Marsz Niepodległości 11.11.11

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Marsz Niepodległości 11.11.11

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-11-02, 16:46:13

Znani z zamieszek działacze niemieckich lewackich i anarchistycznych organizacji skrzykują się w internecie na wyjazd do Warszawy, by zablokować marsz na 11 listopada – informuje "Rzeczpospolita".Według lewaków w Polsce od lat panuje homofobia i rasizm. Winny jest prawicowo-konserwatywny rząd (sic!) i oczywiście Kościół.
http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/lewacy_chca_zrobic_rozrobe_w_warszawie_16461 :zakrecony:

Wybiera się ktoś z BF na tą Patriotyczną Manifestację - Jedenaście tysięcy na 11 listopada w Warszawie ??
Obrazek
Gdybym mieszkał bliżej Wrocławia z chęcią odwiedził bym Manifestację Narodowego Odrodzenia Polski w tym dniu, ale niestety...
Obrazek
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-11-02, 23:58:02

Nie wybieram się ale popieram,
patriotyzm powinno się promować, a taki marsz jest bardzo pozytywną inicjatywą. Data jest bardzo istotna dla polski i powinno się ją należycie uczcić. Rozumiem, że niektórzy mogą sądzić, że zjeżdżają się tam nacjonaliści, szowiniści i naziści ale to oczywiste, że tacy też będą chcieli brać udział w podobnych wydarzeniach i mimo to, choć głupio to zabrzmi, działanie przeciwko takim marszom jest działaniem antypolskim.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-11-03, 14:58:56

Z tym co napisał KenWatanabe w zasadzie mogę się zgodzić, ale co do daty to bym podkreślił, że jest raczej symboliczna, bo w zasadzie nic istotnego 11.11.1918 się nie wydarzyło:)
Dodam jeszcze, że trochę nie rozumiem środowisk lewicowych organizujących anty marsz. Tzn. rozumiem środowiska lewackie, te anty patriotyczne. Natomiast jak słyszę, że politycy SLD mają brać w tym udział to się dziwię, bo chyba żaden z nich do anty patriotycznej postawy przed kamerą by się nie przyznał. Dużo lepiej by to wyglądało, gdyby się dołączyli do marszu ONR by ich zmarginalizować, lub zorganizowali własny marsz niepodległości - jeśli nie chcą stać obok ONR.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-11-11, 21:40:34

I jak Wam się podobały Manifestacje we Wrocławiu NOP-u i w Warszawie ONR-u ??
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-11-11, 22:23:34

skończyły się w warszawie rozpierduchą co było do przewidzenia...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-11-11, 22:25:24

junior napisał(a):rozpierduchą

Dla mnie co było do przewidzenia - prowokacją, ale ja nie byłem więc pewnie nie wiem tego co Ty ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-11-11, 22:32:02

znowu uważasz że to prowokacja? płyty chodnikowe same wpychały im się w ręce i łamały? sygnalizatory uliczne same spadały na głowy tłumu? policja sama potłukła szyby w radiowozach? race to krasnoludki podrzuciły? a wozy transmisyjne polsatu, tvn i polskiego radia to same się poobijały i podpaliły? Ciągle mówisz, że coś było prowokacją, może i było ale to sama organizacja tego marszu to kpina z polski, gdzie bandziory wychodzą na ulice pod szczytnymi hasłami, uważam, że taka demonstracja powinna zostać rozpędzona po pierwszej rozpalonej racy!
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-11-11, 22:41:41

junior napisał(a):znowu uważasz że to prowokacja? płyty chodnikowe same wpychały im się w ręce i łamały? sygnalizatory uliczne same spadały na głowy tłumu? policja sama potłukła szyby w radiowozach? race to krasnoludki podrzuciły? a wozy transmisyjne polsatu, tvn i polskiego radia to same się poobijały i podpaliły? Ciągle mówisz, że coś było prowokacją, może i było ale to sama organizacja tego marszu to kpina z polski, gdzie bandziory wychodzą na ulice pod szczytnymi hasłami, uważam, że taka demonstracja powinna zostać rozpędzona po pierwszej rozpalonej racy!

Jak pisałem - byłem niemym obserwatorem telewizora marki Samsung 32 cale HD, kolorowego oczywiście i widziałem dzikie hordy demolujące (zwłaszcza w TVN24) Naszą Ukochaną Sto(L)icę, bijące staruszki kubłami betonowymi po głowach, gwałcące staruszków (wiadomo, tacy bandyci bankowo sodomici), plastykowymi widelcami gwałcące biednych bezbronnych i nagich policmajstrów xD

A tak na serio - kiedy na Polsacie News padło hasło o delegalizacji Manifestacji, dziennikarka zapytała (rozmawiała w tym czasie z przedst. Policji) co teraz...policzyłem że 3 (TRZY) razy padło magiczne słowo, zupełnie normalne w ustroju demokratycznym (choć w Polskiej Konstytucji próżno szukać) - PACYFIKACJA i wtedy pomyślałem - jeśli chcą spacyfikować 15 000 ludzi, którzy od 6 miesięcy mieli zgodę na to, to czemu nie spacyfikowali 1 000 popaprańców blokujących BEZPRAWNIE trasę przemarszu tej Manifestacji...co to było ?? Nie prowokacja ??

Przy okazji polecam "tajniaków" w akcji:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-11-11, 22:52:57

nie no zaraz jakie bezprawnie, tamci też mieli zgodę:)
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez mrumru » 2011-11-11, 23:19:56

Impreza i co?Żenua-banda z czymś na twarzy narobiło siary.To było obchodzenie dnia Niepodległości czy ustawka kiboli?
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-11-11, 23:23:13

chyba niestety to drugie, ale jak mówi dkm1941bismarck to właśnie patriotyzm statdionowy
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-11-12, 00:32:07

Ja nie zaprzeczę, tłum dość radykalny, podobnie jak hasła, aniołki to to na pewno nie były aczkolwiek nie można osądzać wszystkich. Widać było, że przeważająca większość to studenci, spokojna młodzież, zwolennicy Korwina, ludzie starsi i tylko małe grupki łysych i kiboli w kominiarkach.

Ale rozwiązanie tego pochodu to jakaś farsa i tu się z Rafałem zgadzam. W całej tej pożal się boże policji widać cień dawnej epoki. Bo to, że jeden młody kretyn z drugim w kominiarkach poczują zew natury i się rzucą z agresją mogę jeszcze zrozumieć ale tego, że starszy facet, przeszkolony w tym kierunku i wydawałoby się, że nie jakiś głąb milicjant tylko stróż prawa wolnej polski, przegrywa walkę z emocjami, no tego już zaakceptować nie potrafię. To zbiorowisko było jak najbardziej do opanowania! 98% ludzi tam szło normalnie, spokojnie jak się idzie na niedzielny spacer.

Ja wciąż jeszcze wierzę, że w wolnym kraju można sobie wyjść na ulicę z choćby najgłupszymi hasłami i przejść bez szantaży i prowokacji ulicami stolicy. Niestety coraz bardziej tracę tę wiarę jak i w to, że władze tego kraju nie boją się wolnych idei i informacji.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-11-12, 09:54:27

A mi się spodobał fajny komentarz znaleziony w necie:
Liczbę uczestników szacuję na 18-20 tysięcy.

Moja wina gdy zobaczyłem tyle ekip podbijając pod źródło równo o 13 zapewne nie do opisania. Bardzo ładnie prezentował się Lech, Wisła i ŁKS.
Z ekip które widziałem jeszcze to: Lechia, Arka, Stal Gorzów, pojedyncze osoby z GKSu Bełchatów i Górnika Łęczna, bodajże Odra Opole lub Wodzisław, Świt NDM, BKS, ktoś w barwach Floty, Polonii Bytom, Radomiaka, Broni Cała Polska od Szczecina do Opola
Bodajże Mort napisał, że nie było KSP. Była zauważona przeze mnie jedna parka,która stała koło radiowozów wzdłóż Waryńskiego na przystanku autobusowym bodajże D.S. Riviera.

Fantastyczny widok rac na Rondzie Jazdy Polskiej podczas śpiewania hymnu. Fantastyczny pochód który zdawał się nie mieć końca.
Fantastyczny przekrój społeczeństwa - od rodziców z dziećmi, przez młode osoby, po kiboli i osoby starsze.
Widok drepczącej samotnie staruszki, mierzącej może 140 cm, jak nie mniej pod górę na Belwederskie ścisnął mnie za serce.
Jeżeli naprawdę psiaki pałowały, gazowały osoby starsze, kobiety itd. bo mieli pod ręką powinni beknąć za to. (nie wiem, nie widziałem, trzymałem się z dala od czegokolwiek, ale wierze na słowo)
W relacjach TV nie ma chyba ANI jednej relacji z marszu, wszystkie są z zadym... No ***** powagi trochę pi****lone, sku**iałe media. Jak na meczu jakimś jest awantura to pokazujecie boisko i nudny mecz a trybun już nie.
Tanie g***enka szukające sensacji.

Tęczowe pajace blokują marsz i zamiast ich ku**a usunąć i dać nam przejść i ich odgradzali. W analogicznej sytuacji kolorowe parady mają zapewnioną drożność dróg, bo przeciwników się kur** usuwa. Gdzie tu do ch**a pana sprawiedliwość?

Lewaki chyba sami zdawali sobie sprawę, że gdyby psy ich nie chroniły to byśmy im po głowach przeszli...

Jest duch w narodzie. Widać.
Chociaż nie mam, jak część osób tutaj, poczucia, że coś się zmieni, rewolucja itd. Niestety.
Jak Komorowski wprowadzi te swoje nowe zasady organizacji zgromadzeń, myślę, że będzie ciężko choćby powtórzyć dzisiejszy wyczyn.
Zrobią wszystko, żeby za rok nie doprowadzić do organizacji tego marszu.

Jedyny niesmak dla mnie to zdjęcia z Placu Konstytucji, które właśnie obejrzałem.

Czekamy z relacje szechterów, jak to spalono wóz wsi24.


Kto robił zadymę z policją ?? Dużo osób twierdzi że to lewacka prowokacja - kibice klubów Legii, Lecha, Wisły nienawidzący się - szli razem i nic nie robili, zdziwieni byli także organizatorzy że coś się stało, jedyne zagrożenie jakie było (według relacji mediów) to nieregulaminowe okrzyki rasistowskie i faszystowskie, które wychwycili dziennikarze tvn-u, a brzmiały one np "Bóg, Honor, Ojczyzna" xD
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-11-12, 13:31:12

w tym co napisałeś narodowcy przyznają się do rac , a te na zgromadzeniach masowych są zakazane, ja na miejscu policji przywołałbym tłum do porządku po pierwszej racy... Nie wiem czy oglądaliście Korwina w super-stacji który nawoływał by forsować barykady policyjne wywracać policjantów itp. kolorowi też nie byli święci i też powinni ich chwilami spacyfikować, a tak btw co za baran dał zgodę by jedno i 2 towarzystwo się w ogóle spotkało powinno ich dzielić co najmniej kilka dzielnic. Dobitnie co się dzieje gdy odbywają się 2 imprezy masowe w zbliżonym rejonie pokazał 2004 i śmierć na juwenaliach uniwersytetu Łódzkiego (kibole wparowali na juwenalia jak ktoś nie pamięta, policja omyłkowo strzelała ostrą amunicją...)
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez unter » 2011-11-12, 15:13:09

Mozecie mi wytłumaczyć o co tutaj chodzi?
To wstyd: premier na koncercie, chuligani na ulicach, a prezydent naszego kraju przejmuje rolę premiera - Dariusz Joński

Cytat z artykułu w wiadomosci.wp.pl
http://wiadomosci.wp.pl/title,Wstyd-pre ... omosc.html
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Marsz Niepodległości 11.11.11

Postprzez KenWatanabe » 2011-11-12, 15:54:32

Uważam, że coś tu nie gra skoro premier mojego kraju dziś rano chwali policję, mówi, że wykonała ona tytaniczną pracę bo rannych jest "tylko" 30 osób, a miało być więcej, mieli mieć mołotowy i steny i atakować policję. Trochę jak z atakiem na Irak, trzeba usprawiedliwić użycie siły, wpisać w akta udane aresztowania i można się potem chwalić, że się zażegnało zagrożenie którego nie było. Dla mnie jest jasne, że jeżeli ktoś jest ranny to nie jest to zasługa policji tylko policja nawaliła jako instytucja, nie potrafiła zapobiec biegowi wydarzeń i zapewnić bezpieczeństwa obywatelom.

dkm1941bismarck napisał(a): rasistowskie i faszystowskie, które wychwycili dziennikarze tvn-u, a brzmiały one np "Bóg, Honor, Ojczyzna" xD


To w ogóle jest skandaliczne, że patriotyczną manifestację którą poparli ludzie z dawnego AK, walczący o Polskę, represjonowani w czasach PRL, opozycja polityczna z czasów zależności od ZSRR, ważni działacze, profesorowie UJtu, WUMu, UW i ich wszystkich nazywa się potem faszystami. Ale to już inna sprawa.

junior napisał(a):Nie wiem czy oglądaliście Korwina w super-stacji który nawoływał by forsować barykady policyjne wywracać policjantów itp.


Było tam coś takiego co szło mniej więcej:
" - Panie prezesie, czy będzie się pan jutro bił?
- Tak, oczywiście"
Ale szczerze nie widziałem tam propagowania starć z policją, ani akceptacji dla zachowań destrukcyjnych. Każdą myśl którą ze względów retorycznych poprzedzał radykalnym sloganem wyjaśniał potem w sposób jasny i adekwatny do tego co chciał przekazać. Poza tym każdy ma prawo maszerować, każdy! I jeśli policja nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa maszerującym, pomóc w odseparowaniu prowokatorów i zapewnić należytą realizację prawa do wolności obywatelskiej to jest to wina policji, a nie demonstracji.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mrumru » 2011-11-12, 16:30:54

Dziś sobie posłuchałam radia (nie pytajcie o stację bo nie pamiętam) i jakaś słuchaczka,po głosie dość nobliwy wiek,stwierdziła że policja za wolno reagowała-"Powinni spałować-przez ból do rozumu!"
BTW-dość sporo niemców z nami obchodziło 11.11 xD
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-11-12, 16:34:17

oglądałem dziś jakiś fragment jak Korwin namawiał do przedzierania się przez policję a jakiś inny (nie znam) wyzywał go od nieodpowiedzialnych
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

nowe stare

Postprzez vik123 » 2011-11-12, 16:36:07

Tutaj w mediach nawet nie wspomnieli, ze cos takiego bylo w Warszawie. Z tego co piszecie wyglada, ze obecna Polska wladza i policja od PRLowskiej wcale sie nie rozni. Zreszta to zadne zaskoczenie. Jak sie wglebic w kto jest kto w obecnej Polsce to widac wiele nazwisk PRLowskiej nomenklatury i sluzb specjalnych. Oczywiscie nowi tez sa.

pozdrawiam,
Avatar użytkownika
vik123None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2011-10-25, 09:00:31
Lokalizacja: Perth, WA
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Marsz Niepodległości 11.11.11

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-11-12, 16:56:13

mrumru napisał(a):BTW-dość sporo niemców z nami obchodziło 11.11 xD

Właśnie - kto wpuścił do Polski robactwo zza Odry ?! Za takie karygodne czyny Komendant Główny powinien położyć głowę tak samo jak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Policja nie poradziła sobie z ludźmi po rozwiązaniu Manifestacji, stąd doszło do zamieszek xD http://wpolityce.pl/artykuly/17929-spal ... wandalizmu

Macie wszystko na samym początku tematu - "Polskie" pożal się Boże "bojówki" lewackie i inne "kolorowe" alternatywy z rodowodami z Brukseli prowokowały od samego początku, widziałem znane lesbijki z szalikami Legii :mur: i teraz pytanie - jeśli "kibole" którzy na co dzień się zwalczają idą razem w Manifestacji, to kto walczył z Policją ??
Następne pytanie - kto pozwolił aby Germańskie degeneractwo uczestniczyło w Polskim Narodowym Marszu Niepodległościowym ! To samo w sobie jest prowokacją, przecież (wracając do "kiboli) na tejże Manifestacji zabrakło Nacjonalistów Serbskich, Węgierskich, Włoskich, Basków, Ukraińców - bo "kibole" wiedzą co to święto Narodowe, wiedzą czym jest Polska i nie w głowie im zapraszanie szumowin z całej Europy. http://wpolityce.pl/wydarzenia/17916-uj ... aczeli-bic

Widziałem jakiś wywiad z Najsztubem bodajże mówiącym jak to świetnie się bawił, podrzucając piłki z "kolorowymi innościami" i jakie to było słodkie, chłopcy z Antify pokojowo Manifestowali...Obrazek
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości

cron