Krzyż ofiar katastrofy smoleńskiej

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Czy krzyż powienien zostać przeniesiony?

Tak
20
87%
Nie
3
13%
 
Liczba głosów : 23

Postprzez blues » 2010-08-05, 08:03:38

Jak nie chodzi o religie tylko o wartości to niech sobie postawią coś uniwersalnego np. orła.

Obrazek
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-08-05, 08:26:12

a co ma krzyż do Rzeczpospolitej? według oficjalnych danych w Polsce jest zaledwie 40 % praktykujących katolików i z roku na rok spada....
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez BlueMan » 2010-08-05, 09:34:55

http://w646.wrzuta.pl/film/8tKCMMbu1ye/ ... ezydenckim
http://www.youtube.com/watch?v=3K2zgw_o ... r_embedded

śmiech na sali jest z tymi mocherami xD
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re:

Postprzez NGoHT » 2010-08-05, 10:02:36

BlueMan napisał(a):http://w646.wrzuta.pl/film/8tKCMMbu1ye/impreza_pod_palacem_prezydenckim
http://www.youtube.com/watch?v=3K2zgw_o ... r_embedded

śmiech na sali jest z tymi mocherami xD

Obrazek Obrazek Obrazek

No nic, trzeba poczekać aż to pokolenie wymrze.

Obrazek
+
http://zabrali.pl/wp-content/uploads/20 ... 00x533.jpg
http://zabrali.pl/wp-content/uploads/20 ... 00x461.jpg ponieważ ucina całego jotpega.

http://zabrali.pl/ (;
http://www.lastfm.pl/user/ngoht666
http://www.youtube.com/user/ngoht86
https://www.facebook.com/NajlepszyRapCalyCzasWPodziemiu
Avatar użytkownika
NGoHTNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1080
Dołączył(a): 2010-01-06, 19:54:12
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-08-09, 20:49:33

Będzie się dzisiaj w okolicach 23 działo w Warszawie!

Wg. mnie to jakaś masakra będzie :D zbiorowa bijatyka i przepychanki :D
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez junior » 2010-08-09, 21:44:11

i bardzo dobrze, trzeba pokazać tym katoludkom, że w Polsce są w mniejszości i nie mogą bezkarnie terroryzować ludzi, chcą krzyż, zgoda niech będzie w kościele, na cmentarzu, w ich własnym domu, z innych miejsc krzyże powinny zniknąć.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Krzyż ofiar katastrofy smoleńskiej

Postprzez cre[a]tive » 2010-08-09, 23:12:18

Ładne transparenty mają :mrgreen:

dzielo szatana.jpg
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-08-10, 01:20:31

Blue...według mnie jeśli ktoś pozwolił na to aby ten krzyż stanął pod Pałacem to taka persona odpowiada za bałagan związany z nim. Jeśli nie ma uregulowanych kwestii związanych z dowolnym stawianiem obiektów religijnych to czyja jest to wina ?? Jak dla mnie tylko rząd odpowiada za to, bo takie kwestie powinny być uregulowane prawnie, aby na przyszłość nie było samowolki jaka się obecnie wyprawia. Powinny się spotkać 2-wie strony: przedstawiciel Kościoła i przedstawiciel rządu i jasno określamy zasady, bo widać że mamy efekty braku prawa. Sam byłem "świadkiem" takiego bezprawia gdy w mojej miejscowości na południu ludzie postawili w latach 90tych kościół bez zgody gminy i nikt z tym nic nie mógł zrobić.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-08-10, 11:14:25

Od samego początku tej katastrofy wszystkie media nie były obiektywne. Podsycały atmosferę ogólnopolskiej żałoby narodowej choć nie wszyscy tak bardzo żałowali. Hipokryzja sięgała zenitu. Nikt się tej hipokryzji w tamtym czasie nie śmiał sprzeciwić. Harcerze stawiając krzyż postawili go jako tymczasowy. Ten krzyż nie jest tam wkopany, a stoi jedynie na metalowych podporach. Ludzie tam sami zapalali wtedy znicze. W tamtym czasie krzyż był nie do ruszenia i nie była to wina władz. Komorowski źle zrobił dopiero 3 sierpnia jak pozwolił, aby garstka ludzi nie dopuściła do zabrania krzyża mimo, że była w tej sprawie podpisana ugoda z wydawało by się wszystkimi zainteresowanymi.

Trochę sami sobie są winni ci którzy chcą usunięcia krzyży z przestrzeni publicznej. Nie ma działającej opozycji wobec kościoła. Nawet głosy lewicy nie są zbyt głośne.
Oglądając wczorajszą manifestację odniosłem wrażenie, że dużo się zmienia pod względem kulturowym. Nie jest już wstydem mówić, że jest się ateistą. Nie jest wstydem manifestować swoją antyklerykalność. Dzieli nas tylko włos od możliwości manifestowania niechęci do kościoła, krzyży, sakramentów itp.
Wczoraj nikt nie powiedział, że ma w dupie krzyż i sobie go po prostu nie życzy. Powszechne były tylko głosy o przeniesieniu krzyża do kościoła. Myślę, że niebawem obie strony konfliktu staną się bardziej radykalne. Zaczną się dosłownie "walki o krzyże" w miejscach publicznych i katolicy nie będą tolerowani w przestrzeni publicznej jak to ma miejsce teraz. Kościół będzie bardzo żałował, że nie był bardziej radykalny w usunięciu tego jednego, symbolicznego krzyża.
Do tej pory nigdy ateiści i agnostycy się nie jednoczyli przeciw hegemonii kościoła katolickiego w Polsce. Teraz zaczyna się to zmieniać. Mogę tylko powiedzieć, że mi to bardzo pasuje, bo chciałbym żyć w państwie naprawdę świeckim. :ok:
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-08-10, 17:10:43

A ja zmieniłem swoje zdanie i głos w ankiecie :)
Ta moherowa manifestacja która zepsuła mi jeden dzień urlopu była tak żałosna, że nie mogłem się powstrzymać.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Partyzant » 2010-08-11, 13:23:54

Nie dajcie się nabierać na tą nadmuchiwaną walkę o krzyż. Władza dzieli społeczeństwo i po cichu dźwiga podatki.

Starsze babki powinno się stamtąd wynieść na taczce, a tym pajacom z facebooka i reszcie strzelić w pysk i niech spieprzają. Myślą, że są fajni i śmieszni a robią z siebie kretynów, coś a'la wojewódzki. Dla normalnej osoby, takiej która nie ma IQ na poziomie przeciwników jak i zwolenników krzyża ten problem nie istnieje. Mi to tam wisi czy tam będzie stał pomnik buddy, czy znak szatana. Mnie martwi tylko plucie rodaka na rodaka, i ta tępa swołocz zwana studencką,oświeconą młodzieżą. :kamil888:

PartyzantNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2010-08-03, 01:04:06
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-08-11, 14:56:21

Partyzant - dzisiaj, o 13:23 napisał(a):Mnie martwi tylko plucie rodaka na rodaka, i ta tępa swołocz zwana studencką,oświeconą młodzieżą.

Czy ta "tępa swołocz" to czasem też nie rodacy?
Sądząc po raczej ostrych opiniach jakie wyrażasz, nie jest to dla Ciebie takie obojętne jak sugerujesz.
Zdecyduj się, czy "swołocz", czy "rodacy", czy to, że ktoś jest zwolennikiem krzyża, czy przeciwnikiem ma związek z IQ.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Partyzant » 2010-08-11, 15:14:03

Ci co protestują, wypruwają sobie flaki, wyzywają, krzyczą, o ten cały problem z krzyżem są po prostu głupi/tępi/z niskim iq itp. Dają się złapać na sztuczny problem, i myślą że zmieniają świat na lepsze.

Cała ta sytuacja to wina obecnej władzy, powinny ten krzyż od razu bez gadania zabrać do kościoła, a nie dzielić ludzi na dwa obozy i cieszyć swoje mordy, że w tv gadają tylko o powodziach i krzyżakach, zamiast o prawdziwych problemach naszego kraju (Oczywiście powódź jest takim problemem).

PartyzantNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2010-08-03, 01:04:06
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-08-12, 01:08:50

Partyzant, tak się składa, że prócz podatków i powodzi, krzyż również jest pewnym problemem. Może nie aż tak poważnym jak wspomniane wyżej, ale jest. Bo w końcu ośmieszamy się na arenie międzynarodowej walcząc o dwie zbite w krzyż dechy i pokazując nieudolność rządu, władz kościelnych i służb porządkowych.
Partyzant - 2010-08-11, 13:23 napisał(a):Starsze babki powinno się stamtąd wynieść na taczce, a tym pajacom z facebooka i reszcie strzelić w pysk i niech spieprzają. Myślą, że są fajni i śmieszni a robią z siebie kretynów, coś a'la wojewódzki.

Partyzant - 2010-08-11, 15:14 napisał(a):Ci co protestują, wypruwają sobie flaki, wyzywają, krzyczą, o ten cały problem z krzyżem są po prostu głupi/tępi/z niskim iq itp

Za to w Ty aż kipisz światłością umysłu i poziomem "yntelygencji", o przepraszam, inteligencji.
Partyzant - 2010-08-11, 13:23 napisał(a): Mi to tam wisi czy tam będzie stał pomnik buddy, czy znak szatana.

No to jak Ci wisi, to po uj się tak bulwersujesz? To forum zna takie przypadki, które "miały wyj.ebane" na pewne sprawy, a wciąż jednak nie mogły rozstać się z tym, na co "miały wyj.ebane"...
Partyzant - 2010-08-11, 15:14 napisał(a):Cała ta sytuacja to wina obecnej władzy, powinny ten krzyż od razu bez gadania zabrać do kościoła

Ależ oczywiście, że tak, tylko ww. instytucjom "brak jaj", aby tego dokonać...
Partyzant - 2010-08-11, 15:14 napisał(a):w tv gadają tylko o powodziach i krzyżakach, zamiast o prawdziwych problemach naszego kraju (Oczywiście powódź jest takim problemem).

To jak to jest z tą powodzią? Bo chyba się gubisz w swoich opiniach...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Partyzant » 2010-08-12, 01:36:53

W Tobie Hitman z kolei widzę przykład osobnika, która podczas dyskusji wytyka "ironicznie" błędy składniowe, i zamiast skupić się na sensie całego postu, uwielbia wybiórczo go traktować by wyjść na swoje. :ok: Będę pamiętał.


Podaj mi linki z poważnych zagranicznych mediów, gdzie naśmiewają się z nas z powodu krzyża, bo piszesz tak jakby w BBC był to temat number one.

PartyzantNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2010-08-03, 01:04:06
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-08-12, 01:48:56

Partyzant - 2010-08-12, 01:36 napisał(a):W Tobie Hitman z kolei widzę przykład osobnika, która podczas dyskusji wytyka "ironicznie" błędy składniowe, i zamiast skupić się na sensie całego postu, uwielbia wybiórczo go traktować by wyjść na swoje. :ok: Będę pamiętał.

A pamiętaj sobie. Tylko szkoda, że będziesz pamiętał to, co chcesz pamiętać, bo zwrócenie Tobie uwagi, że gubisz się w swoich opiniach dałem na końcu postu, jako ostatni jego człon, z wielu innych. Ale tego oczywiście nie zauważyłeś, prawda ? :]
Partyzant - 2010-08-12, 01:36 napisał(a):Podaj mi linki z poważnych zagranicznych mediów, gdzie naśmiewają się z nas z powodu krzyża, bo piszesz tak jakby w BBC był to temat number one.

Po pierwsze, to nie naśmiewają. Jak już chcesz parafrazować, to rób to poprawnie, bo przeinaczasz sens moich wypowiedzi. Nigdzie nie napisałem, że ktoś się z nas naśmiewa, ale że w moim odczuciu to my się ośmieszamy, bo zamiast pisać o kłótni w okół krzyża mogliby napisać o czymś naprawdę poważnym, choćby przytoczona przez Ciebie powódź, podniesienie podatków, etc. A ważniejszy jest krzyż.
Linki do "poważnych zagranicznych mediów":
1) Independent http://www.independent.co.uk/news/world ... 50137.html
2) http://www.presseurop.eu/en/content/new ... -cross-row
3) Belfast Telegraph http://www.belfasttelegraph.co.uk/news/ ... html?r=RSS
4) Sydney Morning Herald http://news.smh.com.au/breaking-news-wo ... 11v8z.html
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Krzyż ofiar katastrofy smoleńskiej

Postprzez KenWatanabe » 2010-08-12, 03:00:04

Partyzant napisał(a):tym pajacom z facebooka i reszcie strzelić w pysk i niech spieprzają. Myślą, że są fajni i śmieszni a robią z siebie kretynów, coś a'la wojewódzki.
Myślę, że masz rację ;) Ta żenada pod krzyżem bardzo mnie zirytowała; banda moherów robiąca z siebie męczenników. Wcześniej byłem za zostawieniem krzyża, bo i tak miał tam powstać pomnik i krzyż miał zniknąć ale ta kompromitacja "krzyżaków" uświadomiła mi, że tym ludziom nie należą się prawa :) Zwyczajni agitatorzy i pospólstwo rozdmuchujące błahą sprawę do rangi powstania.

Nie mniej jednak urządzanie kontrmanifestacji to zniżanie się do poziomu tego opisanego wyżej dna. Bo jeśli mohery uznać za dno, to nasza szacowna młodzież akademicka puka w to dno od spodu.

hitman1986 napisał(a):Bo w końcu ośmieszamy się na arenie międzynarodowej walcząc o dwie zbite w krzyż dechy i pokazując nieudolność rządu, władz kościelnych i służb porządkowych.
To nie są żadne dechy tylko symbol, dlatego właśnie jedni ich bronią, a inni chcą zdemontować. Gdybym wywiesił przez okno wielką flagę ze swastyką to policjanci nie zapukali by do moich drzwi dlatego, że nie mogę suszyć za oknem kawałka ścierki tylko dlatego, że mogłoby to kogoś innego urazić. Dlatego właśnie mnie osobiście wali czy ten krzyż tam stoi czy nie, bo ani mnie on nie obraża, ani się z nim nie utożsamiam w żaden sposób.

Ale rozumiem zarówno argumenty za jak i przeciw, tyle, że ludzie powinni się zachowywać jak ludzie, a nie jak zwierzęta.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Przyczyny katastrofy smoleńskiej?

Postprzez pppi » 2010-08-20, 14:47:56

Twoim zdaniem przyczyną katastrofy pod Smoleńskiem było:

* Zamach Rosjan
* Polskie niechlujstwo
* Brak systemu naprowadzania
* Kłopoty pilotów z rosyjskim
* Atak elektroniczny
* Złe dane kontroli lotu
* Kara boska
* Błąd pilotów
* Warunki pogodowe
* Naciski na pilotów
* Spór PO z Lechem Kaczyńskim
* Zamach terrorystyczny


Oddaj swój głos tutaj: katastrofa pod Smoleńskiem

________________
krzyż przy pałacu prezydenckim
Avatar użytkownika
pppiNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2010-04-24, 20:45:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-08-20, 15:09:28

Ha ha ha.


# Zamach Rosjan (20%, 28 Głosów)


Aż 20 % głosów i drugie miejsce :pudlo:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Krzyż ofiar katastrofy smoleńskiej

Postprzez hitman1986 » 2010-08-20, 15:32:26

Hehe, fakt :P

Mnie jednak bardziej rozbawił napis na samej górze:
wejscie czlonkow.JPG
wejscie czlonkow.JPG (2.2 KiB) Przeglądane 6923 razy

:pudlo:
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

cron