Jak mieć bliskich zawsze przy sobie?

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Jak mieć bliskich zawsze przy sobie?

Postprzez nadgiri » 2011-11-25, 16:36:35

Abstrahując od całej otoczki święta zmarłych (mam tu na myśli cmentarzowe pokazy mody i wymuszone rodzinne spotkania), które niedawno minęło, lubię ten dzień, kiedy zbiera się człowiekowi na refleksję, stoi na cmentarzu (pewnie większość z Was, tak jak ja, lubi sobie pójść na cmentarz wieczorem, kiedy palą się lampki i jest taki specyficzny klimacik), myśli o tych, którzy odeszli. A ostatnio wpadł mi w ręce artykuł o tym, że można z prochów bliskiej osoby zrobić kamień szlachetny, tzn z włosów czy szczątek wykonać diament. I w pierwszej chwili pomyślałam, że to szalone, ale z drugiej strony, w takich chwilach melancholii, refleksji właśnie, przemyśleń - taki diament zawierający ludzkie DNA mógłby dawać jakieś poczucie, że zmarli nad nami czuwają, może jakieś poczucie bliskości czy nawet poczucie bezpieczeństwa byłoby z takim diamentem związane? Jak sądzicie? Chcielibyście mieć przy sobie diament tożsamy z bliską Wam osobą?
Avatar użytkownika
nadgiriNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2011-05-31, 11:02:49
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez unter » 2011-11-26, 00:26:35

Śmierć bliskiej osoby kończy nieodwołalnie pewien rozdział życia, tym samym zaczynając nowy.
Noszenie na pamiątkę szczatkow zmarlego wydaje sie byc dosc makabrycznym pomysłem.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mrumru » 2011-11-26, 00:44:41

Kurcze-w życiu nie założyłabym kolczyków,pierścionka z czyimiś zwłokami!Co do wytwarzania diamentóź tej materii-to długi i skomlikowany proces-ogjądałam o tym program.Wolę tradycyjnie-cmentarz,lampka,zaduma...
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez nadgiri » 2011-11-28, 11:37:52

No właśnie dla mnie śmierć bliskiej osoby ma ogromny wpływ na dalsze moje życie, to nie jest do końca tak, że dla tego człowieka, który pozostaje na ziemi, a stracił kogoś bliskiego, to jest nowy etap - dlatego tak się zastanawiam, jakie znaczenie dla tych, którzy nadal żyją, mogłyby takie diamenty mieć...
Avatar użytkownika
nadgiriNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2011-05-31, 11:02:49
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez baaseth » 2011-12-01, 11:59:09

A ja wolałbym właśnie taki diament niż grób - ze względu na te pokazy mody na przykład, sztuczne zachowania na cmentarzu, ja wolę sam, w odosobnieniu, indywidualnie czcić zmarłych, a nie w takich warunkach, jak to się tradycyjnie odbywa. A taki kamień to jest właśnie szansa, żeby mieć symboliczny grób bliskiej osoby, ale który przynależy do Ciebie osobiście, nie musisz się nim z nikim dzielić, takie rozwiązanie jest bardziej intymne
Avatar użytkownika
baasethNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-09-09, 16:15:24
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-12-09, 20:27:26

Nie wyobrażam sobie takich zabaw by z prochów ze spalonego ciała bliskiej mi osoby wyrabiać kamienie / biżuterię i potem je nosić. Po pierwsze to dość obrzydliwe, po drugie zalatuje mi to bezczeszczeniem ciała zmarłej osoby.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez nadgiri » 2011-12-12, 13:22:25

Ja właśnie patrzę na to inaczej - taki diament pamięci - no najpiękniejsza i najtrwalsza forma, jaką można przybrać po śmierci i nie wiem, skąd wzięło Ci się skojarzenie z bezczeszczeniem ciała - dla mnie zamykanie ciała w trumnie, narażenie go na gnicie, zjadanie przez robaki - jest gorszą opcją, a w takim diamencie czci się pamięć konkretnej osoby i dba się o to, by ciało nie było bezczeszczone...
Avatar użytkownika
nadgiriNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2011-05-31, 11:02:49
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Tomek500 » 2011-12-19, 13:27:25

nie lubie chodzić na cmentarz ani wieczorem ani rano .....i nie chciał bym nosic sygnetu z babci i dziadka i reszty rodziny nawet jak by mi za to zapłacili....
Avatar użytkownika
Tomek500None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2011-11-25, 13:28:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez baaseth » 2011-12-20, 11:42:47

Z tego co się orientuję, to te diamenty pamięci nie mają być traktowane właśnie jako biżuteria, ale raczej jako indywidualna pamiątka po bliskiej osobie. Nikt Ci, Tomek, nie każe i pewnie nie zapłaci za to, żeby nosić sygnet zrobiony z prochów babci,ale takie rozwiązanie, żeby trzymać taki kamień ładnie opakowany, w stosownym miejscu, nie wydaje Ci się sensowne?
Avatar użytkownika
baasethNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-09-09, 16:15:24
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez nadgiri » 2012-01-11, 14:04:08

Tomek500 - to jak czcisz pamięć bliskich, skoro ani nie lubisz cmentarzy, ani nie podoba Ci się pomysł diamentów pamięci? I skoro tak podchodzisz do sprawy, to jak chciałbyś sam być pochowany? Ciekawi mnie to bardzo...
Avatar użytkownika
nadgiriNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2011-05-31, 11:02:49
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez unter » 2012-01-11, 22:08:01

Pomysł z diamentami pamięci (noszeniem szczątków zmarłych) znajduje na poziomie pijanego właściciela zakładu pogrzebowego, któremu brakuje kasy na klina. Juz sama nazwa - Diament - pachnie grubymi tysiącami.
Pytanie, czy zmarłą teściową da się przerobić na diament, pozostawiam bez odpowiedzi.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez baaseth » 2012-01-13, 15:31:26

Jak dla mnie punkt widzenia w tej kwestii zależy od punktu siedzenia - unter uważasz, że to kiepski pomysł, ja jestem w stanie sobie wyobrazić, że komuś taki diament pamięci może pomóc z pogodzeniem się ze stratą kogoś bliskiego, bo daje poczucie, że upamiętniło się osobę w godny sposób. Więc jest wiele różnych możliwości podejścia...
Avatar użytkownika
baasethNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-09-09, 16:15:24
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2012-02-22, 08:04:18

Ja jednak preferowałbym pochowanie bliskich na cmentarzu. Mimo całej tej mody cmentarzowej itp. Jakoś sobie nie wyobrażam tego że mógłbym nosić pierścionek z prochami bliskiej mi osoby.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mrumru » 2012-02-22, 12:13:44

Wiadomość z ostatniej chwili-Violetta Villas została "zapakowana" w diament-a bardziej precyzyjnie-Jej pukiel włosów.
Teraz już wiemy-koszt 60 tyś.PLN.
Taka myśl mnie naszła.Nie mam córki tylko syna.Jakbym się dała "zdjamencić"-synowa by mnie nosiła na,np.palcu lub w zawieszce?
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ramgon » 2012-02-29, 16:03:38

Obrazek

Czy Wam to wygląda na biżuterię, pierścionki itp? Bo mi raczej nie :P. Raczej faktycznie na rodzinną pamiątkę, jakiś taki mały rodzinny skarb. O cenie nie słyszałem nigdzie, ale widziałem też w tv materiał o diamentach, w tvn, interesująca sprawa.
Avatar użytkownika
RamgonNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2012-01-02, 12:34:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez ferty » 2012-03-04, 16:31:56

Generalnie to jest mi to obojetne. Często nosimy obraczki po zmarlych rodzicach.
Może lepiej, aby taka pamiatka została w domu?
Drugich prowadzimy, a sami bładzimy
Avatar użytkownika
fertyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2009-03-17, 12:13:55
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Graniczna » 2012-03-14, 12:01:40

W tych pudełeczkach całkiem nieźle prezentują się te diamenty, jako taka forma zachowania pamięci - pasują mi, a zgadzam się z ferty, że dobrze, żeby taka pamiątka została w domu.
Avatar użytkownika
GranicznaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2011-10-25, 14:15:07
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez joobler » 2012-12-19, 12:32:22

Nie wiedziałam nawet, że ktoś może wpaść na taki pomysł. Z jednej strony wydaje się on być bardzo przytłaczający, ale z drugiej bardzo wzruszający tak trzymać zawsze kogoś przy sobie. Chwila zadumy w święto zmarłych, święta Bożego narodzenia i inne święta a także w chwilach samotności i zwyczajnego smutku. Czy chciałabym diament z DNA bliskiej mi osoby? Pewnie tak, ale zawsze bałabym się, żeby czasem mi nie spadł, żeby nic mu się nie stało. Nie wiem czy nie czułabym się obserwowana no i gdzie miałabym go trzymać? Także moja opinia na ten temat to całkowicie 50/50.
Ogłoszenia edukacyjne Prace licencjackie i na Pisanie prac oraz o Korepetycje
Avatar użytkownika
jooblerNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2012-12-18, 22:37:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości

cron