Zakupy Kaczyńskiego

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Zakupy Kaczyńskiego

Postprzez night_rider » 2011-03-29, 14:44:47

Dziwię się, że nie ma tutaj takiego wątku.
Co myślicie o tej całej sytuacji ?
Bez wątpienia akcja PR. Tylko czy przyniesie pozytywne efekty ?

Wg mnie cały (bądź co bądź) dobry pomysł z hapeningiem został zupełnie zniwelowany przez zachowanie polityków PiS. Głupie tłumaczenie o tym, że tamten sklep był najbliżej ich siedziby było strzałem w kolano. Przecież łatwo to sprawdzić. Okazuje się, że nie musieli jechać aż 8 kilometrów bo sklep osiedlowy, którego ponoć tak pragnęli znaleźć jest oddalony o jakieś 100 metrów.
Nie można także pominąć zawartości koszyka. Po co mu tyle cukru? Na wojnę się szykuje? Może otwiera cukiernie?
Nie...po prostu chciał mieć jak najwyższy rachunek. "Ludzie narzekają na ceny cukru to i ja kupię i też ponarzekam...co z tego, że nie słodzę herbaty"

Tekst o Biedronce i o jej klientach był swoistym apogeum. Nie wiem co chciał nim uzyskać. Na pewno zrobił promocje tej sieci, która bardzo szybko zrobiła "koszyk kaczyńskiego", który był blisko 25 zł tańszy niż ten co kupił w ponoć najbliższym sklepie. Prawdą jest to, że jakość produktów proponowanych przez biedronkę nie jest wcale niska. Ich niska cena nie wypływa z jej jakości ale z tego, że firmy nie wydają na marketing tych produktów. Na półkach możemy znaleźć produkty przodujących marek jednak na każdym jest napis "wyprodukowano dla biedronka". Produkty są identyczne jak ich odpowiedniki w innych sklepach. Różnią się jedynie nazwą.

Ciekawym krokiem jest także dość ostra wypowiedź polityków PiS o Adamie Małyszu. Wydaje się jakby w ogóle nie myśleli o przyszłości. Mówią źle o Małyszu podczas gdy cała Polska go kocha, a on kończy spektakularną karierę.

Jak dla mnie ta akcja pokazała jak nie powinno się robić polityki i pr.
Nie wiem jakie jest wasze zdanie...?
Co do cen w sklepach...jeśli można kupić pewne rzeczy o 20 zł taniej to po co kupować drożej?
Poza tym ja nie mam większego problemu z ceną cukru. Prawie nie słodzę i kg cukru starcza mi na ponad miesiąc także nie bardzo wiem czym tu się podniecać. Proponuję ograniczyć, a może spadnie ryzyko cukrzycy :P
Avatar użytkownika
night_riderNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2010-12-22, 15:18:40
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy Kaczyńskiego

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-29, 17:37:14

night_rider napisał(a):Głupie tłumaczenie o tym, że tamten sklep był najbliżej ich siedziby było strzałem w kolano. Przecież łatwo to sprawdzić. Okazuje się, że nie musieli jechać aż 8 kilometrów bo sklep osiedlowy, którego ponoć tak pragnęli znaleźć jest oddalony o jakieś 100 metrów.

Jak dla mnie to tego typu dywagacje nie mają wiele wspólnego z PRem. Cały ten pomysł był skierowany do pewnej grupy ludzi których mało obchodzi czy był to najbliższy sklep. Sprawdzanie tego nie leży w gestii grupy ludzi którą był zainteresowany pomysłodawca. A nawet, mimo iż jest to tak łatwe to wątpię by komukolwiek chciało się to sprawdzać, chyba tylko tym którzy szukają dziur w tym planie co zresztą potwierdza, że na pierwszy rzut oka nie miało to żadnego znaczenia dla odbiorców pomysłu.

night_rider napisał(a):Nie można także pominąć zawartości koszyka. Po co mu tyle cukru? Na wojnę się szykuje? Może otwiera cukiernie?
Nie...po prostu chciał mieć jak najwyższy rachunek. "Ludzie narzekają na ceny cukru to i ja kupię i też ponarzekam...co z tego, że nie słodzę herbaty"

To też nie ma tak na prawdę wielkiego znaczenia. Zamysłem takiego kroku był zapewne sam fakt zakupów, ludzi nie interesuje co on tam wrzucił. Rozpatrywanie czy te zakupy mu się udały i czy mógł zrobić inne i taniej nie mają wiele wspólnego z PRem. Grupa zainteresowana utwierdziła się tylko w przekonaniu, że prezes nie jest obojętny na ich "krzywdę", a tego typu rozważanie są jedynie domeną twardej opozycji PiSu która jak wspomniałem musi szukać dziury w całym. Nie ma to jednak większego, obiektywnego znaczenia.

night_rider napisał(a):Nie wiem co chciał nim uzyskać. Na pewno zrobił promocje tej sieci, która bardzo szybko zrobiła "koszyk kaczyńskiego", który był blisko 25 zł tańszy niż ten co kupił w ponoć najbliższym sklepie.

Z tym się zgodzę. Ewidentnie czas który biedronka uzyskała na antenie z pewnością przysporzy jej popularności i w jakimś stopniu, czasowo wpłynie na markę. Jednak co do samego "koszyka Kaczyńskiego", to z tego co mi wiadomo jest tylko internetowym memem, zwykłą przeróbką z którą sama sieć nie ma nic wspólnego. To też nie ma jednak większego znaczenia, bo jak widzimy szybko zostało podłapane i zaistniało nawet jako prawdziwa informacja. A jak wiemy z zasad propagandy, nie ma znaczenia czy coś jest prawdą czy nie, ważne, że ludzie w to wierzą, i to też niewątpliwie wpłynie pozytywnie na sprzedaż w biedronkach.

A z resztą, z rzeczy o których napisałeś to się jak najbardziej zgodzę.
night_rider napisał(a):Tekst o Biedronce i o jej klientach był swoistym apogeum.

Ewidentnie to co powiedział po wyjściu ze sklepu było PRowym błędem. Po pierwsze jak zauważyłeś i pewnie społeczeństwo też zdaje sobie z tego sprawę, nie jest to prawda, a po drugie jeśli chcemy pozyskać elektorat to nie powinniśmy go obrażać nawet jeśli mamy rację.

night_rider napisał(a):Ciekawym krokiem jest także dość ostra wypowiedź polityków PiS o Adamie Małyszu.

Właśnie, jak najbardziej. Myślę, że wielu niezdecydowanych negatywnie zareaguje na reakcję Kaczyńskiego odnośnie Małysza. Wydaje mi się też, że sam Jarosław zdaje sobie z tego sprawę, że taka reakcja nie przysporzy mu popularności w dobie apogeum Małyszomani. Odniósł się do tego emocjonalnie i to było błędem, choć PiSowcy należą raczej do takiego typu wyborców który mocno obstaje przy swoim wyborze, a na taki twardy elektorat tego typu wpadki nie działają.

Ogólnie zgodzę się z tym, że Kaczyński zaliczył ostatnio dwie wpadki marketingowe, z tym, że ta pierwsza odnosi się bardziej do jego słów niż samego zabiegu i w ostatecznym rachunku wpłynie pozytywnie na PiS. A co do Małysza, to ja osobiście popieram to co powiedział.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-02, 00:05:08

night_rider - 29 mar 2011 14:44 napisał(a):"koszyk kaczyńskiego", który był blisko 25 zł tańszy niż ten co kupił w ponoć najbliższym sklepie.


Słynny koszyk kaczyńskiego, z którego wszyscy śmieli się na facebooku tudzież innych portalach był żartem, pisząc jaśniej - fotomontażem. Ot powód do pośmiania się i zrobienia jaj.


night_rider - 29 mar 2011 14:44 napisał(a):Wg mnie cały (bądź co bądź) dobry pomysł z hapeningiem został zupełnie zniwelowany przez zachowanie polityków PiS.


Jaki happening? Przecież Jarek po prostu po raz pierwszy poszedł bez mamy na zakupy:)))))

night_rider - 29 mar 2011 14:44 napisał(a):Tekst o Biedronce i o jej klientach był swoistym apogeum.


Delikatnie powiedziane. Wydarzenie "Kupuję w Biedronce, jestem biedny" po niecałych 18 godzinach od wypowiedzi Pana Jarka miało trzy tysiące członków na facebooku. Po niecałych 18 h... Niestety w tajemniczy sposób wydarzenie zniknęło z portalu, aczkolwiek internauci nie pozostali bierni i założyli nowe, praktycznie takie samo w nazwie, zmieniając jedynie biedny na ubogi. Liczba użytkowników ogromna, znacznie przekraczająca wcześniejsze statystki.

night_rider - 29 mar 2011 14:44 napisał(a):Ciekawym krokiem jest także dość ostra wypowiedź polityków PiS o Adamie Małyszu. Wydaje się jakby w ogóle nie myśleli o przyszłości. Mówią źle o Małyszu podczas gdy cała Polska go kocha, a on kończy spektakularną karierę.


Co masz na myśli? Poproszę o cytaty i źródła.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez tar123 » 2011-04-14, 13:22:54

Takie zakupy to fajna forma happeningu politycznego. Zawsze ciekawsza niż kilkugodzinna paplanina. Oczywiście, że można patrzeć krytycznie - zgadzać się na taką lub inną formułę, ale sądząc po sondażach, to nawet jeżeli nie pomogło to na pewno nie zaszkodziło.
I też to także oznaka tego, że Kaczyński już się nieco po tragedii otrząsnął.
Ciekawe spojrzenie prezentuje [ciach] w **** - Jarosław Kaczyński wyrusza na zakupy Rze
Kod: Zaznacz cały
[color=#FF0000]link - ciach[/color]
.

Zakupy to może nie nowa sprawa, ale blogowanie tak. Szefowie partii mimo wszystko mizernie byli obecni w sieci, a coś takiego jednak przybliża. Niedługo ponoć ma się Komorowski pojawić na Twitterze. Ciekawe czy osobiście?
Avatar użytkownika
tar123None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2010-12-15, 11:04:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-04-14, 17:31:55

Lojalnie uprzedzam, że kolejne reklamy szeptane tygodnika, którego nazwę właśnie usunąłem, będą karane banem.
Jeśli wydawca tygodnika chce się zareklamować na forum, wystarczy że wykupi u nas reklamę, która będzie widoczna po lewej stronie forum.

Dziękuję.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-04-14, 19:00:44

A ja poproszę o link lub treść(jeśli podawanie linków jest zabronione) artykułu z Uważam Rze, który usunąłeś. Chciałem przeczytać, ewentualnie włączyć się w dyskusje.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-04-14, 20:58:15

Podawanie linków nie jest zabronione - niemile widziany jest marketing szeptany. Jeśli nagle pojawia Ci się kilka osób nowych, które mają po kilka postów na koncie i piszą o tym, co wyczytały w Uważam Rze, albo jaki to jest fajny tygodnik, to jest to już wg mnie reklama.
A jak wiadomo, od reklamowania jest albo dział Webbazar, albo dział "Sponsorzy" po lewej stronie.

Jeśli chcesz poznać adres do linku, poproś usera który go wkleił - ja ten link usunąłem i nie zapisałem go...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy Kaczyńskiego

Postprzez tar123 » 2011-04-15, 17:25:10

Nie sądziłem, że tak to będzie odebrane. Przepraszam.
W sumie szkoda.
Avatar użytkownika
tar123None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2010-12-15, 11:04:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy Kaczyńskiego

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-16, 02:40:57

tar123 napisał(a):Nie sądziłem, że tak to będzie odebrane. Przepraszam.
W sumie szkoda.



Odebrane zostało całkiem naturalnie. Garstka nowych userów pisze posty na tym forum jedynie o pewnej gazecie. Ciężko zareagować na to inaczej.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-04-16, 12:28:50

Jaruzelski pokazał jaki nie powinien być prezydent, Kwaśniewski pokazał jaki powinien być prezydent, Wałęsa pokazał, że każdy może być prezydentem, Kaczyński udowodnił, że nie każdy...
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez hitman1986 » 2011-04-16, 18:24:03

Pozwolisz Blue, że sobie pożyczę te słowa... :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-04-17, 00:41:42

to jest ten idealny prezydent?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-04-17, 11:09:42

Codino - 2011-04-17, 00:41 napisał(a):to jest ten idealny prezydent?

Idealny nie, bardzo dobry tak.
Każdemu zdarzają się wpadki, i borubarowi Kaczyńskiemu, i bulowi Komorowskiemu, i pijanemu Kwaśniewskiemu tak samo...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-04-17, 19:32:41

Każdemu zdarzają się wpadki, ale czym innym jest przejęzyczenie, a czym innym takie zachowanie. Albo np. ułaskawienie kumpla z afery starachowickiej, co przeszło bez większego echa, a na pewno nie takiego jak słynny "borubar", czy siatka z biedronki. To efekt wpływu mediów i zidiocenia społeczeństwa.

Kaczyński i Kwaśniewski inaczej rozumieli swój urząd(co zresztą jest efektem naszego dziwnego, hybrydowego systemu konstytucyjnego), ale jeden był często atakowany za bzdury, a drugiemu uchodziły płazem poważne kompromitacje. I dlatego nigdy bym nie powiedział, że Kwaśniewski pokazał "jaki powinien być prezydent". Nie, miał dobry PR, umiał się obchodzić z mediami, sprawiał wrażenie ugodowego(o jego konfliktach z premierami jakoś szybko się zapomniało ludziom), ale pokazał się również jako karierowicz, koleś i człowiek, któremu brakuje szacunku do poważnego problemu zbrodni stalinowskiej. To nie jest to samo co błędy ortograficzne w książce kondolencyjnej!
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 230 gości

cron