Kandydat na posła rozdaje torebki szczęścia

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Kandydat na posła rozdaje torebki szczęścia

Postprzez Kentaki » 2011-09-03, 12:24:45

Cześć,

zdaję sobie sprawę, że informacje na temat regionalnej polityki mogą Was specjalnie nie interesować, ale chętnie poznam Waszą opinię na temat praktyk stosowanych przez przyszłych polskich polityków, żeby tylko się "przepchnąć". Napieralski rozdawał poprzednio jabłka i jogurty. Teraz kandydat z regionu koszalińskiego będzie rozdawał nasiona koniczyny, bo ponoć ma to przynieść szczęście. Artykuł znajdziecie tutaj.

Nie uważacie, że poziom polskiej polityki spadł poniżej jakiejkolwiek krytyki?
"Reklama to próba oddzielenie człowieka od jego pieniędzy".
Koszalin - serwis informacyjny Koszalin
Avatar użytkownika
KentakiNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2011-04-11, 12:11:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-03, 12:30:28

Proponowałbym zastosować metodę Pana Zagłoby z "Potopu" - wszystkim kandydatom do Sejmu i Senatu porozdawałbym siemię lniane, bo od oleju z tej rośliny dowcip rośnie, fantazja i co najważniejsze politycy za kołnierz nie wylewają więc siemię poniesione przez alkohol uderzy do głowy, w taki sposób uwolnimy się od głupoty Napieralskich, tusków i innych watażków ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kandydat na posła rozdaje torebki szczęścia

Postprzez unter » 2011-09-03, 13:37:33

Kentaki napisał(a): Nie uważacie, że poziom polskiej polityki spadł poniżej jakiejkolwiek krytyki?

A był kiedykolwiek i gdziekolwiek na świecie powyżej?
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-09-05, 09:18:22

Nic nikomu nie szkodzą te gratisy i nie są one w żaden sposób kontrowersyjne. Wg. mnie nie ma co się na to oburzać :)
Chcą w jakikolwiek sposób się reklamować i promować swoją osobę, chcą zaistnieć w głowach/wspominaniach ludzi i dlatego do takiego czegoś się posuwają.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2011-09-07, 22:38:21

dkm1941bismarck - 03 wrz 2011 12:30 napisał(a): w taki sposób uwolnimy się od głupoty Napieralskich, tusków i innych watażków ;)


I kaczyńskich.

-


Co do tematu - pomysł trzeba przyznać oryginalny. Lecz wydaje mi się obraźliwy dla mieszkańców danego regionu. Bowiem jeśli polityk zakłada, iż ludzie zagłosują na niego, bo dał im torebkę nasion, to oznacza iż bardzo nisko postrzega potencjalnych wyborców. Reasumując, czas pokaże, jednak ja stawiam na to, iż owy pan od koniczyny się bardzo przeliczył.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez mila1982 » 2011-09-09, 12:29:34

Kampanie wyborcze prowadzone są w taki sposób aby dotrzeć do ciemnych mas. Nie głosowałem i nie będą głosował, przez to że politycy próbują mnie kupić jakimś jabłkiem czy innym chłamem.

Żal i żenada ....
Epitafia - uwiecznij pamięć o Twoim Bliskim ...
Avatar użytkownika
mila1982None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2011-03-06, 13:16:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kentaki » 2011-09-26, 23:12:13

Dzięki, że podjęliście temat. Działania tego człowieka cały czas obserwuję. Widzę, że media także ogólnopolskie "przedrukowały" informację dalej. Nikt go nie znał, teraz region się z niego śmieje, ale nazwisko większość zna. Oby przy urnach komuś nie przyszło do głowy, że sprezentowana koniczynka jest dobrym powodem do zakreślenia pozycji na karcie wyborczej.
"Reklama to próba oddzielenie człowieka od jego pieniędzy".
Koszalin - serwis informacyjny Koszalin
Avatar użytkownika
KentakiNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2011-04-11, 12:11:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-09-30, 23:58:42

Ja uważam tegoroczną kampanię za nudną jak flaki z olejem...
A co do gadżetów: każdy Komitet Wyborczy takie wypuszcza, a nierzadko robią to sami kandydaci. Ale cóż, jest to element kampanii.
cre[a]tive - 2011-09-07, 22:38 napisał(a):Lecz wydaje mi się obraźliwy dla mieszkańców danego regionu. Bowiem jeśli polityk zakłada, iż ludzie zagłosują na niego, bo dał im torebkę nasion, to oznacza iż bardzo nisko postrzega potencjalnych wyborców.

Marta, nie taki jest sens rozdawania gadżetów, przecież wiadomo, że ktoś nie zagłosuje, bo dostał od kandydata cukierek-krówkę ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-10-01, 11:55:47

jak to nie! ja zagłosowałbym na gościa jak by dał mi krówkę a tak wpychają mi tony papieru, a co ja z nimi zrobię?, Nie mam kominka, ani pieca do ogrzewania wody...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Margaret » 2011-10-01, 13:00:54

Kampania to kampania. Rządzi się swoimi prawami. Ja jestem zdania, że osoby, które nie mają nic do zaprezentowania swoją osobą, swoimi osiągnięciami, wiedzą etc. posuwają się do właśnie takich "tanich'' chwytów. Ładny uśmiech, sweet fotka, tu cukierek, tam długopis.. Ludzie są różni, kandydaci starają się trafiać do jak największych grup wyborców. I to dziwić nie powinno. Po to mamy rozum, by z dóbr, które dają nam w gratisie korzystać, aczkolwiek na wyborach zakreślać to nazwisko, którego poglądy, program wyborczy nam odpowiadają.
"(...)Uśmiechnięci, wpółobjęci, spróbujemy szukać zgody, choć różnimy się od siebie, jak dwie krople czystej wody.'' - W. Szymborska
Avatar użytkownika
MargaretNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2011-09-19, 16:51:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-10-02, 00:29:13

Co jak co, ale najwięcej dają jednak ulotki i spotkania z wyborcami. Z tymi ulotkami brzmi dziwnie? Bynajmniej. Jak do tego jest dobre zdjęcie na ulotce, to zachęca to do jej przejrzenia. Jak wyborca chociaż przejrzy, to może to go zainteresować. Metoda marchewki i kija.

Spotkania z wyborcami - temat-rzeka. Nic tak nie dowartościowuje ludzi jak to, że z przyszłym, być-może, posłem porozmawiają sobie face2face. Nic tak nie przekona go do oddania głosu, jak bezpośrednia rozmowa. A jak się da jeszcze do tego na koniec gadżet typu lizak, cukierek, długopis, itp. to efekt jest 2x większy i istnieje duża szansa na to, że wyborca odda na takiego kandydata głos.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-02, 00:57:14

hitman1986 - 30 wrz 2011 23:58 napisał(a):Marta, nie taki jest sens rozdawania gadżetów, przecież wiadomo, że ktoś nie zagłosuje, bo dostał od kandydata cukierek-krówkę ;)


OK, a jaki w takim razie?


junior - 01 paź 2011 11:55 napisał(a):jak to nie! ja zagłosowałbym na gościa jak by dał mi krówkę a tak wpychają mi tony papieru, a co ja z nimi zrobię?, Nie mam kominka, ani pieca do ogrzewania wody...


Otóż to! Też bym wolała krówkę niż fundowanie mi dwóch gratisowych rund do śmietnika z tą całą makulaturą ze skrzynki!
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-10-02, 02:12:12

cre[a]tive - 2011-10-02, 00:57 napisał(a):OK, a jaki w takim razie?

Psychologicznie ma to wywołać efekt poczucia chęci odwdzięczenia się. Dostajesz coś za darmo => podświadomie starasz się również dać coś w zamian darczyńcy. Poza tym taki czyn utrwala w Twojej pamięci osobę, która sprezentowała Ci taką krówkę - zanim ją zjesz musisz ją rozpakować, a na opakowaniu widnieje imię i nazwisko kandydata.

Te dwa aspekty dają szansę, że wyborca odda głos na darczyńcę Kowalskiego, a nie na Nowaka.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-02, 02:18:47

hitman1986 - 02 paź 2011 02:12 napisał(a):Te dwa aspekty dają szansę, że wyborca odda głos na darczyńcę



Otóż to. Czyli miałam rację, pisząc iż:
jeśli polityk zakłada, iż ludzie zagłosują na niego, bo dał im torebkę nasion, to oznacza iż bardzo nisko postrzega potencjalnych wyborców.


To było po prostu wybiegnięcie w przyszłość i podanie od razu efektu. Bowiem na właśnie taki efekt (oddanie głosu) liczy kandydat rozdający gadżety, jak to sam napisałeś. Wiadomo, iż to wszystko nie działa tak bezpośrednio, lecz jest to gra na podświadomości, emocjach i ludzkich podstawowych odruchach.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 280 gości

cron