Powtórka z rozrywki, czyli kolejne lata z PO

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Powtórka z rozrywki, czyli kolejne lata z PO

Postprzez KenWatanabe » 2011-10-09, 21:14:56

Obrazek

Tak prezentują się wstępne wyniki wyborów.
Jakie macie odczucia? Zadowolenie czy irytacja? Co z Palikotem? Jak będą się prezentowały koalicja i opozycja?

Edit:
Obrazek

Muszę to wrzucić mimo wszystko, bo jak się okazuje to, że wyniki nie są ostateczne nie pozostaje bez znaczenia. Wielu zna specyfikę Homo Homini ale trzeba przyznać, że we frekwencję trafili znacznie dokładniej (celowali w 46%, OBOP w 65%, a wyszło 47%) więc ich szacunkowe wyniki mogą się okazać słuszne. To pozwala nam przypuszczać, że przewaga PO jednak nieco zmaleje przy ostatecznym wyniku.
Ostatnio edytowano 2011-10-09, 21:54:20 przez KenWatanabe, łącznie edytowano 1 raz
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-09, 21:16:16

Zadowolenie. Bałam się, iż wygra PiS. Skoro nie wygrał to moja głowa jest nieco spokojniejsza.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-10-09, 21:39:54

Ogólnie zadowolenie. Inna partia niż PO i PiS nie miała szansy wygrać. Jakby wygrał PiS to byłoby ciężko, wygrało PO więc jest ok, choć nie idealnie :]

Ciesze się z 3 miejsca RPP, zaskoczony jestem z 5 miejsca SLD!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Powtórka z rozrywki, czyli kolejne lata z PO

Postprzez KenWatanabe » 2011-10-09, 22:00:24

Dla mnie wyniki są frapujące. Właściwie czekam tylko na ostateczne, bo obecne pasują na styk, a te dziesiętne części mogą wiele zmienić. Wszystko wyjaśni się jutro :)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-10-10, 08:33:21

Gdyby nie wybuch wulkanu, Kaczyński wygrałby wybory!
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-10-10, 15:03:48

Euro się skończy, inwestycje też a wraz z nim to całe śmiechu warte peło - taką mam gorącą nadzieję :super:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-10-10, 15:34:23

POLITYKA napisał(a):Według PKW, po przeliczeniu głosów z 99,5 proc. obwodów, PO prowadzi z 39,19 proc. poparcia. W Sejmie znajdą się jeszcze cztery ugrupowania: PiS (29,88 proc.), Ruch Palikota z 10,01 proc., PSL z 8,36 proc. i SLD (8,25 proc.). Frekwencja wyniosła 48,87 proc.

Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/analizy/152 ... z1aNvAOiCQ


Mandaty sejm:
Obrazek

(senat:)
Obrazek

Wyniki już niemal ostateczne :)
Jak widać PO i PSL mają razem 234 posłów.

A taki mój krótki komentarz...
Właściwie nie poczułem ani ulgi ani rozczarowania. Cieszę się, że nie wygrał PiS i zarazem jest mi przykro, że wygrała PO, zabawne bo gdyby było na odwrót czułbym niemal to samo. Żałuję tylko, że Korwin nie zdobył chociaż 4-5% bo to by pokazało, że nowe wybory są zasadne, a wydaje mi się, że gdyby nie PKW udałoby się im dostać do sejmu, bo doszedłby im mój głos i myślę,że nie tylko :).

Zadowolony jestem ze słabego wyniku SLD, obecność PSLu oczywiście poczytuję za słabość polaków, nie wiem po co ta partia w ogóle jeszcze istnieje, to jakaś groteska. A Palikot? Widzę, że odebrał głównie głosy SLD i to mnie cieszy. Może ciągłe awantury nie będą najprzyjemniejszym udziałem kolejnych 4 lat ale jego partia jest przynajmniej bezpieczna jeśli chodzi o poglądy na gospodarkę, a to najważniejsze.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Margaret » 2011-10-10, 16:58:53

Ja niestety prawa wyborczego jeszcze nie mam, nie czuję więc też skrajnych emocji, że przegrał, czy wygrał mój faworyt. A przegrał. No ale cóż. Wyniki mnie nie zdziwiły, taki mniej więcej finał obstawiałam. Jestem nieco zaskoczona tak wysokim wynikiem RP; szczerzę mówiąc nie trawię lidera.
"(...)Uśmiechnięci, wpółobjęci, spróbujemy szukać zgody, choć różnimy się od siebie, jak dwie krople czystej wody.'' - W. Szymborska
Avatar użytkownika
MargaretNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2011-09-19, 16:51:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez junior » 2011-10-11, 09:05:52

dkm1941bismarck napisał(a):Euro się skończy, inwestycje też a wraz z nim to całe śmiechu warte peło - taką mam gorącą nadzieję :super:
nie liczyłbym na to, Polacy mi wszystko wolą tuska w owczej skórze niż, ukrytą opcję węgierską spod znaku papryki i salami która nawet najbardziej znanej części hymnu narodowego nie umie odśpiewać, walczy z własnym ogonem i robi przekręty na lewo i prawo (odsyłam do informacji prasowych jak to ludzie powiązani z zakamuflowanymi opcjami węgierskimi zarabiali dzięki długom szpitali w które te zostały wpędzone przez nieudolne rządy tej partii... btw. czemu teraz nikt im tego nie wypomina?)
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-10-11, 11:09:35

junior napisał(a):
dkm1941bismarck napisał(a):Euro się skończy, inwestycje też a wraz z nim to całe śmiechu warte peło - taką mam gorącą nadzieję :super:
nie liczyłbym na to, Polacy mi wszystko wolą tuska w owczej skórze niż, ukrytą opcję węgierską spod znaku papryki i salami która nawet najbardziej znanej części hymnu narodowego nie umie odśpiewać, walczy z własnym ogonem i robi przekręty na lewo i prawo (odsyłam do informacji prasowych jak to ludzie powiązani z zakamuflowanymi opcjami węgierskimi zarabiali dzięki długom szpitali w które te zostały wpędzone przez nieudolne rządy tej partii... btw. czemu teraz nikt im tego nie wypomina?)

Widzę że żyjemy w innych krajach - polecam otworzyć oczy i przestać pluć jadem bo to ponoć była domena PiS-u.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-10-11, 11:39:26

nie no to co przytoczyłem to złożone wypowiedzi prezesa Pisu... Szpitale, wyszły przy okazji projektu PO oddłużającego szpitale kiedy to bardzo protestowali posłowie pissu i związana z nimi oraz byłym prezydentem Greenhouse Capital Management SA która w dość ciekawy sposób skupowała długi szpitali a potem doprowadzała je do jeszcze większych tarapatów (czyżby kura znosząca złote jajka była blisko ucieczki?) polecam Ci otworzyć oczy jak prezes robi Cie w ptaszka http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/i ... rezydencka wiadomo, że nic nie jest kolorowe ale niestety tak zwani obrońcy narodu okazują się krwiopijcami:P co prawda swoją wiedzę opieram wyłącznie na artykułach prasowych ale było ich naprawdę sporo
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Powtórka z rozrywki, czyli kolejne lata z PO

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-10-11, 12:56:33

Wypowiedzi...zapewne jesteś gorliwym wyznawcą peło, a że przypominam iż od 2007 roku władza była w ich rękach powinniśmy się skupić na tym aby solidnie rozliczyć 4-letnie rządy i widać że coś z tym Narodem jest nie tak - miała być 2-ga Irlandia i faktycznie jest bo bankructwo coraz bliżej, do tego ceny paliw, cukru m.in., VAT no i polityka antyrodzinna - to wszystko powinno dać do myślenia - niestety koalicja peło-iti-gazeta wybiórcza-polsat-TVP-radio zet-rmf fm osiągnęła idealnie cel - zakrzywianie rzeczywistości, no i stado zmanipulowane pokornie oddało głosy...
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Surykatka » 2011-10-11, 13:32:59

Mało kto na tym forum jest zwolennikiem PO, za to chyba znaczna część jest przeciwnikami PiS-u. Myślę, że mogę się do tej grupy zaliczyć, cena cukru mi zwisa, spisków nigdzie nie widzę. Za to jak po raz tysiąc któryś słyszę o Smoleńsku to myślę sobie "Dajcie już tym ludziom spokój" i wyłączam telewizor.
Avatar użytkownika
SurykatkaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 2011-10-04, 17:04:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Alano27 » 2011-10-11, 13:34:45

Ciekawe jak tym razem będzie , czy Palikot wejdzie w koalicję z PO , jak uważacie są na to szanse czy z PO utworzy koalicję z PSL ?
Kiedy pada deszcz kocham spacery bo nie widać moich łez ....
Żyje z dnia na dzień i dobrze jest :p
Avatar użytkownika
Alano27None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-10-10, 22:52:39
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-11, 16:52:46

Surykatka - 11 paź 2011 13:32 napisał(a):Mało kto na tym forum jest zwolennikiem PO, za to chyba znaczna część jest przeciwnikami PiS-u.



Skąd taki pomysł, iż nikt na tym forum nie popiera PO? Po prostu wyznawcy PiSu krzyczą najgłośniej i najagresywniej, a mi się osobiście nie chce zniżać do rozmów z ludźmi, którzy nazywają mnie antypolakiem.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Powtórka z rozrywki, czyli kolejne lata z PO

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-10-11, 17:29:37

cre[a]tive napisał(a):Po prostu wyznawcy PiSu krzyczą najgłośniej i najagresywniej, a mi się osobiście nie chce zniżać do rozmów z ludźmi, którzy nazywają mnie antypolakiem.

Marto ależ skąd (bo pewnie pijesz do mua) - antypolskie jest otwarte poparcie dla peło, bez spojrzenia na fakty - poparcie bo media pokazują...pisałem że pracuję a Spółce Skarbu Państwa i widzę co się dzieje...nigdy nie byłem ani nie będę członkiem PiS-u bo poza NOP-em nie ma partii do której mam co najmniej 90% zaufania ;)
Poza tym od kiedy peło powstało mam alergię na ten skrót - a forum wydaje mi się jest od tego aby wyrażać swoje poglądy i jeśli ktoś się poczuł urażony to przepraszam. :angel2:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Powtórka z rozrywki, czyli kolejne lata z PO

Postprzez KenWatanabe » 2011-10-11, 22:21:07

Alano27 napisał(a):Ciekawe jak tym razem będzie , czy Palikot wejdzie w koalicję z PO , jak uważacie są na to szanse czy z PO utworzy koalicję z PSL ?

Palikota nie ciśnie za bardzo w stronę koalicji. Dla PO ta koalicja też się nie kalkuluje zważywszy na fakt, że mają PSL pod ręką i jako tako się z nimi dogadują. Dlatego nie sądzę by mimo wszystko, poza aferami itd RPP odegrał jakąś rolę w kolejnych latach.

dkm1941bismarck napisał(a):antypolskie jest otwarte poparcie dla peło

Antypolskie jest odbieranie komuś praw do głosowania w zgodzie z jego autonomiczną wolą. To, że ktoś głosuje na Pe Ło, Pe i eS, czy eS eL De to jego suwerenna decyzja. Różnie rozumiemy dobro tego kraju ale pewne jest, że dopóki ktoś robi to co w jego mniemaniu pokrywa się z racją stanu to nie można go nazwać antypolskim. Każdy z nas tak samo wierzy, że robi dobrze dla Polski.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-10-11, 22:26:41

hm, dkm1941bismarck problem w tym, że sam patrzysz na fakty przez gęsty filtr, większość obecnych długów polski to:
a. obsługa długu zagranicznego, na którego spłacenie kasę pożarło pc (część obecnego pisu)
b. wydatki z których obecnie trudno zrezygnować, na które nas nie stać zarządzone przez pis
c. w niewielkim stopniu błędy słońca peru...

nie wspominam już o kosztach zmian w spółkach skarbu państwa po przejęciu rządu przez pis (często na ludzi zupełnie niekompetentnych) podniesienie odpraw i ucieczkę tuż po przegranych wyborach (fakt faktem że część honorowo wywaliło słońce peru)
wspomniane już szpitale, na których oddłużanie idą teraz miliony...
tak właśnie by oddać sprawiedliwość wyglądają długi zrobione rzekomo przez platformę...

a straty w gospodarce spowodowane żałobami na pokaz to ju w ogóle
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-10-12, 08:02:04

junior napisał(a):większość obecnych długów polski to:
:przestraszony:
A gdzie ja o tym napisałem.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-10-12, 08:10:26

a kto wypominał że tusku zadłużył Polskę?
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości