Sytuacja pod Pałacem Prezydenckim

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Sytuacja pod Pałacem Prezydenckim

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-13, 17:44:05

Sytuacja pod Pałacem Prezydenckim jest coraz ciekawsza. Wszystko zaczęło się ponownie rozpędzać wraz ze zbliżającymi się obchodami rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Media światowe pisząc o Polsce w tychże dniach, komentowały jak to polskie społeczeństwo jest podzielone. I faktycznie jest - są ci, którzy mają dość już słuchania o Smoleńsku i dość wykorzystywania tej katastrofy do gierek politycznych oraz ci, którzy wciąż szukają winnych i dopatrują się ich choćby w obecnie urzędujacym premierze.

Aktualnie pod Pałacem pojawiła się niewielka grupa, uwaga, z krzyżem, która to deklaruje pozostanie tam tak długo, aż winni katastrofy nie podadzą się do dymisji.

Obrazek


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... caid=1c1f1


Jak zapatrujecie się na sytuację pod Pałacem?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-13, 18:18:51

Dla PiSu - planowany 'Pomnik Światła', który ma zostać zbudowany przed Pałacem Prezydenckim to mało.
Oprócz niego, chcą jeszcze jednego pomnika, poświęconego specjalnie prezydentowi i jego żonie.
W takim razie to byłby już trzeci pomnik w Warszawie poświęcony ofiarom tej katastrofy (jeśli powstanie pomnik światła).

I tutaj moje pytanie - jak bardzo trzeba zabudować Warszawę pomnikami jednej katastrofy, by pewni ludzie wreszcie dali spokój?






Link do artykułu na stronie Newsweeka - http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... 9D,75249,1
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Jacek i Agatka » 2011-04-13, 20:10:31

Zapatrujemy się tak, że niepotrzebnie rozdmuchujemy tą cała akcję kilku, kilkudziesięciu, set czy nawet tysięcy oszołomów... niepotrzebnie nawet tu na forum, o co zresztą im chodzi. Jednak każdy kij ma dwa końce.. i każdy może mieć swoje racje. Zatem jest mi to obojętne nie stoję po żadnej stronie tej groteskowej już barykady
Mnie się przy tym odbija i przechodzę obojętnie dalej... po prostu nic więcej - polityka i politycy wykorzystujący naiwnych ludzi o słabych umysłach.
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-04-13, 20:25:01

ta i jeszcze wmawiają, że nie masz empatii jeżeli nie chcesz nazwać wszystkiego imieniem leszka
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Jacek i Agatka » 2011-04-13, 20:42:16

Miałem kota o imieniu Leszek ale zdechł...
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sytuacja pod Pałacem Prezydenckim

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-13, 22:00:22

Media, media i jeszcze raz MEDIA - tendencyjne, zakłamane i nieobiektywne, gdyby garstka tych dewiantów religijnych, wymachująca krzyżem w każdą możliwą stronę została zostawiona sama sobie BEZ kamer i dziennikarzy, nikt by na nich nie zwrócił uwagi i pewnie rozeszli by się po paru godzinach do domu, a tak mamy w akcji hufce pana waltera i kolejny temat do "wałkowania" i poniżania opozycji :dobani:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-04-13, 23:01:03

opozycji w tym kraju nie trzeba poniżać, oni to robią sami i niestety już sięgnęli dna
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-14, 00:14:05

junior napisał(a):opozycji w tym kraju nie trzeba poniżać, oni to robią sami i niestety już sięgnęli dna

Dowiedziałbyś się o tym gdyby nie "wolne" media ?? Nie sądzę - to część politycznej gry !
Gdy PiS wygrało wybory, właściciel ITI zapowiedział że zmieniają taktykę - zamiast koalicji, będą krytykować opozycję, szkoda że po wygraniu wyborów przez po to się nie zmieniło - nie sugeruję iż wizerunek PiS zawdzięcza tvn-owi, sugeruję iż media robią co chcą i w rękach władzy teoretycznie ukażą prawdę jako fałsz - taka jest obecna Polska i szkoda że ludzie dają się tak łatwo otumaniać.

PS swoją drogą - jak sięgnę wstecz pamięcią...za komuny Polacy zbiorowo manifestowali swoją religijność, słynne "cyrki" ze stawianiem krzyży i kościołów, pytanie co się zmieniło przez ostatnie 20 lat, że nagle z bastionu religijności staliśmy się propagatorami Polski wolnej od krzyży...odpowiedź chyba jest jedna - NIE BYŁO PSEUDO WOLNYCH MEDIÓW, kreujących kogo chcą i jak chcą, dyktujących Nam jak mamy żyć i jak się ubierać ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-04-14, 00:23:19

już mi się rzygać chce słuchając o wyczynach małego jarka i spółki w radiowej trójce i paru pajaców którzy ciągle chcą pomnika kaczki najlepiej takiego co zastąpi "taki tam pomniczek, który obecnie stoi pod pałacem", co niby ten prezydent takiego zrobił?
skłócił ze wszystkimi sąsiadami, poleciał na wycieczkę która była sprzeczna z całym kanonem dyplomacji przez co zginęło 96 osób, dał się manipulować tej gruzińskiej łajzie i ośmieszył Polskę i takiemu chcą pomnik stawiać?
Albo nadawanie, albo próby nadania wszystkiemu dosłownie imienia zimnego Leszka :emo: :dobani:
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-04-14, 00:31:44

Naprawdę nawet tutaj musimy o tym rozmawiać ? ...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez evil » 2011-04-14, 01:28:33

dkm1941bismarck - jeśli serio nie głosujesz tak jak masz to w gifie to dziwię, że masz jeszcze czelność wyrażać swoje niezadowolenie wobec obecnego aparatu władzy.

Sorry, że tak nie na temat ale musiałam - jak coś to wydzielcie, nie usuwajcie bo jestem ciekawa odpowiedzi usera.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-14, 06:59:55

Zawsze mnie zastanawia, że fani PiSu zwalają wszystko na media. A skąd Ty dkm1941bismarck niby wiesz jakie media ogląda junior? Albo czy w ogóle posiada TV w domu? Nie wiesz tego, ale mimo wszystko jesteś święcie przekonany, nie wiadomo tylko skąd, że jest omamiony tendencyjnymi mediami.

Jak rozumiem gazeta Newsweek też jest postronna wg Ciebie, a członek PiS, który twierdził, że potrzebują kolejnego pomnika, bo dwa to dla nich za mało kłamał? Tudzież jego odpowiedzi zostały zmanipulowane? :oczami:

Co do sprawy pomników - to nie media to rozdmuchały, tylko członek partii PiS sam i dobrowolnie udzielił wywiadu Newsweekowi.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-14, 09:28:01

Taaa naturalnie cre[a]tive - wiem co myślą wszyscy, jeszcze o tym nie wiesz ? :przestraszony:

Media kreują kogo chcą i jak chcą i tego nikt nie zaneguje, przypomnieć choćby "wpadki" Lech Kaczyńskiego i medialne wyśmiewanie z tego - jakoś o błędach ortograficznych obecnego "prezydenta" mało było, co więcej obecny prezydent z "konkurencyjnego" ugrupowania politycznego jest ukazywany jako czysta persona nieskalana wpadkami - cre[a]tive pewnie napisze że się czepiam i że to żaden potwierdzony dowód, ale dla mnie wizerunek PiS-u byłby zgoła odmienny gdyby nie "wolne" media i pokazywanie palcem - NASI są naj, cała reszta ośmielająca się podnieść "rękę" na władzę jest na "świeczniku", powtórzę się - obecny model władzy doskonale poznałem po wydarzeniach wokół kibiców pewnego Warszawskiego klubu i choćby z racji tego że pracuję w zakładzie, gdzie polityka jest nr 1 i nie sposób znaleźć tam ludzi bez nadania politycznego - jak pielęgniarki pod pałacem w 2007 roku manifestowały to tvn szalał na live, jak w tym roku pielęgniarki zrobiły głodówkę, to wszystko umarło bo nie było zainteresowania, podobnie jak w przypadku górników, energetyków i innych przedstawicieli "pracy" - to media kreują ludzi i dobrze ma ten, co ma je w "kieszeni".

Co do pomników - sytuacja jest anormalna, bo np jakoś nikt nie widzi paranoi jak na Polskich drogach jest pełno krzyży, bo ludzie stawiają gdzie im się podoba jak jakiś wariat się zabije, nie widzi też kapliczek przy domach - brak ustawy regulującej samowolne stawianie np krzyży, to wina nie po - to wina całego systemu od 1989 roku lecz jakoś pomimo tego że każdy piętnuje tą "krzyżową samowolkę" nikt z tym nic nie chce robić, zwłaszcza ludzie wierzący i w tym widać obłudę tejże wiary ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-04-14, 09:47:56

skoro nie oglądasz tvn, to skąd wiesz, że nie nabijają się z Komorowskiego? jego wpadkę z Japonią wałkowali 2 tygodnie bez przerwy, a to że przerwał to prezes pis swoim popisem z obiatem to już chyba nie winna mediów
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-14, 10:19:02

junior napisał(a):skoro nie oglądasz tvn, to skąd wiesz, że nie nabijają się z Komorowskiego? jego wpadkę z Japonią wałkowali 2 tygodnie bez przerwy, a to że przerwał to prezes pis swoim popisem z obiatem to już chyba nie winna mediów

Żeby wiedzieć co się dzieje muszę oglądać tvn ? :przestraszony:
Są np www :ok:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-04-14, 14:00:18

może czytasz nie te strony, w tvn kpili z Komorowskiego równo, więc z tego wynika, że również dajesz sobą manipulować czytając strony które nie krytykują Komorowskiego i uważasz, że robią tak wszyscy
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-04-14, 23:42:00

PiS jest doprawdy żałosny z mojego punktu widzenia. Zamiast zając się krytykowaniem rządów PO za oczywiste błędy, które w moich oczach i myślę, że sporej części polaków też, kompletnie dyskredytują tę partię; jak np ich mieszanie w finansach, reformy emerytalne, manipulacje podatkami (i nagłaśniać to, nawet przesadzonymi hasłami typu "Złodzieje"), to oni się wzięli za katastrofę Smoleńską, czyli sprawę w której mało kto podziela ich zdanie (a niech by nawet je mieli, wolność przekonań jest, ale nie katastrofę trzeba forsować). Mogliby przy tym chwalić się swoją polityką w tym zakresie (gospodarki) która choć przeciętna to na tle POwskiej wprost błyszczy.

Choć same szopki mnie nie dziwią. Naród niepojętny to i przekaz musi być odpowiedni jeśli chce się zdobyć jego poparcie. Wychodzi na to, że w wyporach pewnie oddam głos na JKM :) i UPR :), oni co prawda też mi nie odpowiadają bo są mało racjonalni i głos pewnie się zmarnuje ale na wybory iść trzeba. Żadna z obecnych w parlamencie partii nie powinna rządzić tym krajem.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości

cron