Powtórka z rozrywki, czyli kolejne lata z PO

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-10-12, 09:14:09

junior napisał(a):a kto wypominał że tusku zadłużył Polskę?

A zacytuj no mi tekst o zadłużeniu Polski xD
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-12, 12:38:13

No proszę, czyli PiS zadłużyło Polskę, a mimo wszystko znajdują się osoby w tym kraju, które popierają tę żałosną partię. To trzeba ślepcem być ;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-10-12, 12:43:49

cre[a]tive napisał(a):No proszę, czyli PiS zadłużyło Polskę, a mimo wszystko znajdują się osoby w tym kraju, które popierają tę żałosną partię. To trzeba ślepcem być ;)

"PO osiągnęła rekordowy 52,2% długu publiczny - od 20 lat nikt czegoś takiego nie osiągnął ostatni falą wpadek był 44,2% za rządów SLD (2001-2005), spadał za czasów PIS! (2005-2007) do 15,95%"

Obrazek
"w 3 lata dług publiczny wzrósł o 300 mld zł"

Budujemy wszystko na kredyt - efekty są tragiczne bo takiego zadłużenia nie narobił nawet Gierek, a postawił Polskę w pewnym sensie na nogi.
Do 2014 mieliśmy spłacić ostatnie kredyty "gierkowskie" - peło spowodowało że nie spłacimy ich do 2100 roku !!

Polecam otworzyć oczy -to najzupełniej w świecie nic nie boli ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-12, 16:15:47

Po pierwsze dajesz jakieś cytaty bez podania źródła. Faktycznie wiarygodne i faktycznie da się do tego odnieść.

Po drugie, Ty chcesz zmniejszenia długu publicznego a głosowałeś na partię, która by ten dług pomnożyła bezsensownymi, nikomu niepotrzebnymi rozwiązaniami pod publiczkę, takimi jak opisane w tym temacie: viewtopic.php?f=89&t=16500 ? No rzeczywiście prezentujesz myślenie perspektywiczne. Brawo.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-10-12, 16:49:50

Kopiuj + Wklej i jest źródło ;)
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... aign=wykop

Poza tym ja nigdzie nie napisałem że głos oddałem na PiS, więc proszę mnie nie obrażać idiotycznymi insynuacjami - powtarzam dla mnie liczy się NOP, to że popieram PiS świadczy tylko o tym że ta partia jest najbliżej moich poglądów politycznych - a najbliżej wcale nie oznacza trafienie w sedno.
Poza tym zapewne musieliście chyba pracować w kamieniołomach z kamerami na głowie skoro aż tak boicie się rządów 2-letnich a nie zauważacie 4-letniej degrengolady państwa.
PiS nie zawachał się rozwalić koalicji, nie zawachał się odstrzelić ważne osobowości w Polsce - nie obiecywali, mówili wprost - dlatego tęsknię za tym, bo teraz dookoła obiecywanie - ja sam słyszałem naście obietnic, wraz ze wzrostem inflacji powinna pójść w górę pensja - za PiS-u tak było, za 4-letnich rządów peło ani razu - podwyżki na każdym kroku a pensje w miejscu, mi się to nie podoba dlatego krytyka, widać Wam się podwyżki podobają, no ale skoro zarabiacie po naście tysięcy miesięcznie to się nie dziwię, w końcu to peło jest partią pracodawców, a PiS pracowników.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-12, 17:12:10

dkm1941bismarck - 12 paź 2011 16:49 napisał(a):Poza tym ja nigdzie nie napisałem że głos oddałem na PiS, więc proszę mnie nie obrażać idiotycznymi insynuacjami - powtarzam dla mnie liczy się NOP, to że popieram PiS świadczy tylko o tym że ta partia jest najbliżej moich poglądów politycznych - a najbliżej wcale nie oznacza trafienie w sedno.



Niech Ci będzie. Ale tak zawzięcie bronisz PiSu iż to normalne iż większość osób na tym forum jak widzi Twój nick to widzi logo PiS ;)

dkm1941bismarck - 12 paź 2011 16:49 napisał(a):Poza tym zapewne musieliście chyba pracować w kamieniołomach z kamerami na głowie


O nje! Śledzisz mnie w pracy! ! ! :emo: :emo: :emo:

dkm1941bismarck - 12 paź 2011 16:49 napisał(a):ja sam słyszałem naście obietnic, wraz ze wzrostem inflacji powinna pójść w górę pensja - za PiS-u tak było, za 4-letnich rządów peło ani razu - podwyżki na każdym kroku a pensje w miejscu,


Moja pensja wzrosła i to niejednokrotnie. O ile dobrze pamiętam w ciągu 4 lat rządów PO były 3 podwyżki. Za rządów PiSu nie było ani jednej małej podwyżki i po 6 letnich studiach na najlepszym uniwersytecie w kraju zarabiałam gorzej niż pani na kasie w biedronce tudzież sprzątaczka. PO wreszcie coś ruszyło, co obiecali - to dali. Dla mnie to słowna partia, bo odczuwam to na własnej skórze, gdy co miesiąc na konto wpływa moja pensja.

dkm1941bismarck - 12 paź 2011 16:49 napisał(a):w końcu to peło jest partią pracodawców, a PiS pracowników.


Widzę, że i Ty się naczytałeś głupot, że niby PiS wspiera najbiedniejszych, a PO najbogatszych. Czyżbyś czytał stronnicze media, które wam wmawiają banialuki bez podania żadnych ekonomicznych statystyk?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Margaret » 2011-10-12, 20:32:16

Będzie koalicja z PSL - zadecydował zarząd Platformy Obywatelskiej. Kandydatką na marszałka Sejmu jest Ewa Kopacz. W rządzie zastąpi ją Bartosz Arłukowicz

źródło: rp.pl

To tak by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Nie chciałam wcześniej robić OT, więc skomentuję teraz, przy okazji.
Po prostu wyznawcy PiSu krzyczą najgłośniej i najagresywniej

Jak ja nie lubię generalizowania. Niekoniecznie, właśnie nie wszyscy "wyznawcy PiSu" krzyczą najgłośniej i najagresywniej.
No proszę, czyli PiS zadłużyło Polskę, a mimo wszystko znajdują się osoby w tym kraju, które popierają tę żałosną partię. To trzeba ślepcem być ;)

Co do zadłużenia - odsyłam do postu dkm1941bismarck. A teraz do reszty wypowiedzi - odnoszę wrażenie że komuś zabrakło rzeczowych argumentów.

A tak odbiegając nieco od tematu - strasznie polityczni jesteście. Widzę, że walka polityczna w sejmie przenosi się również między społeczeństwo, tworząc niepotrzebne podziały.
"(...)Uśmiechnięci, wpółobjęci, spróbujemy szukać zgody, choć różnimy się od siebie, jak dwie krople czystej wody.'' - W. Szymborska
Avatar użytkownika
MargaretNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2011-09-19, 16:51:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-12, 21:05:23

Margaret - 12 paź 2011 20:32 napisał(a):Jak ja nie lubię generalizowania. Niekoniecznie, właśnie nie wszyscy "wyznawcy PiSu" krzyczą najgłośniej i najagresywniej.


Masz prawo nie lubić. A ja wyjątkowo często dyskutuję o polityce z różnymi ludźmi i praktycznie każdy kto popiera PiS nie potrafi rozmawiać bez rzucania inwektywami, obrażania od antypolaków, ślepców i idiotów. To są moje obserwacje i o swoich obserwacjach piszę. Poza tym tamta wypowiedź odnosiła się do naszego forum, a tutaj wyznawcy PiS właśnie krzyczą najgłośniej ze wszystkich. A że Ty nie widziałaś? Pobądź na naszym forum dłużej, tudzież poczytaj starsze posty.

Margaret - 12 paź 2011 20:32 napisał(a): A teraz do reszty wypowiedzi - odnoszę wrażenie że komuś zabrakło rzeczowych argumentów.


Najpierw przeczytaj wszystkie nasze ostatnie dyskusje polityczne, a potem wypowiadaj się co do tego komu zabrakło argumentów. Bo aktualnie to przeczytałaś jeden post czy tam kilka i wyciągasz mylne wnioski, co jest śmieszną praktyką.

Gdybyś przeczytała więcej to byś od razu wiedziała, iż moja wypowiedź była ironią i naśladowaniem sposobu dyskusji dkm, który regularnie nazywa wyborców PO ślepcami i każdemu kto ma inne poglądy polityczne każe otworzyć oczy. Był to żart sytuacyjny, stąd też i emotka " ;) ". Dkm może na ten żart się obrazić, może zrozumieć iż nadużywa określenia "ślepiec" tudzież "otwórz oczy" i wziąć sobie to do serca, tudzież może się pośmiać iż ktoś celnie zauważył iż zdarzyło mu się powtórzyć. (jak każdemu z nas czasem i u każdego zapewne do czegoś można się przyczepić).

Jednak nie lubię, gdy ktoś kto nie zna sytuacji i nie rozumie o co chodzi wtrąca swoje trzy grosze pomiędzy wymianą zdań dwóch użytkowników. Reasumując, jak nie wiesz o co chodzi to nie oceniaj pochopnie, bo możesz trafić kulą w płot tak jak teraz.

Margaret - 12 paź 2011 20:32 napisał(a):A tak odbiegając nieco od tematu - strasznie polityczni jesteście.


Może dlatego, że to dział społeczeństwo i polityka?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Powtórka z rozrywki, czyli kolejne lata z PO

Postprzez KenWatanabe » 2011-10-12, 21:51:54

Muszę Wam się wtrącić :P

Wszyscy macie po trochu rację :)
dkm dobrze prawi o gospodarce za rządów PiSu, wcale nie było z nią tak źle w latach kiedy oni rządzili.

Otóż PiS zasadniczo gospodarki się nie tykał i słusznie! Racjonalna polityka budżetowa i nie rozwijanie się na kredyt dało dobre podstawy pod rozwój. Np wzrost gospodarczy podniósł się o blisko 3 pkt procentowe, eksport zwiększył się o około 30%, zagraniczne inwestycje powiększyły się o około 4 miliardy bo mieliśmy sprzyjającą koniunkturę na polski rynek.

To wszystko wynikało bardziej z dobrego okresu niż z dobrego rządzenia. Jedyna zasługa PiSu to obniżenie podatków, bo ustalili nową stawkę dochodowego co się chwali. Można było zrobić więcej.

Ale to, że PiS nie nawalił nie znaczy, że można od razu dybać na Platformę. PiS zrobił mało w dobrym kierunku kiedy można było zrobić więcej, Platforma na szczęście też zrobiła mało, w złym kierunku, kiedy inna partia mogłaby więcej zepsuć :). Bo trzeba pamiętać, że lata 2007-2009 to lata kryzysu! Nie oszukujmy się, to co się dzieje to jest w dużej mierze granie na kredyt, całe to podnoszenie pensji właśnie w dobie inflacji ma się nijak do zdrowej polityki gospodarczej, podobnie jak podnoszenie podatków, ale SLD czy być może nawet PiS skoro niegdyś wiele nie wnieśli mogłoby pójść dalej i jeszcze bardziej zwiększyć wydatki, obciążyć budżet i obywateli.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-10-13, 21:43:29

Polityka polityka polityka xD
Zapraszam na:

Czyżby było coś o czym tvn zapomniało ??
EDIT
http://www.wykop.pl/ramka/906999/falszo ... w-polsce/#
Do tego ponad 700 000 nieważnych głosów :rotfl:
1. Ledwie zakończyły się wybory i PKW zdążyła ogłosić ich wyniki, a już po posiedzeniu starej Rady Ministrów dowiedzieliśmy się, że konieczne jest przedstawienie nowego projektu budżetu na rok 2012.
Ten poprzedni został przyjęty przez ten sam rząd dwa tygodnie temu i przekazany do Sejmu 30 września ba w kampanii rządzący Platforma i PSL zapewniali, że w takim kształcie chcą go uchwalić do końca tego roku.
Co się zmieniło w tej sprawie przez ostatni tydzień? W zasadzie niewiele, Platforma wygrała wybory, chce tworzyć z dotychczasowym koalicjantem nowy rząd (choć wczoraj dowiedzieliśmy się także, że do końca roku rządził będzie ten stary, a nowy powstanie dopiero „pod choinkę”) więc powoli trzeba się zacząć przyznawać, że przed wyborami w sprawie finansów państwa obowiązywała „totalna ściema”.
2. Wiodące media przyjęły tak diametralną zmianę stanowiska rządu Tuska w sprawie budżetu z daleko idącym zrozumieniem, uznając że takie podejście jest oczywiste, bo przecież zmieniły się realia gospodarcze.
Wprawdzie już w czerwcu tego roku projekt budżetu przyjęty po raz pierwszy przez rząd Tuska był kontestowany przez większość ekonomistów ,nawet tych przychylnych rządowi.
Zwracali oni uwagę, że wzrost gospodarczy w 2012 roku, nie wyniesie 4% PKB jak przyjęto w budżecie, a raczej będzie się mieścił w przedziale 2-3% PKB, głównie ze względu na wyraźne spowolnienie gospodarek krajów strefy euro, a w szczególności gospodarki niemieckiej
Oznacza to ich zdaniem ni mniej ni więcej tylko zawyżenie dochodów podatkowych według ostrożnych szacunków o około 20 mld zł. A w projekcie budżetu minister Rostowski przewidywał wzrost wpływów podatkowych aż o 9% w stosunku do roku 2011.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę wpływy podatkowe w latach 2008-2010 to w każdym roku były one mniejsze od tych planowanych choć mieliśmy do czynienia ze wzrostem gospodarczym i wyższą niż planowana inflacją, a nawet podwyżką stawek podatku VAT, to optymizm Rostowskiego w szacowaniu wpływów podatkowych na rok 2012, już wtedy wyglądał wręcz kuriozalnie.
3. Ale tych nierealistycznych wielkości w projekcie budżetu było znacznie więcej. Wskaźnik bezrobocia miał wynieść na koniec grudnia 2012 roku 10%, bo zdaniem Rostowskiego bezrobocie na koniec tego roku będzie wynosiło 10,9%, choć na koniec sierpnia wynosiło 11,6%, a w ostatnim kwartale tego roku będzie już tylko rosło.
Kompletnie nierealistyczne są średnioroczne kursy złotego w stosunku do euro i dolara wynoszące odpowiednio 3,87 zł i 2,85 zł. W sytuacji ucieczki inwestorów zarówno z rynku giełdowego jak i walutowego trudno sobie wręcz wyobrazić osiągnięcie przez złotego takich średnich poziomów kursów.
Konsekwencją tego będzie wyższy poziom tej części długu publicznego, która jest wyrażona w walutach obcych. Dewaluacja złotego o 10% jak to się stało ostatnio, to przyrost wartości tej części długu aż o 20 mld zł, a więc blisko 1,5% PKB, a to z kolei może powodować gwałtowne przekroczenie przez dług publiczny tzw. progów ostrożnościowych czyli 55% PKB i 60% PKB.
Jeżeli dołożymy do tego nierealistyczny poziom deficytu budżetowego (35 mld zł), a w konsekwencji zakładanego długu publicznego, który na koniec 2012 roku ma wynieść 836 mld zł ,podczas gdy już w połowie tego roku wynosił 812 mld zł, a do końca roku prawdopodobnie przekroczy poziom przewidywany przez ministra finansów dopiero za rok., to już wtedy widać było, że rząd Tuska przygotował optymistyczny dokument tylko na wybory.
4. W ciągu najbliższych kilku tygodni dowiemy zapewne, że do Sejmu trafi obszerna autopoprawka budżetowa i ten nowy projekt zaboli nas wszystkich bardzo mocno, a znając Platformę, tych mniej zamożnych zaboli najmocniej.
Już pierwsze dni po wyborach pokazują więc, że kłamanie w kampanii wyborczej popłaca, kłamstwem można wygrać wybory, a zaraz po ich rozstrzygnięciu z rozbrajającą oświadczyć, że zmieniły się okoliczności więc i zmiana decyzji jest usprawiedliwiona. Sprzyjające media dadzą w tej sprawie osłonę medialną i po sprawie.

http://niezalezna.pl/17525-juz-2-dni-po ... owy-budzet
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-16, 01:17:22

Skomentuję to tak samo, jak to zrobiłam u kolegi, który to wrzucił na tablicy FB: "o mój boże".
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości