Schlesien, Śluńsk czy Śląsk ??

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Schlesien, Śluńsk czy Śląsk ??

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-04, 21:17:44

Temat pewnie każdy już zna, stąd bardzo jestem ciekaw Waszego zdania, bo moje jest ostre jak brzytwa stąd powstrzymam się póki co od komentarzy, w tejże wojnie politycznej - swoją drogą zaintrygowały mnie 2 cytaty:
śląskość jest pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem zakamuflowanej opcji niemieckiej

Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

zaintrygowały bo jak ma się 1-szy cytat do znieważania, chyba że umówimy się iż porównanie kogokolwiek w Naszym Kraju do Naszego zachodniego sąsiada to obelga i potwarz, bo jeśli nie to zastanawiam się czy nazwa POLSKA to już tylko puste opakowanie, gdzie mówienie prawdy, której nikt nie chce to zbrodnia i znieważenie ??
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-04-04, 22:28:22

Sprawa dość newralgiczna - zależy czy rozmawia się ze Ślązakiem, czy nie. Znam jednego który jest wręcz fanatykiem Śląska.

Mój stosunek do Śląska - niby chcą autonomii, ale wg. mnie nic im to nie da, ponieważ sami sobie nie poradzą. Śląsk to w końcu nie kraina mlekiem i miodem płynąca.
Ale na pewno nie można ich i nikogo innego obrażać. Dla jednych bycie niemcem, żydem, włochem, czy amerykaninem to obraza, dla innych nie. Nie wolno też generalizować.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-04, 22:49:07

BlueMan napisał(a):Ale na pewno nie można ich i nikogo innego obrażać. Dla jednych bycie niemcem, żydem, włochem, czy amerykaninem to obraza, dla innych nie. Nie wolno też generalizować.

Popieram w 99%, bo 1% to pan gorzelik, który jest zakałą w sumie to sam już nie wiem jaki, bo Polakiem nie jest on na pewno. Nic do Śląska, ani mieszkańców nie mam lecz to co wyprawia ta separatystyczna "instytucja" RAŚ, przechodzi ludzkie pojęcie.
Jak w 11 listopada ulicami Wrocławia przeszła manifestacja NOP to media nazwały ją: nazistowską, rasistowską, faszystowską (Polak - Nacjonalista faszystą, czyli Polak popierający ideologię eliminacji Nacji Polskiej, taka interpretacja możliwa TYLKO w Polsce) - to jest powtórzę możliwe TYLKO w tym chorym Kraju, bo jak wielce nieszanowny pan gorzelik opluwa NAM, POLAKOM twarz to NIKT nic nie robi, jak RAŚ robi manifestacje nawołujące do pełnej autonomii dla Śląska czyli praktycznie nawołujące do oderwania się od Najjaśniejszej to nikt tego nie zauważa !!! To jest chore i bardzo się cieszę że Kaczyński, którego jak pisałem wcześniej nie popierałem - powiedział słowa, które wywołały tą burzę, bo nie jest normalnym że publicznie negujemy zapis w Kodeksie Karnym:
Art. 127.
§ 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Art. 128.
§ 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (...).
- pan gorzelik i jego RAŚ powinien zostać wydalony z tego Kraju za przestępstwo wobec niego, wystarczy spojrzeć na Stadion Śląski, zbudowany nie za pieniądze pana gorzelika i jego separatystów.

Krótko po Wersalu w 1919 roku Brytyjski premier David Lloyd George powiedział iż "danie Polsce Śląska, to jak danie małpie zegarka", 80 lat później pan gorzelik dokończył iż "małpa zegarek zepsuła" - jakże ma się to do słów Kaczyńskiego, który nazwał Nacjonalistów Śląskich jako zakamuflowaną opcję niemiecką ?? Taką że słowa Kaczyńskiego w żaden sposób nie obrażają Polaków - Ślązaków, słowa zaś pana gorzelika zasługują na potępienie i Sąd, zaś działanie RAŚ podlega pod Sąd z prostego powodu - narusza Kodeks Karny (wyżej zacytowany) - każdy człowiek MYŚLĄCY przemyśli FAKTY, szkoda że w Polskim społeczeństwie jest ich tak niewielu...
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-04-06, 02:14:46

na razie dodam dość sarkastycznie ;)
Obrazek
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-04-14, 18:47:34

http://www.polityka.pl/kraj/wywiady/151 ... dium=email
Prof. M. Szczepański o ww sytuacji i ogólnie o Śląsku. Jak dla mnie głos rozsądku w tym wszystkim.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Schlesien, Śluńsk czy Śląsk ??

Postprzez KenWatanabe » 2011-04-15, 00:13:31

Codino napisał(a):http://www.polityka.pl/kraj/wywiady/151 ... dium=email
Prof. M. Szczepański o ww sytuacji i ogólnie o Śląsku. Jak dla mnie głos rozsądku w tym wszystkim.


Potwierdzam, bardzo dobry wywiad.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 228 gości

cron