, 20:28:24

cre[a]tive napisał(a):
Ramgon - 21 lut 2012 15:34 napisał(a):Bo walka z alkoholizmem? Prosze Was, to jest choroba, która się nosi w sobie, a nie taka, którą się można zarazić przez picie...



Sugerujesz zatem, że regularne picie alkoholu w zbyt dużych ilościach nie prowadzi do alkoholizmu? :zdziwko:


On raczej sugeruję że wcześniejsze zamykanie monopolowych nie zwalczy problemy alkoholizmu.

Może powinniśmy na Blueforum zrobić petycję i złożyć ją na ręce Donka albo Bronka?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-21, 20:59:42

El Limon - 21 lut 2012 19:28 napisał(a):On raczej sugeruję że wcześniejsze zamykanie monopolowych nie zwalczy problemy alkoholizmu.


Jeśli sugeruje tylko to, o czym piszesz, to się zgadzam. Natomiast z tamtej odpowiedzi biło mi znacznie więcej.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez El Limon » 2012-02-22, 07:59:23

Właściwie cała ta "walka z alkoholizmem" jest durna. Może powinni jeszcze dodać zapis że jedna puszka/butelka na 1 osobę na jeden dzień. Wtedy widziałbym już większy sens. O! albo alkohol na kartki jak za komuny.
Oni chcą chyba Polskę wpędzić w jeszcze większy kryzys...
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Ramgon » 2012-03-07, 16:02:32

cre[a]tive napisał(a):
Ramgon - 21 lut 2012 15:34 napisał(a):Bo walka z alkoholizmem? Prosze Was, to jest choroba, która się nosi w sobie, a nie taka, którą się można zarazić przez picie...



Sugerujesz zatem, że regularne picie alkoholu w zbyt dużych ilościach nie prowadzi do alkoholizmu? :zdziwko:


A co to są "zbyt duże ilości"? Bo znam wiele osób, które piją sporo i często, a alkoholikami nie są, świetnie trzymają się fizycznie (no, może trochę im brzuszki rosną...), psychicznie są rozluźnieni - ale i rozsądni, wywiązują się ze wszystkich obowiązków, których się podejmują, więc w czym problem? Chodzi o to, że alkoholizm to choroba psychiczna - jej przyczyną są problemy psychiczne danej osoby, nie sam alkohol...
Avatar użytkownika
RamgonNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2012-01-02, 12:34:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-03-08, 21:40:59

Ramgon - 07 mar 2012 15:02 napisał(a):A co to są "zbyt duże ilości"? Bo znam wiele osób, które piją sporo i często, a alkoholikami nie są, świetnie trzymają się fizycznie (no, może trochę im brzuszki rosną...), psychicznie są rozluźnieni - ale i rozsądni, wywiązują się ze wszystkich obowiązków, których się podejmują, więc w czym problem?


To, że ktoś jeszcze nie upadł na dno, nie chodzi zataczając się i nie wywalili go z pracy, to wcale nie znaczy, że nie jest alkoholikiem.

Ramgon - 07 mar 2012 15:02 napisał(a):Chodzi o to, że alkoholizm to choroba psychiczna - jej przyczyną są problemy psychiczne danej osoby, nie sam alkohol...



Totalna bzdura. Alkoholizm bierze się z nadużywania alkoholu i nie ważne czy pijesz ze znajomymi dla zabawy, czy pijesz w samotności codziennie dwa piwka by się rozluźnić, alkohol to substancja uzależniająca, tworząca zarówno uzależnienie psychiczne jak i fizyczne i przyjmując ją regularnie przez kilka lat jesteś na drodze do uzależnienia. Ludzie uzależniają się po 5 bądź 10 latach regularnego, ryzykownego picia (szybkość uzależnienia zależy od płci i organizmu oraz oczywiście ilości spożywanego alkoholu). I większość z nich mówi dokładnie to co Ty piszesz, "wywiązuje się z obowiązków, dobrze się trzymam, więc w czym problem?". A problem jest, gdyż alkoholikiem nie jest tylko ten, który łazi zapijaczony całymi dniami, lecz także ten, który regularnie odczuwa potrzebę napicia się i sięga regularnie po alkohol.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez privace » 2012-03-08, 21:47:45

cre[a]tive, zgodnie z Twoją definicją 99% dorosłych włochów i francuzów jest alkoholikami- dla nich posiłek bez wina to niewyobrażalne bluźnierstwo. Nawet dzieci piją wino rozcieńczone wodą.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-03-08, 23:23:42

privace - 08 mar 2012 20:47 napisał(a):cre[a]tive, zgodnie z Twoją definicją 99% dorosłych włochów i francuzów jest alkoholikami- dla nich posiłek bez wina to niewyobrażalne bluźnierstwo.



Nie doczytałaś:

cre[a]tive - 08 mar 2012 20:40 napisał(a): Ludzie uzależniają się po 5 bądź 10 latach regularnego, ryzykownego picia (szybkość uzależnienia zależy od płci i organizmu oraz oczywiście ilości spożywanego alkoholu).


"Ryzykowne picie" to określenie medyczne i jest to częste i regularne przekraczanie pewnych, że tak to ujmę dozwolonych, ilości alkoholu, które są zbadane, iż nie szkodzą człowiekowi nawet spożywane codziennie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Alkohol ograniczony czasowo...

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-03-10, 12:08:30

W Szwecji się to przyjęło i dobrze im to zrobiło - u Nas niestety to nie przejdzie - dlaczego ??
Bo mamy geny alkoholików xD jako wynalazcy wódki :ok:
A tak na serio - jestem zdecydowanie ZA, alkohol sprzedawany przez 3-4 godziny dziennie byłby super rozwiązaniem.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-03-10, 12:40:08

Dkm, ale w nas to już było, wódka od 13:00 i jakoś wątpię, żeby ludzie byli ogólnie uszczęśliwieni powrotem do tego. Poza tym- co w takim wypadku z wszelkimi barami, pubami w centrum miasta? Też pozamykają? No bo jak to w sklepie w centrum nie można kupić, a w pubie obok już tak?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-03-10, 12:46:25

privace napisał(a):Dkm, ale w nas to już było, wódka od 13:00 i jakoś wątpię, żeby ludzie byli ogólnie uszczęśliwieni powrotem do tego. Poza tym- co w takim wypadku z wszelkimi barami, pubami w centrum miasta? Też pozamykają? No bo jak to w sklepie w centrum nie można kupić, a w pubie obok już tak?


Czyli jednak mamy geny alkoholików że musimy mieć opcję dostępu alkoholu przez całą dobę ??
W Szwecji jakoś to pogodzono, widać wyższa kultura chyba skoro u Nas ograniczenie alkoholu wywołuje kontrowersje...
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-03-10, 15:58:58

Ja mam geny "alkoholiczne", chociaż niepijąca jestem na codzień i wolę wino roboty mojego ojca, niż jakieś "łiski". Ale wkurza mnie jakiekolwiek ograniczanie dostępu do czegokolwiek- jestem dorosła i jak mi odbije i będę miała ochotę rano kupić sobie piwo w biedronce, to chcę mieć tą możliwość- a nie czekać do jakiejś godziny i lecieć przez całe miasto. Chcę mieć teoretycznie wybór kiedy, gdzie i z kim się napiję, a nie odgórne wytyczne, że o tej godzinie i kupię tylko w jednym sklepie 5 km od mojego domu.
Takie ograniczenia odgórne do niczego nie prowadzą- tu potrzeba edukacji, kultury picia uczyć, a nie zakazów. Jak w każdym wypadku zakazany owoc najsmaczniejszy. Sam powiedz- jesteś katolikiem, masz kościelne przykazania i zakazy, ile ich złamałeś (zaczynając od wstrzemięźliwości seksualnej przed ślubem)? A myślę, że dla wierzącego kościelne prawo jest ważniejsze od "państwowego".

Poza tym, jak ktoś "normalny" planuje zakupy np. przed imprezą rodzinną, to najchętniej wszystko za jednym zamachem, w jednym miejscu i o jednej godzinie. Czyli zbliżają się urodzinki mamy, mam czas w sobotę rano zrobić większe zakupy, to kupuję wędliny, ciasta, itd. No i sorry, osobno mam lecieć na przedmieścia, żeby do kompletu kupić wino, czy ajerkoniaczek?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 166 gości

cron