alkohol na plaży (na wodzie)

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

alkohol na plaży (na wodzie)

Postprzez kosmowski.be » 2010-07-24, 22:39:25

Jakie macie poglady na temat spozywania alkoholu (bycia pod wplywem alkoholu) na plazy, w okolicach jezior czy innych zbiornikow wodnych?
czy powinno to byc konstytucyjnie zakazane?

95 osób (dane sprzed ponad tygodnia) to bilans wakacji 2010. ile z tych utoniec spowodowanych bylo alkoholem? podejrzewam ze polowa (lekka reka. jak nie lepiej).
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-24, 22:57:00

Akurat w tym wypadku nie mam nic przeciwko piciu alkoholu w dużych ilościach.
O ile:
1. nie przeszkadza to innym plażowiczom
2. płynie się samemu w łódce, aby w razie wypadku nie spowodować innym krzywdy.

A tak to - będąc pijanym sam sobie szkodzisz wchodząc do wody. Możesz się utopić tylko ty, innej osobie nie zaszkodzisz (zakładając, że nie pociągniesz ją na dno). Zaszkodzić możesz jedynie rodzinie i znajomym którym będzie szkoda straty bliskiej osoby.
Co innego jak się wsiada po pijanemu za kierownice - możesz zabić siebie i innych uczestników ruchu drogowego, czy pieszych na chodniku.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez hitman1986 » 2010-07-24, 23:11:18

Ja uwielbiam wypić sobie 2 browarki leżąc na plaży - sama przyjemność :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-07-24, 23:26:10

a Wy osobiscie weszlibyscie po kilku kieliszkach (2-3 piwach) do wody? jak wiadomo, w sloncu alkohol lapie szybciej (tu tolerancja zalezy od danego organizmu ale zazwyczaj szybciej sie mozna upic). ja po jednym piwie kapal bym sie gdzies na brzegu. napewno lodka bym juz nie wyplywal na glebsze wody. tak z czystego dystansu to przypadkowych sytuacji
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-07-25, 00:03:44

Widzisz Mateusz, kwestia w tym, że jak ktoś już sobie wypije więcej, powiedzmy te 4 piwka, to zdrowy rozsądek schodzi na drugi plan, a na pierwszy chęć zabawy. I wówczas się myśli, bo przecież wcale się tak nie upiłem, jestem w miarę trzeźwy, przepłynę się kawałek, czuję się ok, nic mi nie będzie.
Nigdy na plaży nie byłam pod wpływem alko. Trochę śmieszne, że zakładasz ten temat właśnie teraz. Dwa tygodnie temu mój znajomy utonął ( nie jakiś tam szczególnie bliski, ale jednak.. ) . Studiował w Gdańsku, miał 21 lat. Nikt nie mówi, że był po alko, lecz balowali na plaży z grupą znajomych, więc nie trudno się domyślić, że zapewne trzeźwy nie był. Wiadomo, rodzina unika tego tematu. Pamiętam jego twarz bardzo wyraźnie, choć dawno go nie widziałam. Szkoda, że przez lekkomyślność i chwilowe rozluźnienie dochodzi do tragedii.

Ale cóż, zakazywanie nic nie da. Każdy robi co chce. Ich życie i ich odpowiedzialność. Do rozsądku nikogo się nie zmusi, ani się go nie wpoi na siłę.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez cyzmen » 2010-07-25, 07:10:59

Co to za pytanie czy można pić na plaży? Chyba, że sobie wykupisz jej kawałek i tam sobie będziesz pił.

Zresztą tą kwestię reguluje kodeks karny:

Zgodnie z przepisem art. 14 ust. 2a ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. 2007 nr 70 poz. 473), zabrania się spożywania napojów alkoholowych:
na
ulicach,
placach i w parkach (z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, czyli w punktach sprzedaży tych napojów). Zakaz spożywania napojów alkoholowych obowiązuje również:
na terenie wszystkich szkół, innych zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i domów studenckich,
na terenie zakładów pracy, w miejscach zbiorowego żywienia pracowników, w miejscach i czasie masowych zgromadzeń.

Proste i jasne :). Jak chcesz pić to nie przychodź na plażę.
Avatar użytkownika
cyzmenNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2010-07-08, 07:32:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-07-25, 08:12:50

jest bar. znajduje sie na brzegu plazy. sprzedaja tam piwo. no i jak to jest? w lokalu pic mozna przeciec. chociaz teren znajduje sie na plazy :niepewny:


a co z samym przebywaniem po alkoholu? moze powinny byc alkomaty przy wejsciach na plaze?
ja mam ogolnie jakis dziwny stosunek do alkoholu i pijanstwa..
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez makoomba » 2010-07-25, 11:00:51

kosmowski.be - 24 lip 2010 22:39 napisał(a):Jakie macie poglady na temat spozywania alkoholu (bycia pod wplywem alkoholu) na plazy, w okolicach jezior czy innych zbiornikow wodnych?

Jeżeli jesteś dorosły to możesz sobie pić i wchodzić do wody do woli. Taka osoba powinna zdawać sobie sprawe z konsekwencjii jakie to za sobą niesie, więc jeśli się utopi to tylko i wyłaacznie z własnej głupoty i takich ludzi mi zupełnie nie żal. Co innego pływanie na różnego rodzaju sprzętach wodnych Tutaj absolutnie zakazałbym spożywania alkoholu także przez pasażerów. Żegluję czasami i widzę nagminnie młodych ludzi którzy pod wpływem alkoholu znajdują się na łodziach i to w takim stanie ze ledwo na nogach stoją n oi nieszczęscie gotowe.


cyzmen - 25 lip 2010 07:10 napisał(a):Zgodnie z przepisem art. 14 ust. 2a ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. 2007 nr 70 poz. 473)

Ustawa ta nic nie mówi zakazie picia na plażach ;)
cyzmen - 25 lip 2010 07:10 napisał(a):w miejscach i czasie masowych zgromadzeń.

Zgodnie z ustawą Prawo o zgromadzeniach (Dz. U. z 1990 r. nr 51 poz. 297 z późn. zm.) zgromadzenie to zgrupowanie, co najmniej piętnastu osób, zwołane w celu wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-25, 11:55:29

zabrania się spożywania napojów alkoholowych: na ulicach, placach i w parkach

Nic tam nie ma mowy o plaży :) Chyba, że plaża to rodzaj "placu" :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez blues » 2010-07-27, 09:33:52

makoomba - 25 lip 2010, o 11:00 napisał(a):Żegluję czasami i widzę nagminnie młodych ludzi którzy pod wpływem alkoholu znajdują się na łodziach i to w takim stanie ze ledwo na nogach stoją n oi nieszczęscie gotowe.

Chyba bym wolał płynąć z pijanym sternikiem z doświadczeniem niż z trzeźwym młokosem, który patent robił kilka lat wcześniej, a od tego momentu jest drugi raz na wodzie.
Zakazy do konta. Jak ktoś pije na wodzie to wie co robi. Podobnie jak ktoś pali, a tego nie zabraniają. Pijaństwo było na wodzie powszechne od czasu powstania pierwszego żaglowca, czyli mniej więcej od czterech tysiącleci.
Pić trzeba umieć i niestety głupota jest bardziej powszechna niż pijaństwo.
Na wszystko już mamy zakazy. Niedługo nie będzie wolno sikać z dziobu, bo to niebezpieczne. :zakrecony:
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-07-27, 13:37:55

Nie wyobrażam sobie porządnego żaglowca bez zapasu rumu. Weźmy taką łódkę Bols :) dawniej bardzo popularna :D Sądzę, że niezadowolona załoga, skora do buntów jest bardziej niebezpieczna niż załoga pod wpływem, o ile utrzymywana jest na pokładzie dyscyplina.

A co do picia na plaży to wolny wybór. Trzeba tylko umieć ocenić swój stan i umiejętności i dostosować je do tego co się robi.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ichigo » 2010-07-27, 15:49:24

A chodzi taki po plaży i krzyczy :" orzeszki w karmeluuuu, zimnie piwkoooo ! orzeszki w karmeluuuu, zimne piwkoooo ! " . To jak tu na plaż nie pić jak Słońce ostro daje ? hym ? Zresztą Mateusz, za tydzień zobaczymy :kamil888:
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują. " A. Einstein
Avatar użytkownika
IchigoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2010-07-25, 19:40:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-07-27, 18:14:12

kosmowski.be - 2010-07-24, 23:26 napisał(a):a Wy osobiscie weszlibyscie po kilku kieliszkach (2-3 piwach) do wody?

Nie, po 3 piwach raczej nie wszedłbym do morza.
makoomba - 2010-07-25, 11:00 napisał(a):Ustawa ta nic nie mówi zakazie picia na plażach

Ale mówi o piciu alkoholu w miejscu publicznym, a z tego co wiem, to plaża takim miejscem jest ;)

Inna sprawa, że żaden patrol policyjny nie przejdzie się po plaży w Łebie i nie zacznie spisywać tych, co piją piwko, bo musieliby spisać pewnie większość urlopowiczów :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cyzmen » 2010-07-27, 18:19:06

tak czy siak nie powinno się pić, chyba da się wytrzymać tych kilka godzin na plaży bez browara
Avatar użytkownika
cyzmenNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2010-07-08, 07:32:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-07-27, 18:27:55

Pewnie, że się da, wszystko się da. Tylko dlaczego odmawiać sobie przyjemności, która nie ma żadnego wpływu na inne osoby ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-07-27, 19:39:45

hitman1986 - 27 lip 2010 18:27 napisał(a):Tylko dlaczego odmawiać sobie przyjemności, która nie ma żadnego wpływu na inne osoby ?

posrednio ma. jezeli sie utopisz albo usniesz (w skutek upojenia alkoholwego) i dostaniesz udaru mozgu to posrednio ma to wplyw na Twoje najblizsze otoczenie.

i zupelnie jestem anty piciu przez osoby dowodzace, sterujace lodziami czy kutrami. zwlaszcza jezeli przewoza ludzi
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-07-28, 01:06:26

cre[a]tive - 2010-07-25, 00:03 napisał(a):Ale cóż, zakazywanie nic nie da. Każdy robi co chce. Ich życie i ich odpowiedzialność. Do rozsądku nikogo się nie zmusi, ani się go nie wpoi na siłę.

I na tym chyba należałoby zakończyć tę dyskusję. W każdym razie moje podejście jest takie samo.

A kodeks karny w kwestii picia "pod chmurką" mam głęboko. Piwko w parku uważam za świetną formę rekreacji i nie zamierzam z tego zrezygnować, bo kilku politykom się coś tam ubzdurało.
Co do wody - w ogóle mało pływam, a tym bardziej nie pamiętam bym to robił po spożyciu.
cyzmen - 2010-07-27, 18:19 napisał(a):tak czy siak nie powinno się pić

A umiesz to jakoś rozsądnie wytłumaczyć poza cytowaniem KK?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez makoomba » 2010-07-28, 09:32:07

hitman1986 - 27 lip 2010 18:14 napisał(a):Ale mówi o piciu alkoholu w miejscu publicznym

A możesz wskazać w którym miejscu ? ;)
kosmowski.be - 27 lip 2010 19:39 napisał(a):i zupelnie jestem anty piciu przez osoby dowodzace, sterujace lodziami czy kutrami. zwlaszcza jezeli przewoza ludzi

Dokładnie , oby jak najwięcej kontroli policji w tym zakresie - tym bardziej że będąc złapanym za prowadzenie łodzi po pijanemu traci się też prawo jazdy.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cyzmen » 2010-07-28, 10:47:15

oczywiście Codino

Pijąc, odpowiadasz nie tylko za Siebie samego, ale jak napisał kosmowski po trochu wpływasz na innych. Tylko proszę, nie pisz mi, że coś masz głęboko, bo po to ktoś coś ustalił (nie twierdzę, że każde prawo jest mądre, ale powinno się one zmieniać, pod wpływem zmian społecznych - czyli prawo się zmienia względem zmian następujących w społeczeństwie), a co do picia, to:
- co się stanie jak pijany będzie się topił? płacimy za to wszyscy później, piwko w parku jak najbardziej, nie twierdzę, że nie można w ogóle pić - ale trze4ba to robić z głową, a po alkoholu nie zawsze się robi wszystko z głową :)

Kokeks Karny przytoczyłem tylko jako przykład, zresztą sama policja i straż miejska nie egzekwują zakazu picia na plaży (podobnie jak wyprowadzanie psa na plaży - jest zabronione, a ludzie to robią).

Zresztą to temat rzeka, prawo a społeczeństwo - ale nie można mówić że ma się coś w głębokim poważaniu, bo jakby każdy tak myślał to co by wtedy się działo? :D

Pozdrawiam Codina :)
Avatar użytkownika
cyzmenNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2010-07-08, 07:32:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-07-28, 11:29:37

makoomba - 2010-07-28, 09:32 napisał(a):A możesz wskazać w którym miejscu ?

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi

Art. 14.
1. Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych:
1) na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i domów studenckich;
2) na terenie zakładów pracy oraz miejsc zbiorowego żywienia pracowników;
3) w miejscach i w czasie masowych zgromadzeń;

Jednakże, na forum prawnym znalazłem również:
Dozwolone jest, chyba, że w drodze uchwały władze miasta zdecydują inaczej - mogą wtedy wyznaczyć każde miejsce, gdzie będzie obowiązywał zakaz spożywania alkoholu. Mówi o tym ustawa o przeciwdziałaniu...konkretnie art. 14 ust. 6 - W innych nie wymienionych miejscach, obiektach lub na określonych obszarach gminy, ze względu na ich charakter, rada gminy może wprowadzić czasowy lub stały zakaz sprzedaży, podawania, spożywania oraz wnoszenia napojów alkoholowych.

Także sądzę, że tutaj, gdyby ktoś dostał mandat na plaży, mógłby się odwołać, a sędział mógłby orzec na naszą korzyść.
Także Maku, masz rację, ale nie do końa ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości