Wątpliwości co do ofiar

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Wątpliwości co do ofiar

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-16, 15:33:20

- Mam wątpliwości co do przyczyny śmierci Przemysława Gosiewskiego. Tak jak w przypadku innych ofiar katastrofy 10 kwietnia nie dysponujemy zdjęciami z sekcji zwłok. Z tego powodu, być może, należałoby doprowadzić do ekshumacji wszystkich 96 ofiar katastrofy smoleńskiej - powiedział w "Kontrwywiadzie" RMF FM mecenas Rafał Rogalski, pełnomocnik kilku rodzin ofiar.

Wczoraj RMF FM poinformowało, że w przypadku co najmniej kilku ofiar katastrofy smoleńskiej prokuratorzy mają podejrzenie, że nie zgadzają się próbki DNA pochowanych szczątków. To może oznaczać, że w konkretnych grobach leżą części ciał różnych osób. Zdaniem RMF FM taka wątpliwość ma też dotyczyć ciała Lecha Kaczyńskiego.

Rogalski przyznał, że wciąż nie ma pewności czy na Wawelu spoczywają ciała Marii i Lecha Kaczyńskich. - Od pół roku sprawa jest tak naprawdę wyjaśniana. Bardzo szczegółowo analizowane są materiały, także te materiały, które przyszły z prokuratury rosyjskiej. Natomiast tej pewności wciąż nie ma - powiedział.
Domniemane nieprawidłowości związane z sekcją i pochówkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego były sygnalizowane już w lipcu 2010 roku. Wniosek został jednak oddalony. W międzyczasie zgromadzono również inny materiał dowodowy.

– Jest teraz analizowany przez wojskowych prokuratorów jak i pełnomocników Jarosława Kaczyńskiego, przeze mnie oraz mec. Piotra Pszczółkowskiego – powiedział Wirtualnej Polsce mec. Rafał Rogalski. Wyjaśnia, że wątpliwości pełnomocników nie zostały jeszcze rozwiane.

Jak tłumaczył w RMF FM główną przyczyną wątpliwości w tej sprawie jest brak zdjęć ofiar katastrofy z sekcji zwłok. - Prokuratura dysponuje jedynie zdjęciami, które zostały zrobione przed sekcją zwłok. Te fotografie bardzo dużo mówią i one stwarzają wiele wątpliwości. Niestety nie mamy zdjęć samej sekcji zwłok prezydenta i to powoduje bardzo poważne zamieszanie - uważa Rogalski.

Pełnomocnik rodzin ofiar powiedział także, że złożył wniosek o ekshumację Przemysława Gosiewskiego, gdyż ma wątpliwości co do tego czy na pewno to, co zostało wskazane w ekspertyzach sądowo-lekarskich po przeprowadzeniu sekcji jest wiarygodne.

Przyznał także, że ma wątpliwości co do przyczyny śmierci Gosiewskiego. - Wydawałoby się, że sprawa jest bardzo przejrzysta i przyczyny śmierci są określone i jasne, natomiast wcale to tak nie wygląda, Wciąż brakuje zdjęć z samej sekcji zwłok i trudno jest zweryfikować czy to, co jest napisane przez patomorfologów rosyjskich jest zgodne z rzeczywistością - wyjaśniał Rogalski.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=1b6df

Praktycznie nie ma tygodnia żeby z powodu Smoleńska nie było jakiegoś artykułu.
Ja tego nie ogarniam - rozwalił się samolot z 96 najważniejszymi ludźmi w dużym kraju Europejskim, a wychodzi na to że to nie Europa, ale Afryka lub niestabilny region polityczny.
Mam gdzieś teorie spiskowe, medialną papkę i inne brednie, jednakże nie lepiej by było rzeczywiście sprawdzić te teorie pojawiające się od samego początku czy rzeczywiście w trumnach znajdują się osoby, które powinny się tam znajdować ??
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-12-16, 22:17:27

dkm1941bismarck - 2010-12-16, 14:33 napisał(a):- Mam wątpliwości co do przyczyny śmierci Przemysława Gosiewskiego. Tak jak w przypadku innych ofiar katastrofy 10 kwietnia nie dysponujemy zdjęciami z sekcji zwłok. Z tego powodu, być może, należałoby doprowadzić do ekshumacji wszystkich 96 ofiar katastrofy smoleńskiej - powiedział w "Kontrwywiadzie" RMF FM mecenas Rafał Rogalski, pełnomocnik kilku rodzin ofiar.

To jest głupie, niedorzeczne, bezsensu i jeszcze raz głupie! "wątpliwości co do śmierci" - czyli chcą udowodnić, że tuż przed śmiercią nagle w samolocie zaczęli się dusić, strzelać i dźgać nożami? I upadek na ziemię lecącego 100-200 km/h samolotu wcale nie spowodował śmierci?
dramat i patologia
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-16, 22:22:33

Wcześniej były info (o czym mowa w tekście) że są wątpliwości czy faktycznie w trumnach są ciała np Gosiewskiego - zamiast pisać powinni sprawdzić po przyjeździe ze Smoleńska trumny, a jak nie to niech to jak najszybciej zrobią to nie sprzyja niczemu
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-12-16, 22:26:46

No i co im to da, że sprawdzą?

Wiadomo, że raczej za wiele Gosiewskiego w trumnie nie ma.
Trumny są raczej symbolem śmierci, a czy ważne, że akurat w tej okrutnej katastrofie się to trochę "wymieszało"?
Chcą na siłę robić zamieszanie ciągle w sprawie smoleńskiej katastrofy.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-16, 22:31:10

BlueMan napisał(a):No i co im to da, że sprawdzą?

Wiadomo, że raczej za wiele Gosiewskiego w trumnie nie ma.

Właśnie - jak wiele ? Nie byłem za pochówkiem wiemy kogo na Wawelu, ale tym bardziej nie jestem za tym żeby jakiś przypadek tam "leżał".
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-12-17, 01:33:38

dkm1941bismarck - 2010-12-16, 21:31 napisał(a):Nie byłem za pochówkiem wiemy kogo na Wawelu, ale tym bardziej nie jestem za tym żeby jakiś przypadek tam "leżał".

A jakie tak naprawdę ma to znaczenie, czy na Wawelu leży palec Kaczyńskiego czy udziec Gosiewskiego? Żadne. To jest tak naprawdę idealna sytuacja ku temu, aby wciąż podgrzewać atmosferę w okół tej katastrofy. I tylko o to chodzi tym rodzinom i ich adwokatowi, aby sprawa smoleńska nie zniknęła z pierwszych stron gazet. Bo wtedy, wg nich, wyszło by na to, że rzeczywiście to była nieszczęśliwa katastrofa, a nie zamach, spisek, itp. A przecież to jest, wg nich, wierutne kłamstwo.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2011-01-03, 23:28:58

Ale zobaczcie jak brat ś.p. Pana K. nagle zaprzestał mowy o konieczności ekshumacji zwłok ś.p. prezydenta.
Może dlatego ze gdyby się okazało ze to nie ś.p. prezydent tam leży lud już na pewno nie dopuściłby do pochówku na Wawelu.
No cóż jak dla mnie to tylko pokazuje idiotyzm tego kraju. Bo robi się koło tego szopkę medialną. Najpierw teorie spiskowe, później afera o reklamę na hotelu naprzeciw Wawelu a terasz spór o to0 kto leży na Wawelu.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 242 gości

cron