Listopadowe wybory samorządowe

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Na kandydatów jakiej partii będziesz głosować?

Ankieta wygasła 2010-11-20, 20:06:32

Prawo i Sprawiedliwość
2
14%
Platforma Obywatelska
5
36%
Sojusz Lewicy Demokratycznej
4
29%
Prawica Rzeczpospolitej
0
Brak głosów
Wolność i Praworządność
0
Brak głosów
Unia Polityki Realnej
2
14%
Partia Demokratyczna
0
Brak głosów
Polskie Stronnictwo Ludowe
0
Brak głosów
Polska Plus
0
Brak głosów
Liga Polskich Rodzin
0
Brak głosów
Libertas Polska
0
Brak głosów
Samoobrona RP
0
Brak głosów
Stronnictwo Demokratyczne
0
Brak głosów
Polska Partia Pracy
0
Brak głosów
Lokalne Stowarzyszenia
1
7%
 
Liczba głosów : 14

Listopadowe wybory samorządowe

Postprzez BlueMan » 2010-10-08, 20:06:32

Wybory już tuż tuż :)

Może wypowiecie się na kogo będziecie głosować i dlaczego?
Podyskutujmy o tym.

Dodatkowo stworzyłem anonimową ankietę ;]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez junior » 2010-10-08, 20:42:47

ja raczej na kogoś z platformy, za dużego wyboru nie ma :/ jedno gówno za wyjątkiem pis bo to jak siedzieć w szambie
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-10-08, 23:06:32

Ja zagłosuję na Hannę Gronkiewicz-Waltz, chyba najlepsza Prezydent Warszawy od bardzo dawna. Dzięki niej Warszawa ogromnie się rozbudowała. Ale głosuję na nią jako na osobę, a nie na przedstawiciela partii. Nawet gdyby teraz przeszła do PiSu to też bym na nią oddał głos.

A co do partii - ostatnio populizm Platformy przechodzi wszelkie pojęcia i ktoś to dobrze ujął: gdyby Samoobrona i LPR jeszcze istniały, to PO razem z nimi mogłaby stworzyć koalicję. Z ZChN-owcem Niesiołowskim na czele tej spuścizny
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-10-08, 23:24:16

Ja zagłosuję na SLD. Akurat mam znajomego w Sosnowcu.

Ale ogólnie i tak uważam, że PO ostatnio bardzo źle rządzi. Nagle jakieś ustawy antydopalaczowe, ta sprawa z podatkiem, itp, itd. Straciło w moich oczach.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2010-10-08, 23:33:04

Ja konsekwentnie na PO. Z całego syfu jedyna sensowna opcja - nie mówię, że ani idealna ani dobra, jednak lepiej się prezentuje w moich oczach niż reszta.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Partyzant » 2010-10-09, 00:57:09

Lepiej się prezentuje w waszych oczach, bo lepiej się prezentuje w telewizji :oczami:

Ja będę głosował na Ruch Autonomii Śląska.

PartyzantNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2010-08-03, 01:04:06
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-10-09, 09:46:39

Partyzant - 09 paź 2010 00:57 napisał(a):Lepiej się prezentuje w waszych oczach, bo lepiej się prezentuje w telewizji :oczami:


Pochopny wniosek kolego. Ostatnio rzadko włączam mój LCD, tylko w nocy, więc nie wiem, jak oni się tam prezentują, bo ich nie widuję.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Leśny » 2010-10-09, 10:19:28

Nie wiem co wy widzicie w tej plat[fus]formie

LeśnyNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 126
Dołączył(a): 2010-10-01, 16:35:12
Lokalizacja: Łapy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-10-09, 11:32:20

Leśny - 2010-10-09, 10:19 napisał(a):Nie wiem co wy widzicie w tej plat[fus]formie

Za młody jesteś, aby zrozumieć sens polityki, więc nie odpowiem Ci na to pytanie...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Partyzant » 2010-10-09, 11:52:48

hitman1986 napisał(a):
Leśny - 2010-10-09, 10:19 napisał(a):Nie wiem co wy widzicie w tej plat[fus]formie

Za młody jesteś, aby zrozumieć sens polityki, więc nie odpowiem Ci na to pytanie...


Ja mam jednak nadzieję, że zaszczycisz mnie i kolegę odpowiedzą.

Platforma Obywatelska to partia bezprogramowa, partia populistyczna, nastawiona na wizerunek a nie na debatę. Społeczeństwo polskie daje się łapać na telewizyjny wybór między PiSem a PO.

PartyzantNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2010-08-03, 01:04:06
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez ittak » 2010-10-09, 13:07:41

PIS dał już PO-PIS. Ja obu partiom dziękuję. Tym razem spróbuję z SLD, a jako że jestem z Warszawy będę głosował na Olejniczaka, bo on właśnie kandyduje z listy SLD. Podoba mi się jego kampania i aktywność w internecie. Byłem ostatnio na jego stronie zmienimywarszawe.pl i zaznaczyłem na mapie miasta nowy obiekt. Brakowało mi akurat, jakiegoś domu kultury w okolicy, ale ludzie dają też bardziej oryginalne pomysły - jak np. plaża;)
Avatar użytkownika
ittakNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2007-12-09, 10:45:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Listopadowe wybory samorządowe

Postprzez KenWatanabe » 2010-10-09, 17:08:19

Partyzant napisał(a):Ja będę głosował na Ruch Autonomii Śląska.

Chcecie autonomii? :P Ja myślę, że to miało sens w IIRP gdzie dzięki zdominowaniu gospodarki przez fabryki i wydobycie Śląsk mógł sobie samemu radzić lepiej. A teraz, zamknęlibyście się tylko we własnym ubóstwie.

Ja będę głosował na UPR :) bo Platforma ma w Warszawie kandydatów których nie za bardzo lubię. Choć w parlamentarnych rzecz jasna PO ;)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-10-09, 19:29:03

KenWatanabe - 2010-10-09, 17:08 napisał(a):Ja będę głosował na UPR

Czyli na Korwina w wyborach na Prezydenta Warszawy, tak ?
Partyzant - 2010-10-09, 11:52 napisał(a):Ja mam jednak nadzieję, że zaszczycisz mnie i kolegę odpowiedzą.

Ciebie zaszczycę, kolegi raczej z racji jego bardzo młodego wieku, w politykę jeszcze nie mieszajmy...

Co ja widzę w Platformie? Obecnie już niewiele. Podpisuję się pod słowami Kutza, który powiedział, że Platforma to taka dupowata stara ciotka. Obecnie więcej w niej PRu (chociażby w sprawie dopalaczy), niż programu. Cenię ją za to, że przeprowadziła Polskę przez kryzys w stanie bardzo zadowalającym na tle innych państw, cenię ją za to, że będą zniżki 50% na przejazdy dla studentów, cenię ją za bardzo dobrą politykę zagraniczną. Cała reszta (podwyżka podatków, dług publiczny, przytakiwanie kościołowi, itp.) bardzo mnie, jako socliberała, od niej odpycha.

Ale ponownie zwracam uwagę: głosuję na osobę HG-W, a nie na członka partii PO.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-10-09, 20:45:21

hitman1986 - 2010-10-09, 19:29 napisał(a):Cenię ją za to, że przeprowadziła Polskę przez kryzys w stanie bardzo zadowalającym na tle innych państw

Tylko, że inne państwa działały, a my ciągle powiększaliśmy dziurę budżetową.
hitman1986 - 2010-10-09, 19:29 napisał(a):cenię ją za bardzo dobrą politykę zagraniczną

Kontrakt na dostarczanie gazu rosyjskiego - faktycznie super sprawa :) nawet UE się tym zainteresowała.

hitman1986 - 2010-10-09, 19:29 napisał(a):Ale ponownie zwracam uwagę: głosuję na osobę HG-W, a nie na członka partii PO.

Na tym powinny polegać wybory samorządowe - na głosowaniu na osobę, a nie partię. Niestety, ale w większości przypadków ludzie nie znają ludzi ze swojego regionu, więc głosują na kogokolwiek ze swojej ulubionej partii :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez hitman1986 » 2010-10-09, 20:58:44

BlueMan - 2010-10-09, 20:45 napisał(a):Tylko, że inne państwa działały, a my ciągle powiększaliśmy dziurę budżetową.

Fakt, lepiej by było, gdybyśmy skończyli jak Litwa albo Grecja...
BlueMan - 2010-10-09, 20:45 napisał(a):Kontrakt na dostarczanie gazu rosyjskiego - faktycznie super sprawa :) nawet UE się tym zainteresowała.

Pomijam tą kwestię, bo to jedna z niechlubnych dla Platformy...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Listopadowe wybory samorządowe

Postprzez KenWatanabe » 2010-10-09, 21:51:25

hitman1986 napisał(a):Czyli na Korwina w wyborach na Prezydenta Warszawy, tak ?

Jeśli będzie kandydatem to naturalnie.

Myślę, że to co prezentuje na arenie politycznej to rzecz raczej na pokaz niż do realnego zastosowania. Nawet gdyby faktycznie chciał pozmieniać prawo w zasadniczych kwestiach to są przecież organy które by go przyhamowały. Ale przynajmniej pewien jestem, że by działał, starał się coś zrobić, zorganizować, ulepszyć, a nie jak inni nie robić nic albo krytykować bez podania alternatywy. Poza tym uważam, że jest to polityk niedoceniony, nie dano mu do tej pory, a działa już b.długo, szansy na jakimś ważniejszym stanowisku, a jest to człowiek inteligentny, kreatywny, prawdziwy organizator wg mnie idealna osoba na średni szczebel rządzenia.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-10-09, 22:06:42

KenWatanabe, mam całkiem inne zdanie.

To homofob, który nie akceptuje odmienności. To osoba dyskryminująca innych, chociażby jego poglądy w sprawie prawa głosu kobiet, czy też tego, do czego są "stworzone". To utopijny lider swojego utopijnego państwa - on pozostawiłby państwowe tylko wojsko i policję, co oczywiście jest niezgodne z Konstytucją. JKM to niepoprawny prowokator, którego poglądy nie spotykają się z poparciem szerszego elektoratu. Jego poglądy i światopogląd jest tak kuriozalny, że aż nie do wprowadzenia.

Takie jest moje prywatne zdanie o nim :)
Sądzę, że i tak nie wygra, co więcej, mogę się z Tobą założyć o 100 BLMów xD że nie uzyska więcej niż 7% poparcia w wyborach na Prezydenta Warszawy :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez makoomba » 2010-10-09, 22:45:16

I znowu dzieje się to czego bardzo nie lubie czyli przenoszenie sympatii i antypatii z gruntu parlamentarnego na lokalny. Nie głosuje się na konkretne osoby tylko na przedstawiciela partii, mimo ze w radach wielu miast politycy z 'zwaśnionych' ugrupowań doskonale potrafią wspólpracować ze sobą a nawet tworzyć koalicje.

Ja głosuje na lokalnych kandydatów których znam często nawet osobiście.
hitman1986 - 09 paź 2010 19:29 napisał(a):Cenię ją za to, że przeprowadziła Polskę przez kryzys w stanie bardzo zadowalającym na tle innych państw
Jakbysmy zebrali 30 przypadkowych ludzi i stworzylibysmy z nich rzad to itak byśmy sprostali temu zadaniu. Rząd nie pomagał w przejściu kryzysu, jego rola ogranczała się do zbytniego nie przeszkadzania.
hitman1986 - 09 paź 2010 19:29 napisał(a):cenię ją za to, że będą zniżki 50% na przejazdy dla studentów

W 2008 roku PO była przeciwna ustawie przywracającej zniżki, czemu nagle przed wyborami sobie o studentach przypomnieli ?
Leśny - 09 paź 2010 10:19 napisał(a):Nie wiem co wy widzicie w tej plat[fus]formie
Pustkę i dno tak jak i w pozostałych partiach.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Listopadowe wybory samorządowe

Postprzez KenWatanabe » 2010-10-09, 23:09:29

hitman1986 napisał(a):Sądzę, że i tak nie wygra, co więcej, mogę się z Tobą założyć o 100 BLMów xD że nie uzyska więcej niż 7% poparcia w wyborach na Prezydenta Warszawy :)

Ok przyjmuję xD

UPR jest taką trochę libertariańską partią więc musi mieć takie poglądy, a nie inne. Ale tak szczerze to jakie szanse ma wprowadzić swoje postulaty w życie choćby w Warszawie? A jednak będzie do tego dążył i na pewno nie osiądzie na stołku bez jakiejkolwiek inicjatywy. Mnie też nie odpowiada program tej partii ale po części się z nim zgadzam, może przynajmniej nie będzie tych parad równości :P. I te mądrzejsze inicjatywy mają szanse się urzeczywistnić, a mało jest takich partii które podejmą ryzyko utraty elektoratu. UPR nie ma natomiast nic do stracenia w tym względzie xD
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-10-09, 23:20:12

KenWatanabe - 2010-10-09, 23:09 napisał(a):Ok przyjmuję xD

Już czekam na przelew xD zaspamujesz mi PW :P
KenWatanabe - 2010-10-09, 23:09 napisał(a):mało jest takich partii które podejmą ryzyko utraty elektoratu. UPR nie ma natomiast nic do stracenia w tym względzie

hehe, no w sprawie tej kwestii nie sposób się nie zgodzić xD
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 436 gości

cron